На море в Турция - тема 39

  • 129 666
  • 747
  •   1
Отговори
# 600
  • EU
  • Мнения: 164
Привет от Бодрум:) путувахме много спокойно с колата даже по бързо от поседния път:) вемето е страхотно. За съжаление бурята от миналата седмица е повредила някои от бунгалата в нашия хотел - Vogue - затова ни дадоха фемили рум вместо стандартна стая разбира се не се оплаквам Wink

# 601
  • Мнения: 582
 Здравейте, някой може ли да ми каже възможно ли е допълнителните екскурзии да се заплащат в лири, а не в евро? Става въпрос за Бодрум.

# 602
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Здравейте, някой може ли да ми каже възможно ли е допълнителните екскурзии да се заплащат в лири, а не в евро? Става въпрос за Бодрум.
Не знам дали посрещащата агенция ще се съгласи да платите в лири, но за местните агенции няма проблем. Просто ще ти изчислят сумата за екскурзията в лири. Обикновено местните агенции работят с няколко валути /обикновено турска лира, паунд, евро, долари/.

# 603
  • Мнения: 582
Благодаря! Мисля да се пазаря на място с някоя местна туристическа агенция, но просто не знаех дали ще приемат и лири.

# 604
  • Варна
  • Мнения: 495
Благодаря! Мисля да се пазаря на място с някоя местна туристическа агенция, но просто не знаех дали ще приемат и лири.

Естествено, че може просто предпочитат евро, защото лирата е много нестабилна..Аз в Мармарис си платих екскурзията при Били в лири.Той искаше евро или долари, но ние нямахме, а агенцията му не работи с карти.

# 605
  • Мнения: 262
Здравейте на всички.
За съжаление свърши и моята слънчева почивка в Сиде хотел Sunrise Park Resort,който надмина очакванията ми.Хотела е разположен на огромна зелена територия,в съседство е хотел Starlight,който е на същия собственик и двата хотела са обединени и можеш да ползваш басейните,ресторантите и всичко на територията им.Има влакче,на което можеш да се возиш безплатно от единия до другия хотел.Има няколко басейна с барчета към тях.Плажа е много голям,но при влизане в морето имам много камъни и без аква обувки е трудно влизането и излизането.
Ресторантите също бяха много хубави,единия който работи на закуска и обяд е направен като пещера,с течаща вода,езеро с вода и вътре в него масите за хранене.Много прохладен за летните горещини.Другия на една огромна тераса с невероятен изглед към морето.
Анимацията не беше много силна,беше обща и за двата хотела,дневната само на басейна пред Starlight,а вечерната една вечер в амфитеатъра на Sunrise,a на следващата на една сцена обикновено жива музика пред другия хотел.И така неусетно мина почивката ни,ту в единия,ту в другия,много разнообразно.
Много снимки съм публикувала в групата във Фейсбук Анталия-почивки,хотели,забележителности.....
eli-alex , Подкрепям напълно този пост. Огромна територия,превъзходно поддържана от градинарите,любезен персонал,добра храна и много чисто . Вярно че базата е поостаряла/особенно в клубната част/,но хотелите имат нов мениджмънт ,който е планирал реновация догодина.

# 606
  • Мнения: 1 521
Ние също се върнахме от нашата почивка CryТолкова чакана,и свърши за миг. Пътувахме с Емералд,от Варна и имахме удоволствието да пътуваме с Диди. Часовете минаха неусетно, преминаването но границата и качването на ферибота се побират в две цигари време.Пристигнахме в 5,30 сутринта в хотела, пиене на кафе и разглеждане до 8 часа. Последваха гривни и право на закуска.
Бяхме настанени в клубната част /по мое искане/ и бяхме в първата къщичка до самият вход на аква парка /по тяхно решение Mr. Green/
По мнение на общо 10 човека, 6-ма възрастни и 4 деца Аква Фентъзи си заслужи и чакането и пътуването. Спокойствие и чистота,така бих го описала. Много персонал,добре организиран и знаещ какво прави.Огромни основни ресторанти,поемащи без проблем постоянно прииждащите хора. Все някъде,някой бърше чисти и прибира. Не се усещаше,къде потъваха мръсните съдове и чаши. Не се допускаше образуването на опашки за храна, и да е имало такава се приключва в рамките на 5-10 минути и то когато е час пик на хранещите се. Огромно разнообразие на риба и месо, сирена-местни и вносни,десертите-за всеки вкус по нещо. Така обичаните баклави и разните му там сиропирани производства ги имаше на всяко хранене и в  по повече от два вида.

В общи линии,ние сме много доволни.Всичко необходимо за една качествена почивка беше на наше разположение.
Вече очакваме да дойдат новите предложение за сезон 2016.

# 607
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
И аз се завърнах от почивка - Мармарис, Паша бийч, 19-26.09 със самолет. Ще опиша подробно, пък дано съм полезна. Предварително се извинявам за дългия пост.
Пътят: Полетът на отиване закъсня с повече от 3 часа, та си отвисяхме на летище София в жегата. Самият полет продължи 1ч. и 10 мин. (каца се на летище Бодрум) и мина много гладко. Местата в самолета са доста тясни, но за толкова кратко няма проблем. Много повече ни измъчи трансфера до Мармарис (2ч. и 30 мин.), много завои и вече всички бяхме изтощени от дългото чакане и жегата преди полета. На връщане полетът също имаше закъснение но само около 40 мин.(на таблото пишеше 15 мин, но дефакто излетяхме след 40). Чакането на летището в Бодрум обаче беше доста по-приятно (голяма площ, чисто и луксозно. Има хубав, но скъп безмитен магазин, където се мотахме).
Хотелът: Честно казано, след суперлативите тук очаквах повече. Не достатъчно голяма площ за толкова много хора, никаква зеленина,а това което най-ме подразни беше изключително тесния  асансьор. Бяхме в новото крило в large room. Много стаи и само един малък асансьор. От друга страна, това беше добре за ограничаване щетите от голямото ядене чрез качване на стълби до петия етаж поне по 2 пъти на ден. Просто винаги имаше опашка на асансьора, а четири човека влизаха, но много интимно. Та ако имате възможност си изберете стая на по-долен етаж. Разположението на нещата в хотела също ми беше малко странно - за да отидеш до големия басейн, където беше анимацията и хубав бар, се минаваше през фоаяето на рецепцията. От там пък не можеше да отидеш към масите в ресторанта, и към новото крило, където бяхме ние освен в часовете за хранене. Няма топла връзка между различните части на хотела, което нямаше изобщо да го забележа, ако не ни валеше дъжд.
Голям + за стаите - просторни и хубави, с чудесна тераса с изглед към морето (за това си струва доплащането). Добро разположение  и всички удобства (климатик, хладилник, сейф, хубава баня с вана) - две легла -  едно двойно и едно единично, вграден гардероб, тоалетка, масичка с фотьоили и голяма тераса с маса и столчета.
Храната: На мен много ми хареса. Вкусни и разнообразни основни ястия. Салатите бяха много на брой, а и имаше възможност да си направиш и по твой вкус (неовкусени зеленчуци и подправки), но се повтаряха всеки ден. Различни млечни салати, които бяха супер. Кашкавалът и сирената са им добри. Приготвяха на място различни видове меса и пърленки, гюзлемета, пици. Всеки ден имаше риба. Редуваха дюнери (пилешки, телешки, агнешки), кебапчета, кюфтета, шишчета и т.н. Сладолед имаше само за десерт на вечеря. Сладкиши - като навсякъде в Турция - сиропирани тестени десерти, торти, кремове, грис - в различни форми и цветове. Баклава имаше няколко дни, но тя бързо свършваше (това беше единственото което свършваше, всичко друго зареждаха непрекъснато). За закуска имаше стандартните кашкавали, салами, сирена, маслини и едни много приятни крема сирене. Всички видове яѝца, приготвяни пред теб и по твой избор на пълнеж омлети, яйца на очи, бъркани.
Напитки: Алкохолът и газираните напитки се наливат от барманите. От алкохола ми хареса бялото вино, джин с тоник и водката също не беше лоша. Казаха ми, че и бирата е добра (аз не пия бира и не разбирам много). Водата се наливаше от диспенсър, сокове от машина и пак от машина нескафе (чисто, с мляко и топъл шоколад имаше) Имаше машина за турски черен чай и различни чайове от пакетче.
Интернет:Малко тегава работа - във фоайето има безплатен wi fi, но като се съберат повече хора връзката е слаба. По стаите срещу 6 лири на ден имаш добър интернет, но е друга мрежа, различна от тази във фоайето и все ги превключвахме.
Анимация: Нищо особено, но предполагам, че щеше да е по-силна ако бяхме случили на хубаво време(само два дни ставаше за плаж). Имаше детска дискотека и след нея анимация за възрастни, танци, фокуси, мистър хотел, състезание по бели денс, бинко във фоайето, защото едната вечер валеше. В неделя аниматорите са в почивка. През деня - преди обед гимнастика в морето, след обяд на басейна - водна топка, уроци по бели денс, дартс и май това беше. Последния ден дойдоха два автобуса с българи и вечерта ни пуснаха хоро - Бяла роза ( много популярна песен в Турция  Laughing).
Плажът:Който е ходил в Мармарис знае, че е чакълесто и с тясна ивица. Нетипично имаше и доста боклуци и ако листата и клечките мога да ги отдам на вятъра, то за фасовете, пликчета и опаковки нямам обяснение, защото на територията на хотела чистотата беше на ниво. В първия ден, който ставаше за плаж, морето беше мътно и с боклуци.
Ексурзии: Свързах се с Били и се записахме за Далян и за турска баня. Екскурзията до Далян е чудесна и я препоръчвам горещо. Бяхме с много хубав кораб и като стигнахме близо до плажа на костенурките ни прехвърлиха на лодки. После с лодките ни закараха и на калните бани.
Други развлечения Задължително за посещение е пеещият фонтан (от 21 ч. започва програмата) Голяма красота е. Разгледахме покрития базар, стария град, пристанищата. Взехме си колела под наем (супер изгодно спрямо тези в Бг). За 20 турски лири взехме две колела за 4 часа от Паша рентал (намира се на главната улица срещу хотела). С велосипедите минахме цялата крайбрежна на Мармарис и Ичмелер - много живописно, набелязахме си хотели за следващи пътувания и успяхме да разгледаме кажи речи всичко в района.
Това е от мен, ако някой иска да пита нещо съм на линия.  Simple Smile

# 608
  • Мнения: 242

Приключи и нашата почивка в един прекрасен хотел - SunIS Efes Royal Palas в Йоздере. Както преди време отбеляза Иво, в този район започват да се появяват много хубави хотели от анталийски тип, а след сезона започва строеж на още еди хотел със знакововто име Aurum Signature Otel и ще бъде отворен през 2017 г./ така казаха запознати от персонала/.
SunIS още не е завършен. Има отделено едно доста голямо пространство, чието оформление предстои /парк, тенис корт и други приспособления за забавление. Сега не се извършват строителни дейности.
Хотелът е много красив, с много добре оформени общи части и интересно дизайнерско решение за всяко кътче. Дори тревиалните пластмасови масички и столчета на терасите на стаите са заменени с добре изглеждащи мебели. Стаите са мебелирани семпло без крещящи украси и в същото време много изискано и стилно. Чистене, смяна на хавлии и други подобни - без забележки. До вратата на всяка стая има светлинни табели, които се управлявят от вътре и камериерките знаят кога да влизат за почистване без да притесняват почиващите. Мини бар се зарежда всеки ден с бира, безалкохолно и вода.
Има два основни ресторанта - един на втория етаж за закуска и вечвря, един на основното ниво - за обяд. Има и един допълнителен ресторант на poolbar, в който има храна, напитки, плодове, мекици и какво ли още не от 11.00 до 17.00 часа. А ла карт ресторантите са 6, но ние не сме любители и не сме ходили. Напитките в баровете са оригинално производство и много богат асортимент.
Басейните са два много големи, два на водните пързалки и един за съвсем малки деца.
Морето и плажът. Има много голяма платформа със стълбички за морето. Плажът е насипван допълнително с пясък и е тесен. Една редица шезлнги с обща тента. При влизане във водата има камъчета около метър широка ивица след което е пясък, но има и подводни скали. Използването на аква обувки е желателно, защото има морски таралежи и съприкосновението с тях е болезнено и е съпроводено с едночасова намеса на лекар.
Анимацията не беше на особено ниво. Дневните занимания са познати на всички, а вечерните - гостуване на различни състави акробатика, балет. След това на бара на басейна жива музика и танци. В някои моменти се наблягаше на турски рап, турско техно, което за мен специално беше почти непоносимо, но популярната турскамузика беше хубава.
За храната ще кажа, че беше изобилна, разнообразна и много. Няма да навлизам в подробности.
Обслужването също е без забележки. Хората говорят английски, немски и руски и няма проблем с комуникацията. Интернет има във всяко кътче на хотела и в стаите. Достъпът е неограничен срещу номера на стаята и рожденната дата на този, който е направил резервацията.
Постарах се да бъда обективна, в това, което написах до тук.
Във всяка стая има електронен кантар. С усмивка на лице ви казвам: ползвайте го.
Моята лична оценка е, че хотелът е прекрасен. Аз никога не се връщам два пъти на едно и също място, но за този хотел ще се замисля.
Снимков материал ще приложа малко по-късно.













# 609
  • Мнения: 2 134
Тясна ивица, чакъл плюс подводни скали и морски таралежи е повече от достатъчно да ме откаже от подобно място.

# 610
  • на морския бряг
  • Мнения: 50
Здравейте , имам въпрос  към почивалите в Кушадасъ. Как се стига до гръцкия остров Самос  и каква е цената на билета. Благодаря.

# 611
  • Мнения: 44
Здравейте,някой почивал ли е в Турция през май месец, по точно в началото по майските празници и ме интересува какво е времето по това време там и става ли за почивка на море?
Благодаря

# 612
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Здравейте,някой почивал ли е в Турция през май месец, по точно в началото по майските празници и ме интересува какво е времето по това време там и става ли за почивка на море?
Благодаря
През 2013 г. почивахме първите дни на май в Кушадасъ и беше страшна жега и водата беше много топла. 2014 г. пак почивахме почивните дни в началото на май в Мармарис - имаше 3 слънчеви и топли дни, през другите беше облачно или валя....водата в басейните беше студена.  Така, че май всичко е на късмет  Hug

# 613
  • Добруджа
  • Мнения: 216
Здравейте,някой почивал ли е в Турция през май месец, по точно в началото по майските празници и ме интересува какво е времето по това време там и става ли за почивка на море?
Благодаря

Като цяло няма някаква закономерност, според която да се знае какво ще е времето в началото на май. Тази година например от 1 до 6 май тук в България валя дъжд, а там беше слънчево, дори и водата в морето беше топла и ставаше за плуване. Върнахме се със завиден тен.  Wink

# 614
  • София
  • Мнения: 1 865
Здравейте,някой почивал ли е в Турция през май месец, по точно в началото по майските празници и ме интересува какво е времето по това време там и става ли за почивка на море?
Благодаря

Ще допълня и аз за тази година - от 01.05 до 08.05 времето беше прекрасно - топло, до 30 градуса стигаха температурите в Мармарис. Водата в морето първите дни беше доста хладна, но при голямо желание можеше да се топнем, към 6 май стана приятна за къпане. На плажа с костенурките, по време на екскурзията до Далян водата в залива там беше чай!
Все пак - до късмет си е!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт