Почивка в Пулия

  • 15 234
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 109
Здравейте!Интересувам се дали има някой във форума,който е ходил на тази почивка.Много малко информация намирам за местния транспорт ( в Кастеланета Марина ни е  хотела),а искам предварително да знам дали има удобни транспортни връзки с по-големите тур.забележителности,за да знам дали ще можем сами да разхождаме без организирани екскурзии  newsm78

# 1
  • Мнения: 93
Почивките в Пулия предлагани от българските туроператори не са за семейства а деца....скоро се върнахме от Пулия, и ам две деца, изключително море, плаж, природа, но хотела -Никотел 4звезди , не отговаряше и на две звезди....стаите мръсни, чистят ги м/ 15-16ч,  Когато децата спят, освен това чистят е силно казано, кърпите са ужасно захабени, някои даже скъсани като парцали, в стаята няма климатик, постоянно трябва са звъниш на рецепция да го пускат или спират, два дни ни оставиха само с по две хавлии. Кърпи за лице т.е, децата не ги броят за хора, нямахме три дни телефон в стаята, в банята под душа, няма елементарна етажерки ца да сложи човек шампоан, гребен....на балкона няма сушилници за кърпите, банските, дрехи,...в гардераба няма рафтове за дрехи, само закачалки, няма интернет, само в лоби бара от време на време има, много често няма и покритие на телефона, та не можеш и да звъннеш,..персонала доста нелюбезен към българите, държат се надменно и надуто, даже разправяли , че крадем.....още мога да разказвам за хотела, но спирам.....иначе нещо добро е , че стаите са големи, баните също, имаше голяма тераса с маса и само два стола, но какво от това ....в ресторанта , закуската-нищо особено, вечерята е хубава, но за десерта всяка вечер се редим на опашки
Сега плажа - той е супер, водата също, мек , ситен, хубав ,пясък, морето чисто, спокойно, топло, плитко, без водорасли, камъни, за деца е супер, нооооо - българите само на чадъри на пети ред, което е супер далече от морето, когато си с две деца на три и шест години....дори да искаш да платиш за първа линия, както ни бяха обяснили преди да тръгнем пак не ни позволиха, казаха, че от първи до трети ред всичко е за италианци!  Даже един ден ни изгониха и от четвърти ред, защото една италианка забравила да си резервира нашия чадър, та извика са ни изгонят, и те най-нагло го направиха....големи мизерници са и простАци....внимавайте в заведенията , лъжат в сметките , в центъра на кафето редовно ни надписваха сметките, но хубавото е, че после си признават и ти връщат парите....за 55+ и хора без деца, може и да им хареса, преценете добре преди да тръгнете

# 2
  • Мнения: 109
Ние бяхме с едно дете и имахме по-3 хавлии в стаята от всеки вид големина.Родителите ми също бяха с нас и казаха, че в тяхната стая хавлиите също били захабени,но на нас явно все нови се падаха  LaughingНие ходихме на много екскурзии,иначе нямаше да издържим 6дни на плажа(много е горещо)На нас пък много ни хареса(явно сме много непретенциозни)-климатика ни беше нон стоп пуснат(то без климатик не си представям да се живее там),закуската наистина не беше разнообразна,но мисля че беше напълно нормална за цената на пакета,да вярно,че няма етажерка-но за 6дни мен лично не ме подразни  Grinning.За плажа-пясъка беше ситен и мек,водата топла ,спокойна и бистра,имаше анимация(която на детето не му правеше впечатление, че е една и съща и много се забавляваше) 5ти-я ред лично аз го приех като предимство,на всеки друг без първия бих се чувствала задушаващо,а ние си стояхме до морето,дори имаше хора ,които си бяха сложили хавлии до морето.Хареса ми ,че имат страшно големи свободни зони(колкото платените)а не като при нас  в БГ Sad

# 3
  • Мнения: 1 748
Ние също ходихме тази година на тази почивка в Пулия, в Никотел. Наистина хотелът е соц, но пък е просторен, стаите, общите помещения, басейнът е чист. Наистина климатикът е централен, ако ти е студено/топло трябва да говориш с рецепцията да го регулират. Това са бели кахъри за мен. Хотелът има супер хубава градина, има хамак, пейки. Има часове по йога в градината, танци край басейна. Аз съм доволна от хотела, но си признавам, че не съм претенциозна. За мен атмосферата и зеленината е по-важна от хавлиите. Персоналът с нас се държа чудесно. Курорта е супер. Това за последната линия е вярно, но така или иначе аз не обичам наблъскани шезлонги и чадъри, затова предпочитах да си разпъна хавлията на свободната зона. Там свободната зона е празна и е 2/3 и повече  от плажа към курорта. Също така ние си наехме колела, ходихме до съседния курорт, там също ни хареса, а с междуградски ходихме до по-близкия голям град, също много хубав. От организираните ексурзии ходихме на 2, хареса ни. 

# 4
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 212
здравейте, планирала съм ходене, организирано септември, но още не съм заявила допълнителните екскурзии, може ли да ми кажете вие на кои сте ходили, доволни ли сте и кои препоръчвате? Благодаря!   bouquet

# 5
  • Мнения: 1 748
Не ги заявявай предварително, а на място. Някои не се провеждат и ако заявиш предварително, а не се проведе, после ще трябва да се разкарваш агенцията да ти връщат пари. Освен това, човекът на място, първата вечер обяснява на място, коя какво представлява и какво се разглежда. Иначе е върпос на избор, има някои по-исторически места, други по-скоро природни феномени. Със сигурност отидете или до Бари или до Лече, за да усетите атмосферата на южноиталиански град Simple Smile

# 6
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 212
благодаря ти shinebox  Hug
а какво ти мнението за Матера и Полиняно а Маре?   bouquet

# 7
  • Мнения: 1 748
Ние на Матера не се записахме, а другата не се състоя. То общо взето, ако не се запишат 20 души, не се състои. При нас две от екскурзиите не се състояха.

# 8
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 212
ясно, много ти благодаря!   bouquet

# 9
  • Мнения: 109
 Полиняно а Маре и при нас не се състоя. За Матера ме е яд,че не се записахме,после гледах снимки и ми изглежда доста интригуващо.Последната с дегустация на вина също не се състоя Sad
Задължително Алберобело и Лече,а за Бари ние ходихме,но ако знаех какво ще е -нямаше да се запишем.Може да отидете и сами с автобус до Таранто и с влак до Бари.Много по-добре ще си оползотворите времето така,вместо да ходите до Castell del Monte(пълна загуба на време беше този замък)

# 10
  • Мнения: 19 018
препоръчвам и Полиняно, и Матера
във вторият бях за втори път
организирахме си го сами с влак от Бари

# 11
  • през девет земи в десета, в едно царство-господарство
  • Мнения: 3 212
честно казано и на мен ми се струва скучен замъка, но ще съм с приятелка, пък тя иска да го види

# 12
  • Мнения: 19 487
А с коя агенция бяхте на тази екскурзия?

# 13
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
А с коя агенция бяхте на тази екскурзия?
Фирмите са 2 Бохемия и Абакс  Peace но може да се резервира при всяка агенция, която работи с тях.

Сега пуснаха и Сардиния /Тез тур/. А за Сицилия отзивите са по-добри Peace

# 14
  • Мнения: 19 487
Благодаря  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт