БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ - хранене и захранване - 39

  • 46 637
  • 752
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Това е темата за бързи въпроси, когато не ни се иска да питаме в отделна тема.

Предишната тема: БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-38

И въпреки тази тема, и все пак.... Много по-добре е да задавате въпросите си в отделни теми. Целта на темата "БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ" в никакъв случай не е всички въпроси да бъдат задавани тук. Много често в предишните теми едни и същи въпроси се задаваха през няколко страници. Никой не се връща назад и не чете. Не всеки, който може да даде мнение, отговаря на въпросите, защото са много разпилени. В същото време, в "бързите" теми има много ценни отговори, които, обаче, са потънали нейде из 50-те страници на 29-те предишни теми и е почти невъзможно да бъдат намерени и прочетени.
Приемете го и като препоръка, и като молба - задавайте въпросите си в отделни теми. Там информацията ще бъде по-подредена, събрана на едно място. Когато някой търси отговори, много по-лесно ще ги намира и с търсачката.

Мами до сега правех нишесте на беба от това натурално царевично на Биосет, но виждам, че има най-различни видове . Взех едно пак на Биосет Карамел . Може ли да се дава?

Здравейте, момичета!
бебето ми е на 8м и15 дни, захранена е на 6 месеца. На Адаптирано мляко е. От три дни въвеждам овесена каша на Хип- безмлечна . Първи ден- 2 лъжички,2-ри- 5 лъжички, днес- 10 лъжички. Колко време трябва да се въвежда овесената каша, преди да предложа цяла порция от 200гр ( 1 седмица добре ли е)? Трябва ли задължително да премина през овес, ръж, ечемик и чак тогава пшеница за да въведа глутена постепенно или след овеса мога да предложа направо бебешки бисквитки в малко количество ( трохички в пюрето напр.) Да отбележа, че нямаме фамилна обремененост към непоносимост към глутена. Благодаря Ви предварително за отговора   bouquet

Може ли в средата на 6 месец да се дава елда или да изчакам още месец?

Днес малката като се събуди забелязах, че вътрешната част на устичката + горната част на езичето са побелели. Незнам от какво може да е - в последните 2 дни захранвам с броколи (приготвям ги домашно). Захранена е с глутен от около месец вече. Вчера й дадох кисело мляко с плодове и бисквити, които бях замразила във фризера от предния ден, но първо ги затоплих на стайна температура (яде ги вече от около 2 седмици). Няма температура. Няма някакви симптоми да е неразположена  newsm78 Сутринта пи мляко, след това й дадох водичка да си изплакне устата, но бялото си стои, все едно й е пресъхнала много устата. Незнам дали е алергична реакция. За пръв път я виждам така. Незнам какво да правя. Неделя е и личната й лекарка незнам дали да я притеснявам. Дайте съвет.  #Crazy

да попитам след , като в 8 съм дала последната твърда храна ( каша с плод или супа например) мога ли в последното мляко да добавя една бисквитка? (10м)

Здравейте момичета Simple Smile

Имам 1-2 въпросчета. Ще зяпочвам да захранвам с каши по препоръка на педи и иамам запаси от кърма за кашите. За колко време се рамразява кърмата на стайна температура ?

# 1
  • Мнения: 200
Мами до сега правех нишесте на беба от това натурално царевично на Биосет, но виждам, че има най-различни видове . Взех едно пак на Биосет Карамел . Може ли да се дава?
Не виждам колко е голямо детето Ви, но аз не бих дала преди 1 год.

Здравейте, момичета!
бебето ми е на 8м и15 дни, захранена е на 6 месеца. На Адаптирано мляко е. От три дни въвеждам овесена каша на Хип- безмлечна . Първи ден- 2 лъжички,2-ри- 5 лъжички, днес- 10 лъжички. Колко време трябва да се въвежда овесената каша, преди да предложа цяла порция от 200гр ( 1 седмица добре ли е)? Трябва ли задължително да премина през овес, ръж, ечемик и чак тогава пшеница за да въведа глутена постепенно или след овеса мога да предложа направо бебешки бисквитки в малко количество ( трохички в пюрето напр.) Да отбележа, че нямаме фамилна обремененост към непоносимост към глутена. Благодаря Ви предварително за отговора   bouquet
1 седмица е добре. След овеса не предлагай направо пшеницата, а друга глутенова храна. Може да предложиш бебешки бисквити, но трябва да внимаваш какво съдържат. Чети внимателно съдържанието им.

Може ли в средата на 6 месец да се дава елда или да изчакам още месец?

За предпочитане е да се въведе на 7 мес.

да попитам след , като в 8 съм дала последната твърда храна ( каша с плод или супа например) мога ли в последното мляко да добавя една бисквитка? (10м)
[/quote
Може

Здравейте момичета Simple Smile
Имам 1-2 въпросчета. Ще зяпочвам да захранвам с каши по препоръка на педи и иамам запаси от кърма за кашите. За колко време се рамразява кърмата на стайна температура ?
Извади я от камерата/фризера вечерта и я остави в хладилника да се размрази постепенно /около 12 часа/. Сутринта ще може да я ползваш.

# 2
  • Мнения: 509
Знам, че въпроса ми не е за тук, но не е за нова тема. Още кърмя детето си вечер, но от 3 дни съм със страхотна кашлица, лекувах се с мед и чай сега стана влажна, но вечер продължавам да кашлям, не искам на лекар, защото ще ми изпише антибиотик и ще каже да не кърмя. Взех едно хапче бромхексин, незнам до колко вреди и кога мога пак да кърмя. Ако някой може да ми каже нещо ефективно за кашлица нека пише

# 3
  • Мнения: 173
Благодаря за новата тема!
Въвела съм картоф, тиква, морков, карфиол и банан. Мога ли сега да дам оризова каша, че да може в пюретата да слагам ориз? Имам една кутия на Слънчо, може ли с кърма да я приготвя, а плод или зеленчук може ли да добавя?

# 4
  • Мнения: 509
Благодаря за новата тема!
Въвела съм картоф, тиква, морков, карфиол и банан. Мога ли сега да дам оризова каша, че да може в пюретата да слагам ориз? Имам една кутия на Слънчо, може ли с кърма да я приготвя, а плод или зеленчук може ли да добавя?
да, може да даваш безмлечна оризова каша, като я приготвяш с кърма или АМ. Оризовата каша дори се препоръчва, като първа храна при захранеане

# 5
  • Мнения: 173
Благодаря за новата тема!
Въвела съм картоф, тиква, морков, карфиол и банан. Мога ли сега да дам оризова каша, че да може в пюретата да слагам ориз? Имам една кутия на Слънчо, може ли с кърма да я приготвя, а плод или зеленчук може ли да добавя?
да, може да даваш безмлечна оризова каша, като я приготвяш с кърма или АМ. Оризовата каша дори се препоръчва, като първа храна при захранеане
Благодаря! А, може ли да добавя плод или зеленчук?

# 6
# 7
  • София
  • Мнения: 795
Знам, че въпроса ми не е за тук, но не е за нова тема. Още кърмя детето си вечер, но от 3 дни съм със страхотна кашлица, лекувах се с мед и чай сега стана влажна, но вечер продължавам да кашлям, не искам на лекар, защото ще ми изпише антибиотик и ще каже да не кърмя. Взех едно хапче бромхексин, незнам до колко вреди и кога мога пак да кърмя. Ако някой може да ми каже нещо ефективно за кашлица нека пише

Пробвай черна ряпа с мед - издълбаваш ряпата и сипваш мед. Хапваш сока, който пуска.
Аз кашлях и кърмех месец и половина и нищо не ми помогна обаче. Изпих два АБ - първия без резултат, втория спаси бронхопневмонията.

Тогава кърмех в 19,22 и през нощта, а малката на 11 месеца. Ако ти се наложи АБ, гледай да е на 12ч и да са минали поне 4 часа от приема, за да си кърмиш.

# 8
  • Мнения: 1 817
Аз оризовата каша чиста не съм я давала. Винаги слагам зеленчук. Не съм сигурна иначе, че ще яде тази гадост... Sick Аз пък да попитам: взех някакви пюрета, а те са с царевично брашно, а не с оризово. На почти шест месеца сме. Мога ли да му ги давам???

# 9
  • Мнения: 80
Здравейте!Синът ми е на 8 месеца и половина и от една седмица сме на детска млечна кухня,въпросът ми е как да се храним от тук нататък,сега сутрин в 7 7 и 30 му давам мляко,в 11 основното хранене в 2 и 30 кремче в 6 супичка и в 9 9 и 30 пак мляко да разнообразявам ли с попара ,кус кус и т.н?

# 10
  • Мнения: 509
Благодаря за новата тема!
Въвела съм картоф, тиква, морков, карфиол и банан. Мога ли сега да дам оризова каша, че да може в пюретата да слагам ориз? Имам една кутия на Слънчо, може ли с кърма да я приготвя, а плод или зеленчук може ли да добавя?
да, може да даваш безмлечна оризова каша, като я приготвяш с кърма или АМ. Оризовата каша дори се препоръчва, като първа храна при захранеане
Благодаря! А, може ли да добавя плод или зеленчук?
даа може

# 11
  • Мнения: 509
Аз оризовата каша чиста не съм я давала. Винаги слагам зеленчук. Не съм сигурна иначе, че ще яде тази гадост... Sick Аз пък да попитам: взех някакви пюрета, а те са с царевично брашно, а не с оризово. На почти шест месеца сме. Мога ли да му ги давам???
оризовата каша не е гадна, просто няма вкус, но с плод или зеленчук върви, въпреки, че моето дете може да я яде и чиста

# 12
  • Мнения: 509
Знам, че въпроса ми не е за тук, но не е за нова тема. Още кърмя детето си вечер, но от 3 дни съм със страхотна кашлица, лекувах се с мед и чай сега стана влажна, но вечер продължавам да кашлям, не искам на лекар, защото ще ми изпише антибиотик и ще каже да не кърмя. Взех едно хапче бромхексин, незнам до колко вреди и кога мога пак да кърмя. Ако някой може да ми каже нещо ефективно за кашлица нека пише

Пробвай черна ряпа с мед - издълбаваш ряпата и сипваш мед. Хапваш сока, който пуска.
Аз кашлях и кърмех месец и половина и нищо не ми помогна обаче. Изпих два АБ - първия без резултат, втория спаси бронхопневмонията.

Тогава кърмех в 19,22 и през нощта, а малката на 11 месеца. Ако ти се наложи АБ, гледай да е на 12ч и да са минали поне 4 часа от приема, за да си кърмиш.
офф дано не се стигне до пневмония, но бронхит сигурно вече имам, направо незнам. Мерси за съветите      bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 795
Знам, че въпроса ми не е за тук, но не е за нова тема. Още кърмя детето си вечер, но от 3 дни съм със страхотна кашлица, лекувах се с мед и чай сега стана влажна, но вечер продължавам да кашлям, не искам на лекар, защото ще ми изпише антибиотик и ще каже да не кърмя. Взех едно хапче бромхексин, незнам до колко вреди и кога мога пак да кърмя. Ако някой може да ми каже нещо ефективно за кашлица нека пише

Пробвай черна ряпа с мед - издълбаваш ряпата и сипваш мед. Хапваш сока, който пуска.
Аз кашлях и кърмех месец и половина и нищо не ми помогна обаче. Изпих два АБ - първия без резултат, втория спаси бронхопневмонията.

Тогава кърмех в 19,22 и през нощта, а малката на 11 месеца. Ако ти се наложи АБ, гледай да е на 12ч и да са минали поне 4 часа от приема, за да си кърмиш.
офф дано не се стигне до пневмония, но бронхит сигурно вече имам, направо незнам. Мерси за съветите      bouquet

Дано, стилкам палци.

Много беше гадно, гашлях като луда. Бронхита не доизлекуван от първия АБ и недогледан от трима лекари. Накрая отидох самоинициативно на снимка на бял дроб и стана ясно, че още малко и ще е зле.

Мама се оправи с греяно вино с черен пипер, ама уви за кърмачки като нас не става.

# 14
  • София
  • Мнения: 795
Здравейте!Синът ми е на 8 месеца и половина и от една седмица сме на детска млечна кухня,въпросът ми е как да се храним от тук нататък,сега сутрин в 7 7 и 30 му давам мляко,в 11 основното хранене в 2 и 30 кремче в 6 супичка и в 9 9 и 30 пак мляко да разнообразявам ли с попара ,кус кус и т.н?

Като цяло много твърди хранения има за 8 месечно (лично мнение).

Остави му млякото на последното хранене, важно е за тази възраст да приема достатъчно мляко.

Общи условия

Активация на акаунт