Анкета за системата с окситоцин

  • 6 947
  • 131
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 097
Сложиха ми, 2 даже  #Crazy Въпреки панически страх, който изпитвах от системата. То ме беше страх от нея, не от самото раждане. Благодарение на това разкритието стана сравнително бързо, но адски болезнено. По едно време изпаднах в шок и не помня какво съм говорила. Като се освестих, усетих че ми обясняваха къде съм и какво става  Crazy Викаха ми - "В болницата си, бе, момиче, раждаш!"  Joy

# 91
  • Мнения: 1 410
Сложиха ми система, но дори не знаех, че може да се откаже.

# 92
  • Мнения: 730
Имах адски болки и едва издържах,щом ми включиха системата-родих след 10мин.,така,че не виждам защо да съм против.

# 93
  • Мнения: 11 547
Гласувах с първа опция,но това се отнася за второто ми раждане.При първото раждане ми дадоха хапче. Peace

# 94
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Oкситоцина след раждане се използва именно за по-бързото свиване на матката. И двата пъти раждах секцио първия след няколкочасово преливане на система за предизвикване на контракции, но нямам лоши спомени от това. Втория път направо секцио и след него ми преляха няколко банки с окситоцин, действително матката се свива доста по-бързо от него.

# 95
  • София
  • Мнения: 2 164
Първа опция.

# 96
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Oкситоцина след раждане се използва именно за по-бързото свиване на матката.

Същото става и с кърменето, ако някой благоволи да ти даде бебето  Simple Smile

# 97
  • София
  • Мнения: 1 877
хем ми увеличаваха псотепенно дозата  пак болките си бяха като в цикъл...напъните ми бяха по-трудни, не искаше да излезе бебето с 2, 3, ами чак с 5,6 и то с натискане под ребрата от докторката Simple Smile)
до организъм си е най-вече!! физиологична болка е, естествено на различните хора се отразява различно и оттук различни мнения за окситоцина. няма страшно!

# 98
  • Мнения: 22 963
Когато раждахте ,сложиха ли ви система с окситоцин?

Аз отказах системата отвсякъде. Дори предварително бях предупредила докторката си изрично,че НЕ искам в никакъв случай да ми слагат.
Тогава тя ме попита:"Ами ако раждаш 3 дни?"
Отвърнах й: "Ами три,три.Но системата не я ща."  Mr. Green
Вследствие,родих много бързо за първескиня и доста лесно.Пожелавам на всички такова раждане.  bouquet
PeaceИ аз,ама бях заплашена,защото преносвах.Е,слава Богу,не се наложи.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 2 317
На мен ми предизвикаха раждането заради високо кръвно със окситоцин. Преди да ми я сложат имах 7 см. разкритие. Родих за 2 часа и половина. Е, болеше много, но се издържа. Нямах друг избор, но и да имах нямаше да я откажа. Не мисля, че има кой знае каква разлика. Peace

# 100
  • Мнения: 1 237
И на мен  сложиха система с окситоцин,защото околоплодните води бяха зелени.След около 3 часа родих.

# 101
  • Мнения: 1 284
при повечето случаи слагат на мен ми сложиха

# 102
  • Мнения: 1 520
Не бях със система. Защото не можаха веднага да ми намери вена жената. А аз през това време родих, докато тя ме обикаляше а на едната ръка, а на другата.

# 103
  • Мнения: 4 621
Не не бях със система.

# 104
  • Мнения: 5 475
аз тогава не знаех за какво е системата, но си мислех, че щом всички имат, значи така е редно. за евентуално второ раждане ще знам
  И аз така!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт