На море в Турция - тема 39

  • 129 675
  • 747
  •   2
Отговори
# 555
  • Мнения: 4 500
Нашата излезе 1560 лв - двама възрастни с дете на 12 години, автобус от София до Анталия, 7 нощувки.
Цената е за ранни записвания, доста ранни  Mr. Green

# 556
  • Мнения: 417
Здравейте,никак не мога да се ориентирам с междуградските автобуси на Анталия. ooooh! Може ли някой да ми помогне като ми каже кой автобус трябва да хвана ,за да стигна от Ozkaymak Select Hotel до Konyaalti Beach?Намерих разни графики в нета,кое с коя буква се обозначава,но още повече се омотах.
Скрит текст:

# 557
  • Мнения: 18
Здравейте, вчера се завърнахме от хотел Гранд Паша. Изкарахме невероятна почивка!
Първо за хотела- обслужването, чистотата, отношението бяха страхотни. Огромно разнообразие на храна, както за закуска, така и обяда и вечерята. Всичко беше много вкусно приготвено.
Плажа - използва се този на Паша бийч, действително каменист, но не са необходими аква обувки. Повече ни хареса този в квартал Ичмелер, където ходихме два пъти, но се заплаща шезлонга и чадъра.
Записахме се на три екскурзии, до Родос, острова на Клеопатра и по река Далян. Всяка една от тях носи своята индивидуалност и неповторимост, но бих откроила тази на Клеопатра, като най- превликателна. Корабчето спира три пъти, край красиви и екзотични места да поплуваме. А за самия плаж просто нямам думи, изумрудено- зелена  прозрачна и много топла вода, издигаща се планинска верига срещу морето, просто неповторимо! Организацията беше перфектна, дойдоха пред хотела, взеха ни, след това те чакат пред корабчето, обратно отново те отвеждат пред хотела, нямаш грижа за нищо.
Екскурзиите ги закупихме от Били, в първа страница са дадени неговите координати. Действително много точен и позитивно настроен към нас българите човек,.Заведе ни в офиса си, където договорихме съответните екскурзии. Така спестихме 39 евро, за разлика от посрещащата фирма Посейдон.
Мармарис е много чист, красив и подреден град. Неповторима е атмосферата от гледката на пеещия фонтан, както и нощния живот.
В заключение тази почивка за нас беше глътка екзотика и пълно безвремие!

# 558
  • Мнения: 60
Извинете ме за тъпия въпрос - колко средно трябва да е цената на почивка в Турция за 2 възрастни и дете на 10 г. ,за да няма разочарования? Тъй като аз съм организаторът в нашето семейство искам да имам някаква финансова яснота от сега за догодина.
Не знам дали ще помогна много, нашата почивка тази година в Pegasos World Side за двама възрастни и дете на 9 год излезна 2 400 лв със самолетни билети от Стокхолм до Анталия в периода 03.09-11.09. В тази цена е включен и трансфера от и до летището в Турция. По късно ще пиша впечатления от хотела със снимки, но останахме много доволни от почивката.

Ние почивахме от 12.06.15г. в „Гранд Ефе“ Кушадасъ 2 възрастни + дете на 11г -1250лв на ранни записвания.
Благодаря, такъв ориентир ми трябваше, ол инклузив ли бяхте?

# 559
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Здравейте,

Вчера се върнахме от Мармарис и бързам да дам отзиви за ЕМРЕ БИЙЧ 4*, докато все още впечатленията ни са пресни. Предварително се извинявам за дългия пост, който именно затова ще сложа в спойлер.

Скрит текст:
Пътуването:
Пътувахме с Емералд. Пътят и в двете посоки беше по-малко от 20 часа. Автобусите бяха на Кричим Експрес-без монитори и доста тесни, но много чисти и с добър климатик. Пътуването мина неусетно, макар и без почти никакъв сън. Правихме почивки на всеки 2-3 часа.На ферибота се качихме веднага и в двете посоки. На границата на отване престоят беше 2 часа, на връщане проверките преминаха бързо. Като цяло пътуването мина леко, въпреки че автобусите определено не бяха подходящи за толкова дълъг път, включващ и нощен преход. Благодаря на Диди от Емералд, с която пътувахме на отиване, създаде ни страхотно настроение.

Хотелът:
Пристигнахме в ЕМРЕ БИЙЧ около 9 ч. сутринта. Оставихме багажите на съхранение, сложиха ни гривни и отидохме на закуска веднага като ни предупредиха, че ще ни настанят в 14:00 ч.

Междувременно имахме среща с представителя на местната агенция „Посейдон“, чието име умишлено няма да напиша, тъй като коментарите ми спрямо него никак няма да са ласкави.
На тази среща стана ясно, че в хотела презентираният от Емералд безплатен интернет не е наличен нито в стаите, нито в лобито. Доверявайки се на обещанията за безплатен интернет на цялата територия на хотела, голяма част от хората не бяха включили роуминг, надяваки се да комуникират с близките си именно чрез wifi и така останаха без връзка с България, а и помежду си.

Около 14:00 часа отидохме до рецепцията, за да видим дали е дошло време за настаняване. И тук следва голямата изненада – оказа се, че стаи за нас в ЕМРЕ БИЙЧ, за който бяхме платили няма. Трябва да уточня, че ЕМРЕ БИЙЧ и ЕМРЕ ХОТЕЛ са два отделни хотела, които са разположени близо един до друг, разделени от главната улица. За всеки от тях се правят отделни резервации като цената за ЕМРЕ БИЙЧ е малко по-виска, тъй като той е на първа линия и общата база, която ползват и двата хотела, състояща се от ресторант, барове, басени, плаж и т.н. се намира именно на неговата територия.

Всъщност, оказа се, че има свободна една единствена стая, разположена на партерен етаж, без балкон и гледаща непосредствено срещу импровизираната сцена между двата открити басейна. Тази стая, обаче, не беше обявена на цялата ни група от около 10-ина човека, а всяка двойка/семейство бяха извиквани поотделно като на всяка от тях беше казано, че ако не желаят въпросната стая единственият начин е да бъдат настанени в другия хотел. Някои от хората се съгласиха, но останалите поискахме да разговаряме с управителя, за да разберем какво се случва. И тогава започна голямата разправия, която, за съжаление ни остави горчив вкус още от първия ден. Няма да навлизам в подробности, защото освен неприятно и унизително, изживяването ни беше и доста дълго. В общи линии, въпросният управител се държа с нас арогантно и не криеше антипатията и раздразнението си.

Около 16:00 ч. повечето хора се примириха и бяха настанени в ЕМРЕ ХОТЕЛ, единствено ние получихме стая в ЕМРЕ БИЙЧ поради факта, че поискахме багажа ни да бъде донесен веднага, за да напуснем хотела и това неизбежо стана достояние на останалите посетители в лобито. В последствие установихме, че стаята, която ни беше дадена е от т.нар. икономичен клас – малка и с легло за двама 140х190 см., но беше тиха и приятна и тъй като не ни се разправяше повече останахме в нея. В последствие се оказа, че абсолютно всяка българска група е имала и продължаваше да има същия проблем до напускането ни в събота. След като се разрових по-надълбоко в отзивите в интернет, се оказа, че това е дългогодишна политика на хотела, каквото се оказа и обезщетението на настанените в ЕМРЕ ХОТЕЛ, състоящо се в безплатнен интернет за времето на престоя.

Държа да подчертая, че при така създалия се конфликт се свързахме незабавно с представителя на „Посейдон“, който не само не ни съдейства с нищо, но и определено не скри раздразнението си от нашите „претенции“.

Както и да е, от тук нататък започва наистина хубавата част:
Хотелът като цяло е компактен, кокетен, много чист, поддържан и приятен. Стаите се почистваха безупречно всеки ден със смяна на кърпите, спалното бельо се сменяше през ден, когато се допълваше и козметиката (шампоан, балсам, душ гел и течен сапун). Непрекъснато в хотела и около него можеха да се видят хора от персонала, които чистят и подерждат.

Плаж: Както нявсякъде в Мармарис плажа беше с насипан изкуствен пясък и с малки камъчета на влизане в морето, за който аква обувки далеч не ни бяха необходими. Във водата отново е пясък, покрит с дънни водорасли. А, да, и от хапещите рибки имаше  Crazy  . Иначе хотелът разполага с около 100-ина чадъра, разположени на пясъка и на платформа, които бяха напълно достатъчни за гостите в двете сгради като се има предвид, че голяма част от хората предпочитаха двата открити басейна – средна големина, но топли и чисти. Ставаше се рано само ако се запазваха шезлонги на първа и втора линия.

Храна:
Вкусна и изобилна, макар първоначално да създаваше  впечатление, че не е достатъчно разнообразна. В ресторанта нямаше опашки, храната непрекъснато се допълваше ако свърши. Единственият минус на ресторанта беше, че масите бяха разположени на 90 % навън, където задухът беше голям, въпреки чадърите и тентите. Но пък гледката към морето компенсираше всички неудобства.  Heart Eyes

По-подробно, на закуска имаше обичайните за всеки хотел неща, както и задължителните турски тестени закуски, банички, гюзлемета, също и приготвени на място мекици, палачинки, гофрети, омлети и други вкустоии, които не можах да опитам.

На основните хранения задължително имаше поне един вид риба, както и няколко вида месо, приготвено по различен начин (печено, задушено, пържено, дюнер), много пресни салати и пресни плодове – диня, пъпеш, грозде, ябълки, круши, сливи. Наред с това имаше доста видове готвена храна за всеки вкус. За десерт, всеки ден имаше по няолко вида баклави и други местни сладкиши, за които не мога да дам мнение, защото не обичам, сладолед също.

Между храненията се сервираше следобедна закуска от пидета, гюзлемета, хамбургери, пици и спагети, а в единия бар през цялото време на разположение бяха сладки, соленки и кексове.

През нощта имаше късна супа, която не видяхме да сервират нито веднъж.

Последните две вечери имахме турска вечер и морска вечер, които ни изненадах доста приятно с разнообразие на ястия и специалитети. Heart Eyes

Безалкохолните напитки бяха от машина. Бутилираната вода се заплащаше. Алкохолните напитки бяха местни, но учудващо разнообразни, приятни и без да са разреждани.(Имайте предвид, че ние се събрахме голяма група, в която всеки предпочиташе нещо различно, но никой не се оплака от качеството. Лично аз мога да похваля бялото им вино.) Основният бар беше един с голяма тераса, а по време нахранене отваряше и барът на ресторанта. Бар имаше и на басейна, но не сме го посещавали.

И може би трябва да уточня, че абсолютно всички хранения и напитки са на самообслужване.

Анимация:
Определено слабо място на хотела, но съм склонна да приема, че анимация в подобен хотел не е и толкова необходима, тъй  като той е в сравнително централната част на Мармарис, предразполагаща към излизане и забавления извън хотелската част. Аниматори бяха две момчета, които през деня организираха игра с хвърляне на топки на плажа и импровизирана гимнастика в басейна. Вечер не зная какво се е организирало, тъй като не седяхме в хотела, но веднъж попаднахме на бинго вечер, след която танцуваха няколко латино двойки и акробати. Като цяло ние не сме и търсили анимация при резервацията, затова липсата й не ми повлия по никакъв начин на общото впечатление от хотела.

Екскурзия:
Закупихме от „Посейдон“ ексукрзията до Далян – Каунос за 23 Евро на човек, въпреки, че знаехме, че тяхната цена е по висока от тази на местните агенции (за справка – 18 Евро на човек от местна агенция и по 14 Евро на човек непосредствено от кораба, който осъществява превоза). Екскурзията беше невероятна, продължи 12 часа и беше най-хубавият ни и разнообразен ден от почивката. Няма да разказвам в подробности за нея, защото има достатъчно информация в предишните теми, но горещо препоръчвам, беше прекрасно.  Heart Eyes Тук искам да благодаря на Ива – момичето от „Посейдон“, което ни придружаваше през целия ден, страхотна беше! Hug

Посетители:
Хотелът беше населен предимно от анлгичани, имаше също така малко турци, руснаци и френскоговорящи. Българите бяхме не повече от 20 човека, от които общо осем спретнахме страхотна компания. При заминаването ни ни направи впечатление, че пристигащите бяха предимно българи.

Обобщение:
На хотела бих дала 4 от 5 единствено заради проблемите, които имахме с настаняването първия ден и недотам любезното отношение на рецепцията, което не се промени до края.
И въпреки, че няма да повторим нито ЕМРЕ БИЙЧ, нито Емералд, сме сигурни, че Мармарис определено си заслужава и бихме  се върнали отново. Изкарахме страхотно и срещнахме чудесни хора. С радост мога да обобщя, че въпреки всичко, първата ни почивка в Турция беше чудесна! По- нататък ще кача и снимки.


Рапорт даден! Peace
Прекрасно изкарване желая на всички, които тепърва ще почиват!   Hug
Благодаря и на всички, които отговориха на въпросите ми и споделиха информация!      bouquet


Съжалявам,че сте имали неприятности,но по принцип често им се случва на Емералд,много е важно,агенцията към,която плащате да работят с професионалисти,които ще ви посрещнат и при възникнал проблем няма да ви се "зъбят",а ще ви помогнат Peace

Клевър,аз пък съм другата крайност,под 2100 лв не съм плащала за хотел,за двама с транспорта Peace

# 560
  • Мнения: 3 021
Избора на хотел и място за почивка, зависи и от финансовите възможности, стандарта, на който сте свикнали, анимацията, аквапарковете, местата около хотела. За нас съм разбрала и обикновено търся хотел /пътуване със самолет, за двама/ от 1400 до 1600 евро на ранни записвания, до 1800 през април. До сега, при такива критерии, почти не съм бъркала с избора си, може би само тази година, независимо, че имаше много плюсове, хотелът, в който бяхме - "Барут Хемера" в Сиде - ми се видя малко надценен.

От друга страна, миналата година, бяхме в едно малко хотелче 4 звезди в Мармарис, по-популярно в чуждите сайтове, за около 900 евро за двама /със самолет, на ранни записвания през февруари/. Не беше лошо - чисто, любезен персонал, гладни не останахме, нямаше особено голямо разнообразие в храната,  нямаше басейн, просто друг вид почивка.

Пиша това, защото ние не знаем кой, какво търси, какви условия иска да има....

# 561
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Абсолютно съм съгласна,за това си написах и мнението,никой не знае какво ще се хареса на Клевър и нейното семейство Peace

# 562
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Кажете някой читав метеорологичен сайт. Гледам gismeteo и accuweather, но и в двата сайта прогнозите доста се различават. Дано хванем хубаво време в Мармарис началото на октомври, че като гледам прогнозата, нещо се отчайвам.

# 563
  • Мнения: 1 678
Много ви благодаря за отговорите, то и аз имам някакви неясни още идеи, но вашите отговори ми помогнаха. Догодина - дано.

# 564
  • Мнения: 1 467
Кажете някой читав метеорологичен сайт. Гледам gismeteo и accuweather, но и в двата сайта прогнозите доста се различават. Дано хванем хубаво време в Мармарис началото на октомври, че като гледам прогнозата, нещо се отчайвам.

miss july, не искам да те разочаровам, но в събота, когато си тръгвахме, времето в Мармарис се развали още в ранния следобяд. Днес, когато отпътуваха към България нашите познати от хотела споделиха, че в последните два дни там си е било дъждовно и направо студено - под 20 градуса. Дано хванете хубаво време, все пак в Мармарис лошо време за този период от годината е необичайно и временно явление, както споделиха и от персонала. Стискам палци! Peace

# 565
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Кажете някой читав метеорологичен сайт. Гледам gismeteo и accuweather, но и в двата сайта прогнозите доста се различават. Дано хванем хубаво време в Мармарис началото на октомври, че като гледам прогнозата, нещо се отчайвам.

miss july, не искам да те разочаровам, но в събота, когато си тръгвахме, времето в Мармарис се развали още в ранния следобяд. Днес, когато отпътуваха към България нашите познати от хотела споделиха, че в последните два дни там си е било дъждовно и направо студено - под 20 градуса. Дано хванете хубаво време, все пак в Мармарис лошо време за този период от годината е необичайно и временно явление, както споделиха и от персонала. Стискам палци! Peace
Миналата година пристигнахме на 26.09 в Мармарис и беше доста студено. Беше валяло през целия път от Бургас до Мармарис. На другия ден също беше леко хладно, но след това времето се оправи. Надявам се, че валежите, които дават за нашия период на престой са по-скоро тип лек дъждец следобяд и да успеем да поплажуваме и най-вече - да направим една разходка до Егейските острови  Simple Smile

# 566
  • varna
  • Мнения: 48
Здравейте на всички Simple Smile
Бих искала да споделя с Вас моите впечатления от почивката ни в Турция , тъй като ми бяхте много полезни и от прочетеното успях горе- долу да се ориентирам в обстановката - та може да бъда полезна на някой . Трябва да кажа , че това ни беше за първи път -летенето със самолет и почивка в Турция  Simple Smile , та нямам база за сравнение.
 Пътувахме с Емералд по самолетна програма от Варна . Края на месец април резервирахме за хотел Ефталия Вилидж , района на Алания . Проблеми с транспорта не сме срещали и като организация , и като пътуване. Трансфера е около 2 часа и половина от летището . При посрещането се появи една дама от посрещащата фирма Сонар - качи се в автобуса ,  представи се , каза кога ще бъде в нашия хотел и изчезна - не пътува с нас .
Пристигнахме в хотела в 20.30 ч. , на рецепция ни казаха да си оставим паспортите и ваучера, сложиха ни гривни  и ни пратиха бързо да вечеряме , тъй като вечерята е до 21.00 ч. Вечеряхме ( срещнахме трудности с намирането на вилици  Laughing) , но се справихме .
  Мъжа ми беше прежаднял , та се ориентирахме бързо към бирата  Laughing, тъй като не знаехме точно в коя къщичка ще сме ( ако сме далеч ), та решихме да свършим тази работа преди настаняването .
 На рецепция ми дадоха да разпиша нещо по настаняването  , подаде ми паспортите  и още един ваучер  и каза , че ще бъдем настанени в друг хотел - Ефталия Аква .Донякъде бях подготвена , тъй като    scrye беше споделила тук , че също са я преместили ( за което й благодаря  bouquet , както и на Nefertarri   bouquet , която ми помогна на ЛС ) .Тук е мястото да вметна , че не срещнахме " топло и любезно отношение " за каквото чета по другите хотели , но.........
Разбира се леко се ядосах , тъй като ми отне години наред да убедя съпруга си за почивка в Турция , а имах и рожден ден в деня на пристигането , та малко в повече ми дойдоха емоциите. Настаниха ни в Аква , пиколо ни качи багажа до стаята и така ....почивката започна . Като си тръгвахме , разбрах , че малко ни претупаха на рецепция , понеже преди мен имаше две дами , които се настаняваха , та на тях им предложи проспект на хотела , както и ключ за сейфа , който е безплатен - при нас това го нямаше ( не ми пречи , просто ми направи впечатление ).
Стаята беше тройна (спалня + единично легло + допълнително легло ).Преди да си легнем установихме , че имаме само два комплекта хавлии , пък сме трима , на спалнята и единичното легло  нямаше завивка -само долен чаршав .В същото време допълнителното легло беше заредено и с двете неща  Laughing. Реших , че няма да се обяснявам и ще ползваме бельото на допълнителното легло , но слязох да си искам хавлия и след 10 минути бяха доставени още две  в стаята.
 Странна беше смяната на бельото и хавлиите , така и не разбрахме кога ги сменят , понеже единия ден бяха сменени само долния чаршав на спалнята и горния на допълнителното легло Grinning , после обратното и въобще странна работа . Първите хавлии , тези по - малките бяха " произведени" от накъсани големи .
За храната -  липсваха наистина чисто техните си десерти - баклави , кадаифи  и др. , бяха основно кремчета с различни цветове , плодове имаше- дини , пъпеши , сливи  , но доста безвкусни( или аз не съм си ги избирала както трябва ). З а обяда не мога да кажа , тъй като се хранехме на ресторантите  в  Ефталия Айлънд , където имаше месо от дюнер , пържени бутчета  и др.
Основно прекарвахме деня в Айлънда , само първия ден бяхме в аквапарка на Аква . Имаше много приятна анимация на басейна в Айлънд .
Въпреки , че в поста ми има негативи , на нас си ни хареса - не тръгнахме с  "голямата кошница " и от там и липсата на разочарование . Не сме претенциозни и по - скоро се забавлявахме на ситуациите в които попадахме .
    Благодаря на всички , които споделят мненията си за хотелите и опита  - помагат много .
Една вметка да направя - след завръщането ни , прочетох отзивите на първа страница за Ефталия Аква  Grinning - е ми важат си   и промяна няма .
Дългичък стана поста  , а  има какво още да се пише , но ако някой има въпроси да пита  .

    Весели и приятни почивки на всички на които предстои заминаване , а на всички останали успех в ранните записвания и планирането на отпуските  за лято 2016 г. и аз ще съм една от тях ( дебнещите оферти )

# 567
  • Мнения: 5 459
Искам да запитам......тя рибата ще в морето но-на ранни записвания може ли за Анталия да се намери читав хотел до 3500 за трима възрастни със самолет, че дисковата ми вече започна да се бунтува и не желае да пътувам с автобус  Wink Имам предвид вече 2016 година.

# 568
  • Мнения: 582
Кажете някой читав метеорологичен сайт. Гледам gismeteo и accuweather, но и в двата сайта прогнозите доста се различават. Дано хванем хубаво време в Мармарис началото на октомври, че като гледам прогнозата, нещо се отчайвам.

 Ние с теб май сме последна смяна за тази година, или поне не виждам други пишещи. За Бодрум също го дават гадно времето и направо ми се реве. Като сложиш и удавените сирийски деца по бреговете на Бодрум леко започва да ми минава ентусиазмът....

# 569
  • Мнения: 110
И нашата прогноза за Анталия не е много читава  Grinning от 4-ти до 11-ти дъжд , но аз съм оптимист и вярвам , че ще е слънчево и топло Naughty Naughty

Общи условия

Активация на акаунт