Продукти с натурални пчелни съставки за здрави и защитени деца

  • 11 053
  • 120
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Лечението с пчелни продукти се използва от векове за профилактика и укрепване на защитните сили на организма. Апитерапията е нетрадиционна „ваксина“, която има профилактично действие и предпазва от редица заболявания. Аминокиселините, микроелементите, витамините и другите биологично активни вещества на меда и цветния прашец са невероятно полезни за децата. За своите продукти хърватската фармацевтична компания "Апифарма" използва силата на традиционните пчелни съставки – мед, пчелно млечице, прополис, восък, пчелна отрова, селектирани с много любов и грижа от екологично чисти райони. Всички лекарствени продукти са произведени чрез методи, които запазват оригиналната естествена форма на суровините.


 
Прополисовите капки Апимед Бейби не съдържат алкохол, тъй като прополисовият екстракт е получен от висококачествен, специално подбран прополис, за който е използван безалкохолен разтворител. Капките могат да се прилагат от едногодишна възраст за укрепване и стимулиране на имунната система, както и за по-бързо оздравяване при вече настъпило заболяване. Подходящи са и при локална употреба – кожни наранявания, охлузвания, дезинфекция. Безалкохолният разтворител, използван при приготвянето на прополисовия екстракт, позволява широка употреба на Апимед Бейби, когато не трябва или е нежелателно да се приемат продукти, съдържащи алкохол.
Когато малките ви съкровища се оплакват от болки в гърлото и кашлица, решението са сиропите Апимед Тусик и Апимед Бронхо.



Апимед Тусик съдържа пчелен мед, прополисова тинктура и тинктура от мащерка. Съчетава пчелен мед и прополис с лековити билки. Пчелният мед и прополисът имат доказан антимикробен и имуностумулиращ ефект. А тинктурата от мащерка намалява дразненето на горните дихателни пътища, което подпомага успокояването на сухата и спастична кашлица при децата. Освен това, притежава отхрачващо и бронхоразширяващо действие. Прополисът и пчелният мед имат антибактериално, смекчаващо и регенериращо действие.

Апимед Бронхо също комбинира пчелни продукти и лековити билки. Извлекът от корен на лечебна ружа съдържа клей (муцилаго), който покрива мукозата на гърлото и има противовъзпалително, смекчаващо и отхрачващо действие.

Участвайте в играта на "Апимед":
Познавате ли пчелните продукти и техните полезни свойства? За какво използвате меда у дома? Трима от коментиралите в темата до 01.02.2016 г. ще спечелят Апимед Бейби и Апимед Имун.


За повече информация посетете: www.apimed.bg

Последна редакция: чт, 21 яну 2016, 13:47 от Pедактop

# 1
  • Мнения: 2 987
Ползвали сме продуктите ви, от които съм изключително доволна, особено Апимед Тусик.
Мед се употребява вкъщи както с чай, така и за лекарство.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 098
Вкъщи винаги има мед. Всяка сутрин сина ми си иска лъжичката. Предпочитаме манов мед. Всички продукти с пчелни съставки за лековити.

# 3
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 511
Познаваме пчелните продукти и сме ползвали някои от тях за подсилване на имунната система. В къщи мед се ползва най-вече за подслаждане на чайове, за ядене и добавен в маски за лице. Peace

# 4
  • Мнения: 309
Все още не съм използвала продуктите Ви, но с удоволствие бих ги пробвала Simple Smile Вкъщи използваме мед за подслаждане - на печени филийки, десерт с цедено мляко, мед и орехи, за чай . Когато някой е болен хапва  лимони с мед.

# 5
  • Мнения: 642
Меда има много предназначения. Аз и мъжа ми го използваме не само в  чая но и в кафето .И в дете напитки създава уникален вкус . Второ ползвам го за маски за лице-кожата става мека и гладка. Трето ползвам го за маска за коса с комбинирани продукти-косата става мека с обем и блясък. Четвърто -когато гърлото ме боли си правя мед и хардал -гърлото минава за два дни. Когато детето ми има температура мажа краченцата с мед -това спомага да спадне температурата. А който не е имал злоядо дете не знае ,че меда с една две супени лъжици засища. Давам по 2-3 суп.лъжици сутрин хем за стомахчето да не го боли хем медът засища Simple Smile А когато имам болки в гастрита медът доста ми помага Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 6
  • Мнения: 87
Медът е ежедневие и при нас. Направила съм си домашни чудни рецепти : джинджифил+ мед+лимони+канела; мед със слънчогледов тъхан. Използвам го и за лицето като маска за подхранване и почистване на кожата. Незаменим природен дар!

# 7
  • Мнения: 99
Моят дядо беше пчелар и покрай него опознах и меда, и прополиса (казвахме му пчелен клей) и пчелния восък. Като малка много обичах да дъвча восък с мед. Сега също винаги в къщи има мед и прополис. Мед си похапваме с удоволствие всички, а прополиса го започвам още при първото кихване или подкашляне.

# 8
  • Мнения: 819
Мед се употребява вкъщи както с чай, така и за употреба в кулинарията.В хладилника ми има прополис,който използвам като мехлем  и за козметично средство.Често използваме меда,но досега само в натуралния му вид

# 9
  • Мнения: 5 682
Обожавам меда. Ползвам го за чай, като лекарствено средство, за приготвяне на сладкиши, просто така на лъжичка...

# 10
  • София
  • Мнения: 924
Вкъщи използваме меда за подслаждане на чайчетата, за домашно забъркани смеси за подсилване на имунната система. Ползвам го за домашно приготвени освежаващи маски за кожа и коса. Досега не сме използвали продуктите ви.  С радост бих ги пробвала.

# 11
  • Мнения: 579
От около 9 месеца ежедневно давам на сина си мед, както и капки прополис три пъти дневно. Често боледуваше, но откакто давам редовно пчелни продукти боледува по-рядко. Мед имаме домашен, без никакви примеси и добавена захар, давам му по лъжичка на ден, а ако има оплаквания с гърлото му давам топло мляко с мед. Прополис - ползвам капките на Апимед - купувала съм и други, но последните пъти се спирам на тях.
Аз и съпругът ми също ежедневно ядем мед, както и често купуваме пчелен прашец, който също е изключително полезен - добавяме го към кисело мляко. През зимния сезон редовно приемаме клеева тинктура, за допълнително подсилване на организма.
Извън лечебните му и противовъзпалителни свойства, ние много обичаме меда и аз го използвам и за приготвяне на сладкиши.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 260
В семейството ми познаваме пчелните продукти и техните полезни свойства, даже имаме кошери. А мед много обичаме да ползваме за... палачинки, като така съчетаваме полезното с приятното  Grinning

# 13
  • Мнения: 13
 за здрави и защитени деца

# 14
  • Мнения: 136
Ползвали сме пчелните ви продукти и съм много доволна от тях. Вкъщи винаги има мед- ползваме го като добавка към прясното мляко или чая, а също така и при гърлобол и за укрепване на имунитета.

Общи условия

Активация на акаунт