На море в Турция - тема 37

  • 109 546
  • 732
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 534
Такааааа...да се изкажа и аз за нашата почивка в Kusadasi Golf&Spa.
Огромен комплекс, твърде луксозен, НО...голо е та няма грам сянка. Има едни палмички, които в растежа си са стигнали до 2-ри етаж на блокчето /4-етажни блокчета са в комплекса/. На басейна сме стояли само под чадър, иначе отиваш "на кино". В стаите вече няма ютия и дъска за гладене /може и да има, но при поискване/, няма чаши за вода /при поискване от моя страна с обяснението, че пия вода от чаша и сутрин пием кафе с мъжа ми, ми донесоха три порцеланови чаши за кафе/. Това са бели кахъри, дето е речено, но някак си не може хотел от такъв ранг да допуска такива неща. Няма интернет в стаите, само в лобито.
Анимацията мноооого слаба. Две момиченца веселяха 12-ина дечица вечер на мини диското.
Храната е хубава - там нямам забележки.
Като цяло не беше лоша почивка, но можеше и да е по-добра...догодина! Simple Smile

# 691
  • Мнения: 24 467
А да питам ходилите по различни места- къде ви се струва най- зелено в морските курорти на Турция?

# 692
  • Мнения: 1 030
 Мармарис!

# 693
  • Сoфия
  • Мнения: 295
zinaida ние май сме пътували заедно.... Хем сме били на две крачки, но при нас комар не видяхме...всеки ден пръскаха против комари  Peace
На отиване наистина автобуса беше страхотен, на връщане се оказа, че се е развалил и затова бяхме в не особено хубав автобус... Големия минус  и за мен беше, че не дойде представител от фирмата посрещач....пък искахме да посетим някоя екскурзия... Crossing Arms
Ние бяхме в Turan Prince World - незнам какво да кажа, освен, че бях в рая  Embarassed Embarassed Ако има интересуващи ще дам повече подробности   bouquet
Здравейте. Може ли повече подробности за пътуването Ви,за настаняването в хотела/в колко часа се осъществи/,стаята ви,за храната,за анимацията ,Аквапарка,Лунапарка от колко до колко часа работи  и плажа. Simple Smile
Пътуването мина нормално като изключим невероятното задръстване в Истанбул на отиване. В хотела ни оставиха към 8:30 сутринта, като веднага ни сложиха гривни и ни поканиха на закуска. В лобито на хотела също има разни сладки, соленки, плодове, сокчета за пристигащите / заминаващите. Към 11 ч. и малко вече бяхме настанени в стаята. Ние бяхме в клубната част. Къщичките са много симпатични, хубаво обзаведени, малка тераска, но достатъчна. Единствения минус, че беше малко шумничко, тъй като има много дечица, но всичко беше в рамките на нормалното.
Територията на хотела е огромна, невероятно красива, чиста, всичко се поддържа постоянно.
За храната незнам какво да кажа - не успявах да разгледам всичко, което се предлага за хапване. Поради тази причина на обяд не стъпвахме в основния ресторант, а на някой от снек баровете. Има два - един при аквапарка и един в другия край на хотела до плажа. Там също предлагат доста видове салати, основни, десерти, плодове и т.н. Има три а-ла карт ресторанта - китайски, рибен и мексикански. Ние посетихме мексиканския - всичко беше прекрасно, като изключим, че накрая вече лютото ни дойде в повече  Embarassed
До едната част от басейните има и сладкарница, която предлага  сладки, соленки, кафета, сокчета,сладолед имаше на две места - в сладкарница и на аквапарка.
Анимацията беше на страхотно ниво - всеки ден на едните басейни до плажа и на аквапарка имаше различни игри, забави, танци. Всяка вечер различна програма на амфитеатъра, а след това и на сцената. Последната вечер имаше гостуващ китайски цирк, от който останахме възхитени.
Персонала навсякъде много любезен, усмихнат – всички говорят предимно на руски и немски, най-рядко на английски.
Аквапарка – имаше много пързалки непомня колко точно – може би 10, отделно имаше и пързалки за по-малките дечица. Аквапарка работи от 10:00 до 12:30 и след това от 14:00 до 17:00 ч. Поради голяма територия, нямаше никъде струпване на хора – по което и време да отидеш и на аквапарка и на басейните и на плажа има купища свободни шезлонги.
За лунапарка не мога да кажа със сигурност, тъй като не сме ходили. Това, което видях, че има виенско колело, люлки, батут(който май е платен), картинг....
На  територията на хотела има и мини зоопарк – много симпатични кончета, зайчета, щраус и още много животинки.
Плажа беше огромен с широка ивица – средно ситен пясък, но при влизане във водата са само камъчета и аква обувките са задължителни. Морето беше кристално чисто, но много дълбоко, за такива като мен, които не могат да плуват…Затова плажа не беше предпочитаната част от мен.
Последния ден освободихме стаите преди 12:00 ч., гривните не ги махат и може да се ползва всичко.
За всеки, който се чуди за хотела мога да кажа, че си заслужава на 1000 %.
Със сигурност съм изпуснала много неща, ако някой има интерес ще разказвам, мога да кача и снимки, ако някой обясни как точно Embarassed.

Последна редакция: вт, 16 юни 2015, 19:31 от BeRrY_GiRl

# 694
  • Мнения: 48
Здравейте,
Няма ли вече завърнали се от Ефталия Вилидж?

# 695
  • Мнения: 24
Здравейте,
Няма ли вече завърнали се от Ефталия Вилидж?
Аз и моето семейство пътуваме в петък за там. Като се приберем ще пиша.

# 696
  • Мнения: 4 500
Здравейте, 31.07 пътуваме за Кушадасъ с мъжа и детето, ще бъдем в хотел Atlantique Holiday Club. Дали има и други, които по това време ще бъдат там?
Били сме там, повече от очаровани бяхме  Heart Eyes

# 697
  • Мнения: 24 467

Значи- диша се там по- добре.  Simple Smile

# 698
  • Мнения: 71
А да питам ходилите по различни места- къде ви се струва най- зелено в морските курорти на Турция?
Йоздере (Кушадасъ).

# 699
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
А да питам ходилите по различни места- къде ви се струва най- зелено в морските курорти на Турция?
Йоздере (Кушадасъ).
Мармарис. Уникално съчетание на гора и море. Фетие също.

# 700
  • Мнения: 140
Има ли някой завърнал се от Маджестик клуб Тархан - Дидим, да сподели пресни впечатления?

# 701
  • Мнения: 262
А да питам ходилите по различни места- къде ви се струва най- зелено в морските курорти на Турция?
Просто без конкуренция- Мармарис и съседния район на Фетие. Това е райско място,просто божествено красиво и зелено. Тези които са ходили ,ще се съгласят на секундата,а на другите ще пожелая в скоро време да го посетят и има огромна опастност безвъзвратно да се влюбят в Мармарис или Фетие ... Laughing thumbsup

# 702
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Здравейте! Някой има ли мнение за плажовете около Чешме? Попадна ми страхотна оферта за почивка в този хотел  - http://-spam129-_7_noshtuvki_All_inclusive_v_CHeshme,_v_luksozni … l?afl_camp_id=12- , но ми прави впечатление миниатюрният плаж отпред, в сравнение с видимия капацитет на хотела  newsm78 Дали има алтернативен по-голям плаж?


Ако сте с кола винаги ще намерите нещо.

# 703
  • Мнения: 164
Привет Hug
На 14.06. ( неделя) се върнахме от Мармарис; х-л " Паша Бийч". Обещах мнение и го правя с най-голямо удоволствие.
Пътувахме за пореден път с Ориент 99. Както ви писах, на отиване автобуса беше перфектен:широки,удобни седалки; стойка с масажор за стъпалата; монитори. Мога да кажа , че не усетих дългия път до Мармарис. На връщане автобуса беше друг и усещанията бяха други Sad.
Пристигнахме в хотела в 06.30 ч. Очакваше ни представителя на Калипсо - Ридван.Лъчезарна усмивка и до там...останалото е - разочарование. При настаняването в прав текст му казах, че тази професия не  му е призванието.
ПАША БИЙЧ - този хотел не успя да ме разочарова с нищо; в нито един момент; в нито един аспект. Всичко положително, което бях прочела и събрала , като инфо, се потвърди.Очакванията ми се оправдаха на 100 %.
Стаи. Настаниха ни в блок А. Стая със страничен изглед - море.Голяма, просторна стая с прекрасна гледка. Почистване - всеки ден; смяна на кърпи - всеки ден; на спално бельо - два пъти за периода. Хигиена - безупречна.
Общи части Навсякъде блести от чистота.
ХранаЗа 4* хотел - уааауу.
Напитки: алкохол не пия и не мога да дам оценка.Кафе - еспресо ( перфектно) само в лоби-бара; останалите машини - нес. Безалкохолни напитки на Кока -кола. Соковете в машините - учудващо добри. Айрян нямаше. Фрешове срещу 6 лири.
Закуска: всичко, което може да си пожелаете.Яйца, под всякаква форма; палачинки;катми;тестени закуски ( над 10 вида); гюзлеме;кашкавали;сирена; колбаси,маслини; мюсли, корнфлексове; сладка;и още и още.
Обяд и вечеря. Изобилие от меса ( пилешко. пуешко, телешко, агнешко, кайма),супи, зеленчукови ястия.Всякакви салати, предястия. Хляб - 6-7 вида. Месо и зеленчуци на барбекю. Риба и морски дарове не консумирам, но имаше голямо разнообразие.
Плодове: ягоди, череши, малини ( един път), диня, кайсии, праскови ( два вида) ябълки ( два вида), сливи, круши, портокали.
Сладолед (само на вечеря): сметанов, шоколадов, карамел, ягодов, лимонов.
Снек- бар. Посетих го един път. Пица, гюзлеме, картофки, салати,наденички,хамбургери и ощеее.
След 17.00 ч. - сладки, кексчета, целувки, ореховки, соленки.
Плаж Насипан е фин пясък, но в подхода и в морето има камъни, на места доста големи. Бях с аква - обувки и ги препоръчвам.Шезлонги се намираха - никакво притеснение.Не съм фен на басейните и нямам впечатления, но се виждаше, че са много чисти.
Персонал Усмихнати, вежливи, любезни. Винаги в услуга на гостите. Нямам забележка.
АнимацияЕдинственият слаб пункт в хотела.Шест млади момчета и момичета, които се стараеха, но не им се получаваше добре.При положение, че бях в омагьосващият Мармарис, анимацията не ми беше проблем.
Екскурзии. Ще Ви помоля на прочетете внимателно следващите редове. Информацията може да Ви бъде много полезна. Става въпрос за местна туристическа агенция - YAGNA TRAVEL. В Мармарис се свързах с BRENDAN BULENT - БИЛИ -  собственик на агенцията.Момчето дойде на място в хотела. Изключително приветливо, приятно, позитивно, знаещо и отговорно момче. Възхитена съм! Уговорихме екскурзиите; направи ни много добра отстъпка; обади ми се няколко пъти за уточняване;придружи ни; посрещна ни; след това отново се обади да се информира дали сме доволни. И ще се повторя - възхитена съм от професионализма на Били. Препоръчвам Ви го с две ръце.Ако желаете качествена услуга - намерете Били. Агенцията му се на мира на бул. Еврен, срещу МОЛ - а, от дясната страна посока - Ичмелер.
Преживях една незабравима почивка в Перлата на Егея - Мармарис и в прекрасния - Паша Бийч!

# 704
  • Мнения: 262
С молба към модераторите : ще направите добро на мнозина,ако сложите поста на Ваня за Паша Бийч на 1-ва страница в раздел Мармарис. Всичко написано от нея е 100% истина за хотела.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт