ПАРИЖ 10

  • 54 541
  • 736
  •   1
Отговори
# 330
  • Мнения: 404
Преди седмица и нещо бяхме в Лувъра - опитах се да намеря страничен вход с малка опашка - видях един вляво, в тунелче, заставайки с лице към пирамидата и сградата отзаде й, но там беше само за специални групи - инвалиди, ученици, не ме пуснаха. Друг вход не съм търсила. Валеше и се отказахме да чакаме на централния наземен вход, но на другия ден отидохме с метро до Лувъра и за изненада - от метрото попаднахме направо на подземния етаж, под пирамидата. Там се виеше огромна опашка за проверка на багажа (каквато видяхме предния ден, но пред пирамидата горе). Но бързо вървеше. В съседство с опашката за багажа имаше още една голяма опашка пред магазин за сувенири, където продаваха билети  и ние там чакахме първо. После на опашката за багажа. Като мине проверката на багажа, попадате в пространство, където има каси за билети и няма никой на тях. Ние не знаехме за касите вътре и чакахме на опашката за сувенирния магазин за билети, после на опашката за багажа, а вътре - 4 каси и няма никой там.

# 331
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Да припомня, че от вчера в Лувъра е изложена мегаизложбата „Епопея на тракийските царе – археологически открития в България”. Експозицията е разположена в 4 зали в крилото „Ришельо”.
Очакваме някой да сподели впечетления Simple Smile.

# 332
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 776
Очакваме някой да сподели впечетления Simple Smile.
Аз ще водя фамилията през май или началото на юни Simple Smile

За входа към Лувъра от метрото, вече са казали.

# 333
  • София
  • Мнения: 863
Благодаря ви много   bouquet

# 334
  • Мнения: 19 057
докога е БГ екпозицията в Лувъра?

че ще ходя да видя  Мона Лиза отново през декември ("10 години по-късно"  Grinning)

# 335
  • Мнения: 4 426
Според вас в сайта на Дисни може ли да се плаща с дебитна карта Visa - трета резервация ми отхвърля и пише, че има технически проблем, но не пише да е от картата newsm78
И на мен не ми приемаше кредитната карта,платих по телефона и то само капаро .Сега ще проверя на 14.04 трябваше да дръпнат и останалата сума.

Роже и другите ползвали airbnb имаше нещо,че ако ти пратят покана за регистрация имаш намаление от първата резервация и тоя който ти праща покана получава сума в акаунта си?
Харесах 2-3 апартамента и сега ще пиша на хостовете за детайли.

# 336
  • Мнения: 362
Да, ако пратиш покана, получаваш и ти ваучер. И при следващото "квалифицирано" запазване, ти вадят от цялата сума. Тук моментът е при "квалифицирано" - т.е. сумата без таксите трябва да е над 70 и няколко евро. Ама пак си има полза.

А иначе за Лувъра - аз отидох в петък следобяд и си помислих, че се бъзикате всички с тези опашки. Просто нямаше никакви опашки - пред Мона Лиза беше празно. Ама предполагам късмет на начинаещия Simple Smile

# 337
  • София
  • Мнения: 1 861

Роже и другите ползвали airbnb имаше нещо,че ако ти пратят покана за регистрация имаш намаление от първата резервация и тоя който ти праща покана получава сума в акаунта си?
Харесах 2-3 апартамента и сега ще пиша на хостовете за детайли.
Мимозата, изпратих ти линк за регистрация на лични, за да ползваш  отстъпка ако искаш Simple Smile

# 338
  • Мнения: 4 740
Завърши нашето три дневно минаване така да се каже през Париж... Искам да благодаря на всички, които ми помогнаха с информация и препоръки... Peace
Мога да кажа само, че Париж много ми хареса, много повече отколкото очаквах... Даже повече от Лондон например... Имахме три нощи в хотел Ibis Porte de Monteuil, доволна съм от хотела, близо до метростанция и пряка линия до Айфеловата кула... Първи ден пристигнахме доста късно вечерта и просто с колата се разходихме из града да видим нощен Париж.. Да другия ден отидохме сутринта от 10.30 на АК (имахме билети до върха), опашките бяха огромни, но долу върви бързо. Проблема бе блъсканицата на 1 ниво, където се сменя асансьора.. Ужас просто... Можех да мина и без качването до върха, на толкова кули съм се качвала и тук бе подобно... Но както и да е... Mr. Green После взехме круиз по Сена, препоръчвам, особено при дъжд и по-лошо време... При нас времето бе доста дъждовно, за съжаление...
После пеш от АК до Лувъра, хубава разходка с много забележителности по пътя... На втория ден с колата отидохме до Версай, опашки невиждани се виеха, но ние имахме билети с гид-тур и минахме без да чакаме. Мога да препоръчам този тур, влиза се в покоите на краля, където по принцип другите нямат достъп. После разгледахме и градините и се мотахме до около 13-14.00. Двореца е прекрасен, автентичен и много запазен...Много ми хареса тук... Peace
После се върнахме в Париж, оставихме колата на паркинг и разгледахме Латинския квартал, Люксембургските градини, стигнахме до Пантеона и Сорбоната. Вечерта в 19.30 имахме вечеря запазена в бистро Parisien точно до АК. На всеки кръгъл час от 20.00 има светлинно шоу на АК. След вечерята отидохме до Мулен руж да го видим осветен... Последния ден отидохме до Лувъра (имах купени билети и не чакахме на опашката която бе многооо дълга). Разгледахме Лувъра (пред Мона Лиза имаше много хора, даже не можеш да я снимаш нормално) и после отидохме до Монтмартър. След обед си тръгнахме от този така романтичен и пищен град... Париж е невероятен, влюбих се в него и мисля отново да го посетя някой ден (но не около празници и сезона на многото туристи  Mr. Green)....
Забравих да кажа, че сградата на Операта много ми хареса... Hug

Последна редакция: чт, 16 апр 2015, 13:34 от lunna pateka

# 339
  • София
  • Мнения: 212
Утре заминаваме!!!
Дано всичко е наред! Много ми е притеснено... Praynig
Обещавам, че когато се върна ще опиша всичко. Simple Smile

Много, много благодаря за положения доброволен труд за темата тук, толкова много полезна, подредена и систематизирана информация едва ли има и в най-подробния пътеводител! Благодаря, за търпението че отговаряте на едни и същи въпроси, "ЕН на брой пъти", отново и отново!

# 340
  • Мнения: 1 034
Здравейте! Някой може ли да ми даде точно обяснение за влизането с онлайн билет в Айфеловата кула, което да предоставя на родителите си. Аз чинно си чаках на опашка преди н- години и тази подробност ми се губи.
Ако имате снимка ще е най-добре  Simple Smile

# 341
  • Мнения: 6 031
Здравейте! Някой може ли да ми даде точно обяснение за влизането с онлайн билет в Айфеловата кула, което да предоставя на родителите си. Аз чинно си чаках на опашка преди н- години и тази подробност ми се губи.
Ако имате снимка ще е най-добре  Simple Smile
Хайде аз да се пробвам.
Отиват към един от "краката" на Айфеловата и застават на опашчицата за закупили билети по нета(там, където е зелената стрелка).
Ето снимка от последното ми ходене:

На входа с жълта стрелка се редят тези, които искат да си купят билети.

Минава се проверка по сигурността и ви насочват към асансьорите.
Качвате се на асансьора и той ще ви отведе на второ ниво. Можете да обиколите нивото и да правите снимки, след което се чака на нова опашка и нов асансьор до трето ниво.
Ако искате да слезете на първо ниво, за да видите стъкления под, то това може да стане само при слизане надолу.

Angela Go  , приятно пътуване и много хубави емоции!

# 342
  • Мнения: 1 034
Мимми благодаря!
Направо им го копирам и разпечатвам

# 343
  • Мнения: 6 031
Допълвам нещо, която със сигурност съм писала, но сега не го намерих.

На този "крак", който съм маркирала с червено е опашката за качване ПЕША.




ПП Ако случайно има някаква промяна, моля виделите я да казват.  Laughing

# 344
  • София
  • Мнения: 58
Здравейте! Някой пътувал ли е от летище Шарл де Гол с TGV? Искам да го използвам за отиване до Дисни. Искам да си взема предварително билети, защото има доста изгодни по интернет. В тази връзка ме интересува за колко време се стига от терминал 2D до TGV? Видях, че терминалът е точно до гарата, и въпреки това не мога да се ориентирам колко ще ми е нужно.

Общи условия

Активация на акаунт