Професионални серии за коса - тема 77

  • 63 048
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 331
Прекрасна нова темичка   bouquet
1. Коя е вашата "уау" комбинация? - Точно "уау" не мисля, че за момента мога да кажа на нещо.
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?- Може би от серията Рипеър на Алтерна, но пак не съм особено сигурна в това.Каквото и да ползвам продължава да цъфти.Има нещо сбъркано в косата ми явно.
3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте? - Първата ми серия беше една подхранваша на алфа парф в лилави опаковки.Спомням си,че направо главата ми почна да се бели от шампоана и го дадох на майка ми.Маската и серума си ги използвах до края.

# 16
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Благодаря на Freya за прекрасно оформената тема   bouquet

Здравейте, сравнително отскоро ползвам проф. козметика за коса и макар, че не са малко продуктите, които минаха през косата ми, все още не съм намерила "уау" комбинацията за нея. Въпреки, че редовно подстригвам косата си, за съжаление цъфтежите не са изчезнали. Според фризьорът ми причина за това е и влажното време, както и ползването на шапки и шалове. Първите ми продукти бяха на Афоджи.
Искам да си взема нещо за финиш по краищата, които са сухи и понацъфтели. В момента използвам бамбуковата серия на Алтерна за блясък, но комбинацията шампоан и балсам пак не е точно моята. Косата си я чувствам суха и разхфърчана. Затова комбинирам шампоана или с червения балсам на Тиджи или с балсама Дисциплин. От горните мнения виждам доста доволни от Митик ойл. Не мога да се ориентирам кое точно олио да взема - има няколко разновидности. Освен, че я чувствам суха, косата ми е с тънък косъм. Хвалите и коприната на Чи с червената капачка. Наистина имам нужда от съвет  Peace

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 16:42 от mentina

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 756
Freya   bouquet благодаря за прекрасната темичка

1. Коя е вашата "уау" комбинация?
 Мисля, че все още не съм я открила.За сега съм най-доволна от ш-н Денсифик и хидратиращата маска на Симпли Зен
 
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
Не мога да кажа точно от кой продукт, може би от маслените маски.

3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?
Отскоро ползвам проф. козметика и експериментирам доста.
Първият ми продукт беше един шампоан (мисля,че на Шварцкопф) против жълти оттенъци(тогава бях руса  Shocked) и много си го харесвах.Беше преди 10 години.
 

# 18
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
1. Коя е вашата "уау" комбинация?

Малко се мени във времето wow комбинацията ми. До скоро беше шампоан Денсифик и почти която и да е маска след него. Напоследък обаче съм по-доволна от шампоана Дисциплин, след него не винаги ползвам маска.
 
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?

Косата ми не е склонна към цъфтене (да чукна на дърво), така че не съм и пробвала продукти в тази насока.

3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?


Най-често ползвам гореспоменатите серии Денсифик и Дисциплин. Мнооого отдавна купих първата си професионална козметика и не помня точно коя беше, но трябва да е бил някой от шампоаните на Loreal Professional  Thinking

# 19
  • Мнения: 799
От горните мнения виждам доста доволни от Митик ойл. Не мога да се ориентирам кое точно олио да взема - има няколко разновидности. Освен, че я чувствам суха, косата ми е с тънък косъм. Хвалите и коприната на Чи с червената капачка. Наистина имам нужда от съвет  Peace

Аз ползвам това http://www.zlatnaribka.com/loreal-professionnel/mythic-oil/mythi … i-tip-kosa-125-ml и съм доволна - няма утежняване, няма омазняване и също съм с тънък косъм, но косата ми е не е много суха  Peace

Забравям да похваля този сух шампоан : http://www.enzo.bg/klorane/avoine-sukh-shampoan-za-kafjavi-i-tmn … juansi-na-kosata/ - много доволна съм  Heart Eyes  Много повече ми хареса от сухият шампоан на Филип Кингсли.  Косата не побелява, не трябва да се пръска по много, придава обем и фиксация, но не тип лак, а просто косата си запазва формата . Предният път ме изкара два дни, като на вторият ден не се наложи да си слага отново от него  Flutter Днес се напръсках пак и не си личи грам, че косата ми е била за миене ( не че беше кой знае колко мазна, ама на мен вси ми се привижда че е изглежда много зле  Crossing Arms )

# 20
  • Мнения: 2 255
За УАУ комбинация дъм използвала шампоана архитект и ботокс маската на лореал, косата ми стана огромна  Heart Eyes
Относно цъфналите връхчета, още се боря с тях, но са значително намалели,откакто започнах с проф.козметика, което беше преди около половин година. И благодарение на всичко,което сте изписали до сега успях да уцеля комбинации и да си спася косата - благодаря  bouquet

Искам да вметна, че днес се прибрах с шампоана за растеж на напура , 2 мин. Р-р и серума за цъфнали крайчета на лореал, дано ми харесат  Hug
А шампоана колко често мога да го ползвам, тъй като си мия косата всеки ден или през ден? newsm78

# 21
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Благодаря за новата тема
1. Коя е вашата "уау" комбинация? в търсене съм
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата? само ножицата
3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт - inebrya беше моята първа марка бях с техните продукти  доста години , За сега те са най добрите ,който съм ползвала макар ,че опитах вече доста ....

# 22
  • Мнения: 265
martinidan, използваш едни от любимите ми серии  bouquet
Всички са форумни любимци и много коментирани  Heart Eyes. Макар че, други две форумни любимки - маска Макадамия и Нутритермик, не можах да харесам  Blush.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 500
Фрея, благодаря за чудесната тема.   bouquet

1. Коя е вашата "уау" комбинация?

Напоследък имам няколко любими комбинации:
- шампоан и балсам/маска Дисциплин
- шампоан Редкен Екстрийм, ботокс ампула, запечатка 2-минутния реконструктор на Афоджи
- шампоан и балсам Ниоксин система 4
На всички комбинации финишите са едни и същи Анти Снап на Редкен и Реконструкторът със зелен чай на Афоджи.
 
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?

Косата ми не цъфти, което най-вероятно е заради професионалните продукти, които ползвам. На всеки три месеца постригвам връхчетата.

3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?

Най-често ползвам Керастаз, Напура и Редкен. Ползвам професионални продукти от около 5 години и не си спомням кой беше първият продукт, който купих.  Simple Smile

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 155
1. Коя е вашата "уау" комбинация?
Шампоан МШ за боядисана коса + маска Макадамия + олио Наши арган.
Шампоан Орофлуидо + маска Орофлуидо + олио Наши.

2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
Олиото Наши арган и  от Нектара на Керастаз. Като цяло моята коса си е склонна към цъфтеж и няма отърване каквото и да сложа.

3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте?

До колкото си спомням на Алфапарф лилавия спрей за сешоар и преса, а след това маска Макадамия Grinning

# 25
  • Мнения: X
1. Коя е вашата "уау" комбинация?
Чак "уау" комбинация нямам, но имам такава, която винаги спасява ненадейна сухота: хидратиращия шампоан на Афоджи и маска Макадамия.
2. От кой продукт/продукти забелязвате видимо намаляване на цъфтежа на косата?
От конкретен продукт не съм забелязала намаляване на цъфтежа, по-скоро цялостната засилена грижа се отразява във времето.
3. Кои продукти/серии използвате най-често? А спомняте ли си кой беше първият професионален продукт, който си купихте? Не мога да кажа. Редувам продукти, серии. Може би финишите ми винаги са еднакви: Л2 + олио Велла или Митик.
Първите ми продукти бяха хидратиращия шампоан на Афоджи, Л2, маска чи с червената капачка.



Едно ревю от мен за няколко неща на Мароканойл.
За тази марка няма много отзиви тук, а американките много ги хвалят, което ме накара да ги пробвам и аз. Най-често срещаните мнения се отнасят за олиото им, с което все още не съм се сдобила. Моите придобивки са тези три:
Възстановяващ хидратиращ шампоан
Възстановяваща подхранваща маска
Дълбоко хидратираща маска за плътна косата
Скрит текст:

Всичко ухае много приятно парфюмно сладко, нежно, ненатрапчиво и силно, с малки разлики между отделните продукти.

Шампоанът измива много нежно и оставя усещане за балансираност на косата. Подходящ е да се комбинира както с протеинови, така и с хидратиращи продукти. Предвид състава му, става и за честа употреба, което го прави перфектия шампоан, в случаите когато искаш нещо комбинирано, за да усетиш по-добре следващата грижа.
Скрит текст:

Подхранващата възстановяваща маска пробвах най-напред. И останах със смесени чувства след първия път. Самата маска е с гъста, плътна консистенция, което я прави доста икономична. Използвах я заедно с шампоана и косата ми остана леко сухичка след сушене. Пренебрегнах обаче първото си впечатление, тъй като преди това имах масла по косата и съобразих резултата с тях. При следващото използване на маската ефектът беше различен. Косата се усещаше много плътна, тежка, умерено хидратирана и жилава. Нямаше я сухотата от първия път, по целите дължини се усещаше голяма доза плътност на косъма. Истински баланс, без допълнителни екстри, като сухота или прекалена мекота.
Скрит текст:

Дълбокохидратиращата маска също пробвах заедно със шампоана. Още от първото използване мога да кажа, че тази маска е новата ми любов лове ! Тежка маслена консистенция, изключително гъста и много икономична маска. Омекоти, огъвкави и приглади косата без да отнема от обема и без да направи косата твърде мека и незадържаща форма. Просто великолепна маска. Косата е плътна, тежка, гъвкава и блестяща! Всичко, което съм искала, постигнато само от един продукт!
Скрит текст:

И на двете маски пише, че е добре да се използват веднъж седмично до постигане на желаното възстановяване, след което използването да се разреди още повече. Оптималният вариант за нетретираните коси е веднъж месечно. Което ги прави още по-икономични, спрямо цената си.
Доволна съм от продуктите. Ако трябва да заключа изпробваното до тук с една дума, то тя определено ще бъде плътност! Независимо дали хидратираща или протеинова маска, накрая винаги има голяма доза плътност и обем на моята коса. Със сигурност ще си взема и още неща на марката. А хидратиращата маска навярно ще поддържам налична винаги в шкафа си.

# 26
  • Мнения: 4 734
Freya,   bouquet
Mnogo polezno reviu...

# 27
  • Мнения: X
Включвам се отново с разни работи и аз (и най-после ще си позволя да сложа снимки Mr. Green)
Благодарение на Магнолиа  Hug Hug имах възможността да пробвам Шу Уемура заглаждащата серия (не знам точно името, дано се включи, за да го споменем). Говорихме си, че мога да я сравня с Дисциплин. И двете серии ги правих шампоан+маска, като днес след Шу-то сложих и не малко количество (лакомница голяма съм Whistling) от термо крема Дисциплин. В банята и двете серии ги усещах еднакво, може би малко по хлъзгава и лигава след маската Шу ми беше днес косата, отколкото след маската Дисциплин. След изсъхване също беше прилично пригладена косата, но определено Шу Уемура ми подейства като чисто хидратираща серия, с Дисциплин усещах балансиране, леко плътност. Сега съм по мекичка, но пък с термото пак пригладих. Макар че сложих колкото 2 бадема горе-долу никак не ми е утежнена косата, просто никак. И затова понеже термо не съм ползвала никога си позволих след като духнах със сешоара да си пусна и пресата. Не съм я ползвала повече от 2 години. И по този случай реших да кача снимков материал с постигнати резултати, които може и да не личат много, но аз ги отчитам на живо (снимките не са много качествени Blush)

Скрит текст:
Това е от края на лятото, може би септември месец, още не съм с проф.козметика

Това е отпреди месец и половина (ползвам вече проф. козметика, някъде от средата на ноември)

И това е от преди 2 часа, измита с Шу, термо Дисциплин и преса само в дължините

Последна редакция: ср, 25 мар 2015, 20:55 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 3 416
Фрея, аз също като другите момичета не мислех да вземам нищо в следващия месец,но с тази маска Мороканойл ме разби просто  Laughing Перфектно ревю и снимков материал Peace

Линда, хубава ти е косата сега,да,само,че краищата определено си искат ножица. Щом и пресата не ги е пригладила Thinking
Ех,това Шу..и аз искам,но ми е много скъпо към момента.
П.П. кой беше сайта с Милкшейк продуктите?

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 23:10 от sladurka

# 29
  • Мнения: X
sladurka, краищата ги рязах преди месец, но пък аз не съм особено добра с пресата, а и сега не я правих по етапно, а на цяла опашка, само да обера обема. Аз затова искам да изрежа етажите като израснат, защото винаги ми бухват връхчетата и изглежда накъсана дори и да е прясно подстригана. Crazy

Иначе ревюто на Мороканойл е на Фрея, не Магнолия Wink
И накрая заповядай  Peace http://zakosata.com/index.php?route=product/search&search=milkshake
Дърпа ме много този Milkshake...

Последна редакция: вт, 24 мар 2015, 23:11 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт