Сладкарничка за книги - тема 48

  • 17 778
  • 750
  •   1
Отговори
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Предишните теми

Важни условия за участие в играта:

Всеки, който иска да участва в темата е редно, но не задължително, да се представи в нея. Какви интереси има, какви книги обича да чете, какви хобита има и пр. Темата е отворена за четене и писане за всички желаещи.

1.   За да участва в самата игра новият участник трябва да е присъствал поне два месеца в темата активно; хората да са го опознали и да нямат нищо против да бъде включен в играта.

2.   Точка 1 няма да важи за хора, които се ползват с препоръка от вече активните в темата потребители. Активните потребители на темата от своя страна трябва явно да изразят своята препоръка към конкретния нов потребител чрез пост в темата.

3.  За да се избегнат злоупотреби с идеята на играта и възпрепятстването й, се създава работна група от редовни потребители на темата, които ще преценяват кога и дали новоразписалите се хора да бъдат включени в дадена игра.

Работната  група включва следните потребители:

neli mar4, mijjjka, Kally May, Гигова и Вени***!

Всички въпроси свързани с горепосочените правила, отправяйте към тях! Те са хората, които отговарят за запазването на приятната атмосфера, която има темата и безпрепятственото провеждане на игрите. Те (заедно) имат крайната дума при взимането на решения, касаещи участието и регламента в тази тема.



Правила на играта:

Всеки участник в играта за размяна на подаръци-книги изготвя списък от желаните от него заглавия: 5-6 на брой, като стойността не надвишава 15-20лв. за книга.
След това се тегли жребий между записалите се за играта кой на кого ще подарява.
Подаряващият избира някое от заглавията, дадени от другия участник, и му изпраща книгата като подарък-изненада!


И уточненията:
1. Играта се разиграва два пъти в годината:
    - Коледна игра
       От 15.11. започват да се качват списъци, на 30.11 се тегли жребия и до 25.12/31.12 да се получат подаръците
    - Лятна игра - през юли, за да може да се включат момичетата от чужбина, които си идват в България за лятото.
При засилен интерес може да се изиграва и повече пъти, но поне през тримесечен период от време.

2. Хората, които искат да участват, а живеят в чужбина, трябва да дадат адрес за получаване в България.

3. Подаръкът включва книга + картичка. По лично желание на изпращащия може да се добави дребен сувенир и нещо шоколадено по избор.

4. Книгите в списъците да не надвишават цената от 20лв.


По идея на: neli mar4 - нашата прекрасна класна!
По всякакви въпроси, мнения и препоръки, извинени и неизвинени отсъствия, се обръщайте към нея.



Лятна игра 2015

Участници

Списъци:
 

Скрит текст:
Мариша

1. Изборът - Никълъс Спаркс
2. Мистерии - Кнут Хамсун
3. Сестра - Розамунд Лъптън
4. Лисицата - Галин Никифоров
5. Гаснеща жарава - Софи Джордан

Мария

 Маргарет Мацантини "Никой не се спасява сам"
Джоузеф Хелър "Залезът"
Мат Ридли "Червената царица"
Андре Агаси "Открито Автобиография"
Елизабет Колбърт "Шестото измиране"

Зори

1. " Свят без край" I-ва част - Кен Фолет  ( на много места е с изчерпан тираж, но ако я намерите някъде онлайн или в някоя книжарничка много ще се радвам да я получа  Blush )

2. Медальонът - Галина Златарева - изданието което вкл. том I и том II заедно - отдавна съм хвърлила око на авторката след препоръките на Точица, но още не съм си купила нищо нейно."

3. " Повелителка на реките" - Филипа Грегъри - харесвам авторката и след като събрах всички книги от поредицата за Тюдорите и ги прочетох почти сега насочвам поглед към другата поредица за войната на Розите и хронологично трябва да започна с тази книжка

4. "Елизабет, кралицата"- Сали Смит - и отново се пренасям в Англия, но в по-съвременнен вариант, ще ми бъде интересно да надникна зад кралските завеси. Веднъж чаках пред портите да зърна кралицата, ама не ми се отдаде, не ме прие на ауденция  Embarassed

5. "Войната на буквите" - Людмила Филипова - от тази авторка съм била едновременно и очарована и силно разочарована, но продължавам да искам да вкусвам от нейните книги

Лотхен

 1. Тайната градина - книга за оцветяване за възрастни - Джохана Басфорд- Софтпрес- предстои да излезе na 9 юли Smile
2. Омагьосаната гора- пак отново от същата авторка за същото нещо Smile
3. Докато дишам- Георги Томов, Дейна Бренченс - изд. Ciela
4. Нулев брой- Умберто Еко- ИК Бард
5. Живот без ограничения- Ник Вуйчич-  Изд. Vakon

 Петя сърчицето  Love

 1. "Богат, беден" - Ъруин Шоу;
2. "Пазителка на тайните" - Кейт Мортън;
3. "сърцето ти нося (в сърцето си го нося)" - Е.Е. Къмингс;
4. "Вълци" - Хилари Мантел;
5. "Свещена билка. Тайният бележник на Фрида Кало" - Ф. Г. Фотенбег;

Мариета

 Рут: Историята на Мами от "Отнесени от вихъра", Доналд Макейг
Гласовете на сърцето, Ян Филип Зендкер
Красивата Тоскана, Франсис Мей
Тайната градина: Приключение в цветове и багри, Джохана Басфорд - предстояща
Една година в Париж, Ан Ма

Лофчето

 "Влюбените в книгите никога не спят сами" - Анес Мартен-Люган
"Пазителка на тайните" - Кейт Мортън
"Ябълково вълшебство" - Сара Адисън Алън
"Рецепти за съвършен брак" - Кейт Кериган
"Какво забрави Алис" - Лиан Мориарти

Лоренка

 1.Силвия Дей - Седем години копнеж (излиза на 23.07)
2.Нора Робъртс- Наташа
3."Влюбените в книгите никога не спят сами" - Анес Мартен-Люган
4."Рецепти за съвършен брак" - Кейт Кериган

Точица

 1. Лорън Уилиг - Онова лято
2. М.Л. Стедман - Светлина между два океана
3. Емил Димитров - Кан Тервел. Кошмарът на халифата
4. Тимоти У Райбел -  Личната библиотека на Хитлер
5. Жозе Родригеш Душ Сантуш - Божият гняв
6. Том Егеланд - Пазителите на завета

Ули

 Баба Яга снесла яйце - Дубравка Угрешич
Стоунър - Джон Уилямс
Човек на име Уве - Фредрик Бакман
11/22/63 - Стивън Кинг

Вени

 "Прах" - Патриша Корнуел
"Доведете труповете" - Хилари Мантел
"Зовът на костите" - Долорес Редондо
"Човекът, който не беше убиец" - Юрт и Русенфелт
"Нерон, кървавият поет" - Дежьо Костолани
"Градска вещица" на нашето Камиче, книга игра е, обаче не мога да я намеря из он-лайн книжарниците
 
Мери

 Стив Байн - Годината на демона
Брам Стокър - Дракула
Вероника Рот - Фор
Гейл Форман - Аз бях тук
Силвия Плат - Стъкленият похлупак
Ървин Ялом - Все по-близо всеки ден

 
Миж

 "Невидим" - Джеймс Патерсън
"Никой не се спасява сам" - Маргарет Мацантини
"Доведете труповете" - Хилари Мантел
"Кармата на любовта" - Геше Майкъл Роуч
"Дъщерята на палача" - Оливер Пьоч - На книжния пазар от 23.07.2015г.
"Бледият конник" - Саксонски хроники 2 част - Бърнард Корнуел - предстояща - само Блажев знае кога...


Заглавието на тази тема стигна до нас благодарение на любезното съдействие на
Антония на Скарамуш и The Black Widow


Талисманче на темата
Скрит текст:

Последна редакция: пн, 13 юли 2015, 14:29 от Aлекcандрa

# 1
  • Кърджали
  • Мнения: 10 267
Заповядайте, момичета!   bouquet
В заглавният пост добавих списъка с книгите за лятната игра. Който иска да си сверява, да знае къде да търси

# 2
  • Мнения: 2 134
Алекс, благодаряяяя  Hug  bouquet

# 3
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
  bouquet

Ходихме до парка, ама ми стана хладно, че излязох с мокра коса, дребният не ще вече по люлки и се прибрахме...

# 4
  • Мнения: 5 776
Алекс, благодаря   bouquet
На мен списъци не ми трябват, книгата на другарчето ще е тук още утре  smile3534

# 5
  • София
  • Мнения: 5 362
Алекс  bouquet
И прекрасна нощ на всички Heart Eyes

# 6
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Искам и аз на плаж, с капела и книга, може и без капела, но искам.  Stuck Out Tongue

 Алекс, много ведра и лятна картинка си сложила и благодарности от мен, че се погрижи отново за темата ни!  Hug

 А какво ми се случи, знаете ли?! Радостна вест, едно птиче кацна на рамото ми, птичето Авлига.  Heart Eyes Добре е, праща поздрави на отбора ,ще се върне, зная и я чакам. Някак се чувства неловко, но аз знам, че няма защо, тук е при свои, а и ние я чакаме.  Heart Eyes Забрава няма, мила Авлига!  Hug

 

# 7
  • София
  • Мнения: 6 210
Алекс, благодаря  Hug!
Миме, кажи сега, че аз съм ти другарче!
Нели, ако пак я чуеш, поздрави я и й кажи, че няма неловкост!

# 8
  • Мнения: 2 491
Алекс, благодаря за темата   bouquet

Страхотни емоции покрай играта Crazy, много ви се радвам Hug

То уж щяха да са малко участниците, пък какво стана, почти всички се включиха, явно са ни липсвали положителни емоции Rolling Eyes Взех да съжалявам, че не се включих, ама щеше да ми е невъзможно да се раздам на 100%, а не искам така, нищо следващият път...сега само ще ви се радвам отстрани Hug

Мижи, чак не мога да те позная, така си се развихрила...радваш ме де, дан си помислиш друго Heart Eyes

Нелко, няма ли да ходите на моренце? А това за Авлига много ме зарадва, че всички се бяхме затъжили за нея и я мислехме, дано се обади и важното е че е добре Peace

Аз утре отново съм на тръстиката Tired Sad, отпуската свърши първият транш, вторият за морето и той ще дойде скоро Party

Днес следобед си дойдох от вилата и като я подхванах в къщи, понеже цяла седмица ме няма, прах, чистих, готвих и направо се скапах, но си направих почивка с ММ и Дивергенти 2

Айде лека от мен Hug

# 9
  • Мнения: 5 776
Вени, другарче си ми, голямо, ама дали и в играта...
То и отстрани емоцията е голяма, почти като да участваш, изпитано е  Heart Eyes

# 10
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Юху и аз тука  Hug
Алекс,  bouquet
Изкъпана,изтъркана с масла намазана.....готова за пране..... Mr. Green
Само дето главния действащ герой още е на работа и ще съм заспала докато го чакам..... Laughing

Лека и мека на всички!

# 11
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 782
Алекс благодаря.
Наслеждавам се на емоциите ви за играта и мързелувам.

# 12
  • София
  • Мнения: 4 899
Тихо и на пръсти промъъъъък ....
С благодарности към Алекс   bouquet
И прегръдки за всички  Hug

# 13
  • Мнения: 5 405
Мерсаж, Алекс, за новата тема Simple Smile
И аз писах  на Авлига, изпратих й книжките, които ми беше дала за дипломната, пратих и поздрави, и тя ви праща Simple Smile))

# 14
  • София
  • Мнения: 3 263
цоп-цоп и аз тук  Party
наспах се  Mr. Green ми тъй де, легнах си с малчо в 22 и сега съм готова да поекселствам до сутринта. Алекс, мерси за темичката   bouquet
такаааа...
не са се отчели с жокерчета Лотхен, Лофче, Петя сърчице, Лоренка и Зори.  Crossing Arms Бързо да си кажете, деца  Outta Joint  Hug

Последна редакция: пн, 13 юли 2015, 03:56 от marisha7

Общи условия

Активация на акаунт