АСТМА- тема 29

  • 73 467
  • 733
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна, морето, сините вълни...
  • Мнения: 395
Дам Вентолин се лекувахме и АБ. Преди това в спешното му бият една инжекция Урбазон. Днес трябва да отида до ЗК да заверя рецептурната книжка и да взема лекарствата. А като гледам е гадно времето Sad

За Вентолина не знаех, сега последно в хладилник ли да го държа?  newsm78 Аз за първи път взех май есента, когато ни го изписаха. Малко след като купих инхалатора. Трябва да си взема и бейбихалер ми каза Малячкина, да при нея ходихме. Ами за сега май ще го пропуснем телк-а. Баткото ми е с 50% ТЕЛК. Тази година сме на преосвидетелстване и тогава може да пробвам и с малкия.

На нас ни каза да давам сутрин и вечер заедно пулмикорт и вентолин, а обед само вентолин. Сега гледам че отделно ги правите инхалациите  Thinking

# 721
  • Мнения: 2 494
А при нас сега актуално е чревен вирус, засега леко го кара-от неделя вечерта-едно повръщане и 1 път разстройство, но вчера цял ден не е хапнал нищо, омърлушен, спал е 3 часа следобед, засега няма температура, дано размине без..... е, писна ми, миналата седмица, в която той беше здрав, каката беше с температура; сега тя е добре, той се тръшна  Tired
Изписа ни линекс, натриев цитрат и изопринозин.

Бързо оздравяване на всички болнички!!! Hug

# 722
  • София
  • Мнения: 1 809
Каката ми го изкара това с разтройството миналата седмица, без температура. Повръща 3 пъти и това беше. Давах изопринозин (но го бях започнала вече преди повръщането, защото имаше афти в устата и знам, че това означава срив на имунната система) и вомитусхил за повръщането и мина.
Малката естествено не остана по-назад, но при нея беше разтройство със слуз, но не тежко. При нея само биогайя. Та не е толкова страшен тоз път чревния вирус. Peace
За инхалациите - педиатърката ми каза да правя вентолина и след 30 мин. пулмикорта. Peace Ако малката позволява и инхалации само с физ.р-р.

# 723
  • Мнения: 2 494
Мерси, meggle  Hug Hug моите по принцип досега винаги леко го карат чревния вирус, надявам се и сега да мине леко; просто ми дойде и на мен в повече, от 3 седмици все някой е болен  Whistling
Иначе имам познати съседчета, които доста тежко го карат същия вирус в момента, с висока температура и сериозни повръщания и разстройство, явно всеки огранизъм различно  Praynig Tired

# 724
  • София
  • Мнения: 1 809
Добре че поне това го изкараха леко. Нашите деца пък карат тежко кашлици със задух, а голямата ми дъщеря пък отити, та всеки със слабото си място. АКо бяха с високи температури и много повръщане щеше да ми е вече в повече.

# 725
  • Мнения: 1 351
Баткото ми е с 50% ТЕЛК. Тази година сме на преосвидетелстване и тогава може да пробвам и с малкия.

На нас ни каза да давам сутрин и вечер заедно пулмикорт и вентолин, а обед само вентолин. Сега гледам че отделно ги правите инхалациите  Thinking

Само за астма ли ви дадоха 50 поцента ТЕЛК ...../ сверявам просто /  Sad

На нас Малячкина  също ни даде тази схема за инхалиране , но повече резултат виждам от разделното инхалиране- първо Вентолин и след 20 минутки Пулмикорт .

Ако ни пипне чревният вирус със нашата нарушена резорбция ......ще ни разкатае фамилията . Седим си във къщи като затворници и това е. Във Петък ще ни махат конците на оченцето - как ще седи мирно - умът ми не го побира  Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: 1 383
Аз пък съм много скептична към този ТЕЛК, ама въпреки всичко ще се явяваме.

# 727
  • Мнения: 1 351
Аз пък съм много скептична към този ТЕЛК, ама въпреки всичко ще се явяваме.
Зависи във кой град сте .....има надежда.

# 728
  • Мнения: 1 383
Аз пък съм много скептична към този ТЕЛК, ама въпреки всичко ще се явяваме.
Зависи във кой град сте .....има надежда.

София. Втора градска болница.

# 729
  • София
  • Мнения: 1 178
Аз пък съм много скептична към този ТЕЛК, ама въпреки всичко ще се явяваме.
Зависи във кой град сте .....има надежда.

София. Втора градска болница.
И на нас ни предстои преосвидетелствуване там, но имаме и придружаващо заболяване. Този път са поискали страшно много документи.

Някой правил ли е кръвно газов анализ?

# 730
  • Sofia
  • Мнения: 4 480
На Деян са му правили в Токуда. Или ти питаш само за ТЕЛК-а, дали на някой са му искали newsm78

# 731
  • Мнения: 6
А когато използвате пулмикорт 2мл разреждате ли го с физ.р-р?Тъй като започнах да го инхалирам отделно от вентолина.Задължително ли е да е на точно 12 часа ,пулмоложката ми каза вентолина 3 пъти на ден т.е на 8 и в сутрешния и вечерния добавям към него пулмикорт.Ох всичко ми е ново и се притеснявам да не объркам нещо Sad А и още нещо да попитам ,малкия спомена че от пулмикорта му горчи на гърлото,случвало ли се е при вас?

# 732
  • София
  • Мнения: 1 178
На Деян са му правили в Токуда. Или ти питаш само за ТЕЛК-а, дали на някой са му искали newsm78

Не, по принцип питам. Иначе на нас ни искат от ТЕЛК-а, но ДжПиТо каза, че пулмолога ще ни насочи.


Пулмикорта разреждам, ако давам половин ампула, иначе може и без разрежддане. Моят също казва, че му киселее, явно е нормално. Хубаво е после да изплакват устата с вода.

# 733
  • sf
  • Мнения: 10 152
Заповядайте в новата тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=825034.new#new

Общи условия

Активация на акаунт