На море в Турция - тема 43

  • 134 380
  • 774
  •   2
Отговори
# 390
  • Сoфия
  • Мнения: 295
Втресе ме сега след коментара за Туран, ние заминаваме за там на 31.05. До последно се чудих м/у него и Лонг бийч, но заради зоопарка и факта, че Сиде е по-близо до летището от Алания избрахме първия. Дано да ни хареса, че това ни е първото турско море.
Не бой се, ние сме били във фамилна стая, но в хотела не във вилите. Супер си беше - на нас ни беше много удобно. Определено бихме повторили Тюрана.
Аз също съм на групата на Тюрана  Hug Наистина се влюбих в този хотел и определено бих повторила. Всичко за мен беше на страхотно ниво(поне миналата година).Единствения минус беше плажа - малко преди водата има камъни и морето става дълбоко в началото. Ние бяхме в къщичките, които бяха реновирани за сезон 2015. Друга част от групата бяха в хотелската част и също им бяха хубави стаите. Въпрос на лична преценка е, но за мен няма да съжаляваш - и храна и стаи и територия и басейни - чисто, подредено, хубаво  bouquet
Хубава почивка на всички  bouquet

Последна редакция: пн, 09 май 2016, 11:07 от BeRrY_GiRl

# 391
  • София
  • Мнения: 433
Цитат

Справка първа страница и поне 4*- звезден . не казвате и бюджета , дата евентуално ...много неща . Хотели да иска човек ...Има един и децата ще пощуреят - AQUA FANTASY RESORT 5* с много пързалки , на е скъпичък .

Но пък е страхотен.Хубавите неща се заплащат  Grinning


За мен AQUA FANTASY е един прехвален хотел. Лудницата е пълна, усещането в ресторанта е като на училищен стол. Аквапаркът е отверн и за други посетители и ако кажа, че е препълнен, ще е малко. Има много хотели с богат набор водни пързалки, които са само за гости на хотела и винаги бих ги предпочела пред него.

# 392
  • Варна
  • Мнения: 10 560
Цитат
За мен AQUA FANTASY е един прехвален хотел. Лудницата е пълна, усещането в ресторанта е като на училищен стол. Аквапаркът е отверн и за други посетители и ако кажа, че е препълнен, ще е малко. Има много хотели с богат набор водни пързалки, които са само за гости на хотела и винаги бих ги предпочела пред него.

Въпрос на предпочитания и вкус,нали? Wink

В интерес на истината не се сещам за друг хотел с такъв аквапарк,повече от 6-10  пързалки няма или се лъжа  newsm78

# 393
  • Мнения: 58
Който е пътувал със самолет до Турция , може ли да ми каже дали могат да се пренасят лекарства - аналгин , беналгин , сироп нурофен  за температура , че сме с дете и др...

# 394
  • София
  • Мнения: 433
Който е пътувал със самолет до Турция , може ли да ми каже дали могат да се пренасят лекарства - аналгин , беналгин , сироп нурофен  за температура , че сме с дете и др...

Правилата са като при обикновен полет - колкото искаш лекарства на хапчета. Сиропите - в чекирания багаж.

# 395
  • Мнения: 58
Който е пътувал със самолет до Турция , може ли да ми каже дали могат да се пренасят лекарства - аналгин , беналгин , сироп нурофен  за температура , че сме с дете и др...

Правилата са като при обикновен полет - колкото искаш лекарства на хапчета. Сиропите - в чекирания багаж.


Благодаря  Simple Smile

# 396
  • София
  • Мнения: 105
Вчера приключи нашата почивка в хотел Aquasis, Дидим. Ранна резервация, края на декември, от Емералд.
Пътуването – на отиване двадесет минутно закъснение, старичка и неудобна Сетра, много добри и любезни шофьори, пътят до хотела отне 16 часа, от тях час и половина на границата. На връщане, друга фирма превозвач, отново закъснение, отвратително груби и невъзпитани шофьори, далеч по комфортен автобус Мерцедес, пристигнахме за 17 часа, граница минахме за час.
Придружаващите са точно това, за разлика от други фирми, с който съм пътувала. Много млади, мили и любезни, обявяват мястото и време за почивка и това е.
Хотелът – прекрасна сграда, добре обзаведени общи части и стаи, голяма, добре подържана и чиста територия, все още малко „плешивичка”.  Извършват се някой довършителни работи, включително и по озеленяването, но без да пречат и притесняват гостите. Доста отдалечен от Дидим, долмуши нямаше, ако искате да отидете до града, от рецепция ви викат такси. До Алтънкум – 20 лири, до центъра – 30 лири, до храма на Аполон 50-60 лири.
Персоналът - многоброен и приветлив, но зле организиран. Почти всички ползват английски в различна степен, от много добър до една-две думи, но няма проблеми с комуникацията. Бакшишът се оценява подобадащо от всички. Не се поставят гривни. Плажните кърпи са без карти или депозит и в неограничено количество, не знам дали ще остане така, хотелът беше пълен на 20-30 %.
Плажът – засипан с изкуствен пясък, широка ивица, кей на който също има чадъри и шезлонги. При кея водата е доста дълбока, аква обувки не мисля, че са нужни, има камъни, по скоро скали тук-там, но водата е кристално чиста и няма проблем да се заобиколят. От другата страна на кея е пръст и камъни, според мен и там ще насипят пясък.
Храната – разнообразна, сервират и свинско месо, освен всички други, риба, скара, готвени ястия, много десерти, плодове, зеленчуци, хляб, който пекат на място в пещ и т.н.
Гостите – алгло говорящи, немско говорящи, турци, българи, малко средноевропейци, предимно възрастни двойки и семейства с деца.
Анимация – в първите дни на сезона, а и на хотела почти нямаше такава, зумба и водна топка, детска дискотека с това май се изчерпваше, но има чудесен детски кът.
В стаите не бeха заредени с козметика, което според мен е недопустимо за 5 звезден хотел, надявам се всички дребни неуредици да се изгладят с времето, защото хотелът и базата наистина си струват. Ще ми бъде интересно да прочета отзивите на почиващи на по-късен етап.

Последна редакция: пн, 09 май 2016, 20:14 от Стелияс

# 397
  • Мнения: 24
Вчера се приключи нашата почивка в хотел Aquasis, Дидим. Ранна резервация, края на декември, от Емералд.
Пътуването – на отиване двадесет минутно закъснение, старичка и неудобна Сетра, много добри и любезни шофьори, пътят до хотела отне 16 часа, от тях час и половина на границата. На връщане, друга фирма превозвач, отново закъснение, отвратително груби и невъзпитани шофьори, далеч по комфортен автобус Мерцедес, пристигнахме за 17 часа, граница минахме за час.
Придружаващите са точно това, за разлика от други фирми, с който съм пътувала. Много млади, мили и любезни, обявяват мястото и време за почивка и това е.
Хотелът – прекрасна сграда, добре обзаведени общи части и стаи, голяма, добре подържана и чиста територия, все още малко „плешивичка”.  Извършват се някой довършителни работи, включително и по озеленяването, но без да пречат и притесняват гостите. Доста отдалечен от Дидим, долмуши нямаше, ако искате да отидете до града, от рецепция ви викат такси. До Алтънкум – 20 лири, до центъра – 30 лири, до храма на Аполон 50-60 лири.
Персоналът - многоброен и приветлив, но зле организиран. Почти всички ползват английски в различна степен, от много добър до една-две думи, но няма проблеми с комуникацията. Бакшишът се оценява подобадащо от всички. Не се поставят гривни. Плажните кърпи са без карти или депозит и в неограничено количество, не знам дали ще остане така, хотелът беше пълен на 20-30 %.
Плажът – засипан с изкуствен пясък, широка ивица, кей на който също има чадъри и шезлонги. При кея водата е доста дълбока, аква обувки не мисля, че са нужни, има камъни, по скоро скали тук-там, но водата е кристално чиста и няма проблем да се заобиколят. От другата страна на кея е пръст и камъни, според мен и там ще насипят пясък.
Храната – разнообразна, сервират и свинско месо, освен всички други, риба, скара, готвени ястия, много десерти, плодове, зеленчуци, хляб, който пекат на място в пещ и т.н.
Гостите – алгло говорящи, немско говорящи, турци, българи, малко средноевропейци, предимно възрастни двойки и семейства с деца.
Анимация – в първите дни на сезона, а и на хотела почти нямаше такава, зумба и водна топка, детска дискотека с това май се изчерпваше, но има чудесен детски кът.
В стаите не бeха заредени с козметика, което според мен е недопустимо за 5 звезден хотел, надявам се всички дребни неуредици да се изгладят с времето, защото хотелът и базата наистина си струват. Ще ми бъде интересно да прочета отзивите на почиващи на по-късен етап.

Благодаря за споделената информация. Ние сме там от 24.06. Надявам се всичко с хотела до тогава да се е нормализирало. Имаше ли някакви проблеми на границата?

# 398
  • Мнения: 166
Потвърждавам, че в Aquasis в банята няма козметика. Дори и в 3* хотели има шампоанчета, не че ги ползвам. Банята в съснсет терас е потресаваща- частта с душа е отделена до половината със стъкло и няма завеса,няма нищо. Би трябвало да има душ кабина като за 5*. Майсторите са си оставили ръцете и пода в частта с душа така са го направили,че хем има наклон към отводняващата тръба, хем и към другия край(най-високата част на пода е в средата) и водата излиза извън тази част и половината баня е във вода и не може  да се оттегли водата без да се изтласка с метла или моп .
Добре,че поне като си вземеш нещо от мини бара, след това камериерката зарежда отново.

# 399
  • София
  • Мнения: 105

Благодаря за споделената информация. Ние сме там от 24.06. Надявам се всичко с хотела до тогава да се е нормализирало. Имаше ли някакви проблеми на границата?
[/quote]

На границата нямахме никакви проблеми. И на отиване и на връщане пред нас имаше 4-5 автобуса, рутинна паспортна проверка, нищо особено.

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 1 889
Здравейте !
Ние от ново ще изберем Турция ,нищо ,че щяхме да почиваме в Б-я.
Сега сме в дилема кой х-л да изберем в Кушадасъ бившия Сюрмели или
В Бодрум Парк Ресорт .
Много ще съм благодарна на мнение .
Благодаря !

# 401
  • Мнения: 408
Всички адмирации и аплаузи са за pagwto  bouquet !





































Последна редакция: пн, 09 май 2016, 20:55 от qq50

# 402
  • Мнения: 29
Аквапарка работи ли

# 403
  • Мнения: 408
Аквапарка работи ли
Да.

pagwto, моля, за снимки от ресторанта и ястията!

# 404
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Като попораснат палмите, може и да стане по мой вкус този хотел (Aquasis).
Липсващата зеленина е огромен минус за нас.

Общи условия

Активация на акаунт