На море в Турция - тема 37

  • 109 558
  • 732
  •   1
Отговори
# 390
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Едва ли е прието, особено на плажовете които има и местни, най-добре си вземи горнище.

Май ще купя нов бански с горнище, да имам едно за всеки случай. Някой ми беше казвал за Турция преди време, че били в хотел с много рускини и си се разхождали без горнище, ама не знам колко е вярно.

# 391
  • Мнения: 68
Едва ли е прието, особено на плажовете които има и местни, най-добре си вземи горнище.

Май ще купя нов бански с горнище, да имам едно за всеки случай. Някой ми беше казвал за Турция преди време, че били в хотел с много рускини и си се разхождали без горнище, ама не знам колко е вярно.


Ами  хубаво  би  било  да  имаш  за  всеки случай. По  този  въпрос  няма ли  някой  друг  форум?
 newsm78

# 392
  • София
  • Мнения: 9 293
Аз съм била в Истанбул преди време, приятелка ме заведе на плаж извън града където ходят предимно туристи не видях нито една жена по монокини, дори децата бяха с цели бански.

# 393
# 394
  • Мнения: 3 021
От 8 г. почивам в Турция, да съм видяла 5-6 жени без горнища. Виж, с покрити глави и тяло - по-често Sunglasses И то не туркини, а арабки, в доста луксозни хотели...

# 395
  • Мнения: 16
VАL 27  благодаря за отзивите за Палм Уингс Кушадасъ ние ще ви сменим явно тръгваме на 29 .05 с Дорис и търся компания за почивката

Ние също сме от 29.05 ще се радвам на компания с дете -момиче на 7 год сме Simple Smile

# 396
  • Мнения: 5 459
И аз не съм виждала жени без горнище-нито в Мармарис, нито в Истанбул....

# 397
  • Мнения: 7
Здравейте на всички,  Peace чудя се има ли почиващи за Кушадасъ за 5 юни с Ориент 99?  Laughing newsm78

# 398
  • Мнения: 3 118
От 8 г. почивам в Турция, да съм видяла 5-6 жени без горнища. Виж, с покрити глави и тяло - по-често Sunglasses И то не туркини, а арабки, в доста луксозни хотели...
Там където бях аз имаше и от двете - и по монокини и покрити чак до челото  Mr. Green

# 399
  • София
  • Мнения: 1 865
Здравейте  Hug
Преди 2 седмици се завърнах от Мармарис - GRAND YAZICI TURBAN PALACE, но чак сега успях да намеря време за писане  ooooh!
Ако трябва с една дума да опиша почивката, то това е РАЗКОШНО!

А сега малко по-подробно  Wink
Пътувахме от София до Мармарис с автобус с Турс клуб. Като изключим кошмарното задръстване на излизане от София и няколкото часа влачене, докато преминем участъците с двупосочно движение всичко останало беше нормално. Имахме си сладкодумен гид - Юри, който през целия път ни разказваше какви ли не истории и пътя мина неусетно. Границата я минахме само с паспортните проверки, багажите не ги проверяваха. В хотела пристигнахме на следващия ден по обяд, на рецепцията ни сложиха гривните преди още да са обработили докрай документите, почерпиха ни с коктейли и ни изпратиха да обядваме, докато приготвят стаите  Simple Smile Всички на рецепцията говорят руски,английски и малко немски. Вежливи и много приветливи  Simple Smile
Стаите:
Бяхме платили 2 стаи standart room и помолихме да ни настанят едни до други - точно това направиха! Бяхме в къщичките ( има двуетажни и триетажни), вътре има двойно легло и единично легло, тоалетка с TV и минибар, две нощни шкафчета и гардероб. В банята има вана, сешсар и телефон, освен мивката и тоалетната  Joy Всичко изглежда ново и перфектно поддържано. Всяка стая е с балконче с 2 столчета и масичка. Няма обаче сушилник и кърпите за плажа висят по парапетите на балконите  Rolling Eyes В стаите има интернет и безплатен сейф, зареждат безплатно с минерална вода.
Хотелът е в чудна борова гора, навсякъде цари спокойствие и е чисто и свежо. Ето малко снимки  Simple Smile
На третата снимка е "нашата" къщичка, а в дъното на снимката се виждат пързалките Simple Smile
Басейните:
Има един голям басейн, на който са различните занимавки с аниматорите ( разни аеробики, подводни гимнастики и т.н) - дълбок е 1.50 м и постоянно обикалят спасители. Има още няколко по-малки басейни из целия комплекс - релакс басейн, още един на който имаше майки със съвсем малки бебчовци, детският басейн с пързалките ( дълбок е 1 м и има още едно мини басейнче с дълбочина 50 см). Пропуснах да спомена бебешкият басей, който е при централния басейн. Има и още по-навътре в комплекса, но до тях не съм стигала, гледах само табелите към тях. Водата е чиста, не е топла, но в никакъв случай не беше и студена - диванетата не излизаха от басейна  Joy Морето беше хладно първите дни, но около 8-9 май се стопли и къпането и в него стана приятно  Simple Smile Плажът е пясък и камъчета, а за удобство са направили пътечка за влизане в морето, за да се избегне боцкането от камъчетата. Има и две големи Г-образни платформи с чадъри и шезлонги. Плажните кърпи са с депозит! Най-хубавото беше, че винаги можеще да си намериш места, независимо от това, по кое време отидеш! Simple Smile
За храната и забавленията ще пиша отделно, защото това стана доста дълго  Simple Smile

# 400
  • Мнения: 3 271
Здравейте на всички,  Peace чудя се има ли почиващи за Кушадасъ за 5 юни с Ориент 99?  Laughing newsm78
Има  Wink

# 401
  • Мнения: 152
Едва ли е прието, особено на плажовете които има и местни, най-добре си вземи горнище.

Май ще купя нов бански с горнище, да имам едно за всеки случай. Някой ми беше казвал за Турция преди време, че били в хотел с много рускини и си се разхождали без горнище, ама не знам колко е вярно.



Правилно решение. Навсякъде пише , че трябва да се уважават традициите, религията и обичаите на страната,  която посещаваме. Приятна почивка.

# 402
  • Мнения: 408
Здравейте  Hug
Преди 2 седмици се завърнах от Мармарис - GRAND YAZICI TURBAN PALACE
Страхотни снимки! Надявам се сте изкарали добре. Предпочитам почивката в хотел. Тъй като предпочитам тишината, притесняваме ме "съквартирантите" отгоре или отдолу да не вдигат шум.

За храната и забавленията ще пиша отделно, защото това стана доста дълго  Smile
Никога пост не ми се е струвал прекалено дълг. Очаквам с нетърпение разказа за храната и забавленията.

# 403
  • Мнения: 190
Здравейте момичета,
Предстои ми пътуване в Турция. Знаете ли там дали е задължително децата да пътуват на специалното столче в колата и до каква възраст?
Благодаря.

# 404
  • Стара Загора
  • Мнения: 90
Има ли някой за  Pine Bay Holiday Resort , Кушадасъ, Турция?‎

Общи условия

Активация на акаунт