Голямата тема за малките масла - 11

  • 81 575
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 10 858
Хм ... Линде, чак неестествено хубаво  Crazy
Аз, като един виден мнителник не мога да повярвам  Thinking
Ще си поръчам и от амла, то се е видяло  Laughing

# 121
  • Мнения: 4 390
Вивиан Hug

Запалихте ми любопитството с това витализиращо масло. Flutter
Я разкажете малко повече. Какво съдържа?
Има ли аромат? Мазно ли е?

# 122
  • Мнения: X
Запалихте ми любопитството с това витализиращо масло. Flutter
Я разкажете малко повече. Какво съдържа?
Има ли аромат? Мазно ли е?
Ей го, Дивинка  Hug маслото на Кхади. Аз мисля ти го бях показвала.
http://www.zoya.bg/%D0%92%D0%B8%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D0%B7%D0 … %D0%BC%D0%BB.4906
Аромат има, за мен си е силен (а пък моя оня ден каза "Ъъъ, с к'во си се омазала, смърдиии Mr. Green)
И това е едно от най-лесно отмиващите се масла от косата ми. Пък и описанието му е много блазнещо. Crazy

# 123
  • Бургас
  • Мнения: 91
Момичета, някакви отзиви за това масло: http://www.zoya.bg/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE-%D0%B7%D0%B0-% … %D0%BC%D0%BB.4894

Хриспа, аз слагам маслата на суха коса.
Аз съм ползвала масло от амла и бях много доволна, но чисто. Правеше косата по жива и краищата ми не изсветляваха от слънцето.

# 124
  • Мнения: 1 746
Вече три месеца си правя маската с ЯЧРМ и виждам поникване на нова коса, но се чудя защо само на места поникват новите кичури  Thinking

Кое е това масло всъщност?

# 125
  • Мнения: X
Момичета, пробвали ли сте масло от карите за маслена маска на косата. Дори и разтопено си е доста гъстичко и се чудя как ли ще се отмива и дали би утежнило newsm78 Имам голямо количество и се чудя да пробвам ли и за коса да го ползвам. Досега съм мазала лице, пети, тяло, ръце...всьо Crazy

Редактирам, за да помоля да обсъдим още нещо, което не малко сме говорили де, но все пак Praynig
Зачела съм се в различни места в интернет за маслата и някак бях запомнила, че за бързо омазняваще се кожа и скалп са по-добри маслата богати на олеинова киселина. На едно място обаче попаднах на точно обратната информация. Че тази киселина се съдържа в естествения себум и за склонна към омазняване кожа и запушване на пори трябвало да се избягва, а де се търсят масла богати на линолова к-на. Та се обърках малко newsm78

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 10:17 от Анонимен

# 126
  • София
  • Мнения: 1 928
Ех, че хубава и много полезна тема, браво момичета   bouquet  bouquet

# 127
  • Мнения: 4 390
Цитат
Зачела съм се в различни места в интернет за маслата и някак бях запомнила, че за бързо омазняваще се кожа и скалп са по-добри маслата богати на олеинова киселина. На едно място обаче попаднах на точно обратната информация. Че тази киселина се съдържа в естествения себум и за склонна към омазняване кожа и запушване на пори трябвало да се избягва, а де се търсят масла богати на линолова к-на.

Това съм чела и аз: при акне да се използват предимно масла, богати на линолова к-на; при комбинирана кожа - масла с балансиран състав между двете; при суха кожа - масла богати на олеинова к-на.
Имам списък с процентното съдържание на киселини в маслата, мога да ти го пратя, ако искаш.

Масло от карите съм ползвала основно за кожата. Писала съм, че третирах много силно двойно изгаряне на ръката с него и кокосово масло - не ми остана никакъв белег. Може би и в маслени маски за коса да съм го слагала, но съм забравила вече.

# 128
  • Мнения: X
Благодаря ти, Дивианка Hug
Много ще ми е полезно, пък сигурно и на всички, да го публикуваш това с процентите.

# 129
  • Мнения: 4 390
С високо съдържание на олеинова к-на:

Масло от авокадо -олеинова-63% линолова-9.8%
Масло от кайсиеви ядки - олеинова -58-74% линолова - 20-34%
Масло от лешници - олеинова - 79.2 линолова - 12%
Масло от карите- олеинова - 73.15 линолова - 13.71
Масло от макадамия - олеинова - 53.8% линолова -1,8%
Масло от морски зърнастец  - олеинова - 28.4% линолова - 6,8%
Зехтин - олеинова - 55,28% линолова - 17,84%
Масло от сладък бадем (Organic) - олеинова - 66.6% линолова - 24.8%
Палмово масло - олеинова - 41% линолова - 9,5%
Ленено масло – олеинова - 21% линолова - 16%
Таману – олеинова - 41,4% линолова - 29.7%
Арганово —олеинова – 42-48% линолова - 30-38%
Кокосово масло (нерафинирано) –олеинова - 5-10% линолова-1-2.5%
Кокосово масло (рафинирано) - олеинова-4.39% линолова-0,95 %
Масло от японска камелия - олеинова 80-88% линолова -  7-10%
Какаово масло -олеинова 34-36% линолова -3%

Масла с високо съдържание на линолова к-на:

шафранково  – олеинова  - 8.30% линолова - 68-85%
от семена на черен кимион – олеинова - 22.6% линолова - 55.6%
от семена на коноп – олеинова - 10,71% линолова - 56,48%
от вечерна иглика  - олеинова - 8,4% линолова - 72.6%
от тиквени семки – олеинова - 23,3% линолова - 57.2%
от шипка – олеинова - 13.9% линолова - 44.1%
от гроздови семки – олеинова - 16,2% линолова - 70.6%
от пшенични зародиши – олеинова - 12,1% линолова - 58.4%
от пореч -  олеинова киселина - 17,9% линолова киселина - 38,8%

Балансирани:
Рициново масло– олеинова -3.93 линолова-4.32%
Масло от нар – олеинова - 6.2 линолова-7.1
Сусамово олио – олеинова - 39,21% линолова-45,69%
Жожоба  - олеинова - 5-15% линолова - 5%
Олио от семена на Чиа

Масла, които съдържат значителни количества от двете:

Масло от тиквени семки (23,3%; 57,2%):
Бадемово масло (57,5%; 22,8%):
Масло от асай бери (55%; 45%)
Масло от кайсиеви ядки
Таману  
Арганово  масло
Масло от семена на черен кимион
Масло от пореч

# 130
  • Мнения: X
БЛАГОДАРЯ!   bouquet

# 131
  • Мнения: X

Ямайско черно рициново масло  Peace

# 132
  • Мнения: 330
Здравейте , искам да попитам .....вчера си взех рициново масло  на химакс фарма за 1.20 40г и ме интересува дали става за вежди , мигли, коса не само за запек  ще съмм ви мн благодарна  ако ми отговорите  Joy

# 133
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте , искам да попитам .....вчера си взех рициново масло  на химакс фарма за 1.20 40г и ме интересува дали става за вежди , мигли, коса не само за запек  ще съмм ви мн благодарна  ако ми отговорите  Joy
става използвай смело Peace

# 134
  • Сандански
  • Мнения: 309
Здравейте момичета, от доста време ви чета и пробвам продукти, които хвалите и съм доволна от всичко, споменато в темичката. Simple Smile Страхотни сте!

Linnda, аз преди ползвах масло от карите като маслена маска за коса и бях много доволна. В онзи период нямах цъфтежи, предполагам, че е било от маслото. Все се каня да си го взема отново, но не мога да си харесам някоя марка. Преди взимах на Икаров. Според мен, маслото от карите е за много суха коса и не е за корените, а за дължините.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт