Препарати за съдомиялна - 8

  • 92 573
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 15
Здравейте! Снощи пуснах в съдомиялната части от фритюрника (напълно разглобяем е) и филтъра на аспиратора на програмата на 70 градуса, с таблетка Финиш all in 1. Само, че резултатът е меко казано незадоволителен....Дали да пробвам пак, като предварително ги напръскам с Меглио и този път да сложа друга таблетка и каква - Феъри Платинум или Финиш Куантум или пък някаква друга? Вие как процедирате за тези мазни части от уреди и за силно загорели тави - как ги миете?
Това са доста силно замърсени неща и то с мазнина, че и застояла /на аспиратора/. Пусни дълга програма, но да не е еко или друга спестяваща вода, на най-восиките градуси и предварително хубаво напръскай с меглио нещата, остави ги да поседят така в машината 20 - 30 мин. и тогава стартирай. Сложи Финиш Куантум или ако имаш нещо друго за по-силни замърсявания.
70 градуса ми е най- дългата програма. Предполагам Меглиото няма да пречи на съдомиялната.....И за таблетките ме интересуваше дали има някакви специални. Междувременно пуснах с Куантум (без Меглио) и пак не е особено добре...

# 721
  • София
  • Мнения: 12 006
Специални няма, има за по-силни замърсявания и за по-слаби. Само дето никъде не го пише на опаковките. Меглиото не пречи нито на миялната нито да се смеси с таблетката /или каквото там ползваш/. Финиш Куантум го дават уж с по-силна формула, но не съм го ползвала. Да не би да идва малко 1 таблетка за двете неща? Пробвай по отделно да ги измиеш. За машината - правена ли е профилактика последните 3 месеца, дупките на перките почиствани ли са скоро, филтъра проверен ли е? Да не би от там да не мие добре.

# 722
  • Мнения: 1 355
Шест години вече ползвам съдомиялната, филтъра чистя и го преглеждам редовно, правя и почистващ цикъл на два месеца някъде, но дупките на перките така и не съм оглеждала.  Rolling Eyes

# 723
  • София
  • Мнения: 12 006
Шест години вече ползвам съдомиялната, филтъра чистя и го преглеждам редовно, правя и почистващ цикъл на два месеца някъде, но дупките на перките така и не съм оглеждала.  Rolling Eyes
Почисти ги с игличка или клечка за зъби. Не е гаранция, че им има нещо като не са пипани, но при повечето се натрупват отлагания и не могат да пръскат толкова добре. Една такава профилактика ако не им помогне, то поне няма да им навреди.

# 724
  • Мнения: 1 355
Да, да, ще го направя, добре че прочетох тук и ме подсетихте. Иначе бях чувала, че ако не си слагам солта редовно, ще предизвиквам запушване. Ама нея няма как да я пропусна, за разлика от гланца, защото лампичката ще ми избоде очите.

# 725
  • София
  • Мнения: 38 515
За пръв път си купувам Сомат гел.
Как се използва това чудо?
Има две дупки за изсипване. На едно място ли се изсипват?
Нещо друго трябва ли да се слага? Сол си имам.

# 726
  • Мнения: 1 355
В голямата, разграфената, с плътното капаче. От другата ще изтече още при плакненето.

# 727
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 685
За пръв път си купувам Сомат гел.
Как се използва това чудо?
Има две дупки за изсипване. На едно място ли се изсипват?
Нещо друго трябва ли да се слага? Сол си имам.
Ако си купила от двукомпонентния гел на Сомат, да на едно място се слага. Трябва да се стараеш да сипваш едновременно и от двете дупки равномерно, защото иначе едното ще свърши преди другото. Нищо повече не се слага

# 728

Общи условия

Активация на акаунт