На море в Турция - тема 39

  • 129 669
  • 747
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 10
Здравейте, и нашия ред най- накрая дойде за почивка Wink в момента пътуваме за Алания към Eftalya Splash (пиша от автобуса )с фирмата Емералд ,до тук не мога да се оплача от тях ,много хубав автобус , шофьори майтапчии и млад екскурзовод Wink
Пътуваме от Варна
Приятна почивка на всички почивящи и заминаващи Wink

# 631
  • Мнения: 2 957
Излязаха вече и Новогодишните оферти Grinning Някакви отзииви за НГ в Анталия /самолентни програми/ newsm78

# 632
  • Мнения: 138
Благодаря за всички за чудесните разкази. Завърши и нашата почивка в хотел Papillon Aysha , Белек 18.09 – 26.09.2015
Пътуването: с Емералд и водач Красен – за втора година попадаме на него, сърдечен и си личи, че си върши работата с удоволствие. На отиване автобусът беше наполовина пълен и беше доста спокойно. Само че... по Байрям втори път не искам да прекосявам Истанбул. На отиване всички пътуваха на юг, при връщането ни групово се връщахме на север. Трафикът започваше далеч преди и след Истанбул, което ни удължи пътя с около 2 часа. Иначе ми беше много интересно да разгледам мегаполиса, но не и на малкия ми син, който на отиване рева и повръща през целия град. Добре, че на връщане проспа пътя. В Анталия правят ремонт на пътя за EXPO 2016, така че и там е горе-доле същата картинка. Това тотално ме отказа  от допълнителните екскурзии. За Папилон бяхме само ние и в Анталия ни прехвърлиха в бусче до хотела. Посрещащата фирма беше Сонар, дъщеря ми си забрави якето буса и жената – българска туркиня - от Сонар веднага се обади. Вечерта намерихме якето в стаята си. От България тръгнахме в 10ч., пристигнахме в 6.30ч. Заминаването беше в 17ч, така че имахме пълни 8 дни. На връщане автобусът се развали, но за щастие за около половин час го оправиха.
Настаняването – още с влизането ни прибрахме багажа в стаята за багаж  и отидохме на закуска и да разглеждаме. Настаниха ни около 10ч. Някъде по отзивите четох за кухненския отсек на хотел Корнелия и като се подадох на терасата се оказа, че са ни настанили точно над него. Дипломатично изчаках да видя положението, настанихме се, приспах сина ми. За 2-3часа долу движението не спря- камиони, лангъркат колички.... Помолих да сменят стаята и ни дадоха стая от другата страна. Отивам да погледна – долу вентилаторите от кухненския отсек  на нашия хотел. Пак слизам долу и искам трета стая, рецепционистът ме убеждава, че шумът е от генераторите, които  се включват за кратко при честите /както се убедихме/ прекъсвания на тока. В това време се появява служителка-рускиня и ме помоли да се качим да видим заедно  за какъв шум става въпрос.  Като се разбра за какво става въпрос ми дадоха трета стая над входа на хотела с  чудесен изглед към планините Торос. Всичко това спокойно и с усмивка.
Стаята – достатъчно голяма, спалня и единично легло, банята с душ кабина с нещо като пейка за сядане.Козметика, чехли, халати,сешоар.  Хареса ми много, че имаше термокана, влезе в усилена употреба. Другото, което ми допадна е, че до нощните лампи бяха монтирани много силни лампички на мека връзка, за да си ги нагласиш да светят в точно определена посока. Сейф , безплатен бар с бира, сокчета, соди. Можеха да поизмиват пода по-добре. По коридора почти постоянно имаше някой от персонала и реагираха веднага при повикване.
Интернет – С пристигането дъщеря ми въведе паролата, на цялата територия .
Хотелът – чууудесен! С пристигането ни се почувствахме у дома си. Обожавам спокойствието и сигурността, с децата мъкна постоянно багажи и тук и копче да оставиш никой не ти го пипа. Фоайето е стилно,  има два остъклени асансьора, които са атракция за децата, роял – на обед и вечерта  се редуваха да свирят  пианист и пианистка. Ресторантът е климатизиран и достатъчно голям,  има маси на открито – там вечер свиреше и пееше един много приятен музикант.  Басейнът е с неправилна форма -  сектор за джакузи, сектор със стълбички, сектор с олимпийски размери – там играеха водна топка, един ден бяха поставили надуваеми пързалки. В средата има островче с мостчета,  много е приятно да плуваш в жегата под сенките на дърветата. Има и аквапарк с 5 пързалки. Има детски басейн 30см с две пързалки и гъбка. Много ми хареса мини клуба. Дворът е в сянката на дърветата, а в къщичките пускат климатик в жегата. Няма амфитеатър, а между сцената и бара са поставили масички, сервитьори постоянно обикалят и сервират. До плажа има втори ресторант, където правеха пиле-грил, пица, паста. Там е и гьозлемето и снека – печен картоф, бургери и дюнер. Има и бар за напитките и сладолед. Футболно игрище.Територията е сравнително малка, градината е чудесно поддържана. До входа на хотела е частта с вилите – чудесна е, много озеленена,  с басейни между тях. Имаше и бар. Почиващите – много немци, руснаци и доста турци. Моите уважения към хората – спокойни и възпитани, децата естествено шумни. Направи ми впечатление, че бяха единици хората, които пушеха, което беше чудесно.
Плажът – голям, спокоен, с тенти. Пясъкът е добре /като за Турция/, входът в морето се променя – вълните изхвърлят гладки камъчета, не сме използвали аква-обувки. Водата беше много приятна температура, но за съжаление бистра не я видях, отгоре си плуваше и един мазен филм. Нищо чудно- постоянно минаваха джетове, яхти, да не говорим колко народ се къпеше.
Храната – много и разнообразна, тематични вечери – азиатска, мексиканска, италианска. За Байряма подготвиха маса с традиционна храна, друга със суши. Тъй като това е семеен хотел за децата са създадени всички удобства – масички, столчета, стерилни пластмасови прибори, достатъчно подходящи храни.
Анимация – През целия ден – гимнастика /вкл. и в морето – успях един път да се включа/, водна топка, волейбол,  джавелот, въздушна пушка, дартс, игри с публиката. Всяка вечер на сцената имаше представление, харесаха ми. За Байряма организираха до плажа почерпка с техен традиционен оркестър и традиционна храна. Имаше и Октоберфест с бира. Впечатленията ми от анимацията са по-скоро от детската заради децата. Организираха доста интересни игри и занимания, даже един ден донесоха истинско тесто и шоколад, децата да правят сладкиши. Присъствах  на пяна парти на съседния хотел Корнелия. Покрай това парти влязох да поразгледам – не беше никак зле.
Една чудесна почивка, която за съжаление много бързо свърши. Планирам вече следващата година.

# 633
  • Мнения: 408
Чудесен разказ, kork!   bouquet
Благодаря ти за отделеното време да го направиш толкова подробен!

# 634
  • Балчик
  • Мнения: 249
Нашата поивка също свърши. Бяхме в Бодрум в хотел KADIKALE RESORT от 19.09 до 26.09. Пътувахме с фирма Посока и съм много разочарована. Автобуса беше стар / 1992 г. според шофьора/,без възможност за регулиране на климатизацията. Едни умираха от жега, други от студ. На 30-40 км след слизане от ферибота автобуса се счупи и два часа шофьорите го ремонтираха. След ремонта останахме без въздушна възглавница отзад в дясно и без спирачка. И така с наклонен автобус и бавно, пътувахме 10 часа още. Друсаше ужасно. Прехода Варна - Бодрум го направихме за 24 часа точно. И най страшното беше, че за всичките 24 часа на отиване и 23 часа на връщане караше само единият шофьор. Така и не разбрахме другият за какво беше изпратен. Само се молихме да пристигнем живи и здрави. От хотела оплаквания нямам, но от фирмата Посока ме губят като клиент. Хотела е хубав, разположен на първа линия. Има 2 големи басейна, 2 детски и един басейн с 2 пързалки. Комплекса е от отделни 2-3 етажни къщички, с много цветя и зеленина. Някои от къщичките са доста на високо и имаше много стъпала. Ние бяхме до рецепцията и всичко ни беше на едно ниво.
В ресторанта имаше достатъчно места, храната беше чудесна, а за десертите да не говорим. Всяка вечер няколко вида баклава, торти, шоколадови десерти и кремове, 4-5 вида плодове с добро качество. Имаше риба, калмари, скариди/ не всяка вечер, но ги имаше/.
Плажа е на платформа. Места на него и на басейните има достатъчно.  Морето е чисто, но с камъни в началото. Влизахме от стълбичките направо на дълбокото.
От хигиената също сме доволни. Почистваха всеки ден, кърпи сменяха също всеки ден, а чаршафи на 3 дни. Зареждат и по една голяма бутилка вода. Единствено единият ден когато валя много силно закъсняха с почистването, защото всички в комплекса помагаха за отводняването на хотела. Голям дъжд беше, целият Бодрум беше във реки и кал. Но се справиха бързо.
Изкарахме много добра почивка изключвайки пътуването.
Автобуса беше поправен докато бяхме в Бодрум / той остана с нас 7 дена в курорта/ и на връщане нямаше технически проблеми, но за сметка на това 3 часа се наложи да чакаме да се качим на ферибота. Заради Байряма имаше километри опашки и се придвижвахме бавно. Следващият път предварително ще проучим кога са празниците им.
Стана малко дълго, но за този хотел не срещнах отзиви и реших ако може да съм полезна на някого.
Хотела за парите си си заслужава. Фирмата Посока, въпреки хубавите отзиви които прочетох, за мен вече е под въпрос като вариант за пътуване.

# 635
  • Мнения: 1 521
Ние също,чакахме 3 часа за ферибота на 26,09 Grinning догодина първо проверявам шекер и коч байрям и тогава ще планирам дата.

# 636
  • Мнения: 48
Нашата поивка също свърши. Бяхме в Бодрум в хотел KADIKALE RESORT от 19.09 до 26.09. Пътувахме с фирма Посока и съм много разочарована. Автобуса беше стар / 1992 г. според шофьора/,без възможност за регулиране на климатизацията. Едни умираха от жега, други от студ. На 30-40 км след слизане от ферибота автобуса се счупи и два часа шофьорите го ремонтираха. След ремонта останахме без въздушна възглавница отзад в дясно и без спирачка. И така с наклонен автобус и бавно, пътувахме 10 часа още. Друсаше ужасно. Прехода Варна - Бодрум го направихме за 24 часа точно. И най страшното беше, че за всичките 24 часа на отиване и 23 часа на връщане караше само единият шофьор. Така и не разбрахме другият за какво беше изпратен. Само се молихме да пристигнем живи и здрави. От хотела оплаквания нямам, но от фирмата Посока ме губят като клиент. Хотела е хубав, разположен на първа линия. Има 2 големи басейна, 2 детски и един басейн с 2 пързалки. Комплекса е от отделни 2-3 етажни къщички, с много цветя и зеленина. Някои от къщичките са доста на високо и имаше много стъпала. Ние бяхме до рецепцията и всичко ни беше на едно ниво.
В ресторанта имаше достатъчно места, храната беше чудесна, а за десертите да не говорим. Всяка вечер няколко вида баклава, торти, шоколадови десерти и кремове, 4-5 вида плодове с добро качество. Имаше риба, калмари, скариди/ не всяка вечер, но ги имаше/.
Плажа е на платформа. Места на него и на басейните има достатъчно.  Морето е чисто, но с камъни в началото. Влизахме от стълбичките направо на дълбокото.
От хигиената също сме доволни. Почистваха всеки ден, кърпи сменяха също всеки ден, а чаршафи на 3 дни. Зареждат и по една голяма бутилка вода. Единствено единият ден когато валя много силно закъсняха с почистването, защото всички в комплекса помагаха за отводняването на хотела. Голям дъжд беше, целият Бодрум беше във реки и кал. Но се справиха бързо.
Изкарахме много добра почивка изключвайки пътуването.
Автобуса беше поправен докато бяхме в Бодрум / той остана с нас 7 дена в курорта/ и на връщане нямаше технически проблеми, но за сметка на това 3 часа се наложи да чакаме да се качим на ферибота. Заради Байряма имаше километри опашки и се придвижвахме бавно. Следващият път предварително ще проучим кога са празниците им.
Стана малко дълго, но за този хотел не срещнах отзиви и реших ако може да съм полезна на някого.
Хотела за парите си си заслужава. Фирмата Посока, въпреки хубавите отзиви които прочетох, за мен вече е под въпрос като вариант за пътуване.

Аз също гледах този хотел,но не тук нямаше отзиви за него.В крайна сметка реших да е Мармарис,хотел Марес,като се върна ще разкажа.Утре тръгвам и нямам търпение вече. Simple Smile

# 637
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Поздрави от Палм Уингс , Кушадасъ Simple Smile
Пътувахме с Дорис 17 ч. от Варна , Малко Търново максимално бързо , ферито 1 час чакане.Сетрата малко старичка , но става.Шофьорите и водачката ГАБРИЕЛА са печени , оправни , учтиви - без проблеми.Небето е без най малкото облаче , морето е тава.Денем 29 градуса , нощем 18, топло без да е горещо.Храната е качествена , безкрайно много , интернет добър и в стаите - пиша в леглото.Ваучера е на Аполо през RSP  trawel.Мога да отговоря на всякакви въпроси тук или на ЛС.

# 638
  • Мнения: 1 377
Привет момичета от Палм уингс резорт Дидим. Времето е великолепно а комплекса е просто чудесен, с тези малки вилички сред зеленина. Разположен е на самостоятелен залив но не е много отдалечен от града. Скоро ще разкажа повече.

# 639
  • Балчик
  • Мнения: 249
zlobiliq ние май вървим по едни и същи стъпки. Ние миналата година бяхме в Марес в Мармарис. Много бяхме доволни и от него. Надявам се да изкарате една чудесна почивка там.

# 640
  • Мнения: 262
Поздрави от Алания и Сиде . Връщам се току-що и мога да Ви уверя че времето е приказка, а водата е извънземно топла. Хотелите са пълни  и купона е на макс. Всеки курорт в Турция има своето очарование и преимущества ,но Анталия е несравнима спрямо тях. Peace

# 641
  • Мнения: 617
е то и в София времето е хубаво сега пък там представям си, въпросът е колко дълго ще остане така Rolling Eyes

# 642
  • Мнения: 3 638
Струва ли си да се ходи за Нова година в Дидим или Анталия?

# 643
  • Мнения: 262
Струва ли си да се ходи за Нова година в Дидим или Анталия?
За Анталия-ДА ! Но не във всеки хотел там,пишете ми на лични.

# 644
  • Мнения: 2 957
Е, защо на лични newsm78И аз се интересувам и имах питане по назад за НГ Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт