На море в Гърция 2015 - II

  • 96 716
  • 789
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: X
netpet зелена карта за Гърция не е необходима откакто ние сме в ЕС. За Македония ДА  Peace
Голям талон е необходим за ВСИЧКИ автомобили съгласно законодателството на Гърция, тъй като нашия малък талон не съсдържа пълната информация за автомобила.

# 781
  • Мнения: 18 739
Или може да си извадите от новите малки талони, които съдържат цялата необходима информация. Ако не се лъжа тия дни казаха, че струва 9 лв.

# 782
  • София
  • Мнения: 530
A ако колата е лизингова 40 лв.  поне.

# 783
  • Мнения: 25
Здравейте отново Simple Smile Може ли да ми напишете фирми които организират ексурзии съссамолет до Санторини ?
абе хора,вие google нямате ли Crossing Arms
ето ти:
https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D1%8A%D1%81+%D1%81%D0%B0%D … dWbGcuGywOY_4HACA
Идеята ми беше някой ако е ползвал услугите на някоя фирма с добри отзиви ,за да потърся директно тях . За първи път ще ходим до Гърция и исках да изберем на доброто.

Тази година решихме да почиваме в Гърция и по-точно на Халкидики, но на първа страница сайтовете са на аглийски. Има ли вариант за промяна на български?
тебе пък изобщо не те разбрах Tired

# 784
  • София
  • Мнения: 13 289
Малко да качим трудността на въпросите!!!!!!!!!Знае ли някой как се стига до митичната река Стикс (Археон) от Парга, където се върви по нея.И от къде започва това вървене в нея???
Благодаря!!!!
Реката Стикс всъщност се казва Ахерон и се влива в морето при Амудия. Но плитчините с бистрата вода, в която се гази са при изворите около Глики. До там не съм стигала. Мисля, че миналата година   бяха по тези места.
Много добре сега остава tania67   да я поканим да се включи и да сподели.

Вече съм Таня на кирилица.  Wink  Laughing

Първо да уточня, че се движим с GPS и не винаги забелязвам точно през кои селца минаваме, но по спомен разклоните от главния път Парга - Превеза към Амудя и към изворите са доста близко. Мисля, че имаше достатъчно табели, за да се стигне и без помощна техника. Кара се покрай реката и е на около 20-30 км. В един момент се вижда цивилизацията - ресторанти, сергии с билки, мед, сувенири, конна база и т.н. Там някъде трябва да се търси и място за паркиране. В един момент има бариера и не може да се продължи. Може да се мине и по двата бряга на реката (мостът е съвсем в началото на "цивилизацията" и може би около 1 км преди мястото, на което спряхме). Ние избрахме левия и тръгнахме нагоре срещу течението. Разходката е около 20-30 мин. След това пътеките и от двете страни свършват и трябва да се гази. В началото на октомври водата беше доста студена, а и имаше някакви гадинки във водата. Затова и топването ми беше само 2-3 минути. После набързо излязох да си сложа обувките.  Mr. Green С други думи, не сме газили нагоре.  Wink През октомври и коне нямаше. Не знам с тях докъде се стига. Но разходката беше много приятна! Отвсякъде извира вода и реката става все по-буйна. Водата е с доста интересен синьо-зелен цвят.

Ето малко снимки.

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 21:15 от Тaня67

# 785
  • София
  • Мнения: 3 272
Първо, по отношение на пътуването до границата с Гърция. Не си мислете, че през Македония ще е по-бързо. Често пътуваме до Македония и сме я кръстосвали доста. Пътищата са под всякаква критика, да не говорим, че е по-далече и ако решите да минете през Македония и после да влезете в Гърция през Гевгили ще пътувате повече от 5 часа.  Независимо от натоварването по пътя София-Петрич винаги съм стигала за максимум  два часа и половина. Оттам има още 20 мин. до Кулата. Да, неприятно е, че се минава през Петрич, ама и на хората в Петрич не им е приятно тировете да минават през града. Ще ви споделя за едно малко скъсяване на пътя. Не е кой знае колко, но поне се заобикаля Сандански и няма почти движение. След Струмяни, малко преди Сандански има едно малко мостче над него минава влака, веднага след него се завива в дясно покрай един неработещ мотел в синьо боядисан - казва се Мамин Кольо. Минава се първо по един малък мост, по който може да мине само една кола, после минавате по моста над Струма и завивате наляво. Има си там табела Петрич.

Сега съм в голямо чудене за лятното мързелуване. Мъжа ми иска поне една седмица да я прекараме така - плаж, рибка, тавернички.  hahaha  Но не мога да реша къде да отидем. Той иска Лефкада, но понеже ще ходим средата на юли, което си е баш сезона си мисля, че там ще е много фрашкано. Аз се замислям някъде За Епир. Важен ми е плажа/овете, като можем да отиваме с колата до там. Но ми е непознат район. По-назад коментирахте Парга. Поразгледах там, ама още не знам какво да правя. Всенми се струва, че закъснявам вече с резервациите.

Редактирам се за питам впечатления за този хотел в Парга дали имате?
http://www.booking.com/hotel/gr/irida-boutique.bg.html?aid=37639 … total;ucfs=1&

Последна редакция: чт, 21 май 2015, 22:09 от Мagnollia

# 786
  • Мнения: 4 004
За да смените големия талон с малък е необходимо да носите със себе си: големия талон, малкия талон, документ за сключена ГО, за да не се развеете само до там, както аз направих. Опашки няма, приемат на 3-4 гишета.

# 787
  • Мнения: 65


Тази година решихме да почиваме в Гърция и по-точно на Халкидики, но на първа страница сайтовете са на аглийски. Има ли вариант за промяна на български?
тебе пък изобщо не те разбрах Tired
[/quote]

  Опитах да прочета на първа страница информацията за Халкидики, но като отворя линковете, са само на английски.

# 788
  • Мнения: 11 283
Kорфу е на 1 час повече с кола сравнено с Тасос и Амуляни...
малко по-сериозно, моля Simple Smile
София-Керамоти 357 км
София-Трипити 381
София-Игуменица 632
Тия 300 км - ще ги летиш ли за един час? Другото е вярно.

Впрочем, време за
НОВА ТЕМА!

# 789
  • Мнения: 82
netpet зелена карта за Гърция не е необходима откакто ние сме в ЕС. За Македония ДА  Peace
Голям талон е необходим за ВСИЧКИ автомобили съгласно законодателството на Гърция, тъй като нашия малък талон не съсдържа пълната информация за автомобила.

Bliss, малкия талон има всички необходими данни за лек автомобил по европейски директиви. Глобите наложени досега са за товарни автомобили, за които и в новите малки талони няма необходимата информация. Все още няма нито един случай за глоба при лек автомобил, без друго нарушение и само за липса на голям талон. Новите малки талони също не са валидни в Гърция и Унгария и подмяната е безмислена.
Ние пътуваме с ксерокс копие на големия талон, което така или иначе няма стойност. Според мен евентуалната глоба от 300 евро (каквито са слуховете) е по-малкото зло от загубени талони.

За зелената карта информацията е противоречеива.
Според Алианц е задължителна - http://allianz.bg/site/index.php?page=goforeign
Според НБАЗЗ не е задължителна - http://www.nbbaz.bg/OtherCountryTrip/GreenCard.aspx

Общи условия

Активация на акаунт