КРУИЗИ /тема 5/

  • 74 347
  • 755
  •   1
Отговори
# 495
# 496
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Голд , благодаря ти   bouquet
Имаш ли впечатления от хотела , не видях цени , а пише , че е бутиков и е 5 звезден , да не се окаже , че нощувката е колкото самия круиз  Rolling Eyes

# 497
  • Мнения: 4 936
Цените зависят от датите и стаята - колкото по-рано по-голям шанс за помоцийка

# 498
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Здравейте момичета , може ли някой да ми препоръча хотел в Барселона в близост до пристанището  Rolling Eyes

И още нещо , тъй като аз не пътувам със самолет  Embarassed , обмисляме пътуване с кола или евентуално ако има влак до Испания има ли някой кото е пътувал до Барселона различно от самолет да сподели кое и как е по- удобно

Сигурна ли си, че няма шанс да се качиш на самолет, много е далече.

https://forum.rail.cc/milan-barcelona-night-train-t1168.html
това намирам за влак от Милано до Барса, а с кола до Милано

# 499
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 051
Сигурна съм , не мога да се кача на самолет  Embarassed
Знам , че пътя е много , най- вероятно с кола ще се ходи  Mr. Green

Цените зависят от датите и стаята - колкото по-рано по-голям шанс за помоцийка

Какво значи "цените зависят от датите" , питам защото в линка няма посочени никакви ориентировачни цени , а аз искам хотел в който да се пренощува не повече от ден - два

# 500
  • София
  • Мнения: 1 947
Сигурна съм , не мога да се кача на самолет  Embarassed
Знам , че пътя е много , най- вероятно с кола ще се ходи  Mr. Green

Цените зависят от датите и стаята - колкото по-рано по-голям шанс за помоцийка

Какво значи "цените зависят от датите" , питам защото в линка няма посочени никакви ориентировачни цени , а аз искам хотел в който да се пренощува не повече от ден - два

Като дадеш опция за резервация с определени дати, излизат цени, но никак не са ниски. За по-близки дати започват от 350 евро, за по-далечни има и по около 180 евро двойна стая.

# 501
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравейте, и ние се завърнахме от нашия първи круиз. Очаровани сме!
Бяхме по гръцките острови с Селестиал Олимпия. Аз малко имах резерви относно кораба - бях подготвена да е доста по-малък и по-обикновен.
Пътят малко ни дойде в повече понеже се придвижвахме с автобус до Пирея. Там обаче всичко беше чудесно и на ниво. Взехме си ол инклузив пакет за алкохолни напитки и от там нататък всички видове коктейли, сокове, интересни кафета и какво ли не бяха наши. За красотите на гръцките острови няма какво да обяснявам, особено Миконос и Санторини мноооооого ни харесаха. Само в Кушадасъ не ни хареса кой знае колко, постоянно ни дърпаха, викаха ни "комшу" и искаха да купим от техните стоки и ни стана малко неприятно, но това си е техния манталитет. На кораба екипа беше страхотен, особено многото българи - Галина, Влади, Станката, Юри и останалите, но абсолютно всички бяха усмихнати, услужливи и супер приятни. Имаше много забавления - учиха ни да готвим гръцки специалитети, да сгъваме салфетки от плат, карвинг с плодове и зеленчуци, танци - гръцки и латино и какво ли още не. Вечерните програми бяха повече от страхотни - песни, танци, костюми, пера, акробатики - невероятно шоу.
Въобще супер доволни сме! Пожелавам на всички ви да изкарате страхотни круизи и да имате чудесно време и преживявания!

# 502
  • Мнения: 1 054
Здравейте, и ние се завърнахме от нашия първи круиз. Очаровани сме!
Бяхме по гръцките острови с Селестиал Олимпия. Аз малко имах резерви относно кораба - бях подготвена да е доста по-малък и по-обикновен.
Пътят малко ни дойде в повече понеже се придвижвахме с автобус до Пирея. Там обаче всичко беше чудесно и на ниво. Взехме си ол инклузив пакет за алкохолни напитки и от там нататък всички видове коктейли, сокове, интересни кафета и какво ли не бяха наши. За красотите на гръцките острови няма какво да обяснявам, особено Миконос и Санторини мноооооого ни харесаха. Само в Кушадасъ не ни хареса кой знае колко, постоянно ни дърпаха, викаха ни "комшу" и искаха да купим от техните стоки и ни стана малко неприятно, но това си е техния манталитет. На кораба екипа беше страхотен, особено многото българи - Галина, Влади, Станката, Юри и останалите, но абсолютно всички бяха усмихнати, услужливи и супер приятни. Имаше много забавления - учиха ни да готвим гръцки специалитети, да сгъваме салфетки от плат, карвинг с плодове и зеленчуци, танци - гръцки и латино и какво ли още не. Вечерните програми бяха повече от страхотни - песни, танци, костюми, пера, акробатики - невероятно шоу.
Въобще супер доволни сме! Пожелавам на всички ви да изкарате страхотни круизи и да имате чудесно време и преживявания!
Точно това очаквах да прочета,
Радвам се че споделяте и моето мнение. Аз също като вас бях предубеден за този круиз, компанията, кораба, но срещнах и видях наистина нещо красиво и приятно. Усетих магията на морето вкл. силно вълнение и екстремни условия, но срещнах и много интересни хора и спечелих приятели. Още веднъж мога най-отговорно да заявя, че персонала  на кораба бяха изцяло приятелски настроени, особено нашите хора-българската група. Галина, Влади , Юри и всички останали. Убеден съм че някой ден отново ще се срещнем с тези сладури. За гърците няма какво да кажа-купонджии, постараха се да направят празника ни истински. Обилна храна, качествен алкохол за 21 евро за целият престой и разбира се много музика.......Сега обаче съм изправен пред ново предизвикателство и то се нарича МЦС Пречиоза........   

# 503
  • sofia
  • Мнения: 4 296
21€ На ден ли е АИ или за всичките дни, така ми се стори, че прочетох.

# 504
  • Мнения: 1 054
21€ На ден ли е АИ или за всичките дни, така ми се стори, че прочетох.


за всичките дни които бяха само три, но в действителност това се наричаше ъпгрейд от 21 евро към останалият пакет - лимитед дринк в който имаше вода, безалкохолно и по една бира или 50 твърд

# 505
  • Мнения: 1 054
САНТОРИНИ-МАГИЯТА НА КРУИЗНОТО ПЪТЕШЕСТВИЕ 2


Черешката на тортата или кулминацията на круиза със Селесте Олимпия беше остров Санторини и столицата Фира, както и малкото селце Оя или Ия, което в същност е може би най-сниманият пейзаж с изглед море, калдерата и застиналият вулкат, в унисон с малките каменни къщички със сини покривчета и множеството църкви и параклиси. След бурната и обилна великденска вечеря на сутринта окло 6.00 реших да изляза на открита паулба за да вдишам малко въздух и да издишам такъв от алкохолните пари и вкуса на агнешко в уста.  Голяма наслада, както за сетивата така и за душата. Не , не бяхме прекалили с узото, но бялато вино ми се струва в края пообърка малко нещата. Както и да е -предстоеше ни нещо уникално и в това се убедих май първи аз с изкл. на капитана. Защото точно на разсъмване пред мен се откри невероятна гледка на море и земя, която представляваше не просото остров , а полукръг от  стръмни скали и малко нещо в средата-застиналият вулкан. Честно да си призная в първият момент не можех да се ориентирам и не разбрах, че вече сме на Санторини. Едва когато се качиха на палубата и други от нашата група се позагледах и видях криволичещата пътека нагоре към скалата и въжената линия. Това беше прочутият лифт от старото пристанище към столицата Фира и пътеката с магаретата. Всичко това предстоеше много скоро. Имахме платен само трансфер от новото пристанище до селцето Оя и от там обратно до Фира и с лифта до пристанището от където обратно с тендерна лодка до кораба. Всичко това трябваше да продължи около 3-4 часа, което означаваше , че залеза няма да го наблюдаваме от Ия, а от кораба. Въпреки това разходката беше напълно достатъчна за да се докоснеш до мистиката на Санторини и да получиш първи тръпки на любов.  За острова и гледката няма да пиша тъй като не може да се опише , а трябва да се усети на място. Пожелавам на всеки който има време, средства и желания да сподели тази магия с любимият човек и многото приятели с които бяхме на  Селесте Олимпия. До нови срещи в Генуа с кораб Прециоза.
 

# 506
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Прекрасен разказ. Имало е магия, както при мен на първия ни круиз.
Нашите планове включват Санторини за есента Simple Smile дебна всякакви оферти по въздух и вода.
Ако не изскочи нещо изгодно круиз ще има чак през януари на Карибите, което ми се вижда адски далече.

# 507
  • София
  • Мнения: 5 499
Прекрасен разказ. Имало е магия, както при мен на първия ни круиз.
Нашите планове включват Санторини за есента Simple Smile дебна всякакви оферти по въздух и вода.
Ако не изскочи нещо изгодно круиз ще има чак през януари на Карибите, което ми се вижда адски далече.

Току що се прибрахме от круиз до гръцките острови. Санторини и нас ни плени! Круизът беше на ниво, хареса ми. Българите на кораба бяха супер, а и целият персонал. Имаме някои дребни забележки по принцип, но нищо, което да ни развали приятното изкарване. Корабът беше много различен от тези, с които до сега сме ходили на круизи, но в това е чарът на круизирането, да опита човек различни неща. Ако имате въпроси, питайте, че не съм много по описанията.

# 508
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Опиши подробно.
Какъв беше кораба , защо беше различно Simple Smile

# 509
  • Мнения: X
Аз търся информация за речните круизи.
Там се спира по-често и се дава възможност да се разглежда града и забележителностите, а и няма толкова силно вълнение и морска болест.
 Ако има пътували с речни круизи, моля, нека дадат препоръки.

Общи условия

Активация на акаунт