Лято на Халкидики

  • 12 543
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте, може да ви изглежда рано, но ние вече направихме нашата резервация за море 2015 и избрахме Халкидики. И така, та моят въпрос е към тези който са ходили там и към тези който са слушали за там.. Кой са най-впечатляващите забележителности, но за първият ръкав- Касандра. Ще съм ви много благодарна, ако споделите с мен  newsm53

# 1
  • София
  • Мнения: 18 704
Има тема за Гърция там ще намериш мноооого неща.

# 2
  • Мнения: 379
Като сте слушали за там, по-добре да бяхте отишли на втория ръкав - Ситония, там има какво да се види, хеле природа и живописни местности. На Касандра има хотели, малки и големи, дълбоко море и плажове с камъчета, а не с фин пясък. Ама нищо, другата година по-далече малко.  Peace

# 3
  • Мнения: 8
Ами може и да сме се прецакали с Касандра, ноо нищо, вярвам, че ще си прекараме ОК  newsm17

# 4
  • Мнения: 379
Не сте се прецакали, спокойно. Но на Ситония е още по-хубаво. Peace

# 5
  • Мнения: 940
Ситония и на мен най ми харесва Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 18 704
Нито един от ръкавите не ми харесва Grinning

# 7
  • София
  • Мнения: 3 771
kotarachee Каква хубава тема, адмирации......  bouquet

Ето ти забележителностите:
Халкидики
Канал Потидея
Сивири - Amphitheatre Siviri
Светилището на Амон Диас и Paleo-християнска базилика в Калитеа
Светилището на Посейдон и фара в Possidi
Руините на древен град в Полигирос
Kalandra  - Древен обект на Mendi , църквата „Успение богородично”/стенописи/
Stavronikitas кула в Сани
Мелницата в Kassandria
Традиционни къщи и площади, както и останките от древния Afitios
Фолклорният  музей  Афитос
Кулата Апостол Павел в Неа Фокеа
Езерото в близост до Полихроно
Воден резерват Mavrobara /костенурки/ над Полихроно
Касандрия:  Вятърната мелница, Фолклорния музей и Катедралата „Рождение Богородично”
Пефкохори :  Морското езеро Гларокавос, манастира „Св. Йоан”
Агия Параскеви - Бани в лечебните води на естествените извори
Археологическият музей в Полигирос
Ксерксов канал
Пещерата  Петралона
Стагира  древногръцкия град ,родно място на Аристотел
Олимпиада:  Ancient Stageira и Byzantine fortification, родното място на великия Аристотел.

kotarachee Всичките ръкави са хубави, всеки си има своя чар и красота. Всеки според вкуса си.
Но друг път ще ти кажа повече, сега съм много далече.

# 8
  • Мнения: 379
Сниката обаче от темата е от Ситония. Кариди бийч, аз съм го кръстила бебешорския плаж.  Grinning Или е Оринджа?  newsm78

# 9
  • Мнения: 8
Bled, много ти благодаря за инфото. Страхотноо  newsm44 newsm10
Сниката обаче от темата е от Ситония. Кариди бийч, аз съм го кръстила бебешорския плаж.  Grinning Или е Оринджа?  newsm78
  Амии исках да сложа снимка и пишеше, че е от Касандра. Ами ако наистина е от Ситония се извинявам за грешната снимка  newsm62

# 10
  • Мнения: 379
Няма нищо, просто на Касандра няма такава девствена природа. Там е по-комерсиализирано и смея да кажа урбанизирано.  Peace Затова и препоръчвам Ситония.

# 11
  • Мнения: 8
Живота е пред нас! Догодина в Ситония  travel все пак съм на мнение, че хората трябва да опитват Simple Smile 

# 12
  • Мнения: 76
Миналата година бяхме на Ситония, това лято решихме да отидем на Касандра в Посиди. Очаквам да ми потвърдят резервацията. Надявам се да имаме една хубава и спокойна почивка!

# 13
  • Мнения: 8
Миналата година бяхме на Ситония, това лято решихме да отидем на Касандра в Посиди. Очаквам да ми потвърдят резервацията. Надявам се да имаме една хубава и спокойна почивка!
По кое време на годината ходите на Гърция, защото ние си запазихме за май месец. Поне така са ми казали, че тогава е топло и не е чак толкова пренаселено. newsm12

# 14
  • Мнения: 76
Миналата година бяхме от 26.05 и от 07.09 за по седмица и двата пъти имахме чудесно безветрено и топло време, като се има в предвид какво лято беше. И двата пъти пристигаме в София по джапанки, а тук стууууд. Сега сме резервирали от 30.05. На плажа Дестеника бяхме 2-3 семейства, спокойствие

Общи условия

Активация на акаунт