КРУИЗИ /тема 5/

  • 74 349
  • 755
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 4 734
ketito, това с цената е много относително... Цената на круиза се образува от цената на круиза, обявена в сайта (понякога е с пристанищните такси, понякога - не), бакшиша за екипажа (плаща се при напускане на кораба и го пише колко евро е на ден на човек в самия сайт), пакет за напитките (това не е задължително да се взема, но ако не се вземе, всичко което се консумира на кораба извън някои безплатни като вода, чай и кафе се заплащат отделно накрая при напускане на кораба), самолетни билети от/до началното пристанище, хотел преди/след слизане от кораба (това не е задължително, но понякога няма полети в самия ден на качване или слизане от кораба или има опасност да се изпуснат ако времето е малко), разходи на кораба (не са задължителни, но може да са снимки с капитана например, спа-процедурите, пазаруване на кораба и други глезотии), разходи за корабни екскурзии в посещаваните пристанища (не са задължителни, може да си обикаляте сами, но тогава също ви трябват пари за транспорт, ако искате да си купите сувенири или да хапнете/пийнете нещо). Само да кажа, че има пристанища, където не е съвсем безопасно да се обикаля самостоятелно и тогава е по-добре да се вземе корабна екскурзия, например в Мароко...
Това е в общи линии за цената на круиза. Между другото круизите не са евтина екскурзия, парите заминават доста, но е едно изключително и незабравимо преживяване... Което трябва да се опита поне веднъж, а който е опитал, после не иска да спира... Това е мания за цял живот... Peace

# 481
  • Мнения: 63
Juste, пишеш много увлекателно и ми е много полезно и приятно да те чета. Чакам с нетърпение да публикуваш описанието на посетените острови. Едно от малкото места, на които бих отишла на круиз са Карибските острови, точно по посочените от теб причини.
Бих те попитала за детския клуб - мислиш ли, че за дете, чийто английски не е на достатъчно добро ниво би било проблем да се забавлява там? Тъй като вие живеете в Канада може би не можеш да прецениш, но все пак, ако имаш някакви наблюдения, ще се радвам да ми отговориш.

Dechy, Благодаря ти, радвам се че ти харесват постовете Simple Smile
Хм, не се бях замислялала. Според мен ще има някаква езикова бариера, но децата се адаптират бързо. Освен това там се предлагат разни activities, за които предполагам не се изисква кой знае какъв английски - рисуване, оцветяване, футбол, така че мисля че са ОК децата Simple Smile

# 482
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Някой да е пътувал с ферибот от Гърция или Албания до Италия (Бари или Бриндизи)? Като цена как е? Ще пътуваме до Рим с кола и разучавам различните варианти.

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 382
Някой да е пътувал с ферибот от Гърция или Албания до Италия (Бари или Бриндизи)? Като цена как е? Ще пътуваме до Рим с кола и разучавам различните варианти.
Не съм пътувала, някой ако е пътувал да каже точни цени, но миналата година ходихме с кола до Рим(и не само) и си спомням, че прповерявах билетите на фериботите и бяха страшно скъпи, та се отказахме от тази идея. В крайна сметка с кола ни излизаше многократно по-евтино и затова се отказахме. Но не помня точните цени.

# 484
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
Да, да с кола ще ходим от България до Рим, но се чудим дали не е по-удачно вместо през Сърбия, Словения .... да минем през Гърция (Албания) и оттам с фери за Италия.

# 485
  • София
  • Мнения: 5 499
Да, да с кола ще ходим от България до Рим, но се чудим дали не е по-удачно вместо през Сърбия, Словения .... да минем през Гърция (Албания) и оттам с фери за Италия.

Ами горе долу е еднакво (през Гърция говоря). Ферито не помня колко беше, но има сайт. Провери на него. Аз бих предпочела ферибота, защото преживяването е готино. Разбира се, трябва да си вземете и каюта за спане, че иначе ще сте в общия салон с всички емигранти...

http://www.minoan.gr/en?gclid=CNrMj8DOlsUCFWMUwwodxFoAww

# 486
  • София
  • Мнения: 3 771
*Jane*

Цената варира 130-180 евро двама + кола
Ако не е спешно ще ти дам инфо пак...

Поздрави от Маями, температура 34 градуса !!!

# 487
  • в света на илюзиите
  • Мнения: 636
  bouquet  благодаря


Блед, наслаждавай се на слънцето и не само.... Wink
Не ми е спешно, когато ти е удобно  Blush

# 488
  • Мнения: 1 054
МАГИЯТА НА КРУИЗНОТО ПЪТЕШЕСТВИЕ
Реших да си подаря круизно пътешествие и то по-възможно най-евтиният ценови сегмент,  без да звучи като реклама предпочетох  Флотилия Луис или както се наричат сега- Селесте или нещо такова. Кораба беше Олимпия и на повече от 30 години, но за сметка на това персонала вкл. и българи-прекрасен. Групата, която тръгнахме за този круиз от София с организиран транспорт до пристанището в Пирея беше от 100 човека, а повода великденските празници. Казват, че ако искаш да празнуваш великден иди в Гърция, а нова година в Сърбия. За второто незнам но това първото определено си струваше. Гърците освен , че са царе на забавленията май и са по-вярващи от нас, защото посрещат възкресението христово като коледа, даже като нова година със заря и камбанен звън, пък за угощенията и пиршествата е излишно да споменавам, само ще отбележа, че т.нар. чорба маргеница е превъзходна, не че и агнешкото не беше сочно и в комбинация с нон стоп гръцко сиртаки и узо е неочаквано добра комбинация. Но стига с тези битовизми , да си дойдем на думата за круиза. Като първи круиз нещата бяха с много въпросителни и твърде страшни, като се има в предвид вълнението на морето което ни споходи още първият ден. За целта ол инклузив пакета само срещу 21 евро свърши чудесна работа. Когато започнаха и вечерните забавления на кораба всичко се успокои. На следващият ден спокойното море в пристанището на Кушадасъ ми се стори като спасителен пояс в дълбок океан. Там стъпих за първи път отново на твърда земя и осъзнах каква сила има природата и колко малки сме на този свят, а колко поразии можем да направим. За шопинга в Турция, пазарлъците по пазара и древният Ефес няма да пиша тук, но ще отбележа, че най-много обичам да пазарувам  в Турция, защо освен, че купувам ненужни боклуци ами и се кефя на тях, което незнам как се получава така. Връщането на кораба беше лесно тъй като бяхме акостирали на пристанището а не в морето и да ни извозват с тендерни лодки както е по другите пристанища. След обяда бяхме на Патмос и там посрещнахме великден. Отново на кораба, употреба на ол инклузива и лека  храна в скромният бюфет, защото в 12.30 имаше официална великденска вечеря с капитана на кораба, червени яйца, козунак и маргеница. ПРЕВЪЗХОДНО. Но след 2.00 все пак трябваше да си легнем защото предстоеше черешката на тортата-САНТОРИНИ.
Продължаваме скоро…………..

# 489
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Прекрасно Simple Smile , очаквам част 2
В интерес на истината се оглеждам за круиз, включващ Санторини и Миконос.
Ако видите нещо свиркайте

# 490
  • Мнения: 4 734
I az tarsia takav, no za esenta!   Peace

# 491
  • Мнения: 90

Изгодна промоция - от Венеция през Бари, Олимпия, Измир, Истанбул, Дубровник, Венеция - 319 евро.

https://crusit.bg/kruizi/pregled-na-kruiz/?id=399&region=all … =all&escape=1

 Утре решаваме, май ще тръгваме...

# 492
  • Мнения: 4 734
Този маршрут гледах, но с Коста круизис... Може и ние тази година да "изменим" на Коста, ако намерим по-изгоден вариант.... Peace
По този маршрут има по-дълги круизи, например 11 дни с Costa Delicioza... 7 нощи ми е малко на мен за  круиз... Mr. Green То когато ти е най-хубаво и трябва да слизаш.... Sick

# 493
  • sofia
  • Мнения: 4 296
И кораба и цената са супер, много ми харесва, но ние се върнахме скоро и ще изчакам до есента, първо е ред на морето няколко пъти.

# 494
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Здравейте момичета , може ли някой да ми препоръча хотел в Барселона в близост до пристанището  Rolling Eyes

И още нещо , тъй като аз не пътувам със самолет  Embarassed , обмисляме пътуване с кола или евентуално ако има влак до Испания има ли някой кото е пътувал до Барселона различно от самолет да сподели кое и как е по- удобно

Общи условия

Активация на акаунт