На море в Турция - тема 38

  • 123 746
  • 737
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 164
FreakOnALeash привет!
Присъединявам се към съвета за Дора Бийч. Лично на мен много ми харесва. Преди три седмици се върнах от почивка в Мармарис ( Паша Бийч). Разгледах го отвън...хареса ми. Този хотел покрива всички Ваши изисквания. В нашият автобус имаше три дами, които почиваха в Дора Бийч, изказаха само суперлативи. Плажа е пясък.Във водата има камъни...като навсякъде в Мармарис. Емре Бийч също е добър вариант.

# 271
  • Мнения: 164
FreakOnALeash още един добър вариант - Мехтап Бийч. Хотела е 3*, но:
1. Много е близо до центъра
2. Всички стаи са с изглед - море.
3. Храната е доста добра.
4. На първа линия с пясъчен плаж.

# 272
  • Варна
  • Мнения: 40
vanq_6119, може ли да ми отговориш на няколко въпроса за "Паша Бийч" /Мармарис/:
Има ли смисъл да доплащам за стая с гледка към морето?
Има ли интернет в стаите?
Зарежда ли се вода в стаята или е само от машина на бара и в ресторанта?
Благодаря Simple Smile

# 273
  • Мнения: 164
vanq_6119, може ли да ми отговориш на няколко въпроса за "Паша Бийч" /Мармарис/:
Има ли смисъл да доплащам за стая с гледка към морето?
Има ли интернет в стаите?
Зарежда ли се вода в стаята или е само от машина на бара и в ресторанта?
Благодаря Simple Smile
NaNa, стаите с изглед градина са няколко варианта:
- гледка към бул." Еврен"
- гледка към басейна
- гледка стените и терасите на  х-л Идеал Прайм
- гледка към входа на хотела.
Най-добрия вариант е гледка към басейна, но не се знае какъв късмет ще имате. На нашите приятели стаята гледаше към стената и пързалката на Прайма. За мен има смисъл доплащането за стая със страничен изглед море ( фронтален - няма). Ние бяхме в блок А, на 4 етаж с прекрасна гледка към морето. Не, че съм стояла постоянно в стаята, но ми беше приятно, когато изляза на терасата да наблюдавам красотата на залива.
Да, в стаите има интернет и навсякъде в хотела: в ресторанта; около басейните; дори на плажа( не много добър)
Вода зареждат еднократно при настаняването.


# 274
  • Варна
  • Мнения: 40
 Благодаря за информацията

# 275
  • Мнения: 3 021
А, ресторанта на Паша-та има ли открита част /тераса/ и има ли шанс за класиране там за вечеря?

# 276
  • Мнения: 408
Имате ли отзиви за Notion Kesre Beach Hotel - Йоздере 4*+ ? newsm78
Никой ли няма идея за този хотел? Rolling Eyes
Здравей,

На 16.06.2015 г. setakap казва, че на 19.06.2015 г. ще пътува към Notion Kesre Beach Hotel. Би трябвало вече да се е прибрала. Може би не следи тази тема и затова не ти отговаря. Опитай да се свържеш с нея на лични съобщения за повече информация. Ако споделите нещо и с нас във форума, ще ви бъда признателна.

Иначе хотелът е нов, пуснат в експлоатация в началото на тази година. Нормално е да няма много мнения за него. Видях го в няколко Туристически агенции, че е на промоция, защото не е разработен още и няма достатъчно познаваемост.

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 00:17 от qq50

# 277
  • Мнения: 164
А, ресторанта на Паша-та има ли открита част /тераса/ и има ли шанс за класиране там за вечеря?
И на двата въпроса, отговорът е: да.
Има голяма тераса в две части; изглед към алеята и залива.
Сякаш всеки си беше харесал определено кътче от терасата и всяка вечер вечеряхме на едно и също място.

# 278
  • Мнения: 3 021
А, ресторанта на Паша-та има ли открита част /тераса/ и има ли шанс за класиране там за вечеря?
И на двата въпроса, отговорът е: да.
Има голяма тераса в две части; изглед към алеята и залива.
Сякаш всеки си беше харесал определено кътче от терасата и всяка вечер вечеряхме на едно и също място.
Благодаря!

# 279
  • Мнения: 262


ПП Иво, спри да се сърдиш и ела да помагаш!
Днес Иво е рожденник. Да е жив и здрав още дълги години и да помага на тези, които желаят и които се съобразяват с неговите съвети.
Присъединявам се към пожеланията. Иво, всичко най-хубаво ти желая! Не позволявай дребните заяждания да ти променят светогледа. bdbaloni

Благодаря за пожеланията. Винаги с удоволствие ще отговарям на нуждаещите се/засега само на лични/ . newsm51

# 280
  • Мнения: 550
Искам да се посъветвам с вас по следния въпрос: Коя туристическа агенция според вас може да бъде ползвана в София за надеждна резервация на хубав хотел в Анталия за 1 седмица със самолет? Тез - тур така на първи прочит ми се струват ок?
Предварително благодаря за усилията

Последна редакция: пн, 06 юли 2015, 11:04 от Sternenstaub

# 281
  • Мнения: 310
Искам да се посъветвам с вас по следния въпрос: Коя туристическа агенция според вас може да бъде ползвана в София за надеждна резервация на хубав хотел в Анталия за 1 седмица със самолет? Тез - тур така на първи прочит ми се струват ок?
Предварително благодаря за усилията

Тез тур не продават на крайни клиенти, на сайта им има линкове към фирмите, които продават техните пакети. Други фирми, които имат собствени самолетни програми са Емералд и Аква тур. Мисля че всички от тях са надеждни. Разгледай им сайтовете, харесай си хотел и така. Тяхната роля е да те превозят със самолета и трансферират до хотела. Имай предвид че самолетните програми сега свършиха и ще се подновят последната седмица на август. Мисля че само Аква тур, ама не съм сигурна имат за цялото лято чартъри

# 282
  • Мнения: 423
Имате ли отзиви за Notion Kesre Beach Hotel - Йоздере 4*+ ? newsm78
Никой ли няма идея за този хотел? Rolling Eyes
Здравей,

На 16.06.2015 г. setakap казва, че на 19.06.2015 г. ще пътува към Notion Kesre Beach Hotel. Би трябвало вече да се е прибрала. Може би не следи тази тема и затова не ти отговаря. Опитай да се свържеш с нея на лични съобщения за повече информация. Ако споделите нещо и с нас във форума, ще ви бъда признателна.

Иначе хотелът е нов, пуснат в експлоатация в началото на тази година. Нормално е да няма много мнения за него. Видях го в няколко Туристически агенции, че е на промоция, защото не е разработен още и няма достатъчно познаваемост.

Разказвам с уговорката, че за 1-ви път почивахме в Турция и като общо впечатление от страната, хората и хотелите - ми хареса. Ние бяхме със собствен транспорт и направихме две междинни почивки - на отиване в хотел Флора, близо до Ечеабат; на връщане в х-л Блу Парк в Гелиболу.
Notion Kesre Beach Hotel - чисто нов хотел, модерен дизайн, хубаво обзаведени стаи. Ние бяхме в стандартна двойна стая, достатъчно широка, предвид че бяхме с бебе в бебешко легло, което разпечатаха чисто ново пред нас и разтегателно диванче за др-то ни дете на 4 години.
За хигиената и чистота - първите два дена беше без проблем, почистваха стаите навреме, сменяха кърпите, добавяха консумативи.....Но след това хотелът се напълни (основно с унгарски гр-и) и почистването на стаите започна да се прави м/у 15 и 17.30 ч., което за мен е неприемливо, когато си с малки деца. Единият ден ходихме няколко пъти да молим на рецепцията за по-бързо почистване на стаята. Мога да препоръчам, ако имате проблем обръщайте се към Берк, той е мениджър на рецепцията и знае английски, останалите са доста зле с езиците и не разбират, само мило ти се усмихват.
Иначе хотела се почиства непрекъснато - кръстосват разни дами с едни машини, а отвън, около басейните се мие с маркучи всеки ден.
Интернет има основно в лобито, понякога се хващаше и в стаята, но слабо.
Плажът е с пясък, малко кален и прашлив, в началото на влизане в морето има малко камъни, които могат да се преминат и без аква обувки. Навътре в морето има един остров, който плува до него да знае, че има таралежи, трябват и аква обувки.
Водата в морето беше топла и солена - на мен ми хареса, но аз харесвам повече морето от басейни.
Имаше три басейна - в големия водата беше леко хладна, пързалките се пускаха в определени часове.
Всеки след обяд излизаше доста силен вятър - събаряше чадърите, казаха ни че е местна особеност.
По отношение на чадърите и шезлонгите - "надпреварвахме" се с унгарската гр-а кой ще стане по-рано и ще хване по-хубава сянка под тентите, "борбата" беше за сянка, иначе шезлонги имаше.
Анимацията лично на мен не ми беше интересна - през деня дартс, аква аеробика, воден футбол, вечер детска дискотека, огнено шоу и др. - децата се забавляваха.
По отношение на храната - беше разнообразна, но според по-голямата част от гр-та, които са ходили и преди това в Турция, имало какво да се желае - липсваха баклави, кадаифи, разнообразие на меса.
А ла карт ресторантът трябва поне два дена предварително да се резервира - гр-та ходи на мексиканска вечер и бяха доволни.
Като цяло персоналът беше много любезен, усмихнат, много се радваха на бебетата и малките деца, стараеха се хората, но имаше какво да се желае.

# 283
  • Мнения: 3 824
Използвам, че напоследък сте на вълна Мармарис и искам да попитам следното. Планирам еднодневно пътуване през септември от Родос, мисля че пристига в 10.00 и тръгва към Родос 16,00 часа. На път съм да се откажа, но все пак да попитам, има ли възможност за самостоятелна екскурзия до острова на Клеопатра, имам предвид долмуш и после корабче до острова, и колко часа би ми отнело., Знам, че пристанището е малко в страни от центъра, предполагам има маршрутки и  последен въпрос, коя маршрутка ходи до голямата Кипа. Приемам всякакви предложения за уплътняване на деня, включително и близък хубав плаж, Ичмелер примерно, но къде да сляза от маршрутката, т.е. къде има свободни зони?

# 284
  • София
  • Мнения: 1 422
Някакво пресно мнение за Сурмели, Кушадасъ. Тия от първа страница съм ги изчел.

Общи условия

Активация на акаунт