Пазаруване от Китай - проследяване и превоз на поръчките - 6

  • 74 794
  • 792
  •   1
Отговори
  • Мнения: 121
Темата е за проследяване на поръчките от Китай с различните видове пощи и доставка!

 

Тук може да питате за номерата за проследяване, различните видове статуси на пратката по време на движение и особеностите при изпращане с различните пощи!



Скрит текст:
ОТ 18.02 ДО 24.02.2015г СА ОФИЦИАЛНИТЕ ПОЧИВНИ ДНИ В КИТАЙ ЗАРАДИ КИТАЙСКАТА НОВА ГОДИНА И ПРОЛЕТЕН ФЕСТИВАЛ, ТАКА ЧЕ ЗАПОЧВА ЗАБАВЯНЕТО НА ПОРЪЧКИТЕ, ЧАКАЙТЕ ТЪРПЕЛИВО И СЛЕДЕТЕ СРОКА НА ЗАЩИТА!




Номера за проследяване става валиден след около 10 раб. дни след получаването му.

Винаги може да си виждате номера за проследяване в сайта http://www.17track.net/en/ или в сайт на специфична логистична фирма, посочена от продавача.



Не се притеснявайте излишно,ако номера не ви показва данни за местонахождение, не значи, че не е наред, изчакайте спокойно около 3 седмици, после проверявайте в сайт на БГ Пощи или номера е фалшив, заради ниската стойност на пратката, просто си следете срока на защита



Скрит текст:
Кратки инструкции как се проследява номера в сайта http://www.17track.net/en/

1.

2.

2.1. Вкарвате номера в полето за проследяване (За пример пратка с Китайска поща). Според номера сайта автоматично решава къде да го следи, примерно в сайта на Китайска поща или Сингапурска поща.

Можете да сложите до 40 различни проследяващи номера.

2.2. Натискате TRACK

3.

Ако има информация се появява в сайта, ако няма информация, означава, че не е минало 10 дена след получаването му или номерът е фалшив, заради ниската стойност на пратката.

3.1. В случая пратка с Китайска поща, обикновено се изписва с китайския език, защото сайта черпи информация от техния сайт. Затова с курсора отидете до Translate и натиснете квадратчето Need translation?

Подразбиране превода е на английски език, но можете да избирате друг език, примерно на български, като натиснете "Modify translate aim language here"

Преводът е буквален, да знаете!

4.

Различните статуси показват различен етап на обработка на пратката, преминаване през пунктове, градове и др.

Последните етапи на обработка на пратката, преди да бъде сложена в чувал и предаден на ареолиниите изглеждат така с превод на английски:

Guangzhou, shipment

Guangzhou *, shipment

Guangzhou Terminal, leave the

Guangzhou Terminal, left hand navigation


или

Beijing shipped

Beijing *, shipment

Beijing airport terminal, leave the

Beijing airport terminal, left hand navigation



Възможно е да не показват някои етапи, не се притеснявайте, пратката пътува и след 1-4 седмици можете да я следите и в сайта на БГ Пощи или направо в същия сайт.

Статус NULL не означава, че пратката ви е анулирана или има проблем с нея, а показва стандартен етап на обработка!!!







Ако пратката ви е с дестинация, различна от България, това доста често е поради грешна информация, а не грешка в адреса на пратката. В темата има много получени пратки с дестинации Белгия, Беларус и др. Следете пратката и изпратете запитване към продавача, без да се притеснявате излишно!



Понякога продавачите изпращат пратки (обикновено с малка стойност) без стандартните проследяващи номера или с фалшив номер.

Можете да проследявате такива пратки с китайските им номера тук:




Скрит текст:

1.17 Post Service - номер от вида 123456789012 (12 цифри)

2.World-Shipping post - номер от вида WS..CN (WS123456789CN)

3.WeDo Logistics - номер от вида WD..CN (WD123456789CN)

4.HonkongExpressPost - номер от вида RT..FI (RT123456789FI)

5.CNZExpress  - номер от вида (S1234567)

6.Faspeed - номер от вида RS..CN (RS123456789CN)

7.YANWEN POST - номер от вида YC..CN, RE..EN и цифри.



Допълнителна информация можете да видите и тука




Скрит текст:


Понеже много ме питат как се работи с програмата TrackChecker  реших да направя малко ръководство за работа. Програма има ужасно много опции за всеки, който реши да я разучава, но аз съм описал най-простите стъпки..






















В сайта също има приложения за Андроид и Айфон.




Скрит текст:

Проследяващ номер започващ с Rx....SG можете да следите в сайта http://www.singpost.com/



Информация, събрана от valpan



Общо взето има 2 основни фирми-превозвачи и това се вижда от първите 2 букви в тракинг-номера.

Информацията е от руският форум.



Однако, есть локальные - треккинг сайты, которые могут дать более подробную информацию.

RF...SG, RB...SG --- http://express.4px.com/trackIndex.html наиболее быстрая доставка от исходного места назначения до экспорта - в среднем 1-3 дня. Территориально находится в Гонконге. (Hong Kong Sales Inquiry: Tel: (852) 2389 9139 E-mail: hkorder@4px.com)

RQ...SG, RP...SG --- Основной трекинг-партнер Quantium Solutions, основной сайт http://www.quantiumsolutions.com. Представительство в Китае Еzyparcels.  http://ezyparcels.com.hk/ Территориально находится в Гонконге. Ближайшая китайская провинция Шеньжень. Среднее время доставка от исходного места назначения до экспорта - в среднем 7-15 дней. Похоже, что везут из Гонконга в Сингапур по морю, либо чартерные рейсы на самолетах раз в неделю.

RX...SG --- http://www.michaoo.com/ Среднее время доставка от исходного места назначения до экспорта до 20 октября 2012 было 3-10 дней, после стало доходить до 25 дней.В ноябре 2012, вроде бы восстановилось 3-10 дней

RA...SG --- В половине случаев вообще не трекается до момента экспорта. В остальных случаях среднее время доставка от исходного места назначения до экспорта - в среднем 3-10 дней.



Скрит текст:

Сайт за проследяване http://www.bgpost.bg/?cid=176

Статуси на пратки от Китай (важи и от цял свят) при пристигането в България изглеждат така:

Пратка от Китай с Китайска поща





Пратка от Китай с Холандска поща с невалиден адрес на получателя





Пратка от Китай със Сингапурска поща





Понякога в сайта на БГ Пощи се появява Send item abroad (EDI-received) Изпращане на Изх.пратка в чужбина

Това не значи,че пратката е в България,а само че е изпратена от страна на изпращача или от разпределителните центрове на пощите (Сингапурска, Холандска и т.н).

Както се вижда горепосочените скрийнове.



Receive item at office of exchange (Inb) Получаване на Вх.пратка в Межд.разменна станция - пратката ви пристигна в София!



Insert item into domestic bag Влагане на пратка във вътрешен чувал - пратката ви е сложена в чувал за изпращане към съответното населено място.



Receive item at delivery office (Inb) Получаване на Вх.пратка в станцията на Доставка - пратката ви пристигна в пощенския клон на населеното място на получателя. Ще получите известие или ще я доставят до адреса ви.



Send item to customs (Inb)Изпращане на Вх. пратка на Митница - пратката ви е изпратена на митницата. Ще получите известие за освобождаване на пратка. 




Скрит текст:

Понякога пратките отиват на митница, всички въпроси, свързани с получаването на пратка на митницата и условията да отиде там може да задавате в специалната тема за митниците!



ТЕМА НОМЕР 2



ТЕМА НОМЕР 3



ТЕМА НОМЕР 4



ТЕМА НОМЕР 5

Последна редакция: нд, 05 апр 2015, 19:01 от Mamma

# 1
  • Мнения: 121
Темата е пусната по молба на NBM

# 2
  • Мнения: 23
Здравейте, за първи път пазарувам от Китай. Пратката е вече в България. Статуса и в сайта на Български пощи е: 14.02.2015 - RPSM - MITNITZA SOFIA   Send item to customs (Inb) Изпращане на Вх. пратка на Митница
Значи ли това, че е спряна на митница и какъв е редът да си я получа. Трябва ли да очаквам някъкво известие. От провинцията съм ще съм Ви благодарна да ми помогнете.

# 3
  • Мнения: 121
Здравейте, за първи път пазарувам от Китай. Пратката е вече в България. Статуса и в сайта на Български пощи е: 14.02.2015 - RPSM - MITNITZA SOFIA   Send item to customs (Inb) Изпращане на Вх. пратка на Митница
Значи ли това, че е спряна на митница и какъв е редът да си я получа. Трябва ли да очаквам някъкво известие. От провинцията съм ще съм Ви благодарна да ми помогнете.
Ще получиш известие от митницата, там е написано кое гише да се явиш и телефонен номер за връзка. Щом си от провинцията, има вариант да им се обадиш да я препратят до пощенската станция в провинцията, където живееш. Там можеш да платиш всички необходими такси и да освободиш пратката. Мисля, че включва пощенска такса, ДДС и мито (ако го има). Непременно си носи Пейпал или Алиекспрес (Financial details) разпечатка или банково извлечение. В специалната тема за митниците има повече информация относно процедурите.  Peace

# 4
  • Мнения: 23
Благодаря за отговора. Платих чрез пейпъл. След като има опция, като получа известието ще попитам дали е възможно да ми я препратят по пощата и да плащам на място, така ще си спестя разходите за транспорт до София.  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 831
запис в новата тема

# 6
  • Мнения: 413
  bouquet  Ценна тема    bouquet  Да не е гол запис , някой може ли да ми каже номер като  този 006795441409  дали е проследявал - поне ориентировъчно , че му се пече диспут на китаеца следновогодишно  Mr. Green да съм подготвена какви доказателства ще ми сервира , от 7 декември чакам тази пратка - удължава , извинява се , ама леко ми писва . Много е гадно да чакаш пратка , която изобщо не можеш да следиш ! Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 3
Здравейте!
Това е моята пратка WS003550614CN . Поръчах 10 маски и ми пристигна само 1? Чета нещо че е минавало през митница? Дали е възможно там нещо да са направили или по-скоро е грешка на китаеца?

# 8
  • Варна
  • Мнения: 282
  bouquet  Ценна тема    bouquet  Да не е гол запис , някой може ли да ми каже номер като  този 006795441409  дали е проследявал - поне ориентировъчно , че му се пече диспут на китаеца следновогодишно  Mr. Green да съм подготвена какви доказателства ще ми сервира , от 7 декември чакам тази пратка - удължава , извинява се , ама леко ми писва . Много е гадно да чакаш пратка , която изобщо не можеш да следиш ! Crossing Arms

Такива номера се дават обикновено на пратки с номинал под 5$. Поради ниската цена и безплатен транспорт нямат собствен номер, а се събират на обединена пратка по дестинации. Не могат да се проследяват и ще разберете за пристигането им като получите известие от пощата. Имам случай да пристигнат за 20-тина дни, но имам и една пратка от 25.12. 2014 която все още е някъде в зоната на здрача. Преди да изтече срока на защита изберете опция дали търговецът да ви удължи срока на защита, или да отворите диспут за връщане на парите. Изборът е ваш.

# 9
  • Мнения: 217
  bouquet за темата! Присъединявам се и аз ще попрочета и назад, че вече имам 2-3 поръчки и трябва да се оправям с 5-6 китайски продавачи! Единият ми е писал че възнамерява да изпрати пратката със Сингапурските пощи, но ще даде измислен номер на Алиекспрес... може би точно защото са дребошлъци, но ММ държи на рибарските си примамки дано да ги получим Hug

# 10
  • Мнения: 1 457
Здравейте
Някой може ли да помогне тази пратка RI330384775CN къде се намира в момента. Проверих я в 1-2 сайта но нищо не ми излиза и си мисля, че не правя нещо както трябва  newsm78
Благодаря предварително  bouquet

# 11
  • Мнения: 413
Katnis Пратката се движи добре , ще я качват на самолета или там с каквото пътуват  Laughing  https://www.17track.net/en/  следи тук .
cristely Цената на  стоката е 13,60 $ , съвсем се правят на тарикати тея китайци  Crossing Arms вече удължи времето с 20 дена продавача , но само в един сайт има един статус и той си е Китай  Sick

# 12
  • Мнения: 1 457
Katnis Пратката се движи добре , ще я качват на самолета или там с каквото пътуват  Laughing  https://www.17track.net/en/  следи тук .
cristely Цената на  стоката е 13,60 $ , съвсем се правят на тарикати тея китайци  Crossing Arms вече удължи времето с 20 дена продавача , но само в един сайт има един статус и той си е Китай  Sick

Благодаря, ще я чакам значи  Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 723
Здравейте,когато проследявам пратката,ми излиза последна информация от  07.02.От тогава няма никакво инфо.Трябва ли да се притеснявам?

# 14
  • Габрово
  • Мнения: 36
Здравейте, може ли помощ за две пратки : RH114046699CN и RO606676087CN. Нормално ли е толкова дълго да пътуват?

Общи условия

Активация на акаунт