Студенти в UK - 4

  • 82 244
  • 753
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 802
Уич, стига де  hahaha

 just_dream, Уич се е помайтапила. Но разбери го по градивния начин - отиди на първа страница на темата, там има мнооооого линкове. Захващай се и чети. Чети. Мнения, сайтове, на бг, на англ. Чети 1 месец. И после започвай да питаш, ама въпросите ти ще бъдат по-ориентирани. Точно в тази тема не е най-подходящото място да питаш за мотив. писмо, избори на университети и специалности, бг-хелп и стюдънтс руум са форуми, изцяло насочени в това - образованието в УК - за студенти ОТ студенти.

# 526
  • София
  • Мнения: 802
В Гласгоу квартира за 1 седмица може да се намери. Доста по-лесно е от място, защото и агенциите са на разположение. Може би няма да е най-оптималният вариант единствено - я по-отдалечено, я по-скъпо. Но квартири там има мнооо-ого, студентите се възприемат добре като наематели ( с тези 4 университета в града!) и дори често може да се преодолее препятствието "препоръка" като се замени с предплата.

Лошото в този случай е само това, че дъщерята на МираБу ще търси точно тогава, когато половината студенти също ще си търсят - напрегнато си е.
Затова, и аз поддържам повече идеята на Люси да търсите стая от местни, които ще я споделят за ползване. Според мен, хостелът ще излезе по-скъп. Ние бяхме в EuroHostel, който бях резервирала няколко месеца предварително, та ни излезе по 21 евро нощувката. Ама резервацията в последния момент... излиза доста повече. През септември започват и футболните инициативи в града, имат карнавал, та прииждат доста хора от съседни градове. (Абе, няма да остане момичето без покрив над главата си  Hug Има още време, не се притеснявайте, търсете)

# 527
  • Мнения: 36
Моята щерка ще тръгне за Шотландия с кредитна карта ВИЗА.Тя важи почти навсякъде.Там ще си я ползва, а аз ще я попълвам в рамките на 30 дни, и така няма да плащам лихва, или ще има минимална лихва.Юробанк ми предложи такава услуга, като я върза към моя кредитна карта, защото щерката няма доход.Значи две кредитни карти на двама кародържатели с общ лимит, за които отговарям аз.Дано да съм полезна на някого.
Идеята е, че кредитните са по-вървежни от дебитните, и се избягват солидни банкови такси.
 Ние все още нямаме квартира, и не съм мислила как ще плащаме депозита.Търся хостел от 8 септември за около седмица, в която девойката да си намери мястото в Глазгоу.

Да споделя моя опит с кредитната карта - нещо, което не знаех, но по метода проба-грешка се оказа доста добър вариант - първо зареждате сметката на кредитната карта с пари и тогава я ползвате, т.е. става дебитна карта и не плащате лихви Simple Smile Отделно, за Пощенска банка не се сещам какви бяха таксите за теглене на банкомат от кредитна карта (ако се ползва точно като кредитна), но аз съм в Алианц и от там изрично ме предупредиха да не си помислям да тегля в брой, докато не сме в страната, защото ще ме скъсат от такси и лихви, а само за разплащане на ПОС да я ползвам. Така и направихме - захранихме предварително сметката и докато бяхме в Шотландия плащахме почти всичко с кредитната карта, като курса лев-паунд беше много изгоден, а най-забавното е, че ползвахме кредитната карта като дебитна и нямаме лихви и срокове за погасяване.

# 528
  • Мнения: 1 994
Правилно сте се насочили. Плащате с кредитна карта само безкасово.....през интернет, в магазини с една дума за покупки на стоки или услуги. Повечето кредитни карти имат гратисен период до 40 дни. Ако си внесете използваната сума по картата в този период няма да има лихва. Избягвайте по възможност тегленето от банкомат, за да няма такса.  Visa е за препоръчване в Англия.
Забравих Laughing В случай, че имате GBP е добре съответно дебитна карта в лири.

# 529
  • Мнения: 36
.... Повечето кредитни карти имат гратисен период до 40 дни. Ако си внесете използваната сума по картата в този период няма да има лихва...

Само дето тези 40 дни не се оказаха точно толкова, като питах в банката Simple Smile Оказа се, че много зависи на коя дата е ползвана кредитната карта като такава и кога е падежа на банката, в смисъл, за Алианц ми казаха, че 40 дни се броят от 5-то число на всеки месец и ако примерно е направена транзакция на 25-то число, т.е. след 5-ти, вече нямаш 40 дни, а доста по-малко - до 15-ти на следващия месец. И тези дати трябва да се следят доста сериозно, за да няма наказателни лихви, които са високи.

# 530
  • Мнения: 1 994
 Точно по тази причина писах до 40 дни. Не исках да изпадам в детайли..  WinkОтговорът беше в контекста на написаното преди мен, че разполагат със средства в България и идеята е детето да плаща, а тук ние само да покриваме сметката. А от която банка си вземете картата, съответно те ще ви кажат точно колко дни, от коя до коя дата е необходимо да си платите задължението и т.н. Стана много дълго писането, а точно това исках да избягна

# 531
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Здравейте,
На някой детето му, ако учи в Екзитър или ще е първи курс, моля да се свържете с мен. Ние все още не можем да намерим квартира.
Десита
Деси, пуснах един сърч ТУК, има shared houses, но не знам като локация как ще му дойдат.

ПП някои са с включени всички сметки, включително и интернет, погледнах и на картата, не са далеч от унито. PCM означава сумата за наем на месец.

Последна редакция: чт, 20 авг 2015, 20:56 от Merry

# 532
  • Мнения: 36
Това с дългото писане и аз исках да го избегна, но нещо не ми се отдаде Simple Smile Но аз, имайки кредитна карта от 10 години и твърдо и категорично отказвайки да я ползвам, плащах само годишната такса, се оказах нищо незнаеща по темата. За това споделих опит Simple Smile

# 533
  • Мнения: 482
just_dream, като всички започващи, още не си наясно с основните неща. Затова ти казват - чети, чети. От мен запомни - мотивационното писмо е едно, защото кандидатстваш ЦЕНТРАЛИЗИРАНО през УКАС. с него ти представяш себе си. Ако ще 5те ти желания да са за различни специалностти. И, още един съвет - писмото на сина ми, написано лично, с помощ от близки, беше по-добро от едно друго, сериозно подпомогнато от представител на агенция. Така че - помисли добре как ще бъде сътворено писмото ти.

# 534
  • Варна
  • Мнения: 3 359
Синът ми е с дебитна карта Виза, таксата за теглене от терминално устройство е 3лв + 1.5 % от сумата. Най-добре е картите да се ползват за разплащане из магазините, тегленето в брой, само ако се налага в краен случай.


В Гласгоу квартира за 1 седмица може да се намери. Доста по-лесно е от място, защото и агенциите са на разположение. Може би няма да е най-оптималният вариант единствено - я по-отдалечено, я по-скъпо. Но квартири там има мнооо-ого, студентите се възприемат добре като наематели ( с тези 4 университета в града!) и дори често може да се преодолее препятствието "препоръка" като се замени с предплата.


Синът ми нали си търсеше съквартирант , само за 2 дни след като пусна обява,  получи над 30 обаждания и то още преди август месец, незнам, точно в началото на учебната година колко ще е лесно да се намери квартира. Успех на търсещите  Peace






# 535
  • Мнения: 463
Сега разглеждайки по обстойно линковете на първата страница вече нещата ми стават по ясни.Регистрирах се във 2 та форума посочени в началото .Иначе баща ми почти се съгласи да живея с холандците Laughing има много време де ама все пак .

# 536
  • София
  • Мнения: 802
Сребърна паричке, на сина ти квартирата беше на суперско място  Peace Удобна за студенти от всички университети, както и за работещи също.
Аз затова направих уточнението, че ако човек търси нещо спешно, трябва да направи компромис или с цената (да плаща над 300 п.), или с местоположението - да не ходи пеш до университета, ами да пътува, съответно, да доплаща още 40 п. за карта.

Но има дестинации, които са направо ужасни, предполагам, че някои английски градове също, но в Дания, например, квартира е... цяло геройство да се намери -буквално каквато и да е!
гр. Гласгоу не е така - категорично го заявявам  Laughing Все нещичко може да хване човек за 7-10 дена. Просто няма да е идеалният вариант, това имам предвид.

# 537
  • София
  • Мнения: 749
Гледам, че пишете за картите. Моята дъщеря беше с 3 дебитни - 2 Дебит Мастър Кард (ДСК и Уникредит) и Маестро от ПИБ. Английска сметка с карта си направи когато започна да работи там и трябваше да й превеждат парите.
В Англия НЯМА разлика Виза ли е, МастърКард ли е. Приемат се ЕДНАКВО. Важни са условията на банките, които ги издават. Прави сте, че е изгодно само да се плаща, но без кеш не може. За това дебитната карта е най-добър вариант. Моята дъщеря теглеше по 150 паунда макс на месец (еднократно). Таксата е около 5 лв. От кредитна теглене е много скъпо.
Не знам защо препоръчвате сметки в паунди?! Нали ги купувате по курс от банката...
Моите сметки винаги са само в лева. Превалутирането е по курса на МастърКард.

# 538
  • София
  • Мнения: 749
Забравих да напиша нещо важно: много често вече в магазините питат в местна валута ли искате да платите или във валутата на картата (терминалите я разпознават). МНОГО важно е да се плаща в местна валута. Иначе търговците прилагат курс, много по-дървен от 'Трънския'.

# 539
  • Мнения: 642
Гледам, че пишете за картите. Моята дъщеря беше с 3 дебитни - 2 Дебит Мастър Кард (ДСК и Уникредит) и Маестро от ПИБ. Английска сметка с карта си направи когато започна да работи там и трябваше да й превеждат парите.
В Англия НЯМА разлика Виза ли е, МастърКард ли е. Приемат се ЕДНАКВО. Важни са условията на банките, които ги издават. Прави сте, че е изгодно само да се плаща, но без кеш не може. За това дебитната карта е най-добър вариант. Моята дъщеря теглеше по 150 паунда макс на месец (еднократно). Таксата е около 5 лв. От кредитна теглене е много скъпо.
Не знам защо препоръчвате сметки в паунди?! Нали ги купувате по курс от банката...
Моите сметки винаги са само в лева. Превалутирането е по курса на МастърКард.
Не е точно така. Когато сметката е паундова не е задължително да се купува от банката. Има бюра, които продават на много по-нисък курс. Купуваш от тях и внасяш в сметката. В ЮК се плаща с тази карта без никакви такси и превалутирания.

Общи условия

Активация на акаунт