На море в Турция - тема 38

  • 123 748
  • 737
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 152

Аз бих казала за този хотел - не съвсем отговарящ на 5*.

И аз бих казала че тази верига не е нещо особено  Peace
Здравейте, имам въпросче:На какво основание"не съвсем отговарящ на 5* - личен опит или рейтинг? Да посочите източник да почета малко, ако може.
Мерси

# 31
  • София
  • Мнения: 1 865
Благодаря и аз за новата тема bouquet!
Вече чакам отзиви за Клуб Тюрбан, ако има Wink....и инфото за екскурзиите в Марамарис ми беше много полезно.
Вие кога тръгвате?
Ние ще пътуваме за там на 03.07

В миналата тема пуснах отзив със снимки за Клуб Тюрбан, видях и че е качен на първа страница в тази тема  Simple Smile Не ми остана време да напиша след това и продължението, затова ще го направя сега с малки повторения:
Комплексът е огромен, намира се в борова гора, на брега на морето. Състои се от основна сграда, VIP сграда, където е забранено за деца и 2-3 етажни къщички със самостоятелни и с фамилни стаи. Навсякъде е безупречна чистота и спокойствие. На рецепцията ни посрещнаха с коктейли, сложиха ни гривните и ни пратиха да обядваме. Настаниха ни след 14 h. Много любезни служители, говорят руски, малко немски и английски. За моя изненада хотелът беше пълен с холандци, имаше англичани, ирландци, французи, малко немци и още по-малко руснаци. Румънци нямаше никакви, което ме зарадва, защото минала година в Pine Bay беше тъпкано с ужасно нахални и шумни румънци! Като казах Pine Bay и се сетих, че мога да направя едно сравнение - и двата хотела са 5*, но по отношение на организацията в комплекса и в изхранването Club Turban е няколко класи отгоре! Няма да споменавам и безупречната чистота в ресторанта, нещо, което беше слабо място в Pine Bay с недоизмитите им чинии  ooooh!
За храната каквото и да кажа ще е малко - страхотно разнообразие и много, много вкусно! Всеки ден имаше пилешко, телешко, риба, даже имаше и свинско! Салати, сирена, гарнитури, десерти .... от всичко по много. Единственото слабо място според мене беше бедният асортимент на плодовете - ябълки, круши и портокали - нищо друго. Но при цялата друга вкусотия това го преживях  Joy Joy Joy

Да не пропусна - има диетичен "щанд", където има доста готвени ястия. Има и отделение за бебета и малки деца, но не съм се заглеждала какво точно предлагат Simple Smile

Напитките се сервират от сервитьорите, но аз предпочитах да си ги взимам сама от бара. Бирата беше чудесна, от вината ми хареса розето - бялото и червеното не бяха нищо особено. Имаха от тяхната хубава Yeni raki и  разни други алкохоли, които не пробвах. Имаше и вносен алкохол ( уискита разни), които бяха срещу заплащане. Безалкохолни всякакви имаше, на бара при басейна имаше детски коктейли и дребосъците се кефеха много  Laughing
А, да - сладоледът беше на корем - на обяд и на вечеря! Имаше количка с най-различни видове и една какичка го пълнеше във вафлени кутийки. Сладолед имаше и в детския клуб през целия ден  - в кутийки, с лъжичка Grinning

Анимацията беше ОК. През деня около басейна имаше разни гимнастики, дартс, волейбол, водни гимнастики, танци и т.н Вечер имаше детска дискотека, представление за възрастни и няколко пъти имаше нощна дискотека на плажа. Аниматорите бяха големи сладури! В детския клуб децата ги занимават с най-различни и интересни неща, има пързалки, катерушки, играчки .... няма как да скучаят  Simple Smile

За басейните вече писах подробно, само ще подчертая пак, че беше перфектна чистота, свободни места се намираха винаги и я нямаше тази гадост със запазването на шезлонги в ранни зори!
Беше прекрасна почивка и супер недостатъчна. Замислила съм се догодина да повторя почивката в Club Turban, защото не можах за 7 дни да му се насладя напълно Simple Smile

Ако нещо съм пропуснала - питайте! Grinning
Прекрасна почивка ви желая!   bouquet

# 32
  • Мнения: 1 397
Благодаря и аз за прекрасната нова тема и положения труд на Майчето.

# 33
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
И аз мисля,че 7 дни не са достатъчно и за това тази година резернирахме за 9. Със собствен транспорт.

# 34
  • Сoфия
  • Мнения: 295
А какво може да се разгледа като забележителност около Алания. Какви екскурзии правят в околността.? Ние ще сме в М С Аранча от 26.06.
От нашето пътуване, целия автобус с изключение на 8-9 човека, всички бяха в Аранчия и бяха страшно разочаровани от хотела.... Cry Стискам палци при вас всичко да е наред и да изкарате страхотна почивка  Hug

# 35
  • навсякъде
  • Мнения: 348
Alleks , благодаря   bouquet

# 36
  • Варна
  • Мнения: 3 943

Аз бих казала за този хотел - не съвсем отговарящ на 5*.

И аз бих казала че тази верига не е нещо особено  Peace
Здравейте, имам въпросче:На какво основание"не съвсем отговарящ на 5* - личен опит или рейтинг? Да посочите източник да почета малко, ако може.
Мерси


http://www.tury.ru/otzyv/id/185418-turciya-belek-crystal-waterwo … orld-resort-spa-5
http://www.turpravda.com/tr/belek/Crystal_Waterworld_Resort___Sp … 8591.html#det_anc
http://tophotels.ru/main/viewrate/?id=1190472

# 37
  • Мнения: 3 118
Благодаря за новата тема, като и на всички споделящи.   bouquet
Благодарение на вас тази година изкарах първата си почивка в Турция и беше прекрасно!

# 38
  • Мнения: 236
Извън отзивите в нета, някой да е с лични впечатления от хотел Crystal Waterworld? Все още не сме решили, цената му е приемлива и заради децата, с които ще пътуваме и трите семейства, пързалките ни се виждат доста голям плюс от гл.т. на забавление за децата.
Хотелите, които са с топ рейтинги, не ни се вместват в отделения бюджет.

# 39
  • Мнения: 63
Здравейте! Включвам се малко късно след прекараната почивка в Маджестик Клуб Дидим, но просто нямах време да дам отзиви от почивката ни. Та, накратко да споделя - пътувахме с Дорис от гр. Шумен. Тръгнахме на 15.05.2015г., в 15,30ч от Шумен, в Сливен бяхме малко преди 20,00 ч, от там изчакахме някаква група да дойде към основната и тръгнахме малко със закъснение, около 21,00ч. Автобусите бяха нови, шофьорите опитни и всичко беше ОК. Стига толкова за пътуването.
Да кажа и за самата почивка. След като ни оставиха от Дорис в хотела около 12,00ч., веднага ни сложиха гривните и ни настаниха в стая, която беше в постройка извън самия комплекс, която стая беше с прекрасен изглед към морето. Малко им куца хигиената като цяло. Почистват стаите след обяд, както и сменят хавлиите, но така и не видях банята да я почистят както трябва. Парковото пространство в хотела е супер - палми, цветя, абе красиво. Интернет има в лобито, около басейна, на моменти и при основния ресторант, но е ужасно бавен, направо изнервящо и понеже сме без деца и като трябваше да се чуем с тях направо откачах с този нет. Басейните са супер. Има достатъчно място както на басейните, така и ни плажа. Гостите основно бяха англичани, германци, турци, българи и руснаци. Няма пускане на турска музика, аниматорите много се стараеха. Даже единия ден беше някакъв празник, но ние го разбрахме по спуснатите знамена на къщите и чак като попитахме тогава ни казаха, че е празник на младежта и спорта, докато в същия ден в хотел Буюк Анадолу са им пускали даже и химна на Турция. Но това е политика на самия хотел, при нас нямаше напрапване на тяхната култура, религия и т.н. Всичко беше на ниво като за чужди граждани. Храната беше еднообразна, но имаше в изобилие - много салати, много десерти макар и почти да се повтаряха. Обикновенно имаше пилешки крила, някакви кюфтенца направени като кебапчета, кебап месо - като за дюнерите, риба имаше всеки ден, но основно скумрия и няколко пъти пъстърва. На закуска имаше много видове тестени закуски, но бяха едни и същи през цялото време. Има и диетична кухня, която всеки ден беше една и съща - варено пиле, брокули и царевица и това е. Плодовете им куцаха - ябълки, круши и портокали. Уцелихме чудесно време като за месец май, всеки ден беше 28 градуса, само един ден валя малко държд, но ние тогава бяхме на Памуккале, а там беше голяма жега, та времето беше с нас.
При пристигане в хотела момичето от Дорис ни каза, че деня преди да отпътуваме ще ни пратят SMS кога ще ни вземат. Спазиха всичко, пратиха ни SMS, че ще дойдат в 14,00ч да ни вземат от хотела и към 14,20 дойдоха. От хотела не ни махнаха гривните и до последно имахме право да се възползваме от UALL. Това е, което се сещам засега.
Като цяло съм доволна от почивката, нищо не ни е липсвало. Не усетихме как мина времето. Постоянно ядене, пиене на коктейли около басейна, ядене и т.н. Нямам база за сравнение, но много съм доволна като за първи път посетила Турция. От сега започнах да мисля за догодина кой хотел да избера, че децата ни заявиха категорично, че без тях повече никъде няма да ходим.  Mr. Green

# 40
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Alleks, искрено благодаря за описанието на Клуб Тюрбан  bouquet!

# 41
  • Мнения: 140
Благодаря  Stayl_01, малко съм разочарована от това което описваш но .... късно е вече Simple Smile Ние ще сме там края на септември, дано се променят нещата до тогава. Благодаря ти за споделянето.

# 42
  • Плевен
  • Мнения: 251
А какво може да се разгледа като забележителност около Алания. Какви екскурзии правят в околността.? Ние ще сме в М С Аранча от 26.06.
От нашето пътуване, целия автобус с изключение на 8-9 човека, всички бяха в Аранчия и бяха страшно разочаровани от хотела.... Cry Стискам палци при вас всичко да е наред и да изкарате страхотна почивка  Hug
Вече съм настроена да е отврат, очакванията са ми снижени, така че да не може нищо да ме впечатли, нещо като предварителна подготовка Wink

# 43
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Записвам се с вече с избор и той е Делфин Империал,само след няколко часа ще му се наслаждавам с кръстницата ми,вярвам,че ще изкараме повече от чудесно Grinning

# 44
  • Мнения: 5 459
Малееее, само 5 дни бях в командировка и колко сте изписали  Rolling Eyes
Ванюшка, благодаря за прекрасния разказ-вече чакам с нетърпение 3 юли.
Моята колежка се върна от Клас бийч и е изключително доволна и от хигиена и от храна и от отношение, а толкова негативни отзиви изчетох. Още от тук я свързах с Били и е изключително доволна от него.  И нас ще ни посрещне още първия ден пред хотела.  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт