Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 185 407
  • 6 328
  •   1
Отговори
# 4 035
  • Мнения: X


Чек, не знам за коя държава говориш, но и двата предмета не ми се струват на хляба мекото. Фотографията е добра основа дори за други професии като кинематографията например, която е доста добре заплатена.

Тя си е музикант и в България беше в музикално училище. Тук ходи на уроци, нормално беше и в училище да избере такъв subject. Там даже много се зарадваха, защото им трябваше човек с такъв инструмент в оркестъра. За фотографията нямам идея да ти кажа, на мен ми се струва хайляшко хоби, но на нея ѝ е много интересно. Права си за кинематографията, тук даже е много силно присъствието на Холивуд и постоянно се снимат продукции.  Laughing В Малта сме. Под "мекото" имах предвид, че не избра математика например.

# 4 036
  • Мнения: 10 999
Аз пък мисля, че в готварството има най-много хляб, защото всички ит, доктори, съдии и други успели хора ядат. А в бг постоянно търсят готвачи я за Англия, я за Германия, я за круизни кораби.

# 4 037
  • Мнения: X
То не е само готварство, а домашна икономика. Т.е. обучават се буквално за домакини.

# 4 038
  • София
  • Мнения: 62 595
е, да, ако тати ти купи ресторант направо да си мастър-шеф, може! Ако си с претенции, едва ли ще те кефи да кажеш "ами, дъщеря ми е готвачка".
то и тук си има техникуми, в които децата съвсем професионално си учат готварство. Няма лошо, но май точно в това училище нещата не са така.

Брях, какво падение! Тъкмо като мен! Скъса се сума народ да ме оплюва, пък сега се оказа, че било училище за домакини!  Wink

# 4 039
  • Мнения: 54 998
Анди, успокои ли се? Grinning

# 4 040
  • София
  • Мнения: 62 595
най-после получих възмездие!  Wink Сега ще спя спокойно.  Wink

# 4 041
  • Мнения: 10 999
Добрите готвачи са много добре платени. Претенции нямам никакви, но искам детето ми да има работа, която го кефи и му носи добри доходи.
Аз работя това което искам и за което съм учила сбъднала съм детската  ми мечта и съм щастлива. Искам същото и за децата си.
С тая прехвалена математика, освен ит и учител по математика, друго какво доходоносно можеш да работиш? Не се  заяждам.

# 4 042
  • Мнения: 2 265
и какъв е шансът с кинематографията? Не говорим за университет, а за основно училище, за дете в началото на пубертета, което има да учи още години наред. Седем години ще учи фотография ли?

Не мога да разбера що за нагласа имат учениците и родителите в това училище, че никой не записва математика, а все се хвърлят на някакви тип хобита. Това пансион за благородни девици с осигурено бъдеще от родители или чрез брак ли е? нали, ужким, професии, реализация...

Шансът с кинематографията е много добър. Средните заплати на такава позиция са изключително добри, а дори не говоря за големи продукции. А фотографията не мисля, че я изучават 7 години. Обикновено избираемите предмети са в последните 2 години преди университета. Ако Чек желае, нека да сподели как е при тях.

Математиката е добра основа, както и физиката.  Изграждат мислене, което ще е в полза дори на фотографа. Но нека си представим, че ученик, който учи в чужбина, избере математиката, която му е трудна и завърши със слаба оценка, после при кандидатстването няма да гледат добре на тази оценка. Далеч по-добре ще е да има добра оценка по предмет, който има връзка с желаната му бъдеща професия.

# 4 043
  • Мнения: 6 624
Във финансовата сфера също е добре да поназнайваш математиката, щото ако не вържеш две и две, ще объркаш сметките и лошо ти се пише hahaha

# 4 044
  • Мнения: X
Във финансовата сфера също е добре да поназнайваш математиката, щото ако не вържеш две и две, ще объркаш сметките и лошо ти се пише hahaha

Много ясно. Затова казвам, че са ала-бала тези subject, но за мое съжаление родителите нямат тежката дума, а децата си ги избират.

Предайте на гореразписалата се, че училища за домакини няма, има subject за такива, които очевидно това ще правят поради разни обществени традиции.

# 4 045
  • Мнения: 14 654
В случая, когато детето вече се развива като музикант, много ясно, че няма да записва математика, освен ако не е от онези редки птици, които са много добри и по музика, и по математика, а после имат наистина много добре платени професии и са търсени специалисти.

# 4 046
  • Мнения: 10 999
е ако детето ти не е със соп, все вярвам че ще научи две и две, Който учи математика се занимава със далеч по сложни неща.
Между другото приятелката ми живее с режисьор - е няма такава мизерия. Няма един ден трудов стаж, като работи един месец изкара 3 000 лв., после три месеца няма проекти и са постоянно на заеми. Мерси.

# 4 047
  • София
  • Мнения: 2 952
То не е само готварство, а домашна икономика. Т.е. обучават се буквално за домакини.
Те са много по-различно общество от нас, но ти си там и го знаеш в подробности, аз съм била само като турист. Всъщност исках нещо съвсем друго да кажа - ние като сме по-учени, минаваме и без нарочно обучение за домакини  Embarassed

Андариел, разбирам какво те дразни, но щом е така от дълго време, значи им върши работа. Съгласна съм, че тук е различно. Виждала съм по колко деца имаше в класа на сина ми в СМГ в 5-ти клас и знам колко трябваше да са. Десетина отгоре, колко му е. Само почти двойно на разумното. И това отсяване в Гя и Ая се прави на ниво училище, смятай тук каква корупция би била, дори матурите в голямата си част не са централизирани.

Но, нашата система има и един съществен недостатък - децата, на които не им се учи остават твърде дълго, до 19 години за общообразователна подготовка. Тези, на които им се учи обичайно имат интереси и биха учили 4-5 предмета с желание, примерно подобно на сикст форм-а в УК. А реалността каква е - и децата, които са приети в най-елитните места по света и неграмотника с подссазана матура учат едно и също до последно, поне формално е едно и също. Ми да помислят малко в тази посока...

# 4 048
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Съседът ми е завършил математика в СУ. Имаше даже някакви разработки към институт. Безработен в момента. Иначе математиката я спрягат с програмирането и икономиката главно. Инженерните  специалности нямат голяма реализация на местна почва. Програмиравено е призвание, не бих тикала в никакъв случай детето си в тази насока, освен ако то много ама много не настоява.
   Най-доброто училище в града ни е МГ. Дава чудесна основа не само по математика, но и за езици, има и паралелка с биология. Но не бих натискала детето си, освен ако той самият не настоява.
  За съжаление на наша почва много трудно се съчетават две насоки - изкуство и някаква специалност, за спорт и учене е направо страшно.

# 4 049
  • София
  • Мнения: 62 595
Сериозно ли с математика само за айти и учител? математиата е основа, върху която се градят всички фундаментални и приложни науки. И все пак, говорим за деца, а не за студенти в университета.
Ако избираемият педмет е като СИП, то може, но ние не знаем дали е така. Или за пълнеж за по-висока оценка. Колкото до заплатите, хубаво, обаче колко са работните места? Това не е като да е в художественото училище и после да стане графичен дизайнер.

Амбър, а аз познавам доволно голямо количество хора, които са завършили математика и не са безработни. Обръщам внимание - говорим за деца в училище, а не за студенти в университета! Правете разлика!
Инженерните, като нямат на местна почва, имат в чужбинска. Нека им е зле на инженерите! Лекар да станеш, пак трябва математика, химия и физика за основа.

Общи условия

Активация на акаунт