Студенти в UK - 3

  • 82 989
  • 750
  •   1
Отговори
# 645
  • България, София
  • Мнения: 638
Момичета, нахлувам с молба за съвет - хлапето ме изненада с отказ да учи повече английски - 9-ти клас е и завършва първата (от две) години за САЕ. На пробния изпит има 70%, т.е. С.
Чела съм, че доста университети искат А или В, както и да е взет в последните 2 години. Ако отложи явяването, ще й падне нивото, ако се яви сега, дори и да вземе В, има повече от 2 год.

Важни ли са, според вас, тези изисквания към сертификата и има ли ги изобщо?
Ще съм ви много благодарна, ако ме ориентирате  Hug

# 646
  • Мнения: 3 200
Изискванията ги има и щом ги има, значи са важни.
Рано е в 9 клас да взима такива сертификати, освен ако не са "за идеята".
Остави я, до година-две друг акъл може да й дойде.

# 647
  • България, София
  • Мнения: 638
Изискванията ги има и щом ги има, значи са важни.
Рано е в 9 клас да взима такива сертификати, освен ако не са "за идеята".
Остави я, до година-две друг акъл може да й дойде.
Благодаря много! И аз така мисля, май няма друг вариант. Ще трябва, явно да изкара още един курс.

# 648
  • София
  • Мнения: 2 361
Скрит текст:
Сандалка, благодаря за комплимента. Всички майчета са безценен източник на информация и си допълваме взаимно картината.
Нямах възможност по-рано да се включа.
Изборът на 5 университета ще се опитам да го разпиша като алгоритъм за програма.
Къде искате да учи синът ви - в Шотландия, Англия или Уелс:
- Шотландия - 4 годишно обучение, но без учебна такса. Това едобър вариант ако имате финансови възможности да го издържате . Естествено и той може да работи, но понякога е доста натоварена програмата и не може да се разчита само на това
- Уелс по-ниски учебни такси и 3 годишно обучение
- Англия 3 годишно обучение и заем, който след време при добра заплата ще изплаща сам.
- и комбиниран вариант и в 3-те региона.
Според това и подбирате университетите и се прави любимата ми  екселске таблица Wink Където сумирам мястото на университета по специалност според класациите.
http://www.thecompleteuniversityguide.co.uk/league-tables/rankin … =Computer+Science
http://www.theguardian.com/education/ng-interactive/2014/jun/03/ … formation-systems
Добавям и мястото на университета според световните класации( според мен е важно за нас като българи университетът да е сравнително известен, защото не се знае къде ще работят в последствие).
http://www.timeshighereducation.co.uk/world-university-rankings/ … -15/world-ranking
http://www.shanghairanking.com/ARWU2014.html
Отделно слагам графа за учебни такси, разходи за квартира(има дадени ориентировъчно в унистатс (https://unistats.direct.gov.uk/), местоположение на града (на север - по лош климат), размер на града ( свързан е с възможностите за работа). Накрая сумирам и сортирам. Първите 15 -20 университета са основата, от която се започва по-детайлно разглеждане. На сайта на повечето университети има изисквания за прием на чужденци ( international requirements), където обикновено има написани изискванията за диплома, оценки по определени предмети и матури. Допълва се таблицата и се отсяват 10-тина, на които покривате или почти покривате изискванията. И тук вече е работа на сина ви да прегледа съответните учебни програми и да прецени кои му харесват и да си избере 5 университета. Британските граждани доста наблягат в избора си и на самия град. В унистатс може да проверите кой университет какви специалности предлага. Информацията не е много актуално, но е ориентировъчна.
abercrombie е посочила доста полезен форум. Много неща могат да се научат от него, но като всеки форум има и доста плява.  Най-отгоре в съответната специалност има "заковани" теми, които са най-общо за специалността. Може да проверите дали е необходимо да има магистърска степен, за да работи по специалността. Например за психология е задължително да имат и магистърска степен Освен това има и отделни теми за конкретни университети. Има дадени и образци на мотивационно писмо за дадена специалност.
В Шотландия повечето от студентите завършват с магистърска степен, но тя не е точно такава и обикновено е необходимо после да се кара и магистратура.
Относно Оксфорд, вероятно ще се пробва там синът ви, ще му е от полза ако има издържани САТ-ове с високи оценки.
Това се сещам на първо време.

# 649
  • Мнения: 158
сребърна паричка тази карта е мн хубава запазих си я ,не съм попадала на нея ,благодаря ти  Hug
Зури нямам думи да ти опиша колко си ми полезна в момента , аз по сбито, ясно и конкретно мнение за подбор досега не съм срещала, веднага отиде в безценната ми папка и може би  ще следваме тези съвети ,не може би ами със сигурност, обобщила си всичко което съм чела в един пост.На лични едно майче ,което сега в момента са на този хал също доста конкретно ми помага със съвети,както и всички вие , нещата доста ни се избистрят и остава само да последваме стъпките, по които ни препоръчвате да вървим.Иначе досега е един хаос ,той отваря даден уни преглежда , някъде има инфо за кандидатстване и условия не за Българи конкретно ,а за Европа изисквания, В Оксфорд сигурно няма да кандидатства ,защото няма олимпиадни награди и такива подобни изяви, имаме само сертификат за извънкласна дейност тази година - "Бизнес етика и лидерство",защото все още не знаехме и каква специалност ще избере, а там държат мн на такива успехи.Доста е трудно всичко цялото това съобразяване и отсяване ,човек няма право на грешки.В момента се подготвя за Йелтс ,който ще държи догодина на пролет.В езиковата гимназия учат за САТ ,но той не е очарован.Според мен от цялото това най-не се притеснявам за сертификата като че ли, а дано.По- скоро мотивационното ,макар да е доста силен в есетата отдавам му се дар словото  LaughingВ момента трябва да наблягаме на успеха ,доста е трудно ,мн ги натоварват,а изискванията са огромни.За препоръката сме се "уредили" пу пу да не мине котка път.Хич не ми се ще Шотландия, но пък хич не е за пренебрегване таксата, просто трябва да се реши наистина окончателно.За Уелс ми е мн безценна информацията, защото не бях хич наясно там какво е що е
Ако някой се пресети нещо друго може да ми пише и на лично да не ангажирам всички само с моите проблеми ,макар да смятам,че тези съвети винаги ще са полезни за всички ,които четат тази тема, макар и споменавани хиляди пъти.
Благодаря ви отново за подкрепата момичета  newsm51

# 650
  • София
  • Мнения: 2 361
Това е за мотивационното писмо:
http://www.thestudentroom.co.uk/wiki/category:personal_statement … _subject#navapply
А това е форума за комп. науки
http://www.thestudentroom.co.uk/forumdisplay.php?f=52
На първа страница има кой къде учи и какво.
А и Сандалка минава 2 пъти по този път, като сега е точно за комп. науки.

# 651
  • Мнения: 6
Здравейте, направих отделна тема, но ме посъветваха да пиша и тук.
Имам дъщеря, приета в Plymouth College of Art. Дотук добре. Университета и колежа предлагат само два варианта за общежития (Central Point, The Clubhouse). Едното е твърде скъпо за нас - 124 паунда и нагоре на седмица - а другото е заето. Ориентирахме се към самостоятелни стаи в къщи за студенти.  http://www.cleverstudentlets.com/,
http://www.samsaccommodation.co.uk/... засега навсякъде ни отговарят едно и също: Трябва ни UK гарант за да можем да плащаме на вноски - иначе - депозит (първа вноска при запазване) и до 17 август целият наем, който при стая с баня и тоалетна (89 паунда на седмица) излиза около 11 хиляди....
Това са доста пари и напълно основателно сме притеснени как да ги изпратим...
Не позволяват да се изчака (мъжът ми ще замине с нея в началото на септември за ден, мислехме да ги занесем кеш).
Вие как се справихте с това? Наведнъж ли платихте, как? Успяхте ли да намерите начин за вноски? Моля, споделете всичко, което знаете за плащането на наема наведнъж. Благодаря ви от сърце предварително!   Hug

# 652
  • Мнения: 3 200
Kакво значи "другото е заето от Коледа насам"?
Настаняването в общежитие е за учебна година, т. е. може да кандидатства за следващата година и в това, което в момента е заето.
Мисля, че нещо не си разбрала - погледни пак как и кога се кандидатства и/или дай линк да погледнем и ние.

Разгледах - има общежития по 99 паунда/седмица, за които може да кандидатства за учебната 2015/16 г. - http://thestudentclubhouse.com/accommodation/#t14284788422
Ти къде гледаш?

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 10:41 от cool_witch

# 653
  • Мнения: 6
Kакво значи "другото е заето от Коледа насам"?
Настаняването в общежитие е за учебна година, т. е. може да кандидатства за следващата година и в това, което в момента е заето.
Мисля, че нещо не си разбрала - погледни пак как и кога се кандидатства и/или дай линк да погледнем и ние.

Разгледах - има общежития по 99 паунда/седмица, за които може да кандидатства за учебната 2015/16 г. - http://thestudentclubhouse.com/accommodation/#t14284788422
Ти къде гледаш?

Не е ъпдейтната информацията им  Thinking Ние им писахме на тези от Clubhouse, искахме да заемем една стая и отговора беше това: "Thank you very much for your accommodation enquiry and for getting in touch with The Clubhouse.
I am sorry to say that we have no further availability for 2015/16, in any of our Apartments or Studios." и че от Коледа насам са заети стаите им от студенти, които искали да продължат да живеят там и втората година и са се "подсигурили". Работели по сайта и затова още не били сменили заетите стаи. Иначе много си харесахме стаите там, ама...

# 654
  • Мнения: 3 200
Странно - обикновено университетите осигуряват общежития за всички първокурсници. Много некоректно отношение към новите им студенти.
Много е трудно да се намери гарант дори от UK, какво остава за чужбина
А това е единственото желание на детето ли?
Аз продължих да разглеждам - те и за общежитията искат гарант.  Confused

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 11:14 от cool_witch

# 655
  • Мнения: 6
Странно - обикновено университетите осигуряват общежития за всички първокурсници. Много некоректно отношение към новите им студенти.
А това е единственото желание на детето ли?
Аз продължих да разглеждам - те и за общежитията искат гарант.  Confused



Тя вече е приета там, първо желание. И точно това е, че и за общежитията искат. Как се плаща цял наем наведнъж...?  Sad

# 656
  • Мнения: 3 200
Боя се, че в този случай нямате избор.

# 657
  • Мнения: 174

Тя вече е приета там, първо желание. И точно това е, че и за общежитията искат. Как се плаща цял наем наведнъж...?  Sad
Ако въпроса се отнася как да предведете точно парите - от общежитието ще ви дадат номер на сметка и от тук ще ги преведете по нея. (преди 4 години за 5000 паунда ми взеха 35лв от ОББ).

# 658
  • София
  • Мнения: 802
Tanya7, може дъщеря ти да разгледа за квартири във фб групите на университета - обикновено има неформална такава (създадена от студентите), но и легална - от самите университети - в тях се влиза с потвърждаване на университетския мейл. Отделно можете да потърсите фб група на самия град, обикновено има и такива. Имам предвид да се търси стая в квартира от живеещи там студенти. Сега започва и период, когато се изнасят за лятото - заминаващи вкъщи студенти или пък завършващи такива. Обикновено като застъпиш на нечие място, не искат гарант (да не говорим, че няма и комисонна). Сигурно ще трябва да заплатите и летния период, за да сте сигурни, че ще ви запазят стаята, но обикновено си струва.

Зури  Heart Eyes Мъж ми със сина тъкмо работят по някакви алгоритми за избор на място за учене и проф. реализация. Направо копи-пействам твоите категорийки хич без да питам  Laughing

# 659
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Момичета, нахлувам с молба за съвет - хлапето ме изненада с отказ да учи повече английски - 9-ти клас е и завършва първата (от две) години за САЕ. На пробния изпит има 70%, т.е. С.
Чела съм, че доста университети искат А или В, както и да е взет в последните 2 години. Ако отложи явяването, ще й падне нивото, ако се яви сега, дори и да вземе В, има повече от 2 год.

Важни ли са, според вас, тези изисквания към сертификата и има ли ги изобщо?
Ще съм ви много благодарна, ако ме ориентирате  Hug

Другите са те посъветвали да отложите малко, защото в момента няма смисъл дъщеря ти да полага изпит за сертификат. А освен това, според мен е по-добре  да се насочите към друг формат, най-добре IELTS , не всички университети приемат САЕ .  Изискванията за сертификата трябва да се спазват. Все пак после се учи на този език и трябва да се знае на едно прилично добро ниво .

Здравейте, направих отделна тема, но ме посъветваха да пиша и тук.
Имам дъщеря, приета в Plymouth College of Art. Дотук добре. Университета и колежа предлагат само два варианта за общежития (Central Point, The Clubhouse). Едното е твърде скъпо за нас - 124 паунда и нагоре на седмица - а другото е заето. Ориентирахме се към самостоятелни стаи в къщи за студенти.  http://www.cleverstudentlets.com/,
http://www.samsaccommodation.co.uk/... засега навсякъде ни отговарят едно и също: Трябва ни UK гарант за да можем да плащаме на вноски - иначе - депозит (първа вноска при запазване) и до 17 август целият наем, който при стая с баня и тоалетна (89 паунда на седмица) излиза около 11 хиляди....
Това са доста пари и напълно основателно сме притеснени как да ги изпратим...
Не позволяват да се изчака (мъжът ми ще замине с нея в началото на септември за ден, мислехме да ги занесем кеш).
Вие как се справихте с това? Наведнъж ли платихте, как? Успяхте ли да намерите начин за вноски? Моля, споделете всичко, което знаете за плащането на наема наведнъж. Благодаря ви от сърце предварително!   Hug

Политиката на общежитията е различна - някои искат целият наем наведнъж предварително, други на 2 или 3 вноски през годината, чувала съм и  такива, за които плащаш на месец. При нас го искаха на 2 вноски , първата вноска платихме по банков път, те си изпратиха банковите данни и ние преведохма парите от БГ , втората вноска я платихме в брой. Синът ми сам пренесе сумата. Тук хора са споделяли и че са плащали с карта , но не помня дебитна или кредитна , дано се включи някой с личен опит. Та това са вариантите. Вярно е ,че са  много пари на куп, по-добре с банков превод или с карта . Другият вариант е да търсите квартира , синът ми след първата година си намери такава и сега плаща месец за месец .  И аз не знаех, че вече и за общежитие искат местен гарант  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт