На море в Турция - тема 42

  • 124 737
  • 727
  •   1
Отговори
# 330
  • софия
  • Мнения: 505
Благодаря Nefertarri,при мен проблема е че усещам в корема си всяко движение ,което другите хора така и не усещат.Картинката е страшна -повръщам през цялото време и такава паника ме обзема ,че е невъзможно да я контролирам.Аз съм от хората дето не обичат да показват слабост пред другите-на кораб не мога да се контролирам.Е сега вече ме обзе ужас след като го потвърди и ти,а само това ли е варианта нямат друг маршрут по суша?

# 331
  • Мнения: 4 500
Какъв друг маршрут? Нали от Европа в Азия трябва да се прехвърлиш от източната страна? За Анталия като пътувахме минахме през Босфора, по прочутият мост  Heart Eyes
Затвори се в рейса и не го мисли, за 30 мин сте прекосили протока  Hug

# 332
  • Мнения: 408
само това ли е варианта, нямат ли друг маршрут по суша?
В Дарданелите през лятото няма вълни. Клатушкането в автобуса, когато пътува по магистрала, е по-голямо, отколкото клатушкането на ферибота. Дарданелите се минават за около 45 минути. На отиване преминаването обикновено е около 3 ч. през нощта и половината пътници остават в автобуса да си спят, а другите излизат на палубата да си правят снимки, да ползват тоалетните или да пият кафе в барчето. На връщане се пада около 21 ч. и повечето пътници се качват на най-горната палуба за да се любуват на пейзажа. Няколко пъти съм минавала Дарданелите и винаги е било много спокойно морето.
За друг маршрут е хубаво да погледнеш maps.google.com.

# 333
  • Мнения: 213
Ние като минавахе единият път имаш доста вълнение и се клатеше повече от необходимо.  Grinning
Но има хапчета кокулин, които са за прилошаване, ако ти е толкова зле, пият се предватилено и по време на пътуването. Самият път с ферибот не е много като време, но наистина е много красиво и страшно много кораби и фериботи минават от там.

# 334
  • Мнения: 1 286
Здравейте! И аз имам въпрос за Дидим. Направихме вече резервация за "Аурум Спа" Naughty и ме интересува какви са допълнителните екскурзии, които ще ни организират от хотела? Какво може да се види в Дидим  самостоятелно-този храм на Аполон в града ли е , или се налага да се взима някакъв транспорт? Дали може да се "отскочи" и до Бодрум за няколко часа? Били сме вече в Памуккале и на разходка с яхта, искам нещо по-различно този път и да си организираме времето все пак:)

# 335
  • Мнения: 3 271
Какъв друг маршрут? Нали от Европа в Азия трябва да се прехвърлиш от източната страна? За Анталия като пътувахме минахме през Босфора, по прочутият мост  Heart Eyes
Затвори се в рейса и не го мисли, за 30 мин сте прекосили протока  Hug
Напротив в автобуса /кола/ се усеща много повече.Аз имам същия проблем.Пътуването е 20-30мин.

# 336
  • софия
  • Мнения: 505
Не ,аз нямам никакъв проблем в кола или рейс.Проблема е транспорта във вода.Там дори и да се движи плавно ,в стомаха ми става водовъртеж.Била съм и на презокеански кораб,още по-зле.Очевидно ще търся лекарства за морска болест.

# 337
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Не ,аз нямам никакъв проблем в кола или рейс.Проблема е транспорта във вода.Там дори и да се движи плавно ,в стомаха ми става водовъртеж.Била съм и на презокеански кораб,още по-зле.Очевидно ще търся лекарства за морска болест.
Зареди се с Кокулин и Деган и се опитай да не се панираш.

# 338
  • Балчик
  • Мнения: 249
Аз и синът ми също имаме проблеми с пътуването на всякакъв вид морски транспорт. Но вече три години пием Дименхидринат при пътуването до Турция и нямаме никакви проблеми. Даже миналата година отидохме на екскурзия с яхта по заливите на Бодрум и изкарахме супер. За нас Коколино е много слабо и не ни върши работа.

# 339
  • Русе
  • Мнения: 7 057
За 20 минути все сме минавали Дарданелите.
И аз съм от тези, на които им прилошава(и не само). Веднъж на водно колело в нашето море шях да умра. На Дарданелите, обаче не ми е ставало лошо. Наистина, не се усеща вълнението нито горе, нито ако не слезеш от автобуса. Миналото лято на връщане ми беше много лошо, защото автобуса се лашкаше като лодка. Започна още преди Йоздере и трая до Русе - общо 24 часа. На ферибота не слязох, защото нямах сили и помня, че дори ми беше отминало. Пътувала съм на ферибот от Керамоти до Тасос, там ми стана лошо.
Всичко е в главата ти - не го мисли толкова и ако пиеш хапчета си вземи. Аз не пия абсолютно нищо и си се самоизтезавам  Laughing
За тоалетна - веднъж ни се наложи, още първия път, когато ходихме в Турция. Малката много настояваше и нямаше как. Помня, че беше с едно бяло яке, опря се някъде докато чакахме ред и целия ръкав беше станал черен. От тогава предупреждавам да си правят сметката. Ама те и водачите предупреждават Laughing

# 340
  • Мнения: 164
Не ,аз нямам никакъв проблем в кола или рейс.Проблема е транспорта във вода.Там дори и да се движи плавно ,в стомаха ми става водовъртеж.Била съм и на презокеански кораб,още по-зле.Очевидно ще търся лекарства за морска болест.
magi mei, получаваш паник-атаки, а те не могат да бъдат контролирани от функциите на съзнанието.Само, който не е преживял подобни атаки,може да те успокоява и да мисли, че това успокоение има ефект. Купи си спрея са бързо заспиване( в момента ми се губи името). Има го във всяка аптека. Половин час преди ферибота го използвай. Попитай водача за времето до там.Остани си в автобуса и ще преминеш Дарданелите в спокоен сън, без да усетиш нищо. След още половин час, съпруга ти или човек с който пътуваш, леко да те разбуди. Безвредно и и без пристрастяване.Ако имаш притеснения за приема се консултирай с личния си лекар.
Успех!
P.S. Могат да ти помогнат и таблетките " Сладки сънища". Те са на билкова основа, абсолютно безвредни. Приемът им е 1 час преди желаният ефект.

Последна редакция: сб, 20 фев 2016, 21:46 от vanq_6119

# 341
  • Plovdiv
  • Мнения: 112
Един въпрос към почивалите по време на Байрам в Турция: повече позитиви или повече негативи има,ако сте на почивка по време на празника им?

# 342
  • Мнения: 25
Моля ако има отзиви за Vikingen infinity-Алания, и за La blanche island Bodrum. Колебая се между двата. Благодаря  bouquet
    До сега  не съм писала във форума, но няма да скрия, че Ви  чета редовно когато искам да получа някаква информация.
   И тъй като миналата година аз търсих информация за този хотел къде ли не и единственият отговор беше, че това е високо бюджетен хотел и затова за него няма споделени мнения, реших че е крайно време да започна и да пиша,ако с това мога да съм полезна някому.
   Ние почивахме миналата година в La blanche island Bodrum само че тогава името му беше Amara Island
   Явно тази година е с нов собственик. На мен хотела ми хареса, с няколко  забележки- почистването на стаите  и като че ли това е единственото което не ми хареса, е и това, че е доста отдалечен от Бодрум, това е първият хотел в който се оставят туристи от летището, но за нас това не беше проблем тъй като търсехме единствено почивка, плаж и море.
    Над него строяха два нови хотела, единият от които Титаник вече е с оферти за този сезон.
   Всички стаи са с изглед море, тъй като хотела е построен върху вдадена в морето суша и имаш усещането, че си на остров. Има два плажа, но ние ходехме само на единия, другия само го виждахме от терасата на стаята си.  Това е най-хубавия плаж на който съм била в Турция - направена е преградна стена на известно разстояние от брега и е страхотно за деца - няма вълни. Шезлонгите са в 3 или 4 реда удобни са. На снимките разстоянието от хотела до плажа изглежда голямо,  но е терасирано и има варианти да се слезе по стълби, преминавайки през басейните, или по алеи. Ние бяхме края на август, но винаги имаше свободни шезлонги и чадъри. Има малък аквапарк може би с 4 пързалки.
      Храната беше много разнообразна - всички видове месо, включително и свинско, по няколко вида риба, приготвена по различен начин, много готвени ястия и гарнитури, суши и всякакви други морски деликатеси, много салати, десерти, плодове - пресни и сушени. Традиционните скара, паста, видове хляб и тестени изделия няма да коментирам и с много завишен контрол за качество постоянно вземаха проби от блок масите за изследване.
    Концепцията беше Ултра Олинклузив и наистина алкохол вносен имаше всякакъв, като и коктейлите правеха от него, вината бяха бутилирани, фреш имаше само на закуска, по другото време соковете бяха от кутии. До всички барове има хладилни витрини от които можеш да си вземеш безалкохолно. Ресторанта е много голям, с много голяма открита площ, не сме имали проблем да си намерим места за сядане.
    Аниматорите си вършат работата без да са натрапчиви. Всяка вечер имаше детска дискотека а след нея някакво тематично шоу. След това на терасата на Лоби бара имаше жива музика и танци.                     
     Но нека имаме в предвид, че ако наистина е нов собственика е възможно да има промени.
     И тъй като стана много дълго, ако още нещо те интересува питай, с удоволствие ще ти отговоря.

# 343
  • sofia
  • Мнения: 693
http://m.novini.bg/news.php?id=337156  Това дали е вярно?

# 344
  • София
  • Мнения: 1 422

Хем искат да ни изтребят, хем ни предупреждават. Аз ако искам да пребия някой не го предупреждавам. Направо в междуочието....или той мене.

Общи условия

Активация на акаунт