Студенти в UK - 3

  • 82 993
  • 750
  •   1
Отговори
# 660
  • България, София
  • Мнения: 638
Момичета, нахлувам с молба за съвет ....

Другите са те посъветвали да отложите малко, защото в момента няма смисъл дъщеря ти да полага изпит за сертификат. А освен това, според мен е по-добре  да се насочите към друг формат, най-добре IELTS , не всички университети приемат САЕ .  Изискванията за сертификата трябва да се спазват. Все пак после се учи на този език и трябва да се знае на едно прилично добро ниво .
Благодаря. Определено е рано, още повече, че явно има изискване за резултати и срокове.

# 661
  • София
  • Мнения: 802
Мама Дороти3, има ли хубаво развитие при вас вече?
Все ви мисля, все стискам палци... Чакам да се похвалите най-накрая!  Hug

# 662
  • Мнения: 65
Минавам само да кажа, че SAAS и SFE вече са стартирали кампанията за кандидатстване за заеми за 2015-2016 учебна година. Така че, ако имате Firm, може да кандидатствате.

За нови студенти в Англия/Уелс - формуляр -  http://www.sfengland.slc.co.uk/media/873210/eu_eu15n_form_1516_d.pdf

За студенти в Шотландия - онлайн на https://www.saas.gov.uk/apservices/apLogin.jsp

Преди да прикачите копие на личната си карта, се уверете, че срокът на личния ви документ няма да изтече преждевременно, преди началото на учебната година.

Последна редакция: сб, 18 апр 2015, 12:18 от Scorpzou

# 663
  • София
  • Мнения: 802
Scorpzou  Hug
Ама толкова прекрасно човече си!
Как намираш само време и заряд да напомняш на студентите... година след година!
Ако всеки човек си има по една лична кауза като теб, и си я поддържа - като теб, светът ще стане като от мечтите на всички ни!  Hug

# 664
  • Мнения: 3 200
Scorpzou, благодаря! newsm10

Предвид изцепките на някои доста обсъждани тук университети, ако някъде има тревоги, съмнения и разочарования, да напомня - Extra choices. За тези, които имат 5 отказа или са отказали всички получени оферти.
Хубавото е, че в списъка има страхотни университети и че всъщност кандидатът може да се откаже от офертите си чак след като е разговарял с университетите и има изпълнима оферта.
Важното е да не са избрани firm и insurance, за да се използва опцията Extra.
Ucas Search tool - извежда списък на университетите, които предлагат Extra

# 665
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Момичета, как се плащат общежитията (на колко вноски) или за всяко Уни е различно? Съвсем се обърках нещо със смятането на тоз пусти бюджет  Sad

# 666
  • София
  • Мнения: 5 566
Във всяко уни е различно. При нас е на 3 почти равни вноски. През октомври/януари/май.

# 667
  • Мнения: 1 120
Момичета, как се плащат общежитията (на колко вноски) или за всяко Уни е различно? Съвсем се обърках нещо със смятането на тоз пусти бюджет  Sad

При нас единствената възможност беше цялата сума накуп в началото, още преди започването на годината. Звучеше ужасно, но в последствие се оказа плюс....визирам курса на паунда.

# 668
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Попаднах на един сайт-търсачка , който може да е полезен за тези, за които Лондон не е крайната точка на пристигане в УК . Дава цените и възможностите за придвижване от т. А до т. В с влак, самолет или автобус на територията на Великобритания / и за няколко други европейски страни / - http://www.goeuro.com/.

# 669
  • Мнения: 151
Здравейте !
Аз съм мама на кандидат- студентка в UK . Първият ни избор е Дъръм , за втори колебанието е между Глазгоу и Дънди .  Специалност философия политика и международни отношения Simple Smile
Има ли други наши чада с които заедно ще се борим за тези университети ?
Тръпката започна да ме завладява . Дъщеря ми до този момент се оправяше  сама . За пръв път сподели и поиска съвет за вторият избор и ме хвана доста неподготвена Simple Smile

# 670
  • Мнения: 72
Шалма, здравей!
Пожелавам на детето ти късмет с Дърам! Чудесен избор!
Моята дъщеря преди време много си беше харесала университета в Дънди както и града, но в последствие се отказа от кандидатстване в Шотландия.
Тъй като е втори избор, според мен е важна офертата. Съмнявам се Глазгоу и Дънди да са с еднакви оферти.

# 671
  • Мнения: 151
Благодаря от сърце , abercrombie Simple Smile
Не са . Изискванията на Глазгоу са за 2 А едно Б и допълнителен изпит , а на Дъднди доста по- ниски ... Според дъщеря ми , напълно във възможностите й са А* и 2 А , обаче изпита е само с един опит и изненади винаги може да има ... ( каза подозрителната мама )

# 672
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Shalma, и аз ви пожелавам успех   bouquet

Трудно е да се дават съвети отстрани, изборът така или иначе ще си бъде ваш  Wink. Навремето синът ми трябваше да избира между Глазгоу и Бат . Университетът в Бат е с много добро реноме и по- напред в класациите , освен това му дадоха прекрасна оферта , но .....таксата от 9000 паунда на година, наклони везната към Глазгоу уни. Сега, няколко години по-късно, мога да кажа ,че изборът му е бил правилен и Глазгоу е неговото си "точно" място. Така че, в който и университет да влезе дъщеря ви, приемете ,че това е трябвало да бъде нейното си място и така. Иначе Глазгоу е най-големият град в Шотландия, има повече разнообразие и  места за излизане из града . И Глазгоу уни е по-напред в класациите от Дънди , но пък, ако искате да сте на 100 % сигурни в приема , то трябва да изберете по-ниските изисквания. Май не помогнах много  Simple Smile
И още нещо , като че ли в университетите залагат повече на самообучението и личната мотивация на студента, тъй че няма много голямо значение точно в кой университет си , стига той да е разпознаваем ( като име ) от работодателите . Изключвам най-най -топ университетите , при тях името е основното предимство.

# 673
  • София
  • Мнения: 320
Изпратихме искането за кредит за таксата на университета с куриер. Отговор трябва да получи до шест седмици. Може ли да е отрицателен ?

И доколкото разбрах, може да им се пише в последствие за промяна на университета..

# 674
  • Мнения: 508
Здравейте, да Ви попитам- Вашите деца ходиха ли на курсове за подготовка за IELTS ? Дъщеря ми ги подготвя в училище тяхната преподавателка по английски, но мисли че няма да са добре подготвени. Обмисляме да кара курс към Интеграл или Дарби,но в нашия град няма, трябва да ходи до Русе или Варна-това е най-близо. Курса е 400 лв. ,но близо 16 съботи и недели трябва да ходи-все да пътува сутрин и вечер. Бихте ли споделили има ли полза от тези курсове?

Общи условия

Активация на акаунт