Булката, Кармата, Пътеките - индийски сериали и филми ~ 20 тема

  • 53 380
  • 735
  •   1
Отговори
  • Мнения: 610









”Малката булка - Balika Vadhu "



„Малката булка” (на хинди: बालिका वधु) е една от най-популярните в Индия телевизионни драми на Colours TV, която започва излъчването си на 21 юли 2008. До момента сапунената опера има излъчени 1645 епизода.

Действието на „Малката булка” се развива в селския район на Раджастан и проследява изпълненото с трудности пътешествие на едно момиче-булка от детството към живота на жена. Омъжена едва на осемгодишна възраст за също толкова малкия Джагдиш, Ананди навлиза в един нов свят, отчужден и объркан. Откъсната от радостта на детството и семейството си, тя трябва да приеме и да се приспособи към своето ново семейство от непознати, към новите отношения в него, както и да се примири с ролята си на приятелка, любовница и майка, докато все още формира личността си.

В България сериалът стартира на 7 април 2014 г. по Нова телевизия с разписание всеки делничен ден от 15:30ч, като по-късно е преместен от 16:30ч. Повторенията са по Diema Family от 20:00ч. Излъчват се по 3 епизода, сляти в 1. Ролите се озвучават от актьорите Ани Василева, Нина Гавазова, Христо Узунов,Николай Николов.

Създател: Purnendu Shekhar

Сценарий: Purnendu Shekhar, Gajra Kottary, Rajesh Dubey, Usha Dixit, Raghuvir Shekhawat

Режисура: Sidharth Sengupta, Pradeep Yadav

КАЛИАНИ

АНАНДИ И ШИВ

ДЖАГАДИШ И ГАУРИ

БЕЙРОН И СУМИТРА

ВАСАНТ И ГЕНА

ФАМИЛИЯ ДЕВИ



”Моята карма - Uttaran"



„Моята карма“ (на хинди: उतरन) е индийски сериен филм, излъчен от 1 декември 2008 г. и завършва на 16 януари 2015 г. по Colors TV.

„Моята карма” е история, която проследява живота на две момичета от различно потекло още от детството им – Тапася (Рашами Десаи), която е дъщеря на богат бизнесмен и Ичха (Тина Дутта), която е дете на прислужницата в дома на Тапася. Сюжетът се завърта около отношенията между двете момичета, прераснали от невинно приятелство в съперничество – когато между тях застава мъж. Ичха и Тапася, които се различават както по произхода, положението си в обществото, така и по характер, са изправени една срещу друга, за да се борят за любовта на Вир (Нандиш Сидху). Макар и той да е безумно влюбен в Ичха, Тапася прави всичко по силите си да застане на пътя им.
 В България сериалът стартира на 9 юни 2014 г. по Нова телевизия с разписание всеки делничен ден от 13:30 - 14:30. Повторенията са по Diema Family от 19:00 - 20:00. Излъчват се по два епизода, сляти в един. Ролите се озвучават от актьорите Венета Зюмбюлева, Таня Димитрова, Татяна Захова, Росен Плосков и Илиян Пенев.
Създател: Митали
Сценарий: Митали
Режисура: Нандита Мехра

ИЧХА

ТАПАСЯ

ВИР




”Пътеки към щастието - Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon"




В новия индийски сериал "Пътеки към щастието" (Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon) ще се срещнем с Барун Собти в ролята на богаташа Арнав и Саная Ирани в образа на Куши.
Барун Собти е секссимвол в Индия, имал е и други малки роли преди този сериал, но именно "Пътеки към щастието" го изстрелва на върха. Роден е през 1984 година, като пробивът му в киното е през 2009 г. в ориенталското шоу Shraddha. През 2013 година UK списанието Eastern Eye слагат Собти на 3-то място в тяхната класация за най-сексапилни мъже от Азия. За жалост на дамите Барун е щастливо женен за ученическата си любов, но това не пречи поне да му се полюбуваме на малкия екран.
Ирани е 31 годишна прекрасна дама, тя учи близо 6 години извън пределите на Индия, но твърди, че не може да си представи да живее някъде другаде освен в Индия. Звездата й изгрява през 2006 година с малка роля , а през 2008 г. е водеща в STAR ONE's show. Следват няколко малки роли в други сериали, където играе различен тип персонажи, но целият й талант се разкрива, когато приема ролята на Куши.
В началото на кариерата си е мислела да се занимава с моделство, но бързо забравила за тази мечта, след като видяла колко щастлива я прави актьорството. Когато звездата получила най-сетне главна роля в "Пътеки към щастието", толкова много харесала героинята си, че зарязала всички други ангажименти. Тя е щастливо обвързана с Мохит Сехджал, с когото се запознала на снимките на друг сериал, а скоро цяла Индия очаква сватбата им.
Оригиналното име на сериала е "Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon" ("Как да назовем тази любов"), но от телевизията, която го излъчва е адаптирано. Сериалът е поредица на индийската телевизия StarPlus и съдържа 398 епизода. Ще се излъчва всяка събота и неделя от 11 април по 2 епизода от 18 часа по Диема Фемили.
Режисиьор е Лалит Мохан, който съчетава в сериала най-интересното от индийската култура – бит, дрехи, аксесоари, събития - все неща, които ни помагат да усетим атмосферата.
Индийската телевизия стартира през 1957 година първоначално с образователни предавания, като до 90-те има само един телевизионен канал. За кратко време индийското кино се развива с бързи темпове, техните продукции са едни от най-популярните на пазара.
"Пътеки към щастието" тръгва по екраните от 2011 година, той е характерен индийски сериал, в съвместно турско-индийско производство. Поредицата носи в себе си положителен заряд, много хумор, музика и красота, а химията между двамата герои е завладяваща.
Сериалът ще ни запознае с екзотичната индийска култура и ценности. Първият епизод започва с подготовката на индийска сватба и разказва как нейното отменяне съсипва красива девойка, която се зарича, че ще отмъсти на причинилия нещастието й.
Арнав е богат, красив, загадъчен, всичко около личността му е вълнуващо, но когато е бил дете го е сполетяло нещо ужасно и той е решил да няма доверие на никого и да не обича никого освен сестра си, да разчита само на себе си и на парите си. Куши, от своя страна, е девойка с идеали, романтична, мила и смята, че човекът, който ще стане неин съпруг някой ден, трябва на първо място да е почтен и искрен.
Точно това липсва на героя на Барун - в името на печалбата за него морала не значи нищо. Но животът има чувство за хумор и винаги ни поднася точните предизвикателства, за да ни изпита. Когато Куши буквално пада в обятията на Арнав, не е очаквала и не е искала това, но чувствата диктуват независимо от разума.
Двамата ще преминат през изпитания, през омраза и любов, докато не започнат да опознават себе си и важните неща в живота. Въпросът е единствено дали това ще се случи, ще изберат ли любовта пред гордостта, щастието пред парите, морала пред безчестието? Скоро ще разберем,не пропускайте развитието на един от най-обичаните индийски сериали в цял свят.

КУШИ И АРНАВ

ШИЯМ И АНДЖАЛИ

АКАШ И ПАЯЛ

БАБИТЕ НА АРНАВ


МАНОРАМА

НАНД КИШОР

СЕМЕЙСТВОТО НА КУШИ









# 1
  • Мнения: 3 118
Прекрасна нова тема! Благодаря!  bouquet
Честит Дивали и от мен!
Малко инфо за Дивали

Дивали, или още Дипвали (санскр.दीपावली, Dīpāvalī), е индуски празник, равносилен на християнската Коледа.
Името му произлиза от санскрит – Deepavali; Deepa – светлина; Avali – ред/редица, тоест „редица от светлини“. Дивали е известен като „фестивал на светлината“ и е един от най-важните религиозни празници за хиндусите – те винаги го чакат с нетърпение и го празнуват цели 5 дни в края на октомври и средата на ноември в зависимост от религиозния им календар.



Благодаря за страхотните линкове с Барун и Пътеките в предната тема! bouquet

Последна редакция: пн, 09 ное 2015, 10:47 от Пит

# 2
  • София
  • Мнения: 1 822
Благодаря за новата тема Кики smile3525Diwali  е любимият ми празник Hug Hug Hug

 




https://www.youtube.com/watch?v=pK_ELkAZ9E8

# 3
  • Мнения: 109
Благодаря за новата прекрасна тема! Честит Дивали и от мен!  Grinning Grinning

# 4
  • Мнения: 610
Дивали ще си го честитим в сряда, а днес е първия от петте дни за Дивали.

1ден- Dhanteras - той се чества, за да донесе просперитет и богатсво в домовете на хората. Купуват се бужута, посуда за дома и нови дрехи. В нощта на първия ден се запалва и първата свещ "diya" с гхи или растително масло.

2ден- Choti Diwali /Малък Дивали/ - на този ден по изгрев хората се изкъпват и намазват кожата си с етерични масла - вид ритуално умиване на мръсотията и греховете. Това умиване е равносилно на очистването във водите Ганг. Дароприношенията са насочени към Кришна, но и към предците, за които си спомнят на този ден.

3ден- Diwali /Същински Дивали/ - в този ден се почита богинята Лакшми. Това е празник на светлината като проявление на доброто и на живота, фееричен израз на победата на знанието над тъмата на невежеството. Същинският Дивали се отбелязва винаги в новолунието от месец Ашвини, когато е най-тъмната нощ от годината. Когато небето е потънало в най-черната тъма и новата луна е в своя апогей,се палят низове от светлинки. На улиците хората бият мощно тъпани, гърмят фишеци, надават олелия от викове и се опитват да прогонят с музика и врява Алакшми – противника на доброто и успеха.

4ден- Govardhan Puja - е първият ден от Новата година. В този ден се почита бог Кришна - покровилтеля на краварите. Краварите в този ден ходят по къщите като нашите коледари и събират подаръци от хората, които са ги наели.

5ден- Bhai Duj - той е посветен на обичта между братята и сестрите. Братята се канят в домовете на сестрите, където им изписват тилак на челата им в израз на обич и закрила, дават им по 5 зрънца нахут, които трябва да погълнат цели за получат пълнота в живота си. Сестрите казват молитва за добруването на братята си и ги замерват с ориз за късмет. След този ритуал застават с лице към изток и получават бонбони, а те даряват подаръци на сестрите си на сребърен поднос.

Днес празнуват и аюрведите рождението на своята практика и почитат нейния основател Дханвантари.

Корените на празника Дивали са много стари, а неговото древно име било "dipalikaya" - ''светлина, напускаща тялото" или "Dipalika" - ''великолепна светлина от лампички".

Последна редакция: пн, 09 ное 2015, 13:08 от kirionka

# 5
  • Мнения: 558
Благодаря за прекрасната тема  bouquet

# 6
  • Мнения: 610
Днес съм решила и аз да спазя традицията на Дхантерас /първия ден от Дивали/ - да си купя бижу, домашна посуда и нова дреха, а също и в навечерието да запаля свещ, пък да видим дали дома ми ще бъде споходен от богатство и просперитет.  Praynig

# 7
  • Мнения: 3 118
Крионка, много ти благодаря!
Как хубаво си го описала. Наистина да му се прииска на човек да спази тези традиции.  bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 822
Днес съм решила и аз да спазя традицията на Дхантерас /първия ден от Дивали/ - да си купя бижу, домашна посуда и нова дреха, а също и в навечерието да запаля свещ, пък да видим дали дома ми ще бъде споходен от богатство и просперитет.  Praynig

Ооо да,  това  го правя и аз, но на Коледа и Нова Година Hug а Дивали за мен си е един красив празник от една далечна и екзотична страна. Виж ако стана хиндуистка, може да пробвам и техните ритули Laughing колкото повече, толкова по-добре, щом е за здраве и щастие Hug Благодаря ти за статията Hug Hug Hug

# 9
  • плевен
  • Мнения: 1 174
Здравейте,искам да ви попитам нещо извън темата,как слагате снимки и картинки,опитах се,но не успях а знам,че по рано слагах, но не мога да си спомня как беше.
Благодаря за темата,винаги ги правите страхотни. smile3525

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 039
А аз се чудя, защо няма никой в другата тема.  Laughing

Много хубаво си спретнала новата тема Кики. Благодаря!  smile3525

krasminikif
клипчето за лека нощ много ми хареса!

Липсващия 137 седми епизод е готов. Заповядайте!
http://vbox7.com/play:93471bf77c

# 11
  • София
  • Мнения: 1 017
А аз се чудя, защо няма никой в другата тема.  Laughing

Много хубаво си спретнала новата тема Кики. Благодаря!  smile3525

krasminikif
клипчето за лека нощ много ми хареса!

Липсващия 137 седми епизод е готов. Заповядайте!
http://vbox7.com/play:93471bf77c

wavey bouquet.....Всеки ден  "съм в темата"...чета всичко,а за "Пътеките...." многократно го гледам,предпочитам с руските суб., след "1001 н" това е сериала,който мога да гледам нонстоп и винаги да ме изненадва .... Blush
Благодаря на всички за интересните постове ,коментари и обяснения за индийската култура,обичаи.... bouquet

# 12
  • Мнения: 1 597
Благодаря за новата тема и специално на Кирионка за увлекателните разкази за индийските празници и традиции. bouquet

# 13
  • Мнения: 526
Благодарности и от мен за новата тема! bouquet Hug

 bouquet bouquet Hug на Пит и Кирионка за инфото за Дивали!!!Тъкмно се чудех от къде да намеря малко инфо за индийските традиции,и вие сякаш сте прочели мислите ми!Тези сериали разбужат интересаи любопитството  за  една толкова различна култура от нашата.

Магди неуморна си Hug Hug
И аз съм възмутена че режат серии!Защо?Аз линчо логика не виждам,колкото по-дълго сериал,толкова по-дълго рейтинг.От какво губят толкова ако е по-дълъг сериала?

 Two HeartsПриятно гледане и коментиране на всички в новата тема Two Hearts

П.П.Сега имам една тайна мисия ,да зарибя мъжа ми да гледа сериала BlushТози уикенд го накарах,той хареса Куши,изненадах се,на мен лично не ми харесва много като жена,чисто визуално,но мъжкото око явно вижда по-различен начин Thinking

# 14
  • Хасково
  • Мнения: 990
Днес е излязъл трейлъра на филмчето който това лято снимаха в БГ
Dilwale Trailer | Kajol, Shah Rukh Khan, Varun Dhawan, Kriti Sanon | A Rohit Shetty Film

Общи условия

Активация на акаунт