На море в Турция - тема 39

  • 129 662
  • 747
  •   1
Отговори
# 450
  • Бургас
  • Мнения: 10 827

Поискайте от агенцията да ви възстановят разликата за стаята.

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 09:58 от miss july

# 451
  • Мнения: 114
Ние пътуваме с тях по принцип,тази година също и не е имало някакви сериозни проблеми.Тази година обаче и мен ме изнервиха относно комуникацията за направените плащания.Внесли сме пълнят размер на исканата сума и то не беше скоро. Към днешна дата,нямам потвърждение за плащане,фактура или касов бон...изобщо нещо,което да ми е издадено от тях. На телефонно обаждане от наша страна се отговаря "ми два дни преди датата на заминаване,ни се обадете да ви кажем кога,в колко часа и от къде точно тръгвате" това е.Догодина и аз няма да ползвам тях,автобусите не са им много на ниво.
Това за Емералд Травел.
Тъй като ние не сме от София се бяхме разбрали с тях да ни донесат документите на летището, но каква изненада там се оказа, че не били длъжни да ни дават оригинали на ваучери и друго, били достатъчни само това което сме си разпечатали. Ами ако не бяхме си разпечатали нищо, в Антали представителя им ни искаше втори ваучер.......от къде да го взема? Пълна тъпотия.. Както и да е дано догодина пак сме в Анталия и пак да е хубаво. Рзбира се с друга агенция.  Mr. Green

# 452
  • Мнения: 6 031
...
Напротив, точно в агенцията е проблема, защото от представителя им в Анталия потвърдиха, че не е запазена стая с морски изглед, а едва ли не каквато се падне и също бяха изумени като им дадох да прочетат кореспонденцията ми с агенцията преди плащането, че на всякъде подчертавам за морския изглед. Не съм си развалила почивката заради тях, просто беше изключително непрофесионално от тяхна страна и най-вече че сега твърдят, че хотела нямал стаи с морска гледка..... ooooh! Shocked
Поискайте от агенцията да ви възстановят разликата за стаята.
+1 Peace
Аз бих поискала и компенсация в този случай!
Ако наистина в договора ви пише, че плащате за такава стая!

Винаги съм имала само един ваучер, който представям в хотела.
Да не помислите, че им се явявам адвокат на агенцията ... неее!!!, просто споделям опита си.  Laughing

# 453
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ваучерите в оригинал със застраховката към тях се представят в автобуса при заминаването. Поне при нас беше така миналата година (резервирахме с Екзотик Холидейс, но те продават пакети на Емералд). Всички документи си ги получихме в автобуса при настаняването. Иначе при пътуване с личен транспорт ми казаха, че не е нужно ваучерите да са оригинал, но аз изисках да ми ги пратят с куриер.

# 454
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
peterky2002 Точно и ние едната вечер си говорехме с компанията,че ако бяхме си тръгнали с колите,щеше да ни излезе пътя от Варна до Анталия около 450- 500лв с всичко и нямаше да го има това размотаване и губене на време в паркинг,автобуси,самолет,трансфер,да не говорим,че на връщане полета имаше и закъснение.Хубавото беше,че бяхме голяма компания и беше весело и забавно.Ако догодина решим да почиваме в Турция живот и здраве,ще търся друг вариант за пътуване. Не издържах и написах впечатленията си от хотела.

Здравейте групичка,преди няколко дена се върнах от страхотният Риксос Сънгейт Кемер-Белдиби.Хотела е прекрасен ,а съчетанието море,планина и борови гори е невероятно.Хотела е огромен като площ,за една седмица трудно може да се обиколи целият.Пътувахме с колата от Варна до Истанбул и от там със самолет до Анталия.Трансфера ни беше осъществен от Калипсо Тур,много добра организация.Пристигнахме в хотела около 09.00 часа,настаниха ни в 11.00 часа.Предвижването до стаята беше с голф колички.Стаята и терасата ни бяха доста големи,а за детето отделно имаше като стаичка,отделена със завеса.Банята е с вана и душ кабина,така,че едновременно може да се къпят двама човека.Мини бара се зареждаше всеки ден с Кока Кола,Кола лайт,Кола Зеро,зелена Кола,Спрайт,Фанта.бира Ефес,студен чай,вода,сокове на Капи,плодови млека.От хигиената в стаята нямам никакви забележки.Територията е огромна 250 декара,изключително зелена,навсякъде има много борове и цветя,които ухаят чудесно.Комплекса се поддържа много добре.Доста басейни,до които имаше разположени и барове,отделно имаше момичета и момчета с ролери,ако на някой не му се ходи до бара.Напитките са на доста високо ниво.Бейлис,Мартини,Уйски Джони имаше и други,но не обърнах внимание,айс кафета,фрапета,коктейли,Мохито.На всякъде имаше Кола Зеро и Бира Ефес в бутилки и в кенчета.По плажа имаше витрини с кенчета Кока Кола,фанта,студен чай,вода,бира.Има няколко ресторанта в които можеш да се храниш два основни Turkuaz и Veranda ,един за вечеря Pino ,един за закуска и обяд Фентъзи и отделно външният ресторант в който се предлагаха гюзлеме,лахманджун,супи,компир,плодове,салати,дюнер пилешки и телешки,пиле на грил,хамбургери,спагети,сосове,кюфтета,панирани хапки,риба,бутчета,крилца.Храната в ресторантите е доста обилна,пилешко,свинско,телешко,пуешко месо,риба,много салати,морски деликатеси раци,скариди,миди,калмари.Огромен избор на баклави,пасти,кремове,крем карамел,сутляш,грис,мляко с ориз,казан диби.За закуска невероятна баница,палачинки,омлет,пържени питки,халва,локуми,каймак.Плодовете им бяха на изключително високо ниво,страхотен вид имаха-банани,портокали,грейпфрут,ябълки,смокини два вида,ягоди,праскови,нектарини,грозде два вида,сливи ,круши,диня и пъпеш.Фрешове на витамин бара,който се намира до фитнеса.Посетихме италианският алакарт ресторант,останахме много доволни,едното семейство ходиха и на ливански ресторант,много им харесали месата,но останалите неща не.Водата по басейните и в морето много топла около 28-29 градуса.В морето е за предпочитане да се ползват акваобувки,макар,че ние не сложихме,но тук таме има малки камъчета.Водата изключително бистра,виждаха се как плуват между нас рибките.Аквапарка е с 10 пързалки,някой от тях доста екстремни,но за мен има нужда от реновация,малко е занемарен.Риксос са помислили и за най-малките.На доста голяма площ е разположено и детското кралство.Оградено е с висока ограда,а за да влезеш трябва да звъннеш на звънец и да отвориш вратата,направено е така,малките малчугани да не могат да излизат.В детската част децата имат на разположение,ресторант,бар,аквапарк,кино,ферма за зеленчуци,пързалки,люлки,катерушки,там се провежда вечер и детската анимация.Анимацията е малко по различна от другите хотели,тук всичко е свързано с купони и партита.Насладихме се на страхотно пул парти,светлинно шоу,балет Тодес.Риксос Сънгейт се слави с атракцията която предлага Зиплайн,това е спускане  по въже от единият край на хотела до другият,която струва 25 долара.Водните спортове са платени  парашут 80 долара,за двама 120 долара,джет 70 евро,разходка със скутера на Риксос 2 часа 500 долара,ние се възползвахме от тази разходка,договорихме се за 400 долара.Два страхотни часа,разходка в две пещери,плувахме с рибите в кристални води.Заведоха ни до хотел Макс Роял да видим прочутият бял пясък от Малдивите.Извън комплекса има пазар,доста скъп,единствено си взех магнитчета оттам.Взехме си под наем единият ден моторчета да се разходим покрай хотелите 1 час-10 долара.Разходихме се и до Кемер,съвсем малко градче,от хотела до Кемер 4.5 лири билета.Единият ден ходихме и до Анталия от хотела до Анталия 5.5 лири билета,автобуса ви оставя на автогарата,оттам с друг автобус номер 93 или 94 до центъра на Анталия.В заключение бих казала,че изкарах 8 страхотни дни в този рай,с удоволствие бих посетила друг хотел от веригата Риксос,защото наистина са на много високо ниво.Пускам ви личните си снимки от фейсбук!

https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.8792 … 813386&type=3 и още https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.8793 … 813386&type=3

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 12:22 от lora

# 455
  • Мнения: 33
Здравейте пратиха ми ваучерите  за  хотела  но  са  объркани  2 от  имената  на  латиница с  по една  буква, от агенцията  твърдят  че  няма  проблем но  все пак  -мнения

# 456
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте пратиха ми ваучерите  за  хотела  но  са  объркани  2 от  имената  на  латиница с  по една  буква, от агенцията  твърдят  че  няма  проблем но  все пак  -мнения
,
Настоявайте да ви ги коригират. Когато ми пускат резервацията и ми дават ваучерите винаги ме питат правилно ли са изписани имената ни /а моето име винаги го грешат, защото се изписва изчанчено на латиница/.

# 457
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Лора, благородно завидях Heart Eyes!

# 458
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Лора, благородно завидях Heart Eyes!
Ти не се ослушвай, ами си напиши отзива за Тюрбана /и ако може дълго и подробно/  Laughing

# 459
  • Мнения: 421
Лора , страхотни снимки   bouquet . Разгледах и MAXX ROYAL -а , много макс и много ройъл   Shocked

# 460
  • Мнения: 3 271
Лора, благородно завидях Heart Eyes!
Ти не се ослушвай, ами си напиши отзива за Тюрбана /и ако може дълго и подробно/  Laughing
И аз.и аз че за следващото лято е първи в списъка.Но щом си доволна.разчитам на вкуса ти. Heart Eyes

# 461
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Здравейте и от мен !Обещах като се върнем и ето ме .
На 4.9 се отправихме към Мармарис х-л Идеал Прайм Бийч 5*
Пътувахме с Ориент99 и от ново не ни разочароваха !Пътувахме с много добър автобус имаше монитори на всяка седалка ,спираше се на всеки 2 часа .
Пристигнахме в 8 часа сутринта в Мармарис посрещнаха ни тяхна агенция Калипсо -Есра много приянта и отзивчива дама .
Хотела голям с много зеленина ,много чист .Казаха ни ,че можем да закусим докато ни настанят .В 13 часа стаята ни беше готова .Казаха ни ,че е на 5 етаж с изглед към морето за което сме платили .
Качихме се и като ме лъхна една топлина малеее ужас!В стаята не се диша топло и климатика не може да навакса .Това беше първия - .Иначе откъм хигиена всеки ден чистеха и сменяха кърпите .
Слезнахме на басейна аниматорите хич ги няма .Сутрин минат да се отчетат и после в 15 часа и това е .
Относно ядене е това беше най-големия +то калмари ,език, пъдпъдъци разни и разнообразни специалитети от всякакво естество .
Морето хич го няма .На нас ни се видя мръсно откъм това че водата мътна ,камъни ,ами с една дума стояхме на басейна тъй като ни беше по добре .Има пързалки работят сутрин от 11 и след обед от 14 часа горе-долу 2 часа работят парзалките ,което е достатъчно .
Има и детски басейн с занимавки за малките .
Интернета ама хич го няма нито долу на рецепцията нито в стайте ту го има ,ту го няма играеш на тото дали ще хванеш и къде.Другия -.
Мармарис е страхотен град със много добри спомени сме .Много беше топло през деня до 45 градуса ,а вечерите спадаха до 30 .
Видяхме и фонтаните ,който са великолепни и си заслужава да се види .
Видяхме как на водна струя се прожектира филм Shocked
Бяхме на тура който се обикалят 4 те квартала Ситилер ,Алмудеалян /или преведено крушови градини /
Ичмилер и 4 го забравих .Много ни хареса тура !
Накрая Ориент99 ни взе 13 часа както ни бяха казали .Бяхме с още по хубав рейс .
Явно си имахме късмет за рейса .
Ами това е и нашата почивка завърши с много добри спомени !!!
Пожелавам на чакащите почивка хубави и топли дни !

# 462
  • Мнения: 132
В заключение бих казала,че изкарах 8 страхотни дни в този рай,с удоволствие бих посетила друг хотел от веригата Риксос,защото наистина са на много високо ниво.Пускам ви личните си снимки от фейсбук!

https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.8792 … 813386&type=3 и още https://www.facebook.com/ivelina.bratoeva.9/media_set?set=a.8793 … 813386&type=3
[/quote]
Радвам се, че сте имали една страхотна почивка. Описанието е страхотно! Благодаря! Нека всички правим подобни постове! Планирането за следващата година започва!

# 463
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Благодаря HugСтремя се подробно да описвам и да снимам хотелите в които съм почивала,за да мога да бъда после полезна и аз.Аз вече имам набелязани хотели за догодина,живот и здраве след Нова година,ще решавам.

# 464
  • Мнения: 5 138
Завърнахме се и ние от Гранд Ефе Йоздере
Цена-качество обслужване доволна и то много.
Не съм отишла със свръх очаквания и останах само с положителни впечатления .
Ориент 99 няма да коментирам, за разлика от пътуващите за Мармарис и хубавия автобус нашия бе нормален автобус на Хеброс бус, корави седалки и никакви екстри, но явно за Кушадасъ не заслужават монитори пътниците, но съм благодарна че отидохме и се прибрахме живи и здрави без инциденти по пътя.
Водачките няма какво да се каже , явно работата им се свежда до това да ти съобщят почивките и да изфучат ако се наложи да спрат някъде другаде.

Хотела
пристигнахме 6.30
веднага гривните и прави каквото щеш докато дадем стаята , бяхме си подготвени с бански и хавлии и на плаж
Креми представителката на Анеа травел ни събра в 10ч. обясни всичко подробно ,постоянно излизаха свободни стаи даваше ги веднага .
След като се наобядвахме и нашата стая бе готова , страхотно ситуирана с гледка към морето и басейна. Без да плащам без нищо , предимството на хотела е ,че трите му страни гледката е море.
Персонала любезен ,тича тича, платиш ли си носят ти и напитките
чистотата на ниво, всеки ден сменяха кърпи , чистеха баня и стая ,тераса
Храната разнообразно готвено всеки ден по три четири мръвчести , толкова и гарнитури топли , а мезета ,салати , десерти предостатъчно .
На закуска като че ли по еднакви бяха храните , но винаги имаше нещо което правят пред теб, катми, бухти, пържени филийки ,яйца на очи.
Десертите като в повечето хотели като гледам ,пасти торти,баклави ,кремчета, шекерпарета и т.н. правеха страхотно шоколадово  брауни на мен това ми стигаше.
Пиде всеки ден , което обожавам , риба също по един вид всеки ден, морски деликатеси нямаше, храната основно тяхна местна и традиционна, но вкусна.
от седем до десет вечерта , постоянно има къде и какво да хапваш, в бара до басейна от 11ч. като почнеха с хамбургерите,пиците,картофките и гюзлемите не спираха до 17ч. от 17 до  19 пък в ресторанта за следобедно кафе и чай дребни сладки и соленки предлагаха.
Нямаше бутане ,опашки за храна и свършване на нещо.
Алкохола местен и разреден , само червеното вино бе в състояние да ме омота Simple Smile
В басейна водата чиста и топла още от 8ч. Морето страшно чисто , но и каменисто, но ние си знаехме и с аква обувките никакъв проблем .
Всичко е наблизо на малка територия , удобно и приятно.
Имаше доста националности но най много турци.
Анимацията също ми хареса момчетата и момичетата се стараеха и аз максимално участвах.
Сутрин пилатес, след това дартс, волейбол, водна гимнастика, някаква игра с топчета , зумба, това през деня, вечер детско шоу различни по аранжимент танци на аниматорите , а петък вечер около басейна го правят по тържествено явно защото е последна за доста групи та имаше акробатично шоу на акробати от Кения , страхотни бяха.
Осем страхотни дни изкарахме и не съжалявам за избора на хотел.
Последния ден се издразних на наши представители, пристигнаха 200ч. българи, как така се събраха толкова много за този хотел не знам организирано ли нещо
бе не знам , но от заминаващите си държат стаята до два часа за да се изкъпели спокойно, а от пристигащитеедна двойка  мрънкаха
че такова чудо не е било, еми няма как едните да си държат стаята, а другите да са настанени , всеки иска да го настанят веднага ама като занапуска да не дава стаята си по рано.
Ние още в 9ч. освободихме стаята , не ни бе нужна повече ,има и душове има и съблекални и при добра организация стая не ти е нужна да държиш до два часа.
до 6.30 докато дойде автобуса си се възползвахме от басейна и морето и хотела .

Сега планирам снледващото
Palm Wings или Pine Bay ?

Общи условия

Активация на акаунт