Почивка в Хърватия ... Пясъчни плажове ?

  • 9 182
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте , ние живеем в Австрия , миналата година ходихме на море в Италия , доста ни е близо ! Тази година ни се иска да посетим Хърватия , но държим да има пясъчни плажове . Някакви идеи ? Междувременно съм направила резервация пак за Италия , за всеки случай Wink Благодаря ви ! newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 177
Хърватска не се слави с наличието на широка пясъчна ивица, но все пак са намира и малко пясък, колкото да те изцапа  Grinning
Най-известният пясъчен плаж е този:
http://www.bol.hr/
Пясъчни плажове има и на остров Корчула, тук можеш да ги разгледаш:
http://www.korculainfo.com/beaches_korcula.htm
Едноименното градче на острова е вълшебно  Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 4
Определено Хърватия не е популярна с пясъчни плажове. Ходили сме на доста места, но не съм се наслаждавала на кой знае какви плажове  Naughty

# 3
  • София
  • Мнения: 655
Обиколила съм цялата плажна ивица, но на пясъчен плаж не сме ходили... относно Корчула - това е родното място на Марко Поло, има страхотни ресторанти и вълшебна атмосфера.

# 4
  • София
  • Мнения: 371

Пухчееее,били споделила някое хубаво място от опит  за почивка в Италия , и мен ме интересува .
Гледах курорта Бая Домиция ....

За Хърватия ще следя с интерес и ние обмисляме

# 5
  • Мнения: 7
Здравей , ние в Италия сме били само в Лидо ди Йезоло - 2 пъти . Намира се на 20 км от Венеция . Страхотно курортно градче , плажната ивица е 25 км , чувала съм , че е най-дългата в Европа . Градчето е страхотно , цените поносими . Хотела ни беше на първа линия , направо стъпваш на плажа , включваше закуска на шведска маса , изгледа ни беше морски , за една седмица със всичко изхарчихме около 1200 евро - вкл . спане , храна , забавления , глезотии , път от Австрия и обратно с автомобил . Плажа е изключително чист , морето също ... Плажа е изцяло частен , но всеки хотел или къща за гости си имат шезлонги и чадъри , които са безплатни за гостите им . Вечер в града се забранява движението на автомобили и е страхотно за разходка , има мноооого италиански ресторантчета с изключително вкусна храна , има луна парк , също и аквапарк . Ако не харесам нищо за такива пари и да се предлагат такива условия , вероятно пак там ще отидем . Препоръчвам това място на всички Wink   bouquet

# 6
  • Мнения: 360
Пухи, а колко човека бяхте? Hug

# 7
  • Мнения: 7
Ами бяхме аз , съпруга ми и детето ! Така ни се почиваше , искахме да сме сами и да си починем хубаво ! Grinning Grinning Grinning

# 8
  • София
  • Мнения: 182
Миналата година бяхме в Задар . Задар има малка пясъчна ивица, но на нея не може да се съберат повече от 300 човека Simple Smile Ако търсите пясък, то той не е там. А дори и малкия пясъчен плаж не дава  много възможности. Влизаш във водата и само след 2 метра има остри и неудобни за стъпване камъни. Аз обаче съм очарован от града. Много история, архитектура, ексурзии до островите Корнати много артисти по улиците. Животът не спира да кипи до 6 сутринта. Направи ми впечатление, че градската управа в Задар е помислила за хората с увреждания и са направили едни автоматизирани платформи,които спускат човека във водата. Свалям им шапка за това .
Ето кратък разказ за престоя ни там, ако Ви е интересесува, прочетете https://www.facebook.com/media/set/?set=a.716566298441594.107374 … 425089&type=1

# 9
  • Мнения: 317
А ако някои е ходил и на о.Корчула и о.Локрум ,кои от двата би препоръчал за посещение?Защото скоро и аз ще ходя в Хърватия на екскурзия с туристическа агенция и може да се избира между двата о-ва. Благодаря предварително Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 751
Сутринта се прибрах след седмица в Задар.
Пясъчен плаж в близост е Beach Sakarun - на остров Dugi Otok. Там прекарахме един от дните. На 75 минути с ферибот и още 30 минути с автобус през острова (също атрактивно):  http://www.dugiotok.hr/en/attractions-sakarun
Цената на ферибота е 60 куни двупосочно, автобус 38 двупосочно. Има сенчесто място, където ми се видяха и туристически каравани.
Влюбих се в историята на градчето и в това, което видях от Хърватска. Страхотна величествена архитектура и останки от миналото, съчетани с чар и спокойствие в малките улички. Мечта. Бонус беше да гледаме мача с Русия с местните Smiley

Общи условия

Активация на акаунт