Студенти в UK - 3

  • 82 989
  • 750
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 3 200
Актуална е информацията в темата. Някой наскоро беше писал за изпращане на багаж, но дали не беше от Манчестър... не помня.
Аз бях гледала Арамекс преди време, май бяха нормални цени, а и те по принцип взимат пратката от адрес, но така и не ги използвахме в тази посока и не мога да дам мнение. По принцип съм много доволна от тях - в обратната посока Simple Smile

Не препоръчвам Интерлогистика! Много съм разочарована от "услугата" им от UK до България - не бяха коректни нито в срока, нито в доставката.

Освен спедиторските фирми, виж този превозвач - http://www.uktobg.com/home
В зеленото поле "Цени" избираш "Лични пратки".
Има възможност да го вземат от адрес срещу 10 паунда или да се занесе на ръка.
Много са коректни, ползвала съм ги (за друго Simple Smile).

Последна редакция: нд, 05 апр 2015, 08:00 от cool_witch

# 616
  • София
  • Мнения: 64
Iskrena, ние сме ползвали тази миналата година:
dostavka-anglia
Вземането от адрес мисля че беше 10 паунда.

# 617
  • Мнения: 642
Използвали сме Simply Shopping. Доставят до София, Пловдив, Варна и Бургас. Коректни са и сме доволни.
http://www.simplyshopping.eu/

# 618
  • Мнения: 2 992
попитам за пренасяне на багаж от Лондон до София

А ако става въпрос наистина за пренасяне и касае много багаж, съм чувала добри отзиви за Орбит.

Ако в тази тема не могат да Ви отговорят момичетата, можете да проверите и подфорума "Родители в чужбина", трябва да има тема за живеещите в UK

# 619
  • София
  • Мнения: 802
...
Sandalka ако е с договор, не мисля че е позволено да работиш под минималната, то  за това я има. Ако е без договор - там никакви правила не важат.

Тъй де. Ама нали и там да работиш без договор е наказуемо? Тоест - така наречената "работа на черно". И човек не бива да се забърква, ако не е приритал съвсем. (Аз питах за легалните ставки, то е ясно, че черният пазар винаги си оформя свои правила. Надявам се никога да не стигнем до там...)

Честит празник! Тук - Цветница, там - Великден Simple Smile
Попаднах на любопитна статия за английския хумор, заповядайте:
http://bulgariansinlondon.com/portfolio/watching/

# 620
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505

Тъй де. Ама нали и там да работиш без договор е наказуемо? Тоест - така наречената "работа на черно". И човек не бива да се забърква, ако не е приритал съвсем.

Ами при двете ми деца първата временна работа беше такава. Така се получи, макар да бяха в различни градове и една след друга, лятото след първи курс. Останаха там да си търсят работа. Не е толкова лесно без тамошен опит, тук бяха работили лятото преди да заминат, ама кой го интересува това. Има разрешително за работа, НИН, кандидатства по обяви, ходи на пробни смени, платиха ги, дават й още смени, наемат я и на въпроса ми подписа ли договор - ами те нищо не ми дадоха, поискаха ли ти жълтата карта - ами не, и на мен ми светна, това при голямата, собствениците са англичани и аз   Shocked. И аз като теб, че то е наказуемо... При малката вече ми бяха ясни нещата, ходеше на 2 места по-няколко часа. Това беше за около 1-2 месеца, докато си търсеха нещо, което да ги устройва. И двете от септември имаха работа с договор, която можеха спокойно да съчетават с ученето. Трябваше да натрупат малко тамошен опит, някоя препоръка да съберат, нищо че работиш няма и месец, за да се получат нещата. От финансовата страна - лятото си покриха всички разходи, с 20-25 часа седмично на минимално заплащане, едва ли може да спестиш много за да си подпомогнеш следващата година. Втората година от нас  наемът, от тях сметки, храна и т.н. Колкото си изкарат, толкова харчат. През третата година вече напълно сами си се издържаха.
 
  ooooh! Всичко е много относително, няма формула, просто при нас така се получи, това не значи, че и при другите е така. Не си е работа без договор да работиш, няма гаранция, че ще си получиш парите. Малката като напусна от едната работа имаше да взима още 50 паунда, отписахме ги. Аз бях отписала всичките, които имаше да взима, но те взеха и ме изненадаха, платиха по-голямата част.
 Дано вашите децата си намерят бързо свястна работа.

Честит празник на всички Цветя!  bouquet
 

# 621
  • София
  • Мнения: 802
valha, Много полезна информация. Благодаря ти за споделеното!   bouquet
Аз се заинтересувах, понеже щерката е залитнала към някакви детегледачески услуги. А като погледнах в сайтовете за работа (защото и за детегледач там си трябва сертификат), направо косите ми се вдигнаха от ниското часово заплащане. Често има частни обяви от родители, които не държат на сертификат (явно работа на черно), а предлагат по 5-6 п/ час за гледане на 3-4, че и 5 броя деца  ooooh!
И се стреснах много. Да не вземе да се впусне в някакво подобно приключение, че... хич не е подходящо за начален детегледачески опит да се нагърбиш с няколко деца, пък било то и за хубаво заплащане! Много е отговорно това с децата... и как само се навиват да си ги оставят при някой емигрант или студент...

Интересно също, какви са санкциите ако те сгащят на "черно"...

# 622
  • Варна
  • Мнения: 3 359
И аз съм чувала ,че е възможно да работиш без договор, явно има вратички и някои си поемат риска.
А дали се покриват разходите , трябва да се работи поне 20 часа на седмица , за да можеш да си покриеш всичко- храната + квартирата. По-малко часове не стигат. Говоря за минималната ставка , ако си на повече ОК, тогава може и да са достатъчно.

Sandalka, дъщеря ти за лятото ли ще търси ? Това с детегледачките не е много добра идея според мен, часовете на заетост са сравнително малко при тази работа. Все пак доколкото разбирам целта е да се самоиздържа. Дано успее да намери нещо на пълна седмица Peace

# 623
  • някъде из облаците
  • Мнения: 505
Това определено е доста отговорно, а пък 3-4-5, то си е като цяла детска  Shocked, хайде с 1 да пробва да трупа опит, ама 3-5.
Голямата беше ходила като доброволка в едно нърсъри, обича деца, то те все се лепят за нея като мухи на мед. Хем си уплътняваше времето, докато си търсеше работа, хем после добре дошло й беше в СВ-то. До колкото си спомням в някоя от студентските организации беше питала и трябваше да чака да я одобрят, ходеше и ги занимаваше децата, съответно там си има госпожи, които я наглеждаха. Веднъж една майка я гледала как си играе с детето й, та си мисля при този вариант дали някой родител няма да те наеме, да гледаш детето от време на време или да го прибираш, поне ще го познаваш и то ще те познава. Това са размисли, защото ние не успяхме дълго да доброволстваме,  като почна работа, тази първата, без договор и все се обаждаха от днес за днес или за утре да ходи на работа, нямаше как да планира предварително часовете в нърсърито.

Честно казано не помня какви бяха санкциите, но е факт, че има и сега доста работещи такива.
А пък тези родители сигурно наемат такива без сертификат, защото и заплащането е малко. Коя детегледачка със сертификат ще се съгласи да гледа толкова деца за 5-6 паунда на час, така си мисля де.

# 624
  • София
  • Мнения: 304
Благодаря на всички, които ми отговориха за пренос на багаж от Лондон до София. Миналата година оставихме там част от багажа за лятото, но доста скъпо излезе. Та затова тази година търся такъв вариант. Благодаря ви още веднъж ще разгледам линковете, които сте дали.

# 625
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
А каква работа търсят децата? Според скромното мнение на моят в заведенията за бързо хранене, които са отворени 24 часа, най-лесно се намира работа. Първата му работа беше в Макдоналдс, но на минимално заплащане, под 21 години е малко над 5 паунда. Той нямаше и 18 като започна и още по-малко му плащаха. Сега доставя пици по домовете, но там не могат да се правят много часове.

# 626
  • Мнения: 1 970
Ако бяхте прочели въпроса ми и отговорили тогава ,а не след като еди кой си реши ,че е възможно .

Аз лично прочетох няколко пъти постовете ти преди да изтриеш, всички те питаха каква специалност, все пак е от голямо значение, ти не написа. Няколко поста след това написа, че си я писала в по-предните постове, еми явно аз съм сляпа, ама май не само аз, защото три пъти препрочетох и никъде не видях специалността, докато накрая обидена все пак я написа и ни обвини, че четем избирателно.  Confused

Тук всеки отговаря и помага с каквото може, но на конкретни въпроси.  Ако никой не отговаря, значи няма мнение по въпроса, а не защото не искаме да споделяме или обсъждаме, няма как да обсъждаме нещото, което не знаем.


StefanB  какво точно те интересува за  Reading, града или университета?

По-скоро университета, племенницата ми вероятно ще учи там межд.укономически отношения. И тя получи отказ от Единбург, чета че са доста... Т ареших да питам ако нечие дете учи там...

# 627
  • София
  • Мнения: 802
А каква работа търсят децата? Според скромното мнение на моят в заведенията за бързо хранене, които са отворени 24 часа, най-лесно се намира работа. Първата му работа беше в Макдоналдс, но на минимално заплащане, под 21 години е малко над 5 паунда. Той нямаше и 18 като започна и още по-малко му плащаха. Сега доставя пици по домовете, но там не могат да се правят много часове.
Абсолютно всякаква.
Има забрана от моя страна само да е без нощни смени в заведения. Не ща момичето ми да се мота нощем из града  Crossing Arms В Макдоналдса при тях каза, че работели само някакви лелки тип пенсионерки  ooooh! Това за мен беше голяма екзотика, тъй като аз като ученичка имам опит в Макдоналдс и им знам акцентите в ноу-хауто...

# 628
  • София
  • Мнения: 64
Нашите момичета работят съответно в хотел и в заведение в кампуса, средно по около 3 дни седмично, през ваканциите - повече. На 19г. са и на двете им плащат по 6.50/час.

# 629
  • Мнения: 1
Здравейте хора, много бих се радвала някой да ми обясни тариф точките, защото изглежда все нещо ми убягва. Най-вече ме интересува това дали като имаш, примерно, три сертификата (FCE, CAE, CPE) при кандидатстване получаваш точки за всеки сертификат или само за главния?

Общи условия

Активация на акаунт