Красиво място за сключване на граждански и църковен брак...

  • 13 511
  • 10
  •   1
Отговори
  • Далече, далече...
  • Мнения: 96
Здравейте, мили мами!
След 3 години съвместен живот, решихме и ние да минем под венчилото. Желаем да сключим граждански и църковен брак, и сега се оглеждаме за красиво и романтично място, където да го направим. Проблема  е, че не можем да го открием. Ето, как виждаме нашето тържество...

1. Гражданският и църковният брак да са в един и същи ден /неделя/
2. В събота тръгваме за МЯСТОТО, заедно с кумовете
3. Пристигаме  в хотела, къщата за гости..
4. До около обяд/вече в неделя/, прическа, грим, ангажиране на фотограф и т.н
5. Сключваме гр.брак, след това в църквата
6. След църквата, в някое уютно заведение
7. Нощен клуб
8. Преспиваме в хотела
9. Еха, вече сме съпруг и съпруга пред Бог  и обществото  luvbed

Сега идва и трудната част: Кое е нашето място?
Какво мислите за идеята?
Само да уточня, Мястото задължително да е в БГ.
Благодаря предварително, на всички които ще се включат с подходящи предложения

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Рибарица  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 3 031
Или Боженци Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 42
Ние мислихме мината годида да се оженим в лозенец на бпега на морето, даже от хотела ссъдействаха много любезно и всичко беше страхотно. Но бях бременна вече и пътуването се отложи. В крайна сметка не ми се чакаше до следващата година и се оженихме в София. Хотела е на брега на морето с много красива градина Оазис резон.

# 4
  • Мнения: 1 765
Имам идея за Балчик. Там има крайбрежни хотели, Ботаническа градина и дворец. Grinning

# 5
  • Далече, далече...
  • Мнения: 96
Благодаря на всички за страхотните идеи, ще ги обсъдим с половинката. Аз днес се сетих за Велико Търново, но не можах да открия снимки на ритуалната зала.
Очаквам още предложения...  bouquet

# 6
  • Мнения: 475
Във В. Търново можете да сключите брак и на открито - от 2-3 г. местните "Обреди" предлагат опцията церемонията да бъде проведена пред паметника на Асеневци. Ако познаваш града знаеш, че това е едно от най-красивите му места!

# 7
  • Далече, далече...
  • Мнения: 96
През почивните дни си направихме разходка до Бачковския манастир, тъй като това беше едно от набелязаните от нас места - граж.брак в Асеновград, и църковния в Бачковския. Питахме жената, която продава свещи, какво е необходимо да носим, цената, и разбира се колко дни преди венчавката трябва да си запазим дата. Останахме малко разочаровани, като ни каза, че няма предварително записване. Естествено, зададохме въпроса какво ще правим, ако има друга венчавка, кръщене... Ами, ще изчакате..
Жената ни обясни, че венчавките в манастира не са много, и ние предположихме, че дори да се наложи ще изчакаме съвсем малко. След Бачковския, спряхме и в Асеновград, да разгледаме за брачни халки, сватбени чаши и др. Е, след около 2 часа тотално се бяхме отказали от идеята да се венчаем в Бачково. В магазините за сватбени аксесоари, всички ни обясняваха, че се чака с часове, и че изборът ни не е толкова подходящ. Съвсем случайно, минахме покрай едно фотостудио и решихме да попитаме за цената. Човека ни каза, около 50 лв на час...
После започна да обяснява, че ще е по-добре да му се обадим когато "дойде нашият ред" в Бачковския, и че до 10-15 мин ще е там. ЕЕЕ, това вече тотално ни отказа
За нас това е много важен ден, и не искаме да чакаме 2-3 часа за да ни венчаят, и едва ли не да запомним с това този ден.
За Бачковския манастир идеята беше моя, сега половинката предложи Дряновския манастир, и подписване на граж. брак в Дряново. Моля, всеки който има впечатления от мястото, да ги сподели.
А, не можах да открия и каква е цената за подписване на граж. брак в Дряново, ако има мами от Дряново моля да се включат...  bouquet

Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 23:55 от tita_ti

# 8
  • Мнения: 118
Бих ти предложила Калофер, малък красив град. Имат гражданско, има и много хубав женски манастир, също така е пълно с хотелчета там. Явно търсиш манастири, мога да ти предложа Троянския, Клисурския манастир...там знам че правят венчавки. Успех

# 9
  • София
  • Мнения: 689
Здравей, tita_ti, темата ти много ми допадна - аз също бих искала да направим нещо подобно... Ние сме заедно от 100 години и не ни се прави голяма сватба, но пък на мен ми се ще да е нещо по-специално - не само да идем да подпишем в гражданското в квартала...
При вас какво стана в крайна сметка? Намерихте ли място, мина ли големият ден? Simple Smile

# 10
  • Мнения: 59
Балчик Simple Smile В ботаническата градина един след друг могат да се проведат гражданският и църковният ритуал. Аз организирам сватба там, ако имаш въпроси, с радост ще помагам Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт