Трудно проговаряне - 19

  • 114 100
  • 753
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
    Трудно проговаряне -тема 18                              
                        



"Разбирането, че детето ще "израсте" проблема с възрастта, може само да го предпази от своевременно получаване на адекватна помощ"
                                                                                     Джийн Айрин  


ДЕТСКО РАЗВИТИЕ


Знам, че си логопед ... но с какво се занимаваш?


ТЕСТ НУЖДАЕ ЛИ СЕ ДЕТЕТО МИ ОТ ЛОГОПЕД 1-6 г.


Кога сме за логопед ?

Къде да  заведем детето на преглед ?- УМБАЛ ”Александровска” ЕАД
Клиника по детско - юношеска психиатрия „ Св. Никола”

http://alexandrovska.com/bg/node/100

Тест за ранна диагностика за аутизъм

Тест за ранна диагностика за аутизъм 2


Указател на логопеди  


Видео : Разпознаване на проблемите в развитието на децата


Психомоторно-развитие на детето в предучилищна възраст

Периоди на говорното развитие. Какво и кога трябва да се научи да казва детето ви ? -  

Нервно-психично развитие от 1 до 3 години -  



Какво е Алалия  ?


Етапи на говорно и езиково развитие

25 начина да накарате детето да ви чуе, когато му говорите

КАК ДА АКТИВИЗИРАМЕ ПОЯВАТА НА РЕЧ У ДЕТЕТО

Неправилно произношение на говорни звукове (Л, Р, Ш и т.н.) new

Игри и упражнения, подпомагащи развитието на речта

Как да нaучим детето да произнася буквата „Р”

ДА НАУЧИМ ЦВЕТОВЕТЕ

Игри за фината моторика
Още игри за фина моторика
Обща моторика
ФИННА МОТОРИКАново

Предучилищна възраст: 36 до 48 месеца[/b][/size][/color]
 http://desipeeva.blogspot.com/2011/06/normal-0-21-false-false-fa … bg-x-none_22.html

Упражнения за устните и езика

[url=http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=877494.msg32656880#msg32656880]още артикулационни упражнения

Артикулационни упражнения [/b][/color][/url]
артикулационна гимнастика: http://www.logopedico.com/video/

ПСИХОЛОГИЧЕСКИ ТЕСТОВЕ ЗА ДЕЦА И ЮНОШИ

ДЪРВЕНИ ИГРАЧКИ ДИДАКТИК - http://koto-bg.com/bg/index.php?option=com_content&task=blog … id=2&Itemid=4

Логопедични карти :
http://www.logopedico.com/logopedichni_karti/
http://picasaweb.google.bg/109654410610653624961
http://picasaweb.google.bg/milynaivanova/FTEkJI?authkey=kFQSIsNJYEA#
http://picasaweb.google.bg/kateingrid/DesenhosPontilhados#
флашкарти

Полезна информация за  развитието  на детския говор може да четете и  тук  Hug
Логопедичен кабинет - гр. Бургас -  
http://www.facebook.com/pages/%D0%9B%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BF%D0% … 1/159858000748412
Хапче за проговарянеnew

ОБРАЗОВАТЕЛНИ ИГРИ ЗА ИЗТЕГЛЯНЕ
ОЩЕ ИГРИ ЗА ТЕГЛЕНЕ


Полезни сайтове:
Логомагиканово
Логопедиконово
Детско развитиеново
Логопедново
umeia
krokotak
зверушканово
Логопедия.БГ



Трудно проговарящи деца! - Тема 1
-
Трудно проговарящи деца! - Тема 2
Трудно проговарящи деца! - тема 3
Трудно проговаряне!-тема 4
Трудно проговаряне! - Тема 5
Tрудно проговаряне! - Тема 6
Трудно проговаряне! - Тема 7
Трудно проговаряне! - Тема 8
Трудно проговаряне! - Тема 9
Трудно проговаряне! - Тема 10
Трудно проговаряне! - Тема 11
Трудно проговаряне! - Тема 12
Трудно проговаряне! - Тема 13
Трудно проговаряне! - Тема 14
Трудно проговаряне! - Тема 15
Трудно проговаряне -тема 16  
Трудно проговаряне -тема 17
Трудно проговаряне - тема 18

Последна редакция: вт, 01 мар 2016, 16:51 от Доника

# 1
  • Мнения: 1 427
Айде и аз да се отбележа, въпреки че днес заради ужасната хрема и кашлица отложих часа при логопедката Sad Дано поне сряда идем за да не изтърваме тази седмица Tired

# 2
  • Мнения: 13 793
Благодаря за новата тема.

Аз вече съм обръгнала на подобни излияния и не само от психолози. Той е много интересен, трябва да ми го водите да го наблюдавам за 50 лв всеки месец, не бях виждала такова дете са го покажем на проф.еди коя си, той е странен, той е прелюбопитен ми беше казала една. Все едно е маймун от Зоопарка.

Единствения комплимент който получих и на който се изкефих беше когато една от психоложките на  реобследването което правим на 6 месеца към един център каза: вие сте една от майките за която съм сигурна че ще се върне на работа след време.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 210
Интересни психолози има по света. Как да ти се свидят 50лв  Wink
 Доника,  bouquet за темата  Simple Smile

# 4
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
Записвам се да ви следя.
Благодаря за новата темичка.  Hug

Имам и въпрос. Какво точно работи психолога с детето?

Ние сега започнахме събирането на документите за РИО. Ще се борим за ресурсен дано ни огрее. Стиснете по едни палци.  Praynig

# 5
  • Мнения: 3 531
romanol преди половин година и аз това питах тук в темата. Не получих отговор. Водих моето дете известно време на терапии при психолог и се отказах. Детето плачеше, даже ми се примоли повече да не я водя. Психоложката искаше да я вкара в някакви теоретични норми, да ама като не всички деца са като по учебник?  newsm78 Психоложката недоволстваше, че детето се сърдело и трябвало да измисля способи за да я приобщи  ooooh! То, ако нямаше проблем, аз нямаше да я водя. Така и не разбрах с какво се занимават там. Всъщност разбрах - по портмонето.
С напредването на говора и разбирането, поведенческите и проблеми все повече намаляват, без скъпите им терапии.
Дано вашият психолог не е като нашия. Аз съм я водила на 2 год. при клиничен психолог в София за диагностика и му хареса на детето, но тази тук -  #2gunfire
Стискам ви палци Praynig

# 6
  • Мнения: 4 199
Детето вече ходи на логопед и психолог в ДГ, чакам първите тетрадки с ''домашно'' и ще видим какво ще ни карат да правим, иначе в кабинета има същите неща като при логопеда, просто отново чрез игра се работи повече над поведенческите проблеми - при моето дете има дефицит при изчакване на ред, нежелание да подреди след себе си, да довърши задачката, инат и тн. Но тъй като ходим на логопед и на частно в голяма степен там се проявяват и пречат на работата ни същите проблеми, та има припокриване. При моето дете благотворно влияние оказва работата с друго дете - някак си става по-концентрирана, дисциплинирана, гледа да подражава и тн.

# 7
  • Мнения: 2 211
Доника беше обяснила, че докато не втзникне говор, работата на логопеда и психолога до голяма степен се припокрива. След възникване на говора вече при различни поведенчески проблеми се използват различни подходи. Е, Дони не беше формулирала точно така поста си, но аз поне така го разбрах.
Аз правих консултация с моя близка детска психоложка в Пловдив, каза ми да не се занимавам с щуротии. Единственият съвет, който ми даде за толкова малко дете - поставяне на ясни правила, ясни ограничения какво може и какво не, стриктен дневен режим /защото е малко хиперактивна/, да я игнорирам доколкото е възможно като се затръшка и въпреки че е много палава, да не прекалявам с Не-тата и ограниченията. Това е за моето дете, разбира се. И при моята с възникването на говора, проблемите се изглаждат.

Джулия, моята дъщеря също много обича компанията на други деца и тогава най-много имитира, повтаря и учи. Поради тази причина избрахме групови логопедични занимания.

Последна редакция: вт, 13 окт 2015, 13:55 от poppy-fairy

# 8
  • София
  • Мнения: 1 423
Записвам се при вас. Водя човека при нова логопедка и той я харесва, дано получим резултат от тяхната дружба.
Темата иначе за шарлатаните, с които се налага да се сблъскваме, докато намерим верния човек и подход за нашите деца.

Последна редакция: вт, 13 окт 2015, 16:59 от Шмати

# 9
  • Мнения: 28
Здравейте, момичета!
Благодаря за споделения опит  bouquet И ние си имаме този проблем - трудно проговаряне.
Синът ни е вече на 4г. и 4 мес. При нас факторите, повлияли на трудното проговаряне са няколко: психо-емоционален (смяна на жилището, обстановката, раздяла и липса на мама за около 8 месяца), през този период основното му занимание, освен ходенето на градина, беше компютър, отвреме-навреме игра с кака и тати...  На около 3-годишна възраст направи фебрилен гърч - приеха ни в бърза помощ, където, след направена пункция, са ни поставили диагноза "вирусен енцефалит". Лежахме в инфекциозното една седмица. Видимо нямаше промяна в поведението и реакциите на детето. И до този момент не е говорил особено - казвал е мама, тати, кака, баба, мау. През лятото миналата година се наложи да замина в чужбина, където бях 8 месяца - разбира се раздялата не се отрази на никого добре - особено на малкия. И така през март се завърнах.  Надявахме се, че, след като вече съм до семейството, детето ще се по-успокои и ще се отпусне да говори. Така чаках докато навърши 4 - но това не стана.
Започнах да търся решения - първо спряхме компютъра, че освен него не виждаше нито играчки, нито книжки - нищо! Имаше бурни протести и тръшкания, но с баща му сме на едно мнение  Simple Smile Сега вече се заиграва сам с кубчета, сглобява си влакче, кара колички, разглежда книжки.
Второ - потърсих помощ в https://www.facebook.com/%D0%A4%D0%A0%D0%A0%D0%A3-%D0%B8-%D0%A1% … 2853674/timeline/ , където направихме среща с психолог и започнахме работа с логопед;
-  от края на юли започнах да давам на сина ми Бахови есенции, подбрани специално за него.
Като резултат от всичко това:  - ако по-рано момчето ми отказваше да говори (за разбирането всичко си разбира) - думите ги разбивах на срички и го "карах" да повтаря - той категорично отказваше - извърташе си главата и се правеше на расеян, то сега прави опити и се радва много, когато успява. Всички виждаме прогрес спрямо началото на лятото - и аз, и логопедката, и госпожите в ДГ - прави опити да повтаря, подобри се фината моторика, започна да се заиграва с другите деца.
Но ясно си давам сметка - момчето ми е изостанало от връстниците си и имаме много да наваксваме. Подадохме документи в РИО за ресурсен учител, т.к. заниманията ни с логопед в центъра е веднъж седмично 30 мин., а в ДГ ще е два пъти по час или час и половина.
Лекувам децата си с хомеопатия от 2007г. при лекар хомеопат-ирисолог. Преди седмица малкия се беше разболял и го заведох на преглед. След направена консултация и преглед, докторът ни изписа лекарство, което би трябвало да подпомогне развитието на детето. Чакам напълно да се възстанови след настинката и да почна да го давам.
Отскоро започнах да давам млени орехи със сусамов тахан и мед...
Играта (борбата) продължава и търсим нови "оръжия"  Blush

Имам питане за  The Listening Program  - има ли ефект?

Благодаря за СПОДЕЛЯНЕТО! bouquet



Последна редакция: ср, 14 окт 2015, 09:23 от pisence2004

# 10
  • София, Люлин-8
  • Мнения: 1 760
pisence2004 Аз лично тези със слушането не съм ги пробвала и не мога да помогна.

Доста сте се забавили с логопеда дано бързо навакса.
Мен ако питаш щом имате проблеми и с фината моторика, по скоро неговоренето идва от енцефалита, защото ако беше на психична основа финната моторика щеше да е ОК.  Peace
Моята дъщеричка е почти колкото твоя син, на 4 години и 3 месеца е, но тя е с епилепсия.
При нас за момента относно говора се въртят някви работни диагнози като дизартрия или диспраксия, но още нищо категорично.

Я кажи как е процедурата за ресурсен, че и ние този месец ще пускаме документи, тегава ли е процедурата и много ли се чака?

Благодаря ви за отговорите за психолога момичета.  Heart Eyes
Аз нещо се отказах от тази идея, ние засега нямаме кой знае какви поведенчески проблеми, та по добре за тези пари да засиля логопеда или работата за обща моторика, че и там изоставаме.

# 11
  • Мнения: 13 793
Лаурентин

писах  многократно какво прави и логопеда и психолога и специалния педагог. ама вече почвам да се повтарям като латерна. този въпрос е най-често задавания.

# 12
  • Мнения: 33
Дони,благодаря за темата!

# 13
  • Мнения: 3 531
 _re_ge, извинявай много. Общо взето редовно чета, но явно съм пропуснала Embarassed
Както и да е, засега съм отказала посещения при психолог. Дадох 200лв на вятъра, а детето излизаше със все повече нерви и плач, и гняв, вместо успокоение

# 14
  • Мнения: 45
Здравейте, не съм писала просто изчитам всичко написано от вас. Искам да споделя, че нашият сладур, който след седмица става на четири, от един месец повтаря , има спонтанни думи и то доста и пее песни (е песните са леко на китайски ). За края на октомври съм замислила и барокамера, та се надявам от думи да преминем и на изречения. Иначе посещава логопед и психолог. Но имаме проблем с голямата нужда не казва. За пишкането понякога казва понякога показва, но за другото нищо. Та моля някой да предложи нещо.

Общи условия

Активация на акаунт