Хипоспадия - тема 4

  • 87 198
  • 754
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=263672.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=690825.0

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=793647.0;topicrefid=20


Координати на детски уролози

Детска урoлогия, Пирогов – 9154371 /детски урологичен кабинет/

д-р Пандаров – детски уролог /завежда детската урология в Пирогов/ -  0889625990

д-р Момчилов /уролог в Пирогов/ - 0888 770 310 и 048 848 122

Д-р Пеев - тел. 0889/608322

Правителствена болница - гр. София

д-р Гайдаров /детски уролог/, /Правителствена болница/ - 0885597550

Токуда болница  - урология

регистратура 02403 49 10

д-р Такова моб. тел. 0884 93 33 21

ето и координатите на д-р Джинович
http://msbeograd.com/en/nekategorizovano/djinovic-rados/ добавям и тези координати  Това е неговият e-mail djinovic@gmail.com, от който веднага ми отговори, а телефонът, на който може да се получи инфо е: +381666009902 - Sava Perovic Foundation

Ето и новата тема. Вярвам,че всички деца ще бъдат изцелени и освободени от този проблем.Успех на всички Simple Smile

# 1
  • Мнения: 4 344
Stef_atv,благодарности за новата тема! Hug bouquet
Някой скоро да е имал и-мейл от Джинович?

# 2
  • Мнения: 49
Направих темата,но трябва да пиша на модератор да заключи старата:)

# 3
  • Мнения: 4 733
Тази вечер мисля да пиша на Джинович, за дата за март месец. Изчакваме малко да се постопли.

# 4
  • Мнения: 5 531
и аз ще напиша няколко реда въпреки, че в последно време нямам желание за писане. Моят син  беше опериран преди 4г от д-р Такова. Няма фистули, въпреки, че главичката на пениса не е добре оформена. Както и да е бях решила, че това са дреболии, писах на д-р Джинович. Според него пениса е за цялостна нова реконструкция. Докато се двоумях започнах да водя Михаил при д-р Минова, защото имаме проблем и с напишкването. За 1г време от кореспонденцията ми с д-р Джинович, и първото ни виждане с д-р Минова, се оказа, че отвора на новоизграденият канал не нараства паралелно в пениса. Съответно правихме уродинамика преди 1м - синът ми пишка с напъване, има аномалии в кривата на уродинамиката и остатъчна урина след микция. Говорих и с проф. Бранков - той смята че направо трябва да заминаваме за Сърбия. С д-р Минова решихме да направим все пак тук цистография за да се види само меатуса ли е стеснен или има и стеснения по канала. И след това ще взема решение какво да предприема. Това което е ясно е, че нова операция е наложителна, въпросът е дали е необходимо да се попа наново целият канал или не.

# 5
  • Мнения: 4 344
marychery,успех!И край на проблемите през тази година!Как е Мария? Hug Hug Hug

# 6
  • Мнения: 5 531
sun sea, реално влизам и с двете деца в Пирогов. При Мария сега ще търст проблем - и при нея има промяна в ехографа през последната 1г. - към влошаване. Отнова е с остатъчна урина след микция. Та накуп се озовавам и с двамата в Пирогов.

# 7
  • Мнения: 36
Аз последно си писах  с Джинович за Коледа. Не знам, няма ли да се намери един човек и да им каже на нашите така наречени уролог хирурзи, че не стават за тази работа!!!!! Много се ядосвам, като чета през какви мъки минават децата. Явно не ги правят операциите както трябва и децата са им само опитни зайци:( Не е казано, че като отидем всички при Джинович, след операцията няма да имаме никакви проблеми, но поне не толкова сериозни и от подобен харектер.
Моето дете е вече 4 месеца след операция, за сега единственото притеснение ми е , че може би се е появила фистула на мястото на старата дупчица. Но тъй като много трудно го виждам кога се изпикава(все още е с памперс), не съм напълно сигурна. Джинович ми каза да го следя и да го мажа с йод. За сега е това, ще се радвам и други майки да споделят информация след операцията на техните деца. успех на всички:)

# 8
  • Мнения: 48
Здравейте, от нашата операция са минали 9 месеца. Малкият чурка на широка струя, но от време на време /примерно ще капне 1-2 пъти при уриниране, после 1 месец няма да капне и така/ се появяваше капчица, от място близо до новия канал. Там откъдето се появява капката, не се вижда дупка. На 21.12.2015г. по собствена инициатива, дори отидохме до Белград и се срещнахме с Джинович. Нямаше как да му покажем как капе, защото тогава точно не капеше, но според него това не е проблем, не е за операция и да мажем по 1 път с йодасепт,  и след 3 месеца видео.

# 9
  • Мнения: 4 733
marychery Надявам се много скоро всичките ти тревоги около здравето на децата да намалеят.  Hug
Днес писах на доктора и се надявам в близките дни да отговори.
Наистина ще се окаже, че уролозите хирурзи тук са само за леки операции.

# 10
  • Мнения: 5 531
хмм, аз говорих откровено с д-р Минова на тази тема. И да си призная и казах мнението си.
Няма да напиша подробности от разговора ни в темата, но не ме сдържа на последния ни преглед и си казах точно какво мисля. Казах и също, че не понасям Пирогов, че там са били най-кошмарните ни преживявания и то именно в детската урология, и много време ми отне да се реша там да направя цветните снимки. Имам чувството , е тя е единствения по - мислещ човек в детската урология. И при това търпелив и мил. Чух добри неща и за д-р Пеев, но засега не мога да съм сигурна. По принцип съм отвратена от детската урология на Пирогов, и колкото и да ми хвалят специалистите там, аз съм преживяла лично компетентността им. Сега набирам опит с новите попълнения. Ще ви кажа като излезнем кое как е било. От сега си знам, че ще влезна в пререкания най - вероятно с някоя и друга креслива сестра, която се е взела много насериозно, но съм, решила този път да не ги търпя ни най-малко.

Последна редакция: нд, 08 яну 2017, 19:51 от marychery

# 11
  • Мнения: 4 733
Много бързо ми отговори доктора.
По негови думи положението е доста сложно Sad Налага се корекция на главичката, уретрата, тестисите, хлътването на пениса и още нещо, което не мога да разбера как се превежда  newsm78
Преди нова година като му писах ми отговори, че операцията ще ни струва 4 000 евро, а сега 4 500 евро.  Sad

Скрит текст:
Situacija kod vaseg deteta je slozena, ali se moze sve popraviti - treba da se napravi uretra, glans,
lepo rasporedi kozica, da se spoje jajca koja su razdvojena i da se malo skine masno tkivo iznad penisa.
Ако някой е на "ти" със сръбския, моля да ми го преведе  Praynig

# 12
  • Мнения: 72
здравейте, marycheri с вас се засякохме в тукуда , бяхте ми разказали за вашите проблеми , много ме е яд че наново ще трябва да ходите по мъките с децата. Като цяло д-р Такова не опрерира хубаво, аз много савалих че оперирахме там Ицето , тя направи пишлето му по грозно от колкото преди операцията (приличаше на гъба) , но не само това отидохме в Сърбия д-р Джинович направи каквото можа да за оправи чушката , но уви заради нескупосаната операция в БГ дупчицата му не е на върха , но пак изглежда добре и нормално.
Сега да кажа нашето състояние 9 месеца след опрецията в Белград:
НЯМАМЕ ФИСТУЛА най важното, но когато пишкаме се подува отдолу точно самия канал остават там 2-3 капчици и аз стискам леко и готово , а когато не се истиска само си излиза но мокри слиповете малко. Махнахме памперса от 6-7 месеца вече  и в повечето случай изпусне няколко капчици в гащите и тогава казва че има пиш, незнам това нормално ли е при момчетата или той не се усеща?
 Успех на всички и нека БОГ бъде с нас и да изцери напълно нашите деца  Praynig

# 13
  • Мнения: 4 733
При другите оперирани от Такова и след това при Джинович, къде е отвора на уретрата- на върха или пак отдолу? Като чета и  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out Това са нашите деца! То добре, че замина за Франция, че да не пипа и други деца.

# 14
  • Мнения: 4 344
Днес писах на Джинович и ми отговори.
Аз от многобройните операции в Бг,имам явно някаква изкривена представа,че месец след операцията ,трябва да следва нова по повод фистула.И понеже сега имам подозрения за такава след операцията при д-р Джинович,но той ми написа,че чакаме максимално възстановяване на цикатрикса,след което преглед и уточняване дали има нужда от интервенция,която да подобри с нещо състоянието ми.
Има ли някой с остатъчна урина?
marychery,вие пиете ли нещо по повод нея?
На мен Джинович ми изписа 2 препарата,но съм с развихрени алергии и на този етап се въздържам да пия.Опитах с физиотерапия,в която уролозите не вярват,но нефролога настояваше(и добре!).За моя собствена изненада физио +уриниране по съветите на д-р Чаначев/Халачев намаля на половина.Може би с гимнастика и по-здравословно хранене,би бил по-добър резултата...
marychery,поздравления за казването директно!Някой бг светила,са се взели много сериозно...Ако не беше ти и да ми покажеш тази тема,не ми се мисли къде и на какво щях да съм сега..

Общи условия

Активация на акаунт