На море в Турция - тема 38

  • 123 740
  • 737
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 76
В средата на юни бяхме в Long Beach - Анталия и по-точно в по-новият му събрат Harmony, който е открит миналата година. Нямаме голям опит с турските хотели, това ни е втората почивка там, така че нямам кой знае каква база за сравнение. Преди 2-3 лета бяхме в Палома Клуб Султан в Йоздере, до Кушадасъ. И обикновено почиваме в България в хотели и курорти от ранга на Дюни, Иберостар, Мирамар, веригата Сол и подобни. Та този увод, за да е ясно какви са ни претенциите Simple Smile.
Пътувахме със самолет, с пакет на Емералд, закупен чрез Дива Холидейз. Нямам никакви забележки по организацията на пътуването - всичко беше наред, без никакво мотаене или неразбории.
Хотелът е един от най-модерните и свежи хотели, в които съм попадала. Интериорът е изчистен, приятен и ненатрапчив. Като дизайн по-скоро до концепцията на бизнес хотел.
Почиващите в Хармони могат да ползват цялата територия и всички съоражения, ресторанти, барове и каквото там има на целия комплекс. А той се оказа огромен, не успяхма да го обиколим целия. Беше изключително чисто навсякъде. Почистване и смяна на кърпи - всеки ден. За спалното бельо не зная колко пъти го сменяха - не ми е било важно да го следя.
Комплексът някък е разделен на две - хотелска част с басейни и зона около плажа с места за забавления и храна.
Забавленията:
Има аквапарк - около 9 пързалки за възрастни, два къта с пързалки за деца - пиратски кораб и още една площадка. Работят кажи-речи целият ден с малка почивка от половин час по обед.
На територията на целия комплекс има поне 12 басейна, май не успяхме да ги преброим. Водата на басейна с пързалките се отопляваше. Не и в детския басейн, обаче.
Мини луна-парк с виенско колело, люлки, влакче, въртележка и блъскащи се колички. Работят в определени интервали през деня.
Амфитeатър и безброй барове се подразбира. Всяка вечер имаше програма, както и всяка вечер имаше жива музика поне на едно място в комплекса - задължително на терасата на Хармони, а също и около снек баровете до морето.
Храна:
Много на брой ресторанти - два основни във всеки един от хотелите (и май още един само за вилите), много а-ла-карт. Пробвахме само турския - не се впечатлихме особено, даже се наложи много да чакаме да ни сервират. Имаш право на едно посещение за едноседмичен престой. Всяко следващо се заплаща - по 20 евро на човек.
Храната беше вкусна, хранехме се основно в ресторанта на Хармони. Пробвахме веднъж основния ресторант на големия хотел, но не ни хареса обстановката - много хора, малко светлина. При това ни посещение не установихме особена разлика в храната и предпочитахме ресторанта на Хармони - почти празен, светъл, просторен. Сервитьорите бяха с папионки и идеално изгладени ризи. Обстановката създаваше усещането за гурме ресторант. Имаше детска секция с кокетни столчета и масички. Храната, обаче, при все че беше много вкусна, не може да се похвали с особено разнообразие. Имаше постни ястия, месни, много десерти, не особено разнообразие от плодове. Но сме виждали и повече Simple Smile. Закуската всеки ден беше една и съща. Много е вероятно в ресторанта на другия хотел да не е било точно така.
Около плажа имаше поне два снек бара - общо взето с едно и също меню всеки ден. Следобяд предлагаха и гофрети. Гюзлеме се предлага на няколко места. Имаше и място за бургери. 2 сладкарници. Като цяло може цял ден да ходиш и да ядеш и пиеш Simple Smile.
За алкохола не мога да дам отзиви - не пием. Пробвахме някой и друг коктейл - бяха по-хубави от тези, които се предлагат в българските хотели. Безалкохолните напитки - от машина. На много места в хотела има хладилници със студена вода. Мини бара в стаята също се зареждаше с вода, кола и фанта (бутилки от 1л) еднократно при пристигането и 2-3 сокчета, които ни ги допълниха след като свършиха. Кафето не беше хубаво, еспресо се предлагаше само на едно място. По баровете целодневно имаше коктейли, вино, дори шампанско.
Сладолед - всеки ден в ранния следобяд само.
Плаж:
Пясъчен, много голяма ивица. На влизане в морето има камъни, не беше комфортно без аква обувки. Един ден чистиха камъните.
Места по шезлонгите винаги имаше, тези около морето си стояха празни. За първи път не ми се налага да пазя шезлонги. Един ден обиколихме всички басейни около морето - навсякъде намирахме места. Като че ли никой не си запазваше - то нямаше и нужда при толкова много места за излежаване.  
До плажа се стига чрез тунел под пътя. Изглежда далечко, но всъщност не е. Идеално е за разходка. Ако се мине през паркинга на големия хотел, пътят се съкращава значително. Впрочем този голям хотел има асансьори, които слизат буквално на входа на тунела.
Хавлии за плажа се дават без депозит, можеш да ги сменяш само веднъж дневно. Хубавото е, че ги раздаваха на път за плажа, а можеше да се връщат чак до 19 часа. Така нито един ден не ни се наложи да разнасяме хавлии до стаята. Взимаш сутрин, връщаш вечер.
Почиващите бяха основно руснаци, дори СПА центъра се обслужваше от руски персонал. Бяха отзивчиви. Нямаме оплаквания от другите почиващи, не е имало и нищо нередно. Въобще в целия комплекс обстановката беше спокойна. Починахме си добре. Не бихме повторили хотела единствено и само, защото е добре да има разнообразие.
Нещо много важно - имаше добър интернет - бърз и стабилен, в целия комплекс. Най-силно сигналът се хващаше около плажа Simple Smile.
Стана бая дългичко, но точно за Хармони отзиви трудно се намират.

Последна редакция: ср, 08 юли 2015, 07:44 от Омайница

# 301
  • Мнения: 711
Здравейте, искам да попитам за хотел M.C. BEACH PARK RESORT & SPA Алания ако може да сподели впечатления, дали някой е бил там и дали е удобно за малки деца (1 година и 4 месеца). Какво според вас е времето там 25-30 август. Благодаря предварително!

# 302
  • Русе
  • Мнения: 117
Юли и август си е доста топличко на Алания.

# 303
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Омайница благодаря за разказа, много полезна информация. Искам само да попитам пречи ли ви шума от пътя, който се намира пред хотела?  Rolling Eyes Много ми харесват и двата хотела, но този път...  Embarassed

# 304
  • Мнения: 7 605
Юли и август си е доста топличко на Алания.

Абсолютно вярно. Ние почиваме през втората половина на август в Сиде и си е доста горещо. Не бих го причинила на толкова малко дете, нито на мен защото не ми се стои през по-голямата част на деня в климатизираната стая  Wink

# 305
  • Русе
  • Мнения: 117
Това е началото на юли 2014 в Конакли, близо до M.C. BEACH PARK RESORT & SPA. Към 10 сутринта, но термометъра е на слънце.

# 306
  • Мнения: 76
Искам само да попитам пречи ли ви шума от пътя, който се намира пред хотела?  

Когато седнах да избирам хотел и мен това ме притесняваше. Цените на двата хотела бяха еднакви, затова се водих от две съображения - Хармони е по-далеч от пътя, някак малко по-навътре в комплекса. А второто ми съображение беше, че е по-нов. Не съжалявам, че заложих на този избор. Ние бяхме във възможно най-отдалечената част от пътя, но това беше случайност. Шумът се чуваше като леко боботене, когато вратата на стаята беше отворена. При затворена врата не се чуваше нищо. Принципно аз не мога изобщо да спя, ако ми е шумно. Но нямах такъв проблем. Спяхме на открехната врата, защото иначе беше топло. Климатикът в стаята работи, но изстудяваше ужасно много. Колкото до останалата част от комплекса - собственият му шум е толкова голям, че все едно няма магистрала наоколо Simple Smile.
Пропуснала съм и още нещо - Хармони е един вид като релакс хотел Simple Smile. Освен живата музика вечер на терасата му, нищо друго не се случва там. Цареше тишина и спокойствие. Ако искате да знаете каква е анимационната програма, трябва да следите в другия хотел. При нас се получаваше по естествен път, защото както вече писах, ние минавахме през асансьорите и рецепцията му на път за плажа.

# 307
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Aз точно за това се загледах, че е малко по-отдалечен от другия. Надявах се, че собствения шум е по-силен от този на пътя, все пак за хотелите съм чела само ласкателства и ако пътя беше голям проблем едва ли щеше да е толкова посещаван. Благодаря за отговора, много ми беше полезен  Hug

# 308
  • Мнения: 1 030
И аз да попитам нещо, защото ние сме през Септември там, но в другия Long Beach.
Сега ме притесни като каза, че и двата хотела ползват обща територия - това не означава ли гъчканица по заведенията за хранене и в аквапарка. На самия плаж има ли барове и храна.

# 309
  • Мнения: 76
Предполагам, че юни и септември заетостта ще е еднаква. Хотелът си изглеждаше доволно пълен. На шезлонгите около басейните при хотелите (пак да поясня - басейни има около самите хотели и отделно от другата страна на пътя, до морето, има нова порция басейни) нямаше почти никой. Не броя 5-10 човека на фона на 100-200 шезлонга. Е, шезлонгите около аквапарка първи се заемат, но по обяд отново вече може да си намериш празен. Като цяло не съм видяла захвърлени хавлии без никой да се появи върху тях целия ден. Ние стигахме до басейна около 10 часа сутринта и все успявахме да си намерим място. За шезлонгите около аквапарка става въпрос. В 10:05 вече е по-трудно Simple Smile. В хотелите в България трябва да осъмнеш на плажа в 8-8:30, за да имаш шезлонг. Масово се "пазят", а собствениците на хавлии се появяват понякога и в ранния следобяд.
Блъсканица по заведенията не видях. При условие, че храна има целодневно - от закуската сутрин до среднощ, все някъде нещо има за ядене - защо да се блъскаш?! И в аквапарка всичко изглеждаше ОК. Има две по-атрактивни пързалки - на тях се пускаш с надуваем пояс, там се оформяше опашка от по 4-5 човека, но за минути идва и твоят ред. Пояси имаше достатъчно. Понякога свършваха, но докато направиш една обиколка на басейна и са се появили пак, т.е. за нищо никъде не сме чакали.
На плажа има 2 снек бара, 2 места за гюзлеме, бар със сандвичи и пици. Отделно три от а-ла карт ресторантите са там, но те работят само вечер. Всъщност единият снек бар се превръща в турски ресторант. Сега се сещам, че в същият този снек бар трудно се намираше свободна маса, особено на сянка, но едва ли това е болка за умиране. Ние се хранихме точно два пъти там и решихме, че не искаме всеки ден едно и също, затова се връщахме до хотела по обедно време. В ресторанта на големия хотел по-трудно си намерихме свободна маса, докато в Хармони всички маси са свободни Simple Smile. Може би като открият туристите тази малка подробност, ще спре да е така Simple Smile.
Територията на комплекса е наистина огромна, не мисля, че има място за притеснение.

# 310
  • Мнения: 71
...
Не се отчайвай, може аз да съм прекалено претенциозна. Може би проблемът е, че сравнявам с Дюни и Мирамар и определено за храна и хигиена Батихан е ужасно далеч от тях, особено храната.  Peace
Може би, трябва да се сравняват сравними неща. Дюни и Мирамар ценово са доста по-скъпи от Батихан, дори и с включен транспорт, за един и същи период. Те са с цени на анталийски 5* хотели, но като съотношение цена-качество, според мен са доста(ужасно) далеч от тях. Основната разлика е в разбирането за туризъм от българи и турци. В Турция "Клиентът е цар!", а в България "Чуждият турист е цар!" и само той се брои за турист. Батихан (без румънци и руснаци) предлага чудесно качество и уважение към гостите си, което в България за тези пари, в тези периоди не може да се намери. Peace

# 311
  • Мнения: 3 271
...
Не се отчайвай, може аз да съм прекалено претенциозна. Може би проблемът е, че сравнявам с Дюни и Мирамар и определено за храна и хигиена Батихан е ужасно далеч от тях, особено храната.  Peace
Може би, трябва да се сравняват сравними неща. Дюни и Мирамар ценово са доста по-скъпи от Батихан, дори и с включен транспорт, за един и същи период. Те са с цени на анталийски 5* хотели, но като съотношение цена-качество, според мен са доста(ужасно) далеч от тях. Основната разлика е в разбирането за туризъм от българи и турци. В Турция "Клиентът е цар!", а в България "Чуждият турист е цар!" и само той се брои за турист. Батихан (без румънци и руснаци) предлага чудесно качество и уважение към гостите си, което в България за тези пари, в тези периоди не може да се намери. Peace
+ 1 Мирамар по нищо не отстъпва на Батихан.И за мен е доста по добър от към хигиена.качество на обслужване /анимация/

# 312
  • София
  • Мнения: 9 517
...
Не се отчайвай, може аз да съм прекалено претенциозна. Може би проблемът е, че сравнявам с Дюни и Мирамар и определено за храна и хигиена Батихан е ужасно далеч от тях, особено храната.  Peace
Може би, трябва да се сравняват сравними неща. Дюни и Мирамар ценово са доста по-скъпи от Батихан, дори и с включен транспорт, за един и същи период. Те са с цени на анталийски 5* хотели, но като съотношение цена-качество, според мен са доста(ужасно) далеч от тях. Основната разлика е в разбирането за туризъм от българи и турци. В Турция "Клиентът е цар!", а в България "Чуждият турист е цар!" и само той се брои за турист. Батихан (без румънци и руснаци) предлага чудесно качество и уважение към гостите си, което в България за тези пари, в тези периоди не може да се намери. Peace
Не е точно така, за Мирамар ще се съглася, но на Дюни цената не е чак толкова по-висока. За сравнение - Холидей вилидж, в пиков сезон, апартамент, 12 нощувки - 4272 лв. без ранни резервации, с ранни резервации сигурно е бил на 3 850 лв., че и по-малко. Батихан - края на юни, без транспорт, 12 нощувки с отстъпка за ранни резервации - 3 497 лв. Разликата е само 353 лева, ако сметна разликата в пътя, ще се окаже, че би ми било по-евтино да почивам в Дюни.

Както и да е - пробвах се, най-вероятно избрах неподходящия хотел, догодина ще го мисля, но Турция определено не ме влече.

ПП Това, което не може да се отрече на Турция обаче е, че клиентът е цар, за съжаление това важи и за румънските туристи, а когато румънските туристи са царе, останалите си ближат раните  Wink (успяха да разместят чадърите на плажа - голям майтап беше - чадърите са с бетонени блокчета отдолу, събраха си няколко чадърчета и си ги наместиха там, където бяха, по-голяма простотия съм виждала само миналата година на Дюни, когато курортисти (българи) докараха на плажа една голяма колона на батерии и цял ден бичеше чалга от колоната на плажа  Joy)

Последна редакция: ср, 08 юли 2015, 14:32 от Дзвер

# 313
  • Мнения: 5
Здравейте, някой посещавал ли е Гранд Белиш хотел - Кушадасъ и ако да ще се радвам да споделите впечатления. Simple Smile

# 314
  • Мнения: 71
...
ПП Това, което не може да се отрече на Турция обаче е, че клиентът е цар, за съжаление това важи и за румънските туристи, а когато румънските туристи са царе, останалите си ближат раните  Wink (успяха да разместят чадърите на плажа - голям майтап беше - чадърите са с бетонени блокчета отдолу, събраха си няколко чадърчета и си ги наместиха там, където бяха, по-голяма простотия съм виждала само миналата година на Дюни, когато курортисти (българи) докараха на плажа една голяма колона на батерии и цял ден бичеше чалга от колоната на плажа  Joy)
Позната родна румънска картинка от Албена. Но когато, въпреки простотията им, признават само тях за туристи е още по-унизително. Sick
Преди 3 години Батихан не се предлагаше широко на румънския и руския пазар. При нас имаше само 1 румънско и 2-3 руски семейства и беше много спокойно и културно. Дано, след тези изпълнения да си вземат поука. Mr. Green

Последна редакция: ср, 08 юли 2015, 15:57 от Лариса

Общи условия

Активация на акаунт