Гъбички!!!Писна ми...почвам да се лекувам сама 10

  • 119 255
  • 785
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 3 459
Защо пък след лечението, нали се пият заедно? Rolling Eyes
Болки нямам аз, само дискомфорт и течение, но то вече е станало част от живота ми. Тоя филм го играя години наред, отърване има до следващия път само ...


Какъв пробиотик да взема? Лактофлор дали ще свърши работа? Пила съм го преди доста години ... последно време линекс пия ...

Последна редакция: чт, 26 яну 2017, 14:34 от Джей

# 451
  • Мнения: X
И моето мнение е ,че трябва да се спре с опитите, изобщо с контактите малко да се направи пауза,за да може да се излекувате хубаво и двамата, а не само да си прехвърляте. Пробиотици съм пила различни и мисля,че не е толкова важно какъв е , а да се пият редовно и от двамата партньори. Освен всичко мисля ,че и прекаленото съсредоточаване върху забременяването също влияе. Аз от февруари 2016 до ноември последно се борих с гъбичките.Ти се появяваха ту изчезваха. Когато изчезваха правихме опити за бебе, като не ставаше ми ставаше гадно. Накрая просто си казах, че ще стане когато му дойде времето и трябва да се примиря и засега не са се появявали пак.

# 452
  • Мнения: 3 459
Хм, за мъжо ми казаха да си вземе само клотримазол и да се маже 10 дни, нищо друго  Rolling Eyes
Нямах идея че и той трябвало да пие пробиотик.

Нистатина реших да го пия по 2 таблетки, така или иначе ми е назначен за 10 дни, 2 пъти на ден. Само не помня по 1 или 2, прочетох листовката може и по 2. Пишеше че няма проблем да се пие и при бременност.

Първото ми дете стана от първия път без никакви проблем. В същия ден бях на лекар и ми казаха че съм в овулация и ако искам сега било момента, еее точно тогава е станало  Grinning

Сега обаче нещата леко се закучват (ама то все от първия път не става) но и аз съм под огромно напрежение, а това също оказва влияние  Confused

# 453
  • Мнения: X
И на мен за мъжа ми  повечето пъти нищо не казват, най-много един микомакс или там каквото ни предпишат, но последния път двамата  решихме,че може би е добре и той да пие пробиотик, защото имаше проявление и при него.

# 454
  • Мнения: 52
Здравейте! И аз още не съм се отървала от гадните гъбички.  Получих ги за пръв път от прием на антибиотици. Лекувах ги за пръв път с флуконазол и гиналгин. Но ги получих пак след време пробвала съм макмирор , зелаин крем. Накрая реших и аз да се самолекувам и купих ентеросан s-v + основен. Но вместо да ми помогне ма мен стана по-зле, започнаха сърбежи и реших да отида при нов лекар. Микробиологията показа гъбички и липса на лакто бактери, а повече от месец бях слагала ентеросан. в последствие пих Итраконазол с макмирор, но още имам. Лекарката каза да продължа с полижинакс 6 дни. И после 6 месеца по една таблетка флуконазол и една глобулка. Надявам се това да помогне. Смятам да си купя и имуностимулатор , колебая се между Изопринозин и Цитросепт! Някой пробвал ли ги е ?

# 455
  • Мнения: X
Преди години с мъжа ми пихме Биоцитрин( по-евтин вариант на цитросепт), но не заради гъбички , а за да се предпазим от настинки и наистина имаше ефект. А моя позната с него излекува гъбички по ноктите , появили се по време на бременност(с мазане , разтворен във вода). За другото не знам .

# 456
  • Мнения: 3 459
Гиназола колко време след поставянето продължава да изтича?  Rolling Eyes
В листовката пишеше да не се ползват лубриканти, да няма контакти, бла-бла.
Да не се отмива (тва малко ми звучи като да не се къпе човек три дни докато действа  Mr. Green)


Започнах да пия и Нистатин от днес, по 2 таблетки.

Дано помогнат, искрено се надявам.

Остана само някъв пробиотик да си купя.

# 457
  • Мнения: 2 461
За гиназола - до 3 дни.
Май се повтарям, но аз си взех пробиотик Лактофлор. Пия го 3*1.
След гинофлора, ще продължа с лактажин  Simple Smile Някой ще рече, че много ме кефи да си навирам все разни неща, НО страх лозе пази. Само и само да се увеличат лактобацилите.
След това съм решила да се свържа с хомеопат, мисля че е крайно време след последният ми разочароващ преглед при гинеколог!
Това биоцитрин звучи доста добро.
Относно изопринозина, съм го пила две години по 3 месеца за папилома вирус. Казват, че има плацебо ефект. Аз не мога да изкажа категорично мнение. До известна степен ми е помогнало. Но съм редувала и с Корилиус  Peace .
Въобще, българската фармация не може да се оплаче от мен - редовно я финансирам от има-няма 10 години (а съм само на 30).

# 458
  • Мнения: 201
Здравейте! И аз още не съм се отървала от гадните гъбички.  Получих ги за пръв път от прием на антибиотици. Лекувах ги за пръв път с флуконазол и гиналгин. Но ги получих пак след време пробвала съм макмирор , зелаин крем. Накрая реших и аз да се самолекувам и купих ентеросан s-v + основен. Но вместо да ми помогне ма мен стана по-зле, започнаха сърбежи и реших да отида при нов лекар. Микробиологията показа гъбички и липса на лакто бактери, а повече от месец бях слагала ентеросан. в последствие пих Итраконазол с макмирор, но още имам. Лекарката каза да продължа с полижинакс 6 дни. И после 6 месеца по една таблетка флуконазол и една глобулка. Надявам се това да помогне. Смятам да си купя и имуностимулатор , колебая се между Изопринозин и Цитросепт! Някой пробвал ли ги е ?

Изопринозин се изписва от лекар и май е по-скоро анти-вирусен препарат отколкото имуностимулатор, аз не бих рискувала с него. Пила съм го по друг повод по схема и установих, че помага при 6 таблетки на ден за 10 дена, но после като се мине на 2 таблетки на ден, спира да действа. Плюс това личната ми каза че не го препоръчва на хора с автоимунни заболявания (значи не е безобиден)

# 459
  • Мнения: 3 727
Да и е опасен за бъбреците

# 460
  • Мнения: 4 611
За гъбичните инфекции къде ходите на лекар? Гинеколог няма да ви оправи, отидете в кожно-венерическия, там най-добре знаят... Peace за хронични гъбички се прави схема на лечение в продължение на няколко месеца.

# 461
  • Мнения: 52
Преди години с мъжа ми пихме Биоцитрин( по-евтин вариант на цитросепт), но не заради гъбички , а за да се предпазим от настинки и наистина имаше ефект. А моя позната с него излекува гъбички по ноктите , появили се по време на бременност(с мазане , разтворен във вода). За другото не знам .
Има ли таблетки?

# 462
  • Мнения: X
Има го само течно. Доста е горчиво, във фреш от портокал най-лесно се пие, но с времето свикваш и си го пиеш и във вода.

# 463
  • Мнения: 3 459
Стига бе хора, Изопринозин за подсилване ми е някак крайно.
Вземете си сок от бъз примерно, там разните му мед-джинджифил пак става.

Дали не съм направила няква реакция от Гиназола се чудя. Откак го сложих имам сърбежи.

# 464
  • Мнения: 338
За гъбичните инфекции къде ходите на лекар? Гинеколог няма да ви оправи, отидете в кожно-венерическия, там най-добре знаят... Peace за хронични гъбички се прави схема на лечение в продължение на няколко месеца.

А да препоръчате добър специалист по кожни и венерически болести в София?

Общи условия

Активация на акаунт