На море в Турция - тема 40

  • 92 082
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Благодаря на всички за споделените впечатления от хамам-а .Задължително ще опитаме. Аз обаче не съм много по масажите , но може да се престраша 😂.
Видях , че в Кемер има делфинариум който ще посетим. 😍

# 46
  • Мнения: 518
Благодаря за темата! bouquet
Наистина, хората не се научиха да уважават труда на другия, преглеждайка първа страница, преди да задават въпроси. Close Във всички теми, които следя е това неуважение, не е само в тази. Confused

С нетърпение чакам и аз новите оферти. Децата и те все за следващото лято говорят. Wink
Ако това се отнася за моят въпрос се извинявам , въпреки че аз прочетох първа страница . 
Не, ето за този
Здравейте проучвам хотелите в Мармарис.Неможах  да намеря много отзиви за хотелите.Снимките
които разгледах оставам с впечатление,за много малки хотели долепени един до друг или луксозни хотели далеч от плажната ивица.Харесах един който е близко до джамия  #Cussing out (пак по снимки)
На първа страница има информация за 22 хотела в Мармарис.
Чела съм ги даже не веднъж.Интересувам се за хотели които не са в този списък и са посещавани от българи. Simple Smile Не е ли това идеята на форума да се научават и нови неща,а не да се тъпче на едно и също място  Simple Smile

# 47
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Благодаря за темата! bouquet
Наистина, хората не се научиха да уважават труда на другия, преглеждайка първа страница, преди да задават въпроси. Close Във всички теми, които следя е това неуважение, не е само в тази. Confused
С нетърпение чакам и аз новите оферти. Децата и те все за следващото лято говорят. Wink
Ако това се отнася за моят въпрос се извинявам, въпреки че аз прочетох първа страница . 
Не, ето за този
Здравейте проучвам хотелите в Мармарис.Неможах да намеря много отзиви за хотелите.Снимките които разгледах оставам с впечатление,за много малки хотели долепени един до друг или луксозни хотели далеч от плажната ивица.Харесах един който е близко до джамия  #Cussing out (пак по снимки)
На първа страница има информация за 22 хотела в Мармарис.
Чела съм ги даже не веднъж.Интересувам се за хотели които не са в този списък и са посещавани от българи. Simple Smile Не е ли това идеята на форума да се научават и нови неща,а не да се тъпче на едно и също място Simple Smile
Щом няма информация, може би хората пишещи в тази тема не са ходили в хотели, извън този списък. Потърси информация във Фейсбук. Там има група за Мармарис. Peace

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Чела съм ги даже не веднъж.Интересувам се за хотели които не са в този списък и са посещавани от българи. Simple Smile Не е ли това идеята на форума да се научават и нови неща,а не да се тъпче на едно и също място  Simple Smile
Хотелите, които сме коментирани, са такива, които се предлагат от нашите туристически агенции. Иначе има стотици хотели в Мармарис. Ако мислиш да ходиш със собствен транспорт може да погледнеш за отзиви за хотели в букинга и трип-а, но ако ще ходиш организирано - нямаш особено голяма опция за избор.

# 49
  • Мнения: 5 459
Добрееее, значи ще се оглеждам за Анталия. И ние ходихме на хамам чрез агенцията на Били и ми хареса много.

# 50
  • Мнения: 20
 grinning039 Благодаря за новата тема Simple Smile
Нашата почивка приключи вчера,ще напиша подробен коментар през следващите дни Simple Smile

# 51
  • Мнения: 582
Запис...Въпреки, че сезон 2016 ми се струва много далеч, вече нямам търпение за първите оферти  Grinning

# 52
  • Мнения: 10
Здравейте и от мен , не успях да пиша по-рано Simple Smile  свърши и нашата почивка, беше от 2.10 до 12.10  (9нощувки )в хотел който на по-голямата част от пишещите тук няма да е интересен Eftalia Splash , но за сравнително евтин хотел си изкарахме чудесно! Описани са другите хотели от веригата , но Splash някак си минава между капките в описанията и разказите Sad  не че е кой знае колко по- различно от другите три хотела ,но .... аз лично останах доволна!
Пътувахме с автобус ( няма да уточнявам фирма,че явно в темата става проблем като се спомене някоя ,но се знае с коя бяхме) тръгнахме от Варна в 11.30ч и бяхме в хотела 7.15ч , сложиха ни гривните веднага и ни изпратиха на закуска  казаха към 10 ч ще ни настанят ! След закуска питахме на рецепция да си попълним картите на хотела докато си чакаме стаите ,а те направо ни дадоха ключовете за стаите  Laughing  направо чудесно в 8.30ч имахме стая ! След това предполагам е ясно 9 дена максимално разбиване в двата аквапарка  Joy 
Сутрин беше по сенчесто в хотела и слизахме на плажа(Eftalia Island)  не с митичния трактор ,а с автобус ,който беше с разписание на 20мин, но сутрин в пиковете часове правеше неспирни курсове , както на обяд и след обяд ! След обяд бяхме на басейна печеше до много късно след обяд почти до преди вечерята! За Island нямам думи , хубав парк , хубави пързалки, хубава храна за обяд и всичко е на една ръка разстояние! Определено е предимство за Ефталийте този парк! Аквапарка на Splah също беше хубав,пързалките не отстъпват на другите Simple Smile Като минус за него бих казала,че имаше не достатъчно рингове за пързалките и повечето си купуваха от магазина на хотела, както и ние Simple Smile от 30 до 50 турски лири струваха! На базара също бяха на същите цени! На Island не даваха с наши рингове и там бяха твърде недостатъчно и се редихме на опашки за тях  ooooh!
Пързалките бяха отворени от 10 до 12ч и от 14ч до 17ч , но винаги ги отваряха по-раничко и на Island беше така!
Хавлии се взимаха от спа центъра !Сутрин и в този  хотел като много други се запазваха  шезлонги,но пак се намираха и без да сме си запазвали Simple Smile 
Сладолед имаше от 14ч до 17ч или докато свърши сладоледа  Laughing , на Island от 11ч до 17ч !
Стаята беше прилично голяма.Нашата беше чистена всеки ден, хавлиите също ми ги сменяха ежедневно нямам забележки за чистотата на стаята Simple Smile Минуса на стаята ни беше ,че се намираше точно над входа на хотела и посрещах и изпращах цяла нощ туристи  Laughing но това не е най-лошото  Joy най-лошото и като цяло като най - голям минус на хотела е близката джамия . За 9 дена не успях да свикна със сутришната молитва все едно пееше в стаята  Joy 6 без 15 ме събуждаше , след това не се чуваше за останалите молитви! Това е само за страната на входа на хотела, от другата страна не са го чували другите от групата ни!
Храната имаше за всеки по нещо , нямаше гладни, нямаше и прекален избор, сладко имаше много торти ,рула,пасти , разни други сладкиши. Баклава само на турската вечер! Риба имаше всяка вечер по един вид лаврак, ципура, скумрия! Имаше много техни манджички , много вкусно беше всичко! салата най-различна, маслини, плодове , не липсваше според мен нищо ! Но аз не съм претенциозна и за мен само гюзлемето ми стигаше ! Правеха го от 12ч до 16ч на бургер бара Simple Smile , имаше храна денонощно ,както в повечето хотели в Турция!
В хотела  бяхме има няма 40 българи ( голямо щастие за мен ,защото в предния хотел в който съм била бяха 95% българи и беше кошмар) запознахме с една част  от тях и си изкарахме наистина хубаво  Hug
Анимацията не беше кой знае какво ,но пак се забавлявахме , само едната вечер имахме гости артисти (мисля африканци бяха )  който направиха страхотно шоу Simple Smile За сметка на това  децата се радваха на детската дискотека! Имаше наистина много деца в нашия хотел! на Island  анимацията беше по-добра !
Дискотеката на Islad работеше от 22.30 до 2.30 ч , след 00ч алкохола се заплащаше!
На лобито в хотела също алкохола се заплащаше след 00ч , но имаше бар точно под лобито и там не се заплащаше, не знам каква беше логиката  newsm78  но лобито беше безплатно от  10ч до 00ч
Турската вечер е във вторник , него ден валя точно по време на вечеря и нямаше как да си направят цялата церемония на шефовете Sad
Времето като цяло беше перфектно 30 градуса и се усещаше към 33-35 Simple Smile водата на морето казаха ,че е 27-28 и така и се усещаше,басейните бяха сравнително студени ,защото се опресняваха всяка вечер .
Пред хотела имаше много хубав парк за разходки с уреди за трениране и катерушки за децата + фонтанче и място за отдих ! Имахме два базара със много джунджурийки,но определено бяха скъпи! Казваха вие сте туристи трябва да имате пари щом идвате в Анталия на почивка  Joy Неделя се правеше пазар , точно зад трите Ефталий , там вече ставаше пазарлъка  Mr. Green
Не ни предложиха голям избор от екскурзии ,но си направихме малки до Konakli и Alanya Simple Smile
Кonakli е на 3-4км от хотела има новопостроен "мол" MegaMall с около 20-тина магазина и самото селище беше пълно с магазинчета ,все едно си на безкраен пазар  ( буквално от всякъде имаше  сергийки ) Laughing много хубаво ( долмуша беше 3 лири на човек )
Alanya много хубаво градче, крайбрежна алея , крепост  и пак много магазинчета  Hug с хубав парк и лесен транспорт (долмуш срещу 7 лири на човек или за колкото се спазариш , на нас ни взе не знам защо 5   Embarassed без пазарлък )
Разходихме се и до Long Beach хотела там също имат малко базарче , минахме по главната и преди него строят много хубав хотел който ще отвори врати 2016г  Hotel Haydarpaşa Palace - Avsallar, Antalya - много добре изглеждаше с хубав аквапарк ( поне на снимките , ще го видим дали някоя фирма ще го предлага Wink   )  та от това базарче през едни задни улички се стигаше и до Splash , както се казва обиколихме тарафа и разгледахме близките хотели  определено имаше доста хубавки и на по задна линия Simple Smile
Много бързо минаха тези 9 нощувки , както ми изглеждаха много , така се оказаха малко ,когато се чувстваш добре на дадено място . Тръгването ни беше в 16ч (пристигнахме 10.30ч във Варна ) Пътувахме с голям автобус ,а вътре бяхме 22 -ма така че беше перфектно ! Пропуснах да кажа ,че фирмата с която пътувах се оказа много коректна, за съжаление не ни забрави в хотела колкото и да ми се искаше  Wink  запазихме си почивката началото на декември миналата година и местата в автобуса бяха най-отпред , не съм доплатила един лев за предна седалка ,а бях най-отпред  Mr. Green не мигнах цяла нощ да гледам  .
Не знам някой дали ще си направи труда да ми прочете поста ,че се олях малко с писането ,но ще се радвам да съм полезна на някой който е решил да се запъти към  Eftalia Splash , за мен беше най-уютен от 4-те хотела, малко в ъгъла седеше и не се пълнеше с излишни хора от другите хотели затова и го избрах и бих го посетила отново  Hug
Ако някой му трябва още информация за пътуването и за самия хотел нека да пита ще отговоря с голямо удоволствие  Hug

Последна редакция: ср, 21 окт 2015, 16:54 от sineo4kata

# 53
  • Мнения: 60
Синеочка,благодаря ви за труда и споделената почивка.Аз се заглеждах в този х-л за следващото лято.След прочетеното ще бъде един от предпочитаните х-ли.

# 54
  • Мнения: 10
Синеочка,благодаря ви за труда и споделената почивка.Аз се заглеждах в този х-л за следващото лято.След прочетеното ще бъде един от предпочитаните х-ли.

Да и аз! Другата година както писаха вече в темата ще има експо Анталия и като нищо цената да му е по-висока, а и докато бяхме там му правеха постоянно снимки с дрон и някакви камери ,явно ще залагат на реклама тази година  newsm78 и все пак дано не го вдигнат като цена  Praynig

# 55
  • Русе
  • Мнения: 1 843
Не знам дали другата година ще почивам отново в Турция, но за всеки случай да съм подготвена, така че ще си чета темата! Hug

# 56
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
sinio4kata На мен лично ми беше интересно да прочета разказа ти, точно така се прави!Няма значение,че хотела е 4*,но превъзхожда доста 5* хотели в Турция,а аквапарка му е уникален.
Очаквам с нетърпение офертите за 2016г.,вече имам и няколко набелязани хотела в Анталия.

# 57
  • Мнения: 48
Синеочка,благодаря ви за труда и споделената почивка.Аз се заглеждах в този х-л за следващото лято.След прочетеното ще бъде един от предпочитаните х-ли.

Да и аз! Другата година както писаха вече в темата ще има експо Анталия и като нищо цената да му е по-висока, а и докато бяхме там му правеха постоянно снимки с дрон и някакви камери ,явно ще залагат на реклама тази година  newsm78 и все пак дано не го вдигнат като цена  Praynig

Здравей,Синеочка
А снимки имаш ли от хотела?

# 58
# 59
  • София
  • Мнения: 4 294
https://www.facebook.com/Orient99/photos/a.460708750790.246837.1 … ype=3&theater

понеже съм фен на веригата Палм уинг, се замислям за лято 2016 дали да не пробвам Сурмели, т.е  PALMWINGS EPHESUS 5* luxury Wink
добре звучи "пълна реновация на цялата хотелска и прилежаща към него база ...."

Общи условия

Активация на акаунт