На море в Турция - тема 37

  • 109 550
  • 732
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 13
Здравейте, реших да споделя впечатления от почивката ни в Роял Драгон Сиде. Мисля, че имаше питания за този хотел. Пътувахме с Емералд с автобус. Тръгнахме на 22.05 от Стара Загора в 15 часа и пристигнахме в покрайнините на Анталия в 8 часа сутринта. Там една част от групата почиващи за Лара и Белек бяха прекачени в микробус, а останалите се отправихме към Сиде и  Алания. В 9 часа вече ни сложиха гривните и закусихме, като се настанихме към 12 часа. Относно организацията на Емералд мога да кажа само положителни думи, като пътуването беше безпроблемно и както се вижда разстоянието от 1150 км го изминахме за 17 часа заедно с почивките!!!Пътя е перфектен, като до Истанбул и малко след него е магистрала, след това е път с две платна във всяка посока, единствено последните 100 километра са по-неприятен планински участък. Общо взето според мен се разби мита, че пътуването до Анталия е много по-тежко и дълго - отне ни почти същото време колкото при предишното ни пътуване до Кушадасъ.
За самия хотел мога да кажа, че е изключително класен. Беше запълнен на 100 процента, като 80% са немци, а останалите 20% англичани, руснаци и холандци. Българите бяхме само ние Simple Smile Съответно анимацията беше много добра на немски, английски и руски. Според мен хотела със собствения си аквапарк и лунапарк е перфектния хотел за деца, нашето 8 годишно дете остана очаровано. Плажът е перфектен пясъчен, като винаги си намирахме места на първите два реда. Температурата на водата около 24 градуса, а на въздуха от 25 до 32 градуса. Храната беше изключителна, всеки ден имаше риба(ципура, кефал, риба тон, сьомга), десет вида баклави и още толкова вида торти, голямо изобилие от плодове(диня, киви, ягоди, грейпфрут, банани, круши и т.н.) Мога да кажа, че това беше най-добрата ни почивка до сега. Препоръчвам хотела с две ръце. Относно ранните записвания, мисля че има смисъл, ние букнахме хотела в края на януари, а през април цената вече беше със 700 лева по висока!
Оставам на разположение, ако някой има допълнителни въпроси.

# 511
  • Мнения: 262
maia_mmm,   bouquet за впечатленията. Този пост е хубаво да се прочете от повече хора ,защото наистина пътя до Анталия е не повече отколкото примерно до Мармарис/като километри/ . Така че страховете на мнозина от крайно продължително пътуване са неоснователни. А относно хотела ,Да Роял Дракон си е класа. Имам само един въпрос-до Рояла се строи(може би вече е готов ) другия Роял  Тадж Махал. Какви са впечатленията Ви от него,поне отвън и вярно ли е че двата хотела ще ползват Лунапарка на Дракон ? 

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 01:25 от liv1892

# 512
  • Мнения: 13
Да Royal Taj Mahal е почти готов, като има само довършителни работи най-вече от отвътре. Мисля, че на 16.06.2015 трябва да го отворят. Относно Аквапарка и Лунапарка, почти съм убедена, че ще се се ползват едновременно и от двата хотела, защото към тях имаше вход както от Royal Dragon, така и от Royal Taj Mahal, който естествено беше все още затворен.

# 513
  • Мнения: 4 128
току що ми се обадиха от турс клуб
казаха че автобусът с който ще пътуваме, ще е с монитори на всяка седалка
флашка може ли да се слага, или гледаш само каквото ти пуснат-това забравих да питам  newsm78
и още един въпрос- във веноса дават ли кърпи за плаж

Последна редакция: ср, 03 юни 2015, 12:31 от The Invisible

# 514
  • Мнения: 3 094
Върнахме се от Бодрум. Бяхме на полу-пансион в хотел Салмакис - прекрасно. http://www.salmakishotel.com/index.php?lang=en
Чудесна храна, интернет има навсякъде, но понякога създава малко проблеми на плажа. Обслужване на ниво, малко наят английски, но са отзивчиви. Чисто, с големи стаи, Някои гледат към терасираната градина, руги към морето. Прекрасен фитнес - 2 огромни зали, едната с кордио, другата с машини. Има и сауна, парна баня, джакузи, вътруешен и външен басейн.
Самият Бордум е чуденес като природа и исторически забележителности - останки от гробницата на Мавзол - едно от седемте чудеса на древния свят, както и крепост, изградена от рицарите-хоспиталиери, превърната в музей на подводната археология. Отсреща е и острав Кос, който както си бяхме намислили посетихме. Там има също крепост от времето на рицарите-хоспиталиери, много останти от древногръцко време. За 2.10 евро билет с обществения транспорт за 10 минути ви води и до асклепиона, светилище и терми, където самият баща на медицината Хипокрак (който е от този остров) е лекувал.

# 515
  • Мнения: 100
Много моля кажете някой изпитан хотел за междинна нощувка по пътя за Бодрум,на сносна цена,знам че има много  в букинг,но не съм запозната с района(за първи път ще пътуваме със собствен транспорт).

# 516
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз имам въпрос за Адаланд. Някой плувал ли е с делфините, защото имам нужда от допълнителна информация - можеш ли да платиш за двама, а да влязат 4 човека в долфин парка, т.е. те няма да плуват, а просто ще чакат и гледат. Те дали плащат вход? newsm78 Аз от сайта не се ориентирах и в чужди сайтове четох отзиви, но всички разказват за преживяването, никъде няма такива битовизми, каквито мен ме вълнуват Rolling Eyes

# 517
  • Мнения: 192
Здравейте, искам да споделя малко впечатления от Palm Wings Beach Resort и услугите на туроператорска фирма ориент 99
Оценката ми за този комплекс е 10 от 10, храната беше перфектна, отношението на персонала в хотела перфектен, морето и плажа перфектни, къщичките перфектни, всеки ден се почистваха стаите, много красив комплекс, заслужава си на макс, минус бих сложил само на анимацията защото бих я определил като посредствена. Водата в морето беше топла нямам ден, в който да не съм бил на плаж и да  не съм се къпал в морето.
Не смятам същото за туроператорска фирма Ориент 99, автобусът на отиване бе горе долу, но на връщане автобуса беше пълна трагедия, стар раздрънкан мерцедес, в който бяхме наблъскани като сърдини в буркан, отношението на шофьорите и така наречената Мария представител на фирма Ориент 99 бе ужасно. Когато запитахме защо не сме си на старите места в автобуса отговора беше вие се радвайте, че дойдохме да Ви вземем... дори за нас няма място в автобуса и седим на стълбите, но това го правим заради Вас. Нямам думи просто...

Много благодаря за споделената информация. Чаках с нетърпение скорошни отзиви. В самия Дидим къде се разходихте? Ние сме с Турс клуб.

В интерес на истината разходка си правих само в града и до пристанището, в комплекса си беше перфектно и не ми се ходеше на други места, общо взето се предлагаха архитектурни забележителности а аз предпочитам природни забележителности, като изключение мога да добавя разходката с яхта за 15 евро и ходенето на турска баня, но тя бе с организиран транспорт. Имайте предвид, че ако си харесате нещо и ви кажат цена за него спокойно бихте могли да си го вземете на половин цена, ако се спазарите.

# 518
  • Мнения: 1 397
Blackunicorn,благодаря!
От разходката с яхта можем да се възползваме. 15 евро на човек ли?

# 519
  • Мнения: 192
Blackunicorn,благодаря!
От разходката с яхта можем да се възползваме. 15 евро на човек ли?
15 Евро на човек ги предлагаха в хотела и за толкова бе моята, но ако се спазарите на пристанището може и за доста по  - евтино. Поздрави и весело изкарване!

# 520
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Аз имам въпрос за Адаланд. Някой плувал ли е с делфините, защото имам нужда от допълнителна информация - можеш ли да платиш за двама, а да влязат 4 човека в долфин парка, т.е. те няма да плуват, а просто ще чакат и гледат. Те дали плащат вход? newsm78 Аз от сайта не се ориентирах и в чужди сайтове четох отзиви, но всички разказват за преживяването, никъде няма такива битовизми, каквито мен ме вълнуват Rolling Eyes

Сега пък като разглеждам сайта им, стигнах до друго заключение. Входа за парка с делфините и морския парк е отделен и се плаща вход 15 евро - ние сме 4ма, значи 60 евро. И можем да ползваме басейните и пързалките в тази част, да разгледаме аквариума, басейна с акулите и да гледаме шоуто с делфините. Двамата за плуването си плащат по 90 евро или общо 240 евро. newsm78

Дано някой, който има информация от първа ръка да се включи, защото като гледам как сама си пиша, мога да стигна до много грешни заключения  Mr. Green

Аз от форума си планирах цялата почивка, не ме предавайте накрая с делфините  Praynig

# 521
  • Мнения: 1 397
Blackunicorn,благодаря!
От разходката с яхта можем да се възползваме. 15 евро на човек ли?
15 Евро на човек ги предлагаха в хотела и за толкова бе моята, но ако се спазарите на пристанището може и за доста по  - евтино. Поздрави и весело изкарване!


Благодаря! Прекрасно лято желая и на теб!  bouquet

# 522
  • Мнения: 262
току що ми се обадиха от турс клуб
казаха че автобусът с който ще пътуваме, ще е с монитори на всяка седалка
флашка може ли да се слага, или гледаш само каквото ти пуснат-това забравих да питам  newsm78
и още един въпрос- във веноса дават ли кърпи за плаж
Може да си носите Ваша флашка.Мониторите са заредени с няколко филма с бг-превод и много музикални албуми,както и игри. Но интернет няма.

# 523
  • Мнения: 262
току що ми се обадиха от турс клуб
казаха че автобусът с който ще пътуваме, ще е с монитори на всяка седалка
флашка може ли да се слага, или гледаш само каквото ти пуснат-това забравих да питам  newsm78
и още един въпрос- във веноса дават ли кърпи за плаж
Може да си носите Ваша флашка.Мониторите са заредени с няколко филма с бг-превод и много музикални албуми,както и игри. Но интернет няма.

# 524
  • Мнения: 262
току що ми се обадиха от турс клуб
казаха че автобусът с който ще пътуваме, ще е с монитори на всяка седалка
флашка може ли да се слага, или гледаш само каквото ти пуснат-това забравих да питам  newsm78
и още един въпрос- във веноса дават ли кърпи за плаж
Може да си носите Ваша флашка.Мониторите са заредени с няколко филма с бг-превод и много музикални албуми,както и игри. Но интернет няма.

Общи условия

Активация на акаунт