Нормално ли е?

  • 4 777
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 18
Здравейте, имам няколко въпроса. Нормално е за дете на 8 години, момиче, да не може да се среши сама, трудно се справя в банята - хлъзга се, пада(пада често на съвсем равни места, без стъпала и други подобни и трудно пази равновесие и залита), да не може да си реже ноктите сама, да не може да си чисти ушите сама и общо взето май само може да се облече.

П.С.Детето не е мое. Интересно ми е, страничен наблюдател съм, но по мое мнение поне трябва да се опитва, за да се научи, но няма такова нещо само казва не мога и чака някой да я оправи.

# 1
  • Мнения: 24 467
Цитат
пада(пада често на съвсем равни места, без стъпала и други подобни и трудно пази равновесие и залита)

Да не би да има диспраксия или друг физиологичен или психически проблем?

http://bg.scips.eu/disabilities/Dyspraxia.html

Ако детето не е твое е най- вероятно да не знаеш всъщност.

# 2
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 335
чудих се какъв човек би питал за чуждо дете и каква работа има да пита, но вече ми е ясно  Tired

тази тема не ти ли стига?
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=897410.msg32334088#msg32334088

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз не разбирам защо трябва да се обсъждат проявленията/израстването/поведението на чуждите деца Rolling Eyes Разбирам, детето да е на авторката, да има нужда от съвет, или просто да сподели как е при нея и да си "свери часовника" по други майки...Съжалявам, че реагирам така, но никога не би ми хрумнало да слагам в кюпа всички 8 год.деца - няма как да са еднакви нито по умения, нито по знания, нито по нищо...Моята дъщеря е на 9 год. и има паднали 4 млечни зъба - това нормално ли е? Не би ли трябвало на нейната възраст да са паднали поне 8 ? Съученичката й се плете сама на плитка, а моята едва успява да се върже на опашка - о, колко ми е "ненормално" детето... ooooh!

# 4
  • Мнения: 7 325
Ами не, не е нормално. Обаче се случва. Моята дъщеря на 4 години трябва да прави много неща, които не прави. Не че не може, но и е по-лесно аз да го правя вместо нея. И на мен ми е по лесно. Знам, че не е правилно.
За другото не мога да кажа нищо конкретно. Не съм специалист. Може да има проблем, може и да е тромава и непохватна.

И един съвет - престани да гледаш под лупа това дете. За теб е натоварващо, за бащата със сигурност е неприятно. Ако ти е трудно да приемеш факта, че то съществува, по добре прекрати връзката си с баща му.

# 5
  • Мнения: 24 467
Изпуснала съм поантата на отношенията, но да запитам- авторката някоя по- ревнива леля на детето ли е?

# 6
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 335
на мен ми звучи като мащеха, която се опитва да изкара завареното/доведено дете ненормално  Tired

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Не знам каква е - мащеха ли, леля ли...няма значение...погледнах и другата й тема - грозно е за мен, така да се обсъждат деца... Tired Сякаш очаква вкупом да обявим детето за ненормално/неправилно развиващо се, за да може да намери душевен покой...

# 8
  • Мнения: 24 467
Дано не е това.
Особено пък ако детето има обективни проблеми.
А може да иска да помогне с нещо пък жената...

# 9
  • Мнения: 7 325
Е айде сега мащеха.
Петя е гадже на таткото и или се опитва да се впише в малкото им семейство питайки майките тук това-онова, или ревнува от дъщерята.
Дано да е първото. Любовта на мъжа към жената и на бащата към дъщерята нямат нищо общо и не се изключват една друга ( от опит ).

# 10
  • Мнения: 18
Нямам кой да попитам, за това питам тук. Щом питам значи ме интересува и търся разрешение. Не, не искам да казвате всички в купом, че нещо има и не е наред. Исках да сверя просто. Днешните деца са по-различни от преди време и не мога да съдя по себе си. Защо трябва с лошото веднага не мога да разбера?

# 11
  • София
  • Мнения: 262
И на мен ми се струва, че по-скоро ревнува приятеля си от детето му.

# 12
  • Мнения: 11 256
Петя Колева Делева,
мен би ме било срам да се подпиша с трите си имена под въпроси като вашите, поне да бяхте използвала псевдоним Simple Smile

# 13
  • Мнения: 46 627
Днешните деца са по-различни от преди време и не мога да съдя по себе си...
И днес, и вчера всяко едно дете е различно. Няма как да ги сравняваш. Ако детето си има родители и не си ти човекът, който го гледа, престани да им се намесваш в нещата.

# 14
  • София
  • Мнения: 29 005
Петя Колева Делева,
мен би ме било срам да се подпиша с трите си имена под въпроси като вашите, поне да бяхте използвала псевдоним Simple Smile
Същото си помислих.

Жалка история.

Авторке, ти каква си на детето, че си позволяваш да го "разголваш" публично по този начин?

Общи условия

Активация на акаунт