Професионални серии за коса - тема 73

  • 73 054
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Mikkey има нещо вярно в това, че Кристалистето действа като дълбокопочистващ.Поне при мене.А и фризьорката ми беше казала,че може да се ползва като такъв.Биотик и той ми действа като дълбокопочистващ.

# 721
  • Мнения: 1 670
Днес и утре промоции в Златна Рибка.....пак ще се охарчим  Rolling Eyeshttp://www.zlatnaribka.com/specials
Аз да се "оплача"
Сутринта пуснах поръчка: шампоан Шайн блонд на Рореал- НАМАЛЕН на 17.90

Сега влизам- шампоана е НАМАЛЕН на 22лв хахаххаххаха

Руса мама, ползвала ли си до сега шайн блонд? Тонира ли или просто избистря цвета? Ползвам лакме за тониране, но се чудя дли да не опитам и този?

# 722
  • Мнения: 211
Оле божке, защо казахте за намалението в рибката....не че е голямо, обаче сега много се изкушавам Sad ще го взема май денсифика, доста ми заплиташе и сякаш премиваше, обаче пък такъв обем имах....

# 723
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Момичета, отзиви за тези два шампоана?
http://www.zlatnaribka.com/shampoan-za-blyasak-fini-kosi-kerasta … te-250-ml?page=15
http://www.zlatnaribka.com/shampoan-bez-sulfati-za-izglazhdane-i … uidealiste-250-ml

Трябва ми шампоан, който да комбинирам с маската Дисциплин и се чудя, дали няма да изнамеря нещо по-добро от Денсифика  Laughing Търся уплътняване на тънка коса, тежест, жилавост ...

Кристалист не е абсолютно нищо особено, не си заслужава парите.
Дисциплин е чудесен, но в комбинация с маската според мен ще ти приглади прекалено косата и ще загубиш обем. А аз съм сигурна, че не целиш това.

# 724
  • Мнения: 3 413
Днес и утре промоции в Златна Рибка.....пак ще се охарчим  Rolling Eyeshttp://www.zlatnaribka.com/specials
Аз да се "оплача"
Сутринта пуснах поръчка: шампоан Шайн блонд на Рореал- НАМАЛЕН на 17.90

Сега влизам- шампоана е НАМАЛЕН на 22лв хахаххаххаха

Руса мама, ползвала ли си до сега шайн блонд? Тонира ли или просто избистря цвета? Ползвам лакме за тониране, но се чудя дли да не опитам и този?
До сега тониращ съм ползвала само на Виталитис преди 10 год. сигурно  Blush
Та последните дни беше голямо четене по блоговете и търсене на съставки.
На Редкен блонд идол ми хареса, че има нежни пенителя, но пък масла и протеин- не. Всичко поликвати, силикони. Не мисля, че би било удачно в тониращ шампоан само замаскиращи съставки.
Силвър на Лореал- пенители и виолетата за цвят- боза  Naughty
Алтерна- виолетата е в минимум,т.е. с голямо наслагване ще има ефект анти-жълто.
Харесах на Лейбъл шампоана за блондинки- пенители, после мноооооооооожество масла. Няма протеин, няма маскировки, но няма ли виолетата. Мисля, че по-натам ще го поръчам като ежедневен  Peace
Шайн Блонд- пенители, след това има доста хлориди за затваряне кутикулите и регулиране киселинността. Масла и един протеин. Според мен няма да има типичния силвър ефект и ставане на синя коса с прекаляване. Смятам, съдейки по съставките, че и да престоя не би оцветила косата  Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 10 858
Лу, да ти кажа, от една страна не искам много обем, винаги косата ми седи една такава бухнала, което ми е неприятно и много грозно. По -скоро искам да я уплътня, да заздравя косъма, за да стане плътен и тежък и съответно да се промени това "бухнало" състояние. Преди дни подстригах и доста голяма част от нея, та сега е още по-лека и съответно бухнала  ooooh! На втория ден пък се намачква, като стана от леглото е абсолютно обезформена, тук там се е начупила и навила (а ми е права по принцип) и буквално смачкана  baby_neutral
Дали в такъв случай ще е по-добре да взема шампоан Дисциплин в комбинация с маската или да си остана на варианта с шампоана Денсифик?
Направо тотално се обърках  Crazy
А промоцията в Рибката ме довършва ... искам да поръчвам ли поръчвам ...  Joy

# 726
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Хм, като те чета, Вивиан, май си повече за шампоана Дисциплин.

Определено имаш нужда от малко "дисциплиниране" на косата  Wink

Писах за отнемането на обема, защото имам някакъв смътен спомен, че имаме подобни коси и при мен това единствения минус на Дисциплин. Но мисля при теб ще се справи чудесно.

# 727
  • На точното място
  • Мнения: 298

 За уплътняване аз съм доволна от шампоана на Tigi (розовия), и от тази серия http://www.zlatnaribka.com/redken/redken-diamond-oil.


Мики, моля те сподели кой точно на Тиги, че видях 2 розови серии  baby_neutral  baby_neutral
А на Редкен шампоан+балсам или маска ползва за да ти се уплътни косата?

Руса мама, можеш ли да изкажеш мнение за блондинската серия на Тиги/имам някакъв спомен , че ти я ползваш/ или тази на Джойко?  Търся си блонди серия по-скоро за честа употреба, поддържане на цвета и блясък, но без протеини. Повечето имат доста протеини.

# 728
  • София
  • Мнения: 3 271
По отношение на продуктите на Алтерна Бисквитка ви е насочила добре, а аз ще поразширя информацията:

Единственото уточнение е, че като описвам ефекта от сериите, пиша за ефекта върху моята коса. Дълга до кръста, нормален косъм, сравнително гъста, боядисвана веднъж на месец и половина, използвам маши, преси, сешоар.
====================================
Alterna Ten
Ароматът е на Шанел

Една от най-добрите и луксозни серии за коса в света. Изключително изчистен състав, без никакви вредни съставки. Балансирана серия, доставя изключителен блясък, подреденост, здравина и сила на косата. Състои се от няколко продукти - Шампоан, Балсам, Маска, Лак за коса и Терапия за лице, която може да се нанася и на скалпа преди къпане за интензивно подхранване. Много са съставките на серията, но основните са десет и оттук идва името на серията. това са: Масло от Бял Трюфел, Африканско Какао, Хиауронова киселина, Хайверен комплекс за борба с признаците на стареене, Комплекс за запазване на цвета, Масло от семена на Френско грозде, Българска вечерна Иглика, Арабски Тамян, Екстракт от кора от Мароканска Кулайя и Цвят от Арника. Няма какво много да се говори за тази серия - прекрасна е. Пълна глезотийка за косата  Heart Eyes

====================================
Alterna Caviar
Аромата е на лимонена трева и жасмин - поне аз я усещам така  Heart Eyes
Аромата се усеща доста силно след измиване и се усеща до следващото миене, особено ако не се слага парфюм по косата.

Това е доста голяма серия, чиято основна съставка е Хайверен комплекс за борба с признаците на стареене. Хайверът, който използва Алтерна е един от най-качествените компоненти в грижата за коса, включително и за кожата на скалпа. Той съдържа  омега-3 мастни киселини, протеини, липиди, минерали и витамини, като в същото време е изключително нискокалоричен продукт / Когато става въпрос за консумация/. Когато се използва в продуктите за коса използвания от Алтерна комплекс от Хайвер и Морска коприна (Seasilk) /дава балансиращ ефект, защото подхранва, реструктурира, регенерира, овлажнява и повторно минерализира косата.
Разбира се в различните подсерии на Хайверната серия се съдържат различни съставки, които действат за различни проблеми и/или нужди.
Тази серия е за коси, които са малко или много увредени, третирани с бои, маши, преси, коси с "бръчки"  hahaha  ако така мога да се изразя, но и за коси, на които им липсва сила и жизненост.

Хидратираща серия е Alterna Caviar Replenishing Moisure , Която се състои от шампоан, балсам, маска, лак, интензивно олио за подхранване и блясък и други продукти. Основните съставки на серията са: Enzimetherapy /ензими - проводници на полезните съставки/, Seasilk /морска коприна - морски растения богати на хранителни вещества, минерали и антиоксиданти/, Витамин С /антиоксидант/ и споменатия вече Хайверен комплекс. Серията /имам предвид шампоана, маската и балсама, защото не мога да обобщавам в едно всички останали продукти/ е овлажняваща и подхранваща, косата е копринена и гладка.

Подхранваща /протеинова серия е  Alterna Caviar repairx Серията има няколко основни продукти: Шампоан, маска, балсам, протеинов крем, СС крем, еликсир за скалп, серум за реконструкция на цъфтящи краища. Съдържа специален протеинов комплекс, както и липиди, витамини, минерали и морска коприна. Количеството на Хайверния комплекс е 6 пъти по-голямо, отколкото при другите продукти от серията. Основната серия от шампоан и маска/балсам има изключително силен изграждащ косъма ефект, косата е плътна, но мека и гладка. В началото като я ползвах нямах никакъв втвърдяващ ефект, сега го има, като той се усеща още с отмиването на шампоана. Шампоана не заплита, въпреки този ефект на втвърдяване, който усещам в момента.

Серии за коси според цвета - Alterna Caviar anti aging blonde, red, braun , това е серия съобразена с цвета на косата, като основната съставка е Защитаващ цвета комплекс, заедно с Хайверен комплекс, Витамини, ензими, цитокини и т.н. Помага на русите коси да не пожълтяват, като се грижи и за състоянието на коси, подложени на силни химични процедури. Червените коси да не избледняват бързо, а кестенявите да не се обезцветяват и да изглеждат безжизнени и сиви. В тази серия са включени няколко вида шампоани, балсами, серуми, включително и нощна съживяваща и леко оцветяваща терапия.
Сериите са балансирани, според мен.
Ползвала съм за кестеняви коси преди доста време и спомените ми са смътни, но косата имаше много блясък. Смятам, че това са сериите за блясък на Хайверната серия.

Реенергизираща серия за обем - Alterna Caviar Bodybulding Volume е протеинова серия за обем с аминокиселини, ензими, витамини, минерали - стандартните за Хайверната серия съставки, но аз го усещам по-протеинов от repairx . Серията има шампоан, балсам, серум, пяна, лак. Аз не мога да кажа, че прави невероятен обем, но пък обем си има, а косата ми е подредена и плътна. Няма смачкване до деня на измиване.

======================================
Alterna Caviar Clinical

Серия за стимулиране на скалпа, против пърхут, против косопад.  Приятен и лек аромат на цитруси и цветя. Поне аз така го усещам.

Целта на серията е да се грижи за кожата на главата, като в същото време не забравя, че освен това има и коса върху този скалп  Joy Съдържа шампоан за косопад, противопърхутни шампоан и балсам и стимулиращи поникването на нова и по-силна коса шампоан, ампули и серум за скалп, както и ексфолиращ скалпа серум.
Основна съставка на тази серия е CLOVER GROWTH COMPLEX, който е патентован от Алтерна и съдържа екстракт от червена детелина, от коприва, от палма Сау палмето, водорасли, витамини, протеини, кератин, биотин и таурин, както и цинк пиратион, салицилова киселина, плодови ензими, както и Хайверен комплекс.
Ползвала съм ампулите - по една седмично се ползват, както и стимуланта за скалп. Страхотни продукти, никакво утежняване няма, а косата се чувства чиста. Много добър продукт за грижа за скалпа.
Шампоана съм го ползвала във фризьорки салон и ефекта всеки път беше - много чиста и освежена коса, без да смачква обема с блясък. Не давам да ме изправят с преса във салона, защото ми смачкват косата.

====================================
Alterna Bamboo
Като цяло лека серия /конкретно шампоаните и балсамите от серията - не говоря за различните серуми и лосиони/ за естествени коси, не много увредени, както и за почивки между силни серии. Приятен лек флорален аромат, който не мога да определя точно.
Основна съставка е органичния екстракт от бамбук. Другите съставки на различните подсерии са различни и включват масло от кенди, екстракт от диня от пустинята Калахари, която има силно хидратиращ ефект и висок УВ фактор за защита на цвета, Комплекс Колор Холд, индийски цариградско грозде, корен на мака, ензими и т.н.

Има най-общо пет подсерии. За блясък, за обем, антифриз ефект, за плажа/слънцето и защита на цвета. Както и дълбоко почистващ шампоан и други странични продукти.

Серия за блясък - Alterna Bamboo Shine е лека и ароматна серия с бамбук и цариградско грозде, която е хидратираща, омекотява и дава наистина хубав блясък. Съдържа четири основни продукта - шампоан, балсам, крем за блясък и крем за блясък заедно със спрей за термична защита, за къдрици. Много приятен ефект, не утежняващ.

Серия за обем - Alterna Bamboo Volume балансирана серия с превес на хидратацията, съдържа екстракт от бамбук и корен от мака, както и комплекс за запазване на цвета. Дава приличен обем, а косата е гладка и жива. Съдържа няколко продукта - шампоан, балсам, мус за уплътняване, спрей за 24 часа обем,  пяна за обем, още един спрей за обем в корените и крем две в едно за обем и уплътняване.  Приятна за използване серия с хубав аромат и приятен обем.

Серия против фризове по косата - Alterna Bamboo Smooth - Хидратираща серия, която действа изглаждащо и прибира ръзхвърчаните краища. Косата е пригладена, гладка, мека. Типична хидратираща серия. Отнема леко от обема, но не много. Приятен и лек аромат. Има няколко продукта - шампоан, балсам, маска, няколк вида кенди олио, спрей за изглаждане, крем за къдрици, крем анти-фриз и др.

Плажна серия - Alterna Bamboo Beach - Хидратираща серия която предпазва от УВ лъчите, хидратира и подхранва. Съдържа спрей за плажни къдрици, сух шампоан, спрей за допълнителна УВ защита, спрей за блясък, балсам без отмиване.

Серия за защита на цвета - Alterna Bamboo Color Care - Балансирана серия, с превес на хидратацията за запазване на цвета. Съдържа екстракт от бамбукт и екстракт от диня от пустинята Калахари. Серията има шампоан, балсам, маска, серум и др. Подходящ е за коси, които лесно избледняват от слънцето, както и за предпазване от УВ лъчите.

========================================

Алтерна има и още няколко серии, които ги няма в българските сайтове, както и в англйските, и затова само ще ги спомена. Това са сериите Hemp, Life и White Truffle. От серията Hemp имам няколко продукта, предимно финиши, а от серията Life ми е дълбокопочистващия шампоан. Не съм ползвала нищо от серията с бял трюфел, но знам, че е много силна серия за крайно изтощени коси.

Това от мен  Hug надявам се, че съм била полезна

  bouquet  bouquet  bouquet

# 729
  • Мнения: 799
Снощи си направих обратното миене, но някак си очаквах по УАУ резултат  newsm78 , но понеже серията ми е нова, като се измия нормално ще установя къде е проблема  Wink не че няма да пробвам и с някоя друга серия - Макадамия, Митик ойл и ще реша дали съм доволна  Mr. Green

Относно промоцията в рибката  Mr. Green изкуших се, но като си погледнах количката видях че съм взела неща, които не са ми спешни и реших да изчакам до мартенското намаление или ако имат около свети валентин  Blush И без това искам да попривърша малко наотворените неща, че скоро ще стане година от както ги имам, а колко нови чакат неразопакованииииии  ooooh! 

Магнолия, супер изчерпателна и полезна, както винаги   bouquet

# 730
  • Мнения: 72
Мagnollia, благодаря, прекрасен пост.  bouquet Аз съм много доволна от всички продукти на Алтерна, които съм изпробвала и информацията за останалите ми беше изключително полезна.

# 731
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Благодаря Магнолия, чудесно ревю на продуктите. Остава да намерим от къде да си ги поръчваме по-изгодно   bouquet

# 732
  • Варна
  • Мнения: 154
Магнолия, много благодаря за информацията! Много е полезна за мен!  bouquet
Аз съм пробвала само Рипеър Х, но имам намерение и хидратираща да си взема, така че Hug
Много изчерпателно!

# 733
  • Мнения: 785
Благодаря Магнолия, чудесно ревю на продуктите. Остава да намерим от къде да си ги поръчваме по-изгодно   bouquet

Вече сме намерили Peace lookfantastic и hqhair, когато имат намаления на Алтерна + допълнителните кодове за отстъпка. Просто трябва да се следят редовно. Това за нашите ширини е най-изгодният вариант.

Магнолия, много подробна информация    bouquet Сигурна съм, че ще е полезна за много момичета.

# 734
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Този пост на Магнолия е хубаво да се сложи на първа страница.На много момичета ще е полезен.

Общи условия

Активация на акаунт