На море в Турция - тема 38

  • 123 744
  • 737
  •   2
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 525
"война между Facebook и bg-mamma"  newsm78
Светът се е побъркал...Хората де.
На мен ми правят впечатление разни коментари във фейса, които предпочитам да подмина с мълчание.
Тук ми е по-уютно.

# 91
  • Мнения: 3 940
Виолета, Благодаря за споделената информация.
Жалко за случилото се във фейса.

# 92
  • Мнения: 164
Виолета, интересна реакция на админите newsm78. Аз пиша впечатленията си от посетен хотел първо тук, след това го копирам в групите във Фейса. Правя го, за да могат повече хора да получат информация и за да бъда полезна.А на мен са ми полезни всички коментари публикувани на двете места. Всъщност това е идеята на тези групи и на темата в бг.мама. Досега не ми се е случвало да бъда редактирана.
Радвам се, че си останала доволна от почивката си Hug Желая ти - хубаво лято!

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Слънце   Благодаря за информацията ! Hug
Беше ни полезна .
А има ли какво да се види в Мармарис и ходихте ли някъде да разглеждате ?

# 94
  • Мнения: 10 605
Момичета, помня, ще преди 2-3 години някой се беше опитвал да отдели хотелите, в които децата до 14-16 г. са "безплатни". Има ли актуално информация?

# 95
  • Мнения: 2 018
Впечатления за Aurum Spa&Beach resort в близост до ДИДИМ 13-19.06.2015 (казвам "в близост", защото е важно да се знае, че не е в Дидим)
Няма да повтарям другите коментари, само ще кажа, че в Турция съм била 2 пъти. Единия път в Мармарис - Емре, а сега в Аурум спа (до Дидим). За мен това са два коренно различен тип почивка, като и двете съм много доволна. Докато в Мармарис - хотел Емре беше мъничък, нямаше анимация, но пък можехме да се разхождаме из града, да посещаваме пазари и да  разглеждаме града, да се разхождаме по 12км плажна ивица с колелета и т.н., в Аурум спа бяхме в една огромна база от десетки декари - съчетала природа, басейни, пързалки, няколко крила хотелска част, огромно професионално игрище за баскетбол (организираха турнир на всички детски турски отбори по баскетбол, с медали, табло и т.н.), много и отдадени аниматори (не усетих, че сме с дете/ на 9г е), природа - през горещата част на деня бяхме на едни диванчета под сянка на дърветата, като от едната страна са басейните, от другата е морето. За миг не ми липсваше градската обстановка и това беше пълен релакс.
Имахме проблем с климатика - смениха ни стаята с друга и се оказахме във фамилна стая - с отделно спално помещение за детето с ТВ. Това беше супер подарък за нас. Simple Smile) За да ви обърнат по-бързо внимание, когато имате проблем - има едно момиче, което записва за алакарт ресторант, отделно тя отговаря и за проучване между гостите за това дали са доволни и ли не. Обикаля покрай шезлонги, диванчета и пита.. на нея кажете, ако проблема ви е по-голям. Тя веднага звъни пред вас и ви решава проблема.
През деня аниматорите организираха водна гимнастика, танци, музиката е нонстоп около огромния басейн, дартс, водна топка, футбол и т.н.
Ако не ти се ходи до ресторанта за обяд - имаше на разположение шнек бар със салати, пържени картофи, меса, гарнитури и др. и десерти, плодове.
Предлага се и турско кафе, но трябваше специално да отидем в горната част, но пък си заслужаваше (много е хубаво).
Всяка вечер се организираха детски празненства, а след тях имаше програма за големите. Присъстваха акробати, ориенталски танци, огнено шоу, комедийно шоу, томболи и бинго, песни, циркови номера и така до 23часа.
Отделно, който не искаше да присъства на тези фиести, до басейна имаше на два пъти жива музика - група с китари, ударни.. взимаш питие от бара и се наслаждаваш на нощната музика излегнат на шезлонг.
След това продължавахме на кръглият бар, който не затваряше, както в други хотели. Не знам до кога продължаваше да дава напитки....
Искам да подчертая - който иска семеен тип хотел, където да релаксира, а не да обикаля магазини и градски части - това е неговия хотел. Разбира се - можете да отидете до града, но през деня с автобусчета, което за мен беше неприемливо, защото означаваше да се лашкаме по автобуси на 40градуса топлина и там да обикаляме без да знаем къде отиваме... В самия Дидим пазара е в събота, но ние нямаше как да бъдем в събота в града, защото пристигнахме в събота и в събота тръгнахме.
Та това исках да споделя с вас. Успешен избор и приятна почивка на всички.

# 96
  • Мнения: 6
Бо_, благодаря за изчерпателната информация за Aurum SPA, само ако може да напишеш как е плажа и дали са необходими аква обувки и къде по-точно е "горе" за турското кафе, че и аз ще почивам там. Благодаря предварително  newsm03

# 97
  • Мнения: 3 118
Бо_, благодаря за изчерпателната информация за Aurum SPA, само ако може да напишеш как е плажа и дали са необходими аква обувки и къде по-точно е "горе" за турското кафе, че и аз ще почивам там. Благодаря предварително  newsm03
Плажът е супер. Обувки не са ти нужни. Доста навътре е плитко.

Аз бях съвсем в началото на сезона и установявам, че много места не са били отворили. И въпреки това изкарах супер!
Наистина е недостатък, че човек не може да си пазарува сувенири и града е далече. В комплекса има само един магазин за бижута и едно магазинче за най-необходими неща - цигари, дюшеци, плажна козметика ... имаше и лукум за подарък много видове. Ама като си спомня какви ястия имаше.... храна ама никаква друга не ти трябва. Wink

# 98
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Здравейте!
И нашата почивка в Турция приключи преди седмица. Завърнахме се с отлични впечатления и много положителни емоции от Папилон Зюгма - Белек.
Пътувахме със самолет, разстоянието София-Анталия е около час и половина / 08:00-09:35/.
В хотела ни посрещнаха с шампанско, което си пийвахме удобно разположени на диваните, докато много учтива рецепционистка ни оправи документите по настаняването и ни придружи до стаята, като подробно ни описваше удобствата в самата стая и реда в хотела. В 11:00 часа бяхме настанени и почивката ни можеше да започне с пълна сила. Хотела се води висок клас ол инклузив, гривни не слагат. Територията е добре озеленена и зацветена, компактна.
Хотелът е след реновация, всичко е ново по стаите, обзавеждането е много добро. Има ъглов прозорец с много широк диван пред него и завесите се отварят и затварят автоматично. На леглото ни чакаше подарък плажна чанта с логото на хотела. В стаята има мини бар, кана за топла вода, чай и кафе, бутилирана минерална вода. Помещението е много добре климатизирано. Банята много ни хареса. Огромна душ кабина, тоалетната и голям плот с две мивки са отделени в голямо общо помещение, като всяко едно е със стъклени врати. Заредено е с козметика, хавлии, халати, чехли.
Скрит текст:



Изхранването е много на ниво. Основният ресторант е голям, а терасата към него- още по-голяма с музика на живо. Пилешко, телешко, агнешко , риба, суши по най-разнообразни начини на приготвяне всеки ден. Плодове и зеленчуци в огромно количество. Много топли и студени предястия, поднесени по чудесен начин. Винаги имаше пълнени плодове/ кайсии, ябълки, круши, смокини/ с ориз и разни други плънки. Тестените изкушения бяха разкошни, а десертите много, много разнообразни, като освен вякакви видове петифури, кейкове, тарталети, рула имаше локуми, баклави, кремчета, чийзкейкове и поне 7-8 вида торти. Алкохолът - всякакъв и турски и вносен, кой каквото му се иска. Има детски кът и диетично меню. Имаше четири А ла карт ресторанти, не сме ги посещавали. На обяд в градината - пресни салати от зеленчуци и плодове, пици, хамбургери, печени картофи, дюнери, катми, сладолед.
Хотелът е условно разделен на шумна и тиха част. Разполага с два огромни басейна в двете части. В тихата част има двуетажни къщички с много басейни между къщичките и с директен достъп от всяка стая.
Скрит текст:


Всички веселби и шумни забавления през целия ден и вечер стават в шумната част.
Скрит текст:



Има два детски басейна, в шумната част и в аквапарка до детския кът. Аквапаркът е с няколко пързалки.
Плажната ивица е широка с много шезлонги. Има камъни при влизане в морето. На мен лично не ми беше никак приятно. Плажният бар е много близо и около шезлонгите през деня минаваха сервитьори с табли със студени коктейли и сорбета. Всякакъв вносен алкохол има навсякъде по барове и ресторанти.
Времето беше чудесно, дори последните дни много горещо, достигна около 43*. Водата в морето беше топла. В басеините не съм се къпала, не обичам.
Анимацията беше много, много добра, особено вечерните представления. Имаше циркови трупи, игри, караоке и всяка вечер тематично парти около басейна, в градината, в амфитеатъра. През деня игри и дневни забавления.
Много сме доволни от престоя си в този хотел!
Извинявам се, ако съм досадила с дългия си пост! Confused

# 99
  • Мнения: 174
Здравейте!
И нашата почивка в Турция приключи преди седмица. Завърнахме се с отлични впечатления и много положителни емоции от Папилон Зюгма - Белек...
Жива и здрава да си за този прекрасен коментар. Ние ще има още доста да почакаме докато дойде време за нашата почивка там. Би ли споделила освен при влизане във водата навътре има ли камъни (облички или остри са били), чиста ли беше водата и дали рязко става дълбоко. Радвам се че сте изкарали такава хубава почивка  Hug

Последна редакция: вт, 23 юни 2015, 17:38 от petia_parkova

# 100
  • Мнения: 60
Благодаря на всички за проявеното разбиране и подкрепа.Аз мисля,че трябва да споделяме и хубаво и лошо за да бъдем полезни един на друг.Защо толкова се притесниха в групата за Кушадасъ от моето мнение?Защото споменах имената на хора ,които си вършат работата професионално.
Пожелавам на всички хубаво лято и незабравими емоции!Споделяйте за да сме подготвени за следващите почивки.За мен прочетеното винаги е интересно и полезно.Помагам и на мои приятелки в избора им и се радвам,че остават доволни.

# 101
  • Мнения: 262
Момичета, помня, ще преди 2-3 години някой се беше опитвал да отдели хотелите, в които децата до 14-16 г. са "безплатни". Има ли актуално информация?
Мисля ,че няма промяна в хотелите които приемат  деца до 14.99г.
Такива са хотелите от веригите  Vera,Delphin,Eftalia,,JACARANDA,MIRAMARE.Може би  пропускам някои.
В хотелите от веригата Kervansaray децата са до 13.99г. Същото важи и за Lyra Resort.  Wink

# 102
  • Мнения: 10 605
Лив, благодаря!

# 103
  • София
  • Мнения: 4 294
чудесен разказ благодаря  *sve*   bouquet

# 104
  • Мнения: 152
Впечатления за Aurum Spa&Beach resort в близост до ДИДИМ 13-19.06.2015 (казвам "в близост", защото е важно да се знае, че не е в Дидим)
Няма да повтарям другите коментари, само ще кажа, че в Турция съм била 2 пъти. Единия път в Мармарис - Емре, а сега в Аурум спа (до Дидим). За мен това са два коренно различен тип почивка, като и двете съм много доволна. Докато в Мармарис - хотел Емре беше мъничък, нямаше анимация, но пък можехме да се разхождаме из града, да посещаваме пазари и да  разглеждаме града, да се разхождаме по 12км плажна ивица с колелета и т.н., в Аурум спа бяхме в една огромна база от десетки декари - съчетала природа, басейни, пързалки, няколко крила хотелска част, огромно професионално игрище за баскетбол (организираха турнир на всички детски турски отбори по баскетбол, с медали, табло и т.н.), много и отдадени аниматори (не усетих, че сме с дете/ на 9г е), природа - през горещата част на деня бяхме на едни диванчета под сянка на дърветата, като от едната страна са басейните, от другата е морето. За миг не ми липсваше градската обстановка и това беше пълен релакс.
Имахме проблем с климатика - смениха ни стаята с друга и се оказахме във фамилна стая - с отделно спално помещение за детето с ТВ. Това беше супер подарък за нас. Simple Smile) За да ви обърнат по-бързо внимание, когато имате проблем - има едно момиче, което записва за алакарт ресторант, отделно тя отговаря и за проучване между гостите за това дали са доволни и ли не. Обикаля покрай шезлонги, диванчета и пита.. на нея кажете, ако проблема ви е по-голям. Тя веднага звъни пред вас и ви решава проблема.
През деня аниматорите организираха водна гимнастика, танци, музиката е нонстоп около огромния басейн, дартс, водна топка, футбол и т.н.
Ако не ти се ходи до ресторанта за обяд - имаше на разположение шнек бар със салати, пържени картофи, меса, гарнитури и др. и десерти, плодове.
Предлага се и турско кафе, но трябваше специално да отидем в горната част, но пък си заслужаваше (много е хубаво).
Всяка вечер се организираха детски празненства, а след тях имаше програма за големите. Присъстваха акробати, ориенталски танци, огнено шоу, комедийно шоу, томболи и бинго, песни, циркови номера и така до 23часа.
Отделно, който не искаше да присъства на тези фиести, до басейна имаше на два пъти жива музика - група с китари, ударни.. взимаш питие от бара и се наслаждаваш на нощната музика излегнат на шезлонг.
След това продължавахме на кръглият бар, който не затваряше, както в други хотели. Не знам до кога продължаваше да дава напитки....
Искам да подчертая - който иска семеен тип хотел, където да релаксира, а не да обикаля магазини и градски части - това е неговия хотел. Разбира се - можете да отидете до града, но през деня с автобусчета, което за мен беше неприемливо, защото означаваше да се лашкаме по автобуси на 40градуса топлина и там да обикаляме без да знаем къде отиваме... В самия Дидим пазара е в събота, но ние нямаше как да бъдем в събота в града, защото пристигнахме в събота и в събота тръгнахме.
Та това исках да споделя с вас. Успешен избор и приятна почивка на всички.


Миналата година бяхме там- радвам се, че нещата са се запазили, даже има и развитие.

Общи условия

Активация на акаунт