диетата на д-р Ори Хофмеклер

  • 39 325
  • 611
  •   1
Отговори
# 75
  • Варна
  • Мнения: 870
точно така Черешке.Дали сутринта ще изядеш доста или вечерта няма значение.Организма ги освоява по един същи начин  bouquet

# 76
  • Мнения: 521
така е я:35:
е вечерта естествено не трябва да се тъпчиш,но можеш да си хапваш съвсем спокойно

# 77
  • Мнения: 9 093
Ще се опитам в основни линии да преведа статиите от трите линка, очаквайте включване  до края на деня Crazy

# 78
  • Варна
  • Мнения: 870
чакаме със нетърпение превода  bouquet

# 79
  • Мнения: 323
какво стана почнахте ли диетката. Hug  bouquet
Почнах я най накрая  Embarassed
Да се отчета до тук с голяма чаша прясно изцеден сок от ябълка. Стискайте палци да се въздържим до вечерта, че тез г*ове, дет си ги носим..... ужасссссссссссссс.
Аз вече трети ден я почвам, ама не устисквам до края ..... а имам 8 килца.

Мами, я кажете ако сме стриктни за колко време се свалят тез натрапници? newsm78

# 80
  • Мнения: 663
Диетата е базирана на дневен цикъл на хранене , включващ две фази  undereating- продължаващ през деня и overeating-през нощта.
undereating-ограничаване до ядене през деня само на сурови плодове и зеленчуци.Може също така плодове, чай, супи и леки протеини, напр. варени яйца или йогурт.overeating(буквално-преяждам Joy)-ядеш колкото ти се яде от всички хранителни групи.Почва се със зеленчуците, после протеини и накрая мазнини.Ако все още сте гладни може да завършите храненето с нещо въглехидратно.Ако по-силно усещате чувството на жажда, отколкото глад, трябва да спрете, това означава,  че сте се нахранили.

 Разчита се на биологичния механизъм на човешкото тяло, помогнал за оцеляването  през годините, в които съществува човешкият род, т.н. механизъм на оцеляване. Rolling EyesТой се задейства при опасност, псих. стрес , недостиг на храна.Когато се задейства помага на тялото да се справи със стреса,като гори мазнини и ги превръща в енергия, за по-успешно справяне със стресовата ситуация.Може да се провокира, чрез тази undereating фаза или, чрез правене на упражнения, най -добре двете заедно, за да се включи механизма на оцеляване и да се изгорят повече мазнини.Това е един вид постене през деня и приемане на основното хранене вечерта.Но това постене не трябва да продължава повече от 16-18 часа.След 18-я час, става опасно и предизвиква неблаготворен ефект в/у мускулите и хормоните.

# 81
  • Варна
  • Мнения: 870
д-ра пише за 1 месец-10кг Hugтака че давай аз съм със теб.За сега съм само на 1 кафенце и испитият пектин Peace

# 82
  • Мнения: 9 093
http://www.warriordiet.com/about.html

Увеличете енергията си през деня !

Тази диета е основана на принципа на нехраненето през деня и храненето вечер, което е съобразено с естествения цикъл на организма (тук си припомнете принципите на разделното хранене, според които до обяд не се храните или ядете само плодове, след което хранителната стълбица се изкачва от салата, към бобени растения и хляб (например) и накрая месо ). Храненето вечер стимулира парасинтетичната нервна система, което води до преработване и усвояване на хранителните вещества, спокойствие и релакс. Моментът на "нехранене" през деня пък стимулира други центрове в нервната система, които способстват за наличието на голям енергиен запас (логично, защото енергията не се пропилява за усвояване на някаква храна, а плодовете и зеленчуците изискват минимални количества енергия за да се преработят- това отново го вмъквам от принципите на разделното хранене ).
Успехът на тази диета се крие именно в съобразяването с биологичния часовник на всеки организъм. Храненето по всяко време, например закуска, обяд, следобедна закуска, пречи на нормалното функциониране на ендокринната и нервната система, защото цялата налична енергия се пропилява през деня, за да се усвои поетата храна. Заблуда е че за да сте енергични през деня, трябва да поемате храна. Когато организмът се храни с плодове и зеленчуци през деня, активизират се процеси на изгаряне на мастни клетки, детоксикация, организмът е принуден за изпозлва личните си "мастни" запаси, за да протича метаболизмът както трябва, т.е налице е процес на отслабване. Обратното, ако се храните през деня, този естествен процес се блокира и води до лиспа на енергия, сънливост, умора.
Храните, които можете да консумирате през деня, са: плодове, зеленчуци, кафе и чай в умерени количества, вода.

# 83
  • Мнения: 9 093
Ама чакайте сега, безмислено е да се юркат всички да превеждат едно и също нещо.
Ако има други желаещи за превод, аз да не се занимавам, а?  Simple Smile

# 84
  • Варна
  • Мнения: 870
значи трябва да броим часовете от последното хранене newsm78така ли да го разбирам newsm78  bouquet

# 85
  • Варна
  • Мнения: 870
благодаря ви за превода и на двете.Не мога да разбера само едно колко калории трябва да се консумират за целият ден newsm78

# 86
  • Мнения: 9 093
Това с калориите мисля че трябва да го взаимстваш от Високо Мазнинна-Ниско Въглехидратната диета. Има индекс, според който се изчислява колко калории са ти нужни, от дневната нужда изкарваш 500 калории и се получават калориите които трябва да приемаш. Това се опитах одеве да ти кажа в чата, че не бива да се приемат прекалено малко калории, защото това е пагубно за организма; ще започнеш да сваляш килограми рязко, но в един момент ще спреш, защото организмът ще свикне с тези минимални калории и тогава ще трябва да ги намалиш още, което практически значи да умреш от глад или да се разболееш. Crazy Този индекс можеш да намериш тук  http://spidersport.com/weight-control.php#2

Чата нещо ми се прецака, после като влезна ще се видим  Wink

# 87
  • Варна
  • Мнения: 870
добре ще чакам да ми пишеш Peace

# 88
  • Мнения: 5 713
значи трябва да броим часовете от последното хранене newsm78така ли да го разбирам newsm78  bouquet
И аз това нещо не го разбрах.
Зна4и ако един ден ядем в 20ч, на следващия трябва в 14ч- примерно.

# 89
  • Мнения: 9 093
Просто не трябва да "гладувате" прекалено дълго време, тоест ядете си подове и зеленчуци, но това не трябва да продължава повече от 16-18 часа.

Общи условия

Активация на акаунт