Великолепният Век - Кьосем (Muhteşem Yüzyıl - Kösem) от тази есен по Star TV, №1

  • 148 774
  • 739
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 287


„Великолепният век - Кьосем” е турски исторически сериал от продуцентите на „Великолепният век”, който се очаква да започне през есента на 2015 година.
Сериалът ще разкаже за живота на най-ярката представителка на „Женския султанат” в Османската империя, жената на султан Ахмет I – гъркинята Анастасия, която попада в харема още като дете и получава името Махпейкер. Махпейкер е по-известна като Кьосем Султан, майка е на султаните Мурат IV и Ибрахим I. Кьосем е жена, която е увековечила името си в историята, заставайки начало на Османската империя за повече от 10 години.

Автор Sibilla


Потвърдените до този момент актьори:

Берен Саат (Кьосем Султан), Хюлия Авшар (Сафийе Султан), Мете Хорозоолу, Фикрет Кушкан, Екин Коч, Берк Джанкат



Продукция:
TIMS Productions
Продуцент:
Тимур Савджъ
Режисьор: Зейнеп Гюнай Тан
Сценарист: Йълмаз Шахин


Хюлия Авшар като Сафийе Султан



Последна редакция: сб, 15 авг 2015, 00:29 от bubanka

# 1
  • София
  • Мнения: 9 293
Зари   bouquet  bouquet  bouquet
Цоп!  С голямо нетърпение  очаквам този проект! Аз да го бях правила каста нямаше така да го натаманя, че да ми харесва толкова. Да се надяваме скоро на инфо затова кой ще е нашия Ахмет и за фрагман.

Последна редакция: вт, 04 авг 2015, 23:46 от Г-ца Бързо се уча (Storm Worm Virus)

# 2
  • Мнения: 28 073
Благодаря ти за темата, Зари!



Пожелавам успех на екипа, а на всички, които очакват историята на Кьосем Султан - приятни и незабравими мигове пред екрана! И в темата Grinning

# 3
  • Мнения: 50
Благодаря за темата, Зарани!
 Heart Eyes   bouquet

Новият сериал е продължение на сериала "Великолепният век". Ще видим герои, с които вече сме се срещали в мегапродукцията ВВ. Да се надяваме, че продължението  "Кьосем" ще бъде точно толкова успешен и любим сериал на много хора, както беше и "Великолепният век".

Наложницата Сафие
Сафие означава чиста – още една наложница с благородна кръв. Родена през 1550 година в Корфу, Гърция, Умира през 1605 г. в Истанбул. Била е дъщеря на владетеля на Корфу. Сафие е била похитена като момиче от пирати, които я продават в харема на османския владетел Мурад III. Тя е в законен брак с него от 1574 г. Родила е Мехмед III. По време на управлението на сина си е носила почетната в Османската Империя титла – Валиде Султан. Животът й прилича на приключенски роман. В продължение на няколко години тя е командвала Империята, шокирала е обществеността с публичните си изяви, водела е активна кореспонденция с монарсите от европейските страни. Сафие Султан става родоначалник на всички султани, управлявали в по-късен период. В Кайро е построена джамия на Сафие Султан.
Някои жени-наложници са преминали през безчестието, избягнали са смъртта, опознали са мрака на интригите и сиянието на славата.
Безпристрастната история с прилежно перо е увековечила върху страниците си имената на тези кралици на мюсюлманския свят и ги е направила героини на един безкраен роман.

 


Сафие и бъдещият султан Мурад III (кадри от сериала "Великолепният век")

# 4
  • София
  • Мнения: 6 287
 Hug Hug Hug

Постно е от към новини за сега, но май е затишие пред буря.  Laughing 

Снимките започват официално на 15 август - инфото е от журналистката Оя Доан, която е в доста близки отношения с Тимс и Тимур Савждъ, та на нея със сигурност може да се вярва.
Пак от нейна статия се разбира, че актрисата Йълдъз Чааръ Атиксой (Беррин от Времето лети) се е разбрала за участие в сериала, но не е подписала договор.

Това е Йълдъз

# 5
  • Мнения: 28 073
Привет wavey Благодаря за всичко, което сте споделили!  Hug



# 6
  • Мнения: 50
Привет, Великолепни!  Hug

Великолепният век – Кьосем -  това е  най-строго пазеният в тайна сериал в цялата история на турската филмова индустрия и дори самите актьори запазват мълчание, като се твърди, че включително техните семейства не са били наясно в кой сериал играят те.
И тук се сблъскват две силни жени, два твърди характера, които искат да държат Османската империя в ръцете си и да я управляват. Кьосем Султан започва една неравна битка с майката на Осман II Валиде Султан Махфеоруз Хадидже. Но съдбата завърта стрелките на часовника и Кьосем Султан възтържествува, когато нейният син сяда на престола едва на 11 годишна възраст. Настъпва часът на Кьосем Султан. Часът, в който цяла една велика империя е на нейно подчинение и тя решава съдбата й.
Измяна, страст, кръв, войни, изневери и безгранично желание за власт - всичко това се преплита по неописуемо грабващ начин в този сериал. Това е разказ за истинския живот на една велика, жадна за власт жена, която е записана в аналите на една от най-силните империи в човешката история, а именно Османската.
Кьосем Султан е пресъздадена от невероятната игра на очарователната Берен Саат, позната у нас от лентите "Забраненият плод" и "Пепел от рози". За актрисата това е първа роля на силен и властен персонаж, тъй като преди това винаги се е превъплътявала в ролите на нежни и скромни героини. До преди в ефир да бъде пусната реклама с откъс от първия епизод на сериала, никой не е наясно кои ще бъдат актьорите, които ще изиграят главните действащи лица.

http://serial.spisanie.to/%D0%B4%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0/7017-%D0%BA%D1%8C%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%83%D0%BB%D1%82%D0%B0%D0%BD-%D0%BD%D0%BE%D0%B2-%D1%82%D1%83%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D0%B0%D0%BB-%D1%81-%D0%B1%D0%B5%D1%80%D0%B5%D0%BD-%D1%81%D0%B0%D0%B0%D1%82

# 7
  • София
  • Мнения: 6 287
Сибила, благодаря за споделеното!   bouquet

Хюлия Авшар в двореца Топкапъ

Хюлья Авшар была замечена экскурсантами во дворце Топкапы.

# 8
  • Мнения: 50
Зарани, привет! Е, не е чак толкова постно откъм новини  Simple Smile, ще опитаме да компенсираме с исторически справки за епохата и със спомени, и коментари от Великолепният век, чието продължение е новият сериал, като бихме могли да сравняваме двете епохи и героите им, доколкото ни е възможно. Очаквам след 15 август, въпреки плътната информационня завеса, спусната от екипа на сериала, да се промъкне и нещо по-съществено по отношение на интересни новини.
На фона на историческите събития, които са  благодатна почва за развихряне фантазията на сценарстите се надявам да има и измислени герои като във Великолепният век: Нигяр Калфа, Елена – любимата на Мустафа, Михрюниса,  Атмаджа, Фирузе и много други,  с помощта на които беше обогатен сценарият на ВВ и ние се насладихме на  един изключително увлекателен и интересен исторически сериал.
На мен лично в новия сериал ще ми липсва противопоставянето на Ибрахим и Хюррем. И двамата се бориха за сърцето на Хюнкаръм, и двамата получиха огромна власт, но завършиха живота си по различен начин – Ибрахим се самозабрави и беше убит по заповед на Сюлейман, Хюррем пък умря преждевременно -  според някои исторически източници е била отровена.



- Султанке!
-Паша! Вие се върнахте.
-Да не би да сте скучала без мен?
- Ахахах...
- Какво е станало?
- Хатидже Султан Ви очакваше дълго, Вие така изчезнахте, тя силно се безпокоеше.
- Бях в Едирне, сигурно сте чули за нашия враг Ефенди Хазретлери. Той е мъртъв вече,  лиших го  от главата му за назидание на другите.
- Колко хубаво, сега с Хатидже Султан и Вашите деца ще можете да живеете дълги години щастливо и мирно. Попречи за заминаването  на Махидевран, Мустафа всеки момент ще бъде изпратен в санджак. Кой е следващият ти ход, Ибрахим? Искаш да качиш на престола Мустафа?
- Хаха, безсмислено бърборене.
- Само че не винаги ще бъде така, Паша.  Знай, че ще дойде ден, когато ти ще изгубиш всички, които те поддържат, бъди сигурен, този ден е по-близо, отколкото си мислиш.


Невероятно бяха преплетени в сериала  и съдбите на техните деца:


Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 22:00 от Sibilla

# 9
  • Мнения: 3 485
Привет !

Зарани    за темата ...   bouquet

Сибила за историческата информация .   bouquet


# 10
  • Мнения: 28 073
bowuu  Коя ли ще е годината, от която ще продължат newsm78
Едва ли ще е от възкачването на Селим на престола, въпреки че на мен ми се иска...



"През тъмните времена светлите личности се виждат най - добре"



Нямам никакви впечатления от играта на нито един от актьорите. Освен Берен Саат и Хюля Авшар, останалите са ми непознати. Прочела съм книгата "Тайната власт на харема" от Чавдар Михов, но физическите описания на героите са поизбледнели и ще ми е лесно с новите им образи.

# 11
  • Мнения: 50
Ето и първият ни великолепен колаж! И е съвсем "по темата" както се говори тук... Grinning
Тренди,  Heart Eyes  Hug благодаря за чувството ти за хармония, колко умело си вплела връзката между двете части на ВВ - кадри от сериала Великолепният век с младата Сафие, автентичния портрет на Сафие и промо-снимката на Сафие от новата поредица на Великолепният век - Кьосем!

Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 15:43 от Sibilla

# 12
  • София
  • Мнения: 6 287
Трендафилка, добре дошла! Радвам се, че се включи.  Hug

bowuu  Коя ли ще е годината, от която ще продължат newsm78
Едва ли ще е от възкачването на Селим на престола, въпреки че на мен ми се иска...
Навярно ще започнат някъде към 1595-96, детските години на Кьосем. Сериалът ще е изцяло за нея - от детските й години, през управлението й, та до смъртта й. Едва ли ще ни занимават със Селим, Нурбану и другите от този период, освен Сафийе.

Сибила, няма как да се разминем и с измислените герои.  Grinning  Ще се радвам обаче сценарият да не е толкова разтеглен, и да има колкото се може по-малко пълнеж, защото във ВВ измислените истории и герои ми идваха в повече. Ако някой може да провали цялата работа то това е сценаристът. Никаква вяра му нямам на Йълмаз Шахин.  Rolling Eyes 

По-наблюдателните фенове веднага са разпознали и Екин Коч - слабичкото момче с черната шапка. Явно посещението на двореца е част от подготовката им за сериала.

# 13
  • Мнения: 50
bowuu  Коя ли ще е годината, от която ще продължат newsm78
Едва ли ще е от възкачването на Селим на престола, въпреки че на мен ми се иска...
Няма нищо по-естествено от това, сериалът, продължение на Великолепният век, да започне с възкачването на Селим на трона. Както биха възкликнали французите по такъв повод - Le Roi Est Mort, Vive Le Roi!(Кралят е мъртъв! Да живее Кралят!)



Смъртта на Сюлейман и възшествието на Селим на трона

Зари,  с теб се разминахме в предположенията, докато аз подготвях поста си – ти вече си коментирала същия въпрос – писали сме едновременно.  Grinning
Мисля, че няма да е само разказ за живота на Кьосем, ще има до нейния султан Ахмет I няколко други султана на престола, може да ги пуснат на бърз кадър, но ще има - иначе няма да стане връзката с Великолепният век. Със сигурност вече можем да кажем, че в сериала ще участва Сафие, защо не и нейният мъж Мурад III(син на Нурбану и Селим), а най-вече, със сигурност, ще ни покажат сина на Сафие и Мурад - Мехмет III, който също е бил султан - той е правнук на Хюррем и Сюлейман.

Последна редакция: чт, 06 авг 2015, 18:49 от Sibilla

# 14
  • София
  • Мнения: 6 287
Че ще има, ще има, но едва ли ще са в центъра на историята. Може да ги споменат, може и да ни ги покажат за серия, серия и половина... кой знае.  Simple Smile  
Не знам защо, но не мога все още да възприема сериала като чисто продължение на ВВ. За мен е просто сериал създаден от същите продуценти, но разказващ за друга епоха и друг владетел.

Общи условия

Активация на акаунт