На море в Турция - тема 38

  • 123 748
  • 737
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 6
Искам да дам кратко мнение за Папийон Белвил в Анталия, т.к. пътувахме в началото на месеца, а виждам, че скоро никой не се изказвал положително за хотела. Признавам, че за пръв път почиваме в Анталия /преди това само в Кушадасъ и предпочитаме Гърция като дестинация/ и нямам много база за сравнение.
Основни плюсове:
- много добре обгрижена и поддържана територия, голяма и просторна, с много зеленина;
- хубави, удобни стаи, разположени в отделни вили, които не са претъпкани
- изключително подходящ за деца /нашето беше на 4г/ от гледна точка и на инфраструктура, удобства развлечения, анимация и т.н.;
- хубава и разнообразна храна, всеобщо достъпна навсякъде и по всяко време;
- добре поддържан, пясъчен плаж /със син флаг/, нямаще камъни в морето, но е малко бурно;
- приятна вечерна анимация;
- разбира се обичайното ниво на сервиз в Турция;
- има и отделен басейн и място на терасата в ресторанта за почиващи без деца, което нас не ни касаеше  Laughing

Ако има някакви малки негативи, то те са:
- студена вода в детския басейн, което е малко учудващо;
- ала карт ресторантите не са нещо особено;
- нямаше фрешове, само сокове от кутия;
- аниматорките в детския клуб са основно рускинчета и са повече ориентирани към руските дечица.

Според мен, хотелът е прекрасен избор, почивката ни беше чудесна и сме доволни от съотношението цена - качество, а в бъдеще бихме повторили този или друг хотел от веригата.

Пътувахме с Емералд.

# 136
  • Мнения: 82
KaliKiss, благодаря за споделеното мнение! Нашата резервация е за септември, може ли само да уточниш:
- нужни ли са акваобувки, след като няма камъни в морето;
- далеч ли е плажа от вилите;
- има ли магазин в комплекса, от който да се закупят играчки за плажа за децата?
Благодаря предварително

# 137
  • Мнения: 242
Преди няколко години в интернет пространстовото имаше "Форум на пътешественика" В този форум една дама с псевдоним Елия отговаряше компетентно на всякакви въпроси, описваше хотели, даваше полезни съвети. На всички беше ясно, че тя работи в туристическия бранш, въпреки че нито веднъж не каза истинското си име и фирмата, в която работи. В този форум се намериха хора, които я обиждаха и нападаха непрекъснато. Започнаха нападки и между потребителите във форума. Това доведе до една естествена развръзка - всичко се разпадна.
Прави ми впечатление, че в последните няколко години по това време се вихрят бурни нападки, изразяват се пристрастия и се забравя добрия тон. Предполагам, че всички ние сме достатъчно порастнали и всеки, четейки един или друг материал, може да направи изводи за себе си. Освен това предполагам, че никой не разчита само на тази тема, а търси и други мнения и коментари, преди да направи своят избор.
Не разбирам защо трябва да си вадим очите и да се избиваме /образно казано/. Темата има друг "предмет на дейност". Ако не можем да си помагаме, по-добре да не си пречим.

# 138
  • Мнения: 6
KaliKiss, благодаря за споделеното мнение! Нашата резервация е за септември, може ли само да уточниш:
- нужни ли са акваобувки, след като няма камъни в морето;
- далеч ли е плажа от вилите;
- има ли магазин в комплекса, от който да се закупят играчки за плажа за децата?
Благодаря предварително

Здравей, акваобувки категорично не са необходими - аз имах, но така и не ги извадих от куфара. Пясъкът е мек и ситен, влизането в морето е безпроблемно, но бързо става дълбоко и на мен ми беше малко бурно и има по-силно течение. От местната представителка на туроператора разбрах, че това е характерно навсякъде в Белек.

Зависи в коя вила си - има такива, които са по-близо и такива, които са малко по-далеч, но на не повече от 5-6 мин пеша. Според мен, няма значение къде си, защото паркът е прекрасен и за нас беше огромно удоволствие да се прибираме вечер и да се разходим по алеите. Между другото, за пръв път видях как се сменя от днес за утре цяла леха с цветя, за да бъдат свежи и разнообразни.  Shocked

Има 3-4 магазинчета, от които в 1 имаше играчки. Не са много разнообразни и разбира се силно надценени. Ние се възползвахме от тези на другите деца, с които нашето се заиграваше и им приватизираше кофичките Embarassed Но ако се наложи, може да се купи нещо - аз си бях забравила балсама за коса и слънчевите очила и прибегнах до тях.

Приятно прекарване!

# 139
  • Sofia
  • Мнения: 3 030
Сега.
Поразчистих темата.
Видно е, че има представители, ангажирани с агенции, пристрастни, склонни към реклама, склонни към разчистване на сметки с конкуренти, склонни към саботиране на темата и пр.
Тук не е фейсбук. Не е и блог.
Моля, опитайте се да се въздържате от стандартните си методи и да бъдете полезни.
Тук сте не като представители на работодателите си, а като потребители. Преминавайки границата, просто ще се лишим от вашето присъствие.
Оборете грешното, дайте алтернативи, информирайте за комерсиални действия. Не "пробутвайте" решения. Потребителите тук не са РИБИ и с всяко изкривяване на информацията си вкарвате автогол.
Лични разпри и персонални квалификации няма да се толерират!

# 140
  • Мнения: 1 479
Здравейте,
Аз плахо да попитам....прочетох повечето неща в тази тема и искам да попитам за съвет за почивка в Бодрум или Дидим, самолет ли ще ми препоръчате или автобус също се издържа? Двама с дете на 7 години, от София сме....виждам, че около 400 евро е разликата за едни и същи хотели, ако пътуваш с автобус и със самолет.
Чух добри отзиви за Аурум Спа Ризорт, нямам актуални оферти за края на Август Sad
Мерси и поздрави

# 141
  • Мнения: 5 459
Аз пропуснах да запитам дали има 1 безплатно посещение на алакарт ресторанта в Паша бийч в Мармарис?

# 142
  • Мнения: 1 844
Нареждам се и аз с въпрос за Паша Бийч
Нужни ли са аква обувки за плажа пред хотела?
Благодаря предварително!

# 143
  • Мнения: 3 118
Здравейте,
Аз плахо да попитам....прочетох повечето неща в тази тема и искам да попитам за съвет за почивка в Бодрум или Дидим, самолет ли ще ми препоръчате или автобус също се издържа? Двама с дете на 7 години, от София сме....виждам, че около 400 евро е разликата за едни и същи хотели, ако пътуваш с автобус и със самолет.
Чух добри отзиви за Аурум Спа Ризорт, нямам актуални оферти за края на Август Sad
Мерси и поздрави
Знам, че с автобус до Дидим е 15 часа. Ние пътувахме със самолет - Час и 20 минути до летище Милас от София. Направо не го усещаш времето. Рабира се, трябва да си приготвите едни 1,5-2 часа висене на летището преди това.
Аз също бях в Аурум. Защо да няма оферти?

http://www.emeraldbg.com/hotel/61828/2/218/62302/133974/AURUM-SP … p;-BEACH-RESORT-5*.html
http://www.astralholidays.bg/pochivki/program/40/country/7:613/h … ge/info_pack.html
http://www.partner-travel.com/turkey/offers/Hotel-Aurum-Spa---Beach-Resort/
и т.н.

# 144
  • Мнения: 2 018
18 часа е пътя с автобус до Аурум (от Варна). Пишат го 13часа, но всъщност и на отиване и на връщане си е по 18часа.
Има няколко места където могат да ви забавят допълнително - на митницата, на ферибота и когато събирате останалите почиващи от другите хотели (там много се бавят и нямаше координация между транспортната фирма и почиващите.. издирваха ги и не знаеха къде са и т.н. неразбирателства).

Оферти има.. но за есента са по-изгодни... хем тогава ще може да се диша. Ние бяхме на 40 градуса и тогава  повярвайте не ви се прави нищо цял ден.

# 145
  • Мнения: 3 118
18 часа е пътя с автобус до Аурум (от Варна). Пишат го 13часа, но всъщност и на отиване и на връщане си е по 18часа.

Оферти има.. но за есента са по-изгодни... хем тогава ще може да се диша. Ние бяхме на 40 градуса и тогава  повярвайте не ви се прави нищо цял ден.
Мойта инфо за 15тте часа е от една група българи, която дойде малко след нас от София. Няма как да не зависи от престоя на митницата времето за пристигане. Ако спрат автобуса да проверяват целия багаж на всички пътници... направо не знам. А нищо не им пречи да го направят. Не че със самолет не може да се случат подобни неща де.

Относно времето. При нас 06 - 12 май беше перфектно - около 27-28 градуса. Един от дните валя следобеда. Никога не съм ходила на море толкова рано, но грам не съжалявам. Видя ми се по-добър варианта май-юни отколкото септември, защото деня е по-голям.

Последна редакция: пт, 26 юни 2015, 16:12 от Пит

# 146
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
За плажа на Паша Бийч по добре си вземете аква обувки.Плажа е ужасен все едно си на някой строеж и газиш в чакъл.И ако сте с малко дете забравете за правенето на замъци и кофички на плажа.

Последна редакция: пт, 26 юни 2015, 16:59 от slavei4e

# 147
  • Мнения: 121
Относно времето. При нас 06 - 12 май беше перфектно - около 27-28 градуса. Един от дните валя следобеда. Никога не съм ходила на море толкова рано, но грам не съжалявам. Видя ми се по-добър варианта май-юни отколкото септември, защото деня е по-голям.
Как е водата по това време? Не е ли студена още?

# 148
  • Мнения: 3 118

Как е водата по това време? Не е ли студена още?
Тамън е!

# 149
  • Мнения: 5 459
Аз чух отлични отзиви за плажа на Паша бийч, но ние и в България си носим аква обувки, така, че ще си ги имам предвид.

Общи условия

Активация на акаунт