Отговори
  • гр. София
  • Мнения: 20
Здравейте на всички.
Пиша Ви с огромно разочарование и по- скоро за да Ви информирам и да предотвратя загубата на финанси на още хора.
Преди месец закупих от OLX.bg екшън камера за рождения ден на моя приятел. Модел SJ 4000 с на пръв поглед СТРАХОТНИ параметри! Тя е аналог на Go Pro Hero 3.
Продавачът се казва Александър Танев с телефон 08783 777 23. Изключително интелигентен и нагъл мошеник! Това е новата му обява, тъй като старата, която аз гледах естествено е изтрита! Че дори е покачил цената, да вземе още повече парички от горките хора - http://olx.bg/nova-sj4000-12mp-ekshn-kamera-originvideokamera-an … ost-a10-i69312796

За жалост никой и никъде не се беше оплакал от него (поне не и онлайн) и се подлъгах да му заплатя 89лев. за неговата камера. Пуснал е много обяви из различни сайтове, затова ако видите този телефон или име - БЯГАЙТЕ!
За какво става въпрос:
Пристига камерата, аз съм  СУПЕР, мега щастлива, че ще изненадам подобаващо гаджето и какво? Плащам камерата пристигнала с наложен платеж, защото на пръв поглед вс. й беше ОК. Включвам я вече в къщи, за да видя как работи все пак и устата ми падна! Камерата в оригинал има меню от 8 опции, а тази има само 5! Неприятното не спира до тук! Платих за 12 MP, с ъгъл от 170градуса, а получих меню с което дори не можеш да разбереш на колко мега пиксела снимаш! И още по-смешен градус на ъгъла. Всички характеристики са максимално ЗАНИЖЕНИ от това, което пише в неговата обява и на кутията. За жалост комуникацията се извършваше по телефона изцяло и няма как да докажа нищо от казаното помежду ни досега. Мотаеше ме, че имало нов софтуер, да съм му била изпратила обратно камерата, за да го качи и всичко щяло да бъде наред след това. Така чаках 2 седмици за новия софтуер, когато накрая ми писна и му казах да разреши проблема. Той каза, че след празниците ще има възможност да ми изпрати следващия модел на SJ 4000, но с WIFI. Много се зарадвах, но ест. след празниците той каза "Доплатете ми и я пращам". Побеснях тотално! Пълна надсмешка. Лицето е частно и аз нямам какво да направя. Сега си имам камера, която реално навсякъде струва 40лв. а аз платих за нея двойно. Дано следващия, който реши да проверява за тази камера, да попадне на моя пост и да не се подведе.

Наистина има оригинали на аналоговата SJ 4000, които са с истинските описани характеристики. Просто този г-н Танев е мошеник и подлъгва хората.

Последна редакция: пт, 17 апр 2015, 11:51 от Veneveronika

# 1
  • Мнения: 13 588
Много неприятна случка,
Не, че се заяждам, но и продавача е от София, ако не сте имали възможност за лична среща, поне да беше тествана в Еконт?
При желание мога да дам линк към форум за потребители на ОЛХ.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 966
Мдаа, за съжаление има и ментета на китайщинката, която иначе си е много добре като цяло. Има доста клипчета в youtube как да различим истинската от фалшивата, на въпросните в обявата даже и само по снимките се вижда, че няма нито един надпис sjcam по кутията. Освен това цената на истинската е около 180лв. нова, това също може да служи за ориентир.

# 3
  • гр. София
  • Мнения: 20
Да, напълно Ви разбирам, но продавача не искаше да се виждаме ЛИЧНО, защото бил в затворен, строго охраняван офис и достъпа до офиса бил много труден (тинти ри- мин ти ри). Още тогава трябваше да се усетя, че нещо не е ок. В интерес на истината, много клипчета изгледах в youtube и когато камерата пристигна, единственото нещо по което се различаваше оригинала от тази която аз имам вече е че батерията е с 3 гр. по-лека и винтчетата на самата камера са на различни места. Наистина МНОГО добър фалшификат! Щом дори добросъвестни хора, които продават оригинали се съгласиха да я погледнат и се изумиха от качеството на имитацията, смятайте колко щеше да е трудно аз да го забележа.
Пратката ми беше пусната по Европът, не по Еконт. Единствено можех да отворя пакета и да видя дали е това, което на пръв поглед съм поръчала. А за да я пробвам - нямаше кой да ме чака, защото припряния куриер мрънкаше и изнервяше, което пак си е моя грешка, че се фрапирам да не бавя хората.

# 4
  • Мнения: 13 588
В грамажа ни лъжат отдавна.
Сериозно, покупката на електроника  по интернет крие големи рискове. Нищо не можеш да направиш, дано темата ти да помогне на повече хора.

# 5
  • Мнения: 3
А сега и продавалника (OLX) махнаха рейтинга и форума им не мога да намеря.. Да разчитаме на полицията?! Смях!  Добре, че си пуснала тема. Обикновено проверявам номера и името на продавача  - пускам го за търсене в Гугъл. Некоректните  - бой с тояги на мегдана!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 020
И аз проверявах потребителите в Google, но вече в OLX няма потребителски имена. Форум също няма, има един новосъздаден в друг сайт - http://olxforum.info/index.php

# 7
  • Мнения: 1
Добре, да препоръчате откъде може да се закупи sj 4000?

# 8
  • гр. София
  • Мнения: 20
Ами за конкретен не мога да Ви кажа, защото не съм купувала  след това друга. Успях обаче, докато се ровя из нета и вс останали SJ обяви, да намеря един човек (за жалост не му помня обявата и името), който каза така "Аз, като коректен продавач, винаги искам да се видя с купувача, за да му покажа камерата, да види как работи, да му обясня някои от функциите и чак тогава да му взема парите, ако е доволен от камерата". Което ме навява на мисълта, че ако от отсрещната страна дори не искат да чуят за предаване ръка на ръка, значи нещо не им е ОК в работата.

# 9
  • гр. София
  • Мнения: 20
Да споделя още малко за камерата:
Все пак я ползваме, макар занижените характеристики и всичко останало.
Камерата се самоизключва на всеки 15мин, което не е от менюто, защото преровихме всички опции и възможности. Просто на 15мин БАМ и спира запис. Така че дори и да искаме да я ползваме НОРМАЛНО, пак не става. Крайно отчаяни с тази камера и пари на вятъра. А този Танев все още си пуска обявите и явно хората купуват от него.

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте Veneveronika,

Най-вероятно камерата, която ви е продал този некоректен потребител е счип SD28, което няма нищо общо с оригинала.
Можете да пробвате да изтеглите и обновите с последния фърмуер на камерата за този чип:
http://www.acmell.com/?p=22881
За повече инфо и помощ можете да ми пишете чрез формата за контакти в sjcam-bg . com и ще пробвам да ви помогна

# 11
  • гр. София
  • Мнения: 20
Благодаря за информацията! Ще пробваме да видим. Ако изпитаме затруднение, ще се свържа с Вас.

Общи условия

Активация на акаунт