На море в Турция - тема 39

  • 129 674
  • 747
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 807
Здравейте,

вчера се завърнах от Ephesus princess, Кушадасъ и затова споделям за почивката, надявам се да помогна на някой бъдещ почиващ там  Grinning

Пътувахме със самолет, агенцията беше Емералд. Всичко беше точно и на отиване и на връщане, трансфер от летището до хотела. Пътят беше доста обаче, защото кацнахме в Бодрум, а до Кушадасъ са 119км., което взехме за 3 часа (автобусите в Турция карат доста бавно и според ограничителните табели).
Настаниха ни в хотела - абсолютен рай! Комплекса се състой от main building (хотелска част) и вилна част с къщички, разпръснати в нещо като парк. Ние си бяхме платили за club room във вилната част, което е самостоятелна стая с голямо двойно легло и диван. Отивайки на рецепцията се разбра, че има празни family rooms, които пак са във вилната зона, но са много по-големи и ни настаниха в такива без никакво доплащане. Тези фамилни стаи се оказаха огромни самостоятелни апартаменти - 2 спални, хол, стая за дрешник, тераса, баня и тоалетна  Hug реновирани са и са пуснати миналото лято за 1 път, страшно луксозни, италиански мебели, всичко в бяло - абе страшма красота  Laughing Мини бара е безплатен и се зарежда всеки ден. Кърпи и чаршафи се сменят всеки ден. Единственото ми опасение беше свързано с някои коментари, че вилите са далече от хотелската част - ресторанти, басейни и т.н., но се оказа, че изобщо не е така и достигахме до там за около 1 минута пеша.

Относно храната - доволна съм! Понеже комплекса е на Ултра Ол Инклузив, има много малки периоди в денонощието, през които няма храна  Laughing не е както други хотели само закуска, обяд и вечеря. Някои ястия наистина се повтарят всеки ден, но винаги има тематична храна в различните вечери, например вечер на турската кухня, вечер на рибните храни и т.н. много салати, много плодове, няколко супи, доста основни ястия. Включени са алкохолни питиета цял ден, до 11 вечерта, около басейните, местата за хранене. Персонала е доста учтив - е, има и намусени от тях, но като цяло си говорят с нас, смеят се, закачат ни, много мили хора Simple Smile

Има няколко а-ла-карт ресторанта, в които може да се ходи безплатно по веднъж във всеки. Общо взето имаше места за всичките, но ние отидохме само на италианския (просто не се организирахме да отидем и на другите  Laughing ) Изкарахме си страхотно там - 5 степенно меню, с включени безалкохолни напитки - само алкохола се заплащаше. Вярно - порциите бях много малки, но понеже ни сервираха предястие, салата, паста, основно и десерт, мога да кажа, че дори мъжете бяха преяли  Laughing Ресторантът беше стъклен, на последния етаж и имаше уникална гледка към Егейско море и останалите хотели в района.

Анимацията - слабичка ... има аеробика сутрин около басейна, после игри като дартс, фризби, следобяд има водна топка и воден волейбол, но като цяло не са много активни аниматорите. Един от дните имаше пяна парти долу на плажа - голям купон  Laughing танцувахме, пръскахме се, омазахме се целите, много беше весело.
Вечер винаги има нещо - или жива музика, или редовните Мис хотел, Мистър хотел, игри с публиката ...

Относно плажа на хотела - честно казано - гаден е. Ходихме само веднъж до него. Пясъкът е индустриален, докаран от някъде. на слизане е много лесно за ходене, около 3 минути, но на качване е доста и използвахме влакчето, което разкарва от и до хотела. Водата е доста мътна, има всякакви гадни риби, морски таралежи и някакви животни, за които ни предупредиха, че се залепват за водораслите и парят ... плажът определено не си заслужаваше повече от веднъж ходене. Иначе също имаха храна и напитки там, музика, шезлонги с меки шалтета, чадъри и доста хора, което е странното  Laughing

Едно от неприятните неща за комплекса е, че има много оси. Вчера (на последния 8ми ден) ме ухапа една. Осите са главно на закуска и обяд, докато се хранехме, но има и пред хотела, също в парка по пътя към вилите. Понеже точно до нашия хотел се намираше Aqua fantasy (хотела) хората там ми казаха, че и при тях е същото и че и там са пострадали също. Затова не знам дали проблема е цялостен за целия район, или просто тези комплекси не правят нещо по въпроса - не мога да кажа.

Ходихме на организираните екскурзии до Памуккале, Ефес, къщата на Дева Мария и едно от седемте чудеса на света - храмът на Артемида. Един от дните ходихме до центъра на Кушадасъ - на 8км. е от хотела. Ползвахме маршрутките - много удобни, струват 3 турски лири на посока на човек и минават през 5 минути точно пред хотела.

Като цяло съм страшно доволна от изкарването, заслужаваше си всеки един лев, който бяхме дали за почивката. Ако мога да бъда полезна с информация относно други въпроси - на разположение съм  Wink

# 586
  • Мнения: 3
Здравейте! Януари направих резервация за почивка в Турция - Кушадасъ - за хотел Onyria Claros 5* с туристическа фирма Емералд. Подготвих си паспорта, платих си сумата,дадоха ми дата,час и място на тръгване (11.09 - 16ч - пл. "Ал. Невски" гр. София).Дойде деня - тръгнахме с автобуса (беше тясно Sad ) , всичко добре по пътя, разстоянието от София до хотела го взехме за 19часа. При пристигане в хотела,започнахме да се настаняваме и ето първия проблем- след като момичето,което работи във фирма Емералд изрично ни каза,delux room са вилите,standart room са стаите в хотела и т.н. си запазих standart room garden view, оказа се в хотела,че е точно обратното,и че когато съм направила резервация са ми дали грешна информация. Преживях го. Мина почивката,дойде време да си тръгвам и ето нов проблем. След двудневно издирване на гида по телефона и в хотела,най-накрая разбрах,че автобуса за връщане в България ще дойде в 16ч.  На 21.09 - 16ч. съм готова с багажа,документи и седя и чакам с още 14 души автобуса,но няма никой. В 19ч. след като най-накрая успяхме да се свържем с гида и ни казаха,че след 45мин автобуса ще дойде. Чакаме цялата група и в 20:30ч. най-накрая дойде едно бусче (тип маршрутка),натовари ни и каза ,че ще ни закара до друг автобус ,който е след Измир,защото автобуса ,който е трябвало да ни вземе се е счупил по пътя. Закараха ни на мястото в 22:30ч . В автобуса ,който ни чакаше имаше около 30тина души (и свободни 15 места) ,които бяха притеснени как сме пътували, как ни се е счупил рейса и т.н. След като им обяснихме,че 4часа чакаме някой да дойде и да ни вземе от хотела,те казаха,че гида им е предал, че чакат 15 души,на които им се е счупил автобуса и ще ги докарат с едно малко,старо бусче което не могло да кара бързо и че те трябва да ни изчакат. Като чухме какво са им казали им обяснихме нашата версия. Оказа се че от фирма Емералд са забравили да ни вземат от хотела,защото след като сме се свързали в 19ч с гида,той се е обадил на автобуса,и в 19:15ч те са отбили от пътя да ни изчакат,пратили са да ни вземат по спешност,с измислената история за счупения автобус и раздрънканото бусче(изобщо не беше такова) и докато ние чакаме да дойде някой в хотела,хората в рейса са чакали часове наред и са им казвали лъжи. След като разбрахме как стоят нещата попитахме гида,който не можа да ни даде адекватно обяснение ,като се измъкваше с версията за счупения автобус и как и е била паднала батерията на телефона и не може да свърже с шефа си. Разстоянието от хотела до София го изминахме за 14часа. В крайна сметка така и не се разбра защо са ни забравили да ни вземат. Благодаря на фирма Емералд,че са наясно с това което предлагат и  за кошмарното пътуване!

# 587
  • Мнения: 72
По принцип гида има списък с хотелите и хората които трябва да вземе,или е бил разсеян или са му дали неточна информация. #2gunfire

# 588
  • Мнения: 3
По принцип гида има списък с хотелите и хората които трябва да вземе,или е бил разсеян или са му дали неточна информация. #2gunfire
по принцип да и ние питахме къде е списъка с имената ни ,но не ни дадоха отговор

# 589
  • Мнения: 72
Кой ви беше гида

# 590
  • Мнения: 16
Здравейте! Януари направих резервация за почивка в Турция - Кушадасъ - за хотел Onyria Claros 5* с туристическа фирма Емералд. Подготвих си паспорта, платих си сумата,дадоха ми дата,час и място на тръгване (11.09 - 16ч - пл. "Ал. Невски" гр. София).Дойде деня - тръгнахме с автобуса (беше тясно Sad ) , всичко добре по пътя, разстоянието от София до хотела го взехме за 19часа. При пристигане в хотела,започнахме да се настаняваме и ето първия проблем- след като момичето,което работи във фирма Емералд изрично ни каза,delux room са вилите,standart room са стаите в хотела и т.н. си запазих standart room garden view, оказа се в хотела,че е точно обратното,и че когато съм направила резервация са ми дали грешна информация. Преживях го. Мина почивката,дойде време да си тръгвам и ето нов проблем. След двудневно издирване на гида по телефона и в хотела,най-накрая разбрах,че автобуса за връщане в България ще дойде в 16ч.  На 21.09 - 16ч. съм готова с багажа,документи и седя и чакам с още 14 души автобуса,но няма никой. В 19ч. след като най-накрая успяхме да се свържем с гида и ни казаха,че след 45мин автобуса ще дойде. Чакаме цялата група и в 20:30ч. най-накрая дойде едно бусче (тип маршрутка),натовари ни и каза ,че ще ни закара до друг автобус ,който е след Измир,защото автобуса ,който е трябвало да ни вземе се е счупил по пътя. Закараха ни на мястото в 22:30ч . В автобуса ,който ни чакаше имаше около 30тина души (и свободни 15 места) ,които бяха притеснени как сме пътували, как ни се е счупил рейса и т.н. След като им обяснихме,че 4часа чакаме някой да дойде и да ни вземе от хотела,те казаха,че гида им е предал, че чакат 15 души,на които им се е счупил автобуса и ще ги докарат с едно малко,старо бусче което не могло да кара бързо и че те трябва да ни изчакат. Като чухме какво са им казали им обяснихме нашата версия. Оказа се че от фирма Емералд са забравили да ни вземат от хотела,защото след като сме се свързали в 19ч с гида,той се е обадил на автобуса,и в 19:15ч те са отбили от пътя да ни изчакат,пратили са да ни вземат по спешност,с измислената история за счупения автобус и раздрънканото бусче(изобщо не беше такова) и докато ние чакаме да дойде някой в хотела,хората в рейса са чакали часове наред и са им казвали лъжи. След като разбрахме как стоят нещата попитахме гида,който не можа да ни даде адекватно обяснение ,като се измъкваше с версията за счупения автобус и как и е била паднала батерията на телефона и не може да свърже с шефа си. Разстоянието от хотела до София го изминахме за 14часа. В крайна сметка така и не се разбра защо са ни забравили да ни вземат. Благодаря на фирма Емералд,че са наясно с това което предлагат и  за кошмарното пътуване!

 за емералд и аз съм чувала че често забравят туристите си.

# 591
  • Мнения: 48
Здравейте,
Какво ще кажете за празнуване на Нова година в Турция и по специално за Анталия.
Струва ли си?

# 592
  • Мнения: 262
Здравейте,
Какво ще кажете за празнуване на Нова година в Турция и по специално за Анталия.
Струва ли си?
Според мен-Да,но съветвам да подберете хотела внимателно.Търсете такъв с отлични отзиви,не малък Спа център и разбира се отопляем вътрешен басейн/те почти всички имат такъв/.Мога да Ви насоча към някои като списъка остава отворен разбира се- Granada Luxury, long Beach,Belkonti Resort,Sueno beach,Crystal Palace,Miracle,Crystal Deluxe и др. Peace

# 593
  • Мнения: 3 940
Някой ходил ли е последната дата на октомври в Кушадасъ?!
Иска ми се да се разхождаме из града и да почиваме така...

Последна редакция: чт, 24 сеп 2015, 09:38 от This_season

# 594
  • Мнения: 582
 Здравейте, има ли някой, който да е в Бодрум в момента? Чета, че положението е извънредно, някакви наводнения? Някой с инфо?

# 595
  • Русе
  • Мнения: 166
minimouse-в турските медии пише за -Ялъкавак,Тургутрейс,Конаджък и Битез.Тези райони са най-пострадали.Доста наводнени работни места и къщи ,разбити пътища,заведения и магазини и т.н.Бил е един 3-часов порой,какъвто не са имали от 30 години.

# 596
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Здравейте, има ли някой, който да е в Бодрум в момента? Чета, че положението е извънредно, някакви наводнения? Някой с инфо?
Ние днес бяхме на разходка в Бодрум. За туристите няма нищо необичайно. Наистина ми направи впечатление, че изпомпват вода от някои приземни помещения, но и да е имало някакви потопи, явно хората са се справили вече с проблема. Дъждът беше във вторник.
При нас в Пловдив, ако се изсипе толкова дъжд няма да можем да се отводним месеци наред.

Последна редакция: чт, 24 сеп 2015, 22:13 от ican

# 597
  • Мнения: 582
Здравейте, има ли някой, който да е в Бодрум в момента? Чета, че положението е извънредно, някакви наводнения? Някой с инфо?
Ние днес бяхме на разходка в Бодрум. За туристите няма нищо необичайно. Наистина ми направи впечатление, че изпомпват вода от някои приземни помещения, но и да е имало някакви потопи, явно хората са се справили вече с проблема. Дъждът беше във вторник.
При нас в Пловдив, ако се изсипе толкова дъжд няма да можем да се отводним месеци наред.

Страхотно, исках да чуя информация от някой, който е бил там. Наистина успокоително. Благодаря.

# 598
  • Мнения: 737
И ние пристигнахме в Бодрум на 22.09. (денят, в който не спря да вали, но страшно силно!!!) Хотелът се наводни. Не спря да вали и през нощта. Но на следващия ден вече нямаше и помен от наводнението поне в хотела. В Бодрум, кал по улиците, изпомпват кал от мазета, наводнени магазини (явно, наистина не са имали такъв дъжд скоро). Сега обаче няма нито едно облаче и даже съм доста закъсняла за плажа Simple Smile до скоро

# 599
  • Мнения: 7
Здравейте на всички.
За съжаление свърши и моята слънчева почивка в Сиде хотел Sunrise Park Resort,който надмина очакванията ми.Хотела е разположен на огромна зелена територия,в съседство е хотел Starlight,който е на същия собственик и двата хотела са обединени и можеш да ползваш басейните,ресторантите и всичко на територията им.Има влакче,на което можеш да се возиш безплатно от единия до другия хотел.Има няколко басейна с барчета към тях.Плажа е много голям,но при влизане в морето имам много камъни и без аква обувки е трудно влизането и излизането.
Ресторантите също бяха много хубави,единия който работи на закуска и обяд е направен като пещера,с течаща вода,езеро с вода и вътре в него масите за хранене.Много прохладен за летните горещини.Другия на една огромна тераса с невероятен изглед към морето.
Анимацията не беше много силна,беше обща и за двата хотела,дневната само на басейна пред Starlight,а вечерната една вечер в амфитеатъра на Sunrise,a на следващата на една сцена обикновено жива музика пред другия хотел.И така неусетно мина почивката ни,ту в единия,ту в другия,много разнообразно.
Много снимки съм публикувала в групата във Фейсбук Анталия-почивки,хотели,забележителности.....

Общи условия

Активация на акаунт