Пролетна детоксикация с натурална кал и соли от Мъртво море

  • 11 796
  • 186
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Пролетта е идеалното време за цялостна детоксикация на организма и кожата. Като най-голям орган, кожата заема средно между 1,5 и 2 кв. м от общата площ на тялото. През порите не само се изхвърлят, но могат и да се абсорбират токсини, затова и детоксикацията на епидермиса е особено важна.

Различни са причините за натрупването на токсини в организма. Недостатъчният прием на вода и течности е една от основните, липсата на движение също, грешки в храненето (при меню, богато на мазнини и по-специално наситени мазнини), след боледуване и при недостиг на витамини. При спазване на диетични хранителни режими много от токсините се изхвърлят, но нерядко част от тях остават в тялото.

Ключова стъпка в неутрализиране на отровните вещества за тялото е пречистването на кожата във вана. Може да превърнете процедурата в приятен ритуал, като се поглезите с гореща вана с натурални соли от Мъртво море на AHAVA. Препоръчителна продължителност: 15 – 20 мин, след което вземете душ, нанесете лосион за тяло и се отдайте на релаксация. AHAVA специалистите съветват да направите курс 10 – 12 вани за период от един месец, по 2 – 3 вани седмично. Също така, при високо кръвно налягане или бременност, е добре да се консултирате с лекар.



Солите от Мъртво море от векове са познати с лековитите си свойства за подобряване и възстановяване красотата и младостта на кожата. Активират клетъчния метаболизъм, облекчават натоварените мускули и ставни проблеми, повлияват благоприятно редица кожни възпаления и раздразнения. Подсилват защитата на кожата от вредното влияние на ултравиолетовите лъчи и външната среда, максимизират нивото на влажност за запазване на кожата млада и еластична.
Изключително богати са на минерали и микроелементи – магнезий, калий, натрий, калий и други.

При болки в мускулите и ставите максимален ефект се постига при комбиниране на кална маска за тяло и вана със соли от Мъртво море. Естествено, богатата на минерали и микроелементи натурална кал на AHAVA абсорбира излишния себум, премахва мъртвите клетки и замърсяванията, като осигурява пълна детоксикация на кожата. В резултат – кожата е искряща от свежест, чистота и мекота. Клетъчната обмяна и микроциркулацията са стимулирани, активирани и възобновени на оптимални нива. В комбинация с иновативния патентован комплекс Osmoter™ активира с максимална сила цялостно обновяване, кожата е напълно реконструирана, съживена и еластична. Натуралната кал от Мъртво море може да се прилага върху цялото тяло, без лицето, и като маска за коса. Нанася се плътно върху кожата, като се избягват участъци с възпалена кожа, открити рани и охлузвания. За по-силно въздействие на активните вещества и за облекчение на мускулни и ставни болки, пакетът с кал може да бъде затоплен в гореща вода или за 1 минута при средна мощност в микровълнова печка, като предварително пакетът се отвори. Задължително трябва да се провери температурата на маската преди нанасяне. Продължителност на процедурата: 5 – 10 мин.

Нежното блокче почистващ сапун с кал от Мъртво море на AHAVA има същите чудодейни пречистващи свойства като натуралната кал. Може да се използва под душа или за почистване на лицето сутрин и вечер. Антибактериална формула без мазнини, която осигурява внимателно почистване на замърсяванията, освежава и възстановява естествения pH баланс на кожата на тялото и лицето. Успокоява и възстановява сухата и чувствителна кожа, перфектно почиства склонната към омазняване.

Хидратацията е следващата стъпка към пречистването и здравия организъм. Сухото олио – роса за тяло Кактус & Розов пипер на AHAVA е истинско пиршество за сетивата. Освен че ухае божествено, подпомага естествената хидратация, гладкостта и засищането на кожата. Ултралекият и хидратиращ спрей съчетава масло от жожоба, сусамово олио, микроводорасли /Dunaliella Algae/. А богатият витаминен микс гарантира младостта на кожата. Ароматната нотка на розов пипер и сладкото пустинно ухание на кактусов цвят вдъхновяват и добавят романтичен оттенък.

Чудесна алтернатива на хидратиращ продукт е минералният лосион за тяло Кактус & Розов пипер на AHAVA. Бързо се абсорбира от кожата, като я съживява. Нежната формула, допълнена със силата на минералите, разглезва със свежест, комфорт и лекота в продължение на целия ден.

И тъй като кожата на ръцете е с по-специфични нужди от хидратация, дълготрайна мекота и нежност можете да си подарите с минералния крем за ръце Кактус & Розов пипер на AHAVA.

Всички продукти на AHAVA съдържат патентования комплекс минерали от Мъртво море - Osmoter™. Той оптимизира клетъчния метаболизъм, подсилва защитата на кожата от вредното влияние на ултравиолетовите лъчи и външната среда и значително максимизира нивото на влажност за запазване на кожата млада и еластична.
Разположени на митичното крайбрежие – най-ниската точка на планетата, лабораториите на AHAVA обединяват наука и иновации с чудодейните природни ресурси за създаването на уникални козметични формули.

Условие на играта:
Напишете своя отговор на въпроса: "Какви са вашите методи за детоксикация и използвали ли сте козметиката на AHAVA?"
Трима от всички, отговорили в настоящата тема, ще спечелят комплект натурална кал и натурални соли от Мъртво море. Щастливците ще бъдат обявени на 05.05.2016 г.


Повече информация за най-новите продукти на AHAVA можете да откриете във Фейсбук.
Официален вносител: „Ведра Интернашънъл“

Последна редакция: пн, 25 апр 2016, 17:57 от Pедактop

# 1
  • Мнения: 819
Да,използвала съм интимния гел.А детоксикацията я правя с пиене на огромно количество вода,много плодове и зеленчуци.

# 2
  • Мнения: 1 378
Не съм ползвала все още продукти на марката, но ги заглеждам от известно време Simple Smile Детоксикация в истинския смисъл не бих казала, че правя, но се старая поне в определени периоди да наблягам на повече сезонни продове и зеленчуци, чайове и много вода Simple Smile

# 3
  • Мнения: 394
Използвала съм маска за лице на AHAVA и бях много доволна,а детоксикация си правя 2-3 пъти в годината от по 10дни на плодове и много вода

# 4
  • Мнения: 15
Не съм пробвала продукти на марката и честно казано не съм детоксикирала тялото си Sad Най-много да направя ден почивка с по-лека храна и по-дълбоко почистване на кожата Simple Smile

# 5
  • Мнения: 2 821
Не съм ползвала нищо от марката...за сега,а иначе пия много вода,ям повече плодове и зеленчуци за детоксикация.

# 6
  • Мнения: X
Не съм пробвала продукти на Ahava, но е въпрос на време, от доста отдавна ги заглеждам  Wink
Детоксикация правя всяка пролет /април или май/ с 10- дневно гладуване на плодове и чай с мед по Лидия Ковачева  Peace

# 7
  • Мнения: 14 489
Не съм ползвала продукти на марката.

Детоксикация правя с йонен детоксикатор, ходя на инфрачервена сауна, правя си и маски с кал на тялото и лицето.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 5 937
Продуктите на Ahava пробвах за пръв път миналата година, когато майка ми се завърна от Израел и беше донесла като подаръци различни продукти на марката.

Още тогава останах впечатлена от качеството и действието им.

Детоксикация правя точно по описания по-горе начин - използвам натурални соли от Мъртво море във ваната, след което измивам тялото с крем-гел Water Lily&Guarana с много фини ексфолиращи частици и уникален аромат. Накрая слагам крем-масло Ананас&Праскова или Минерален лосион, който също е с прекрасен аромат. Резултатът е кадифена кожа с много приятен и дълготраен аромат. Маслото е по-богато и е подходящо за зимния период, а лосиона е с по-лека консистенция и може да се използва през предстоящите летни дни.

Отделно за детоксикация на цялото тяло пия много вода.

За кожата на лицето използвам почистваща глинена маска веднъж в седмицата, която за кратко се превърна в любим продукт измежду много други подобни от по-високи класове. Поставям я за 2 минути и незабавно омекотява кожата, почиства, избистря тена, изглажда.

За ръцете и краката също се грижа с помощта на съответните продукти на Ahava.

# 9
  • хасково
  • Мнения: 378
Детоксикация правя със сокове  по схемата на д-р Михайлов. Не съм пробвала продукти на Ahava,но с удоволствие бих ги пробвала.

# 10
  • Мнения: 610
Не съм ползвала козметиката на AHAVA",но искам да я пробвам.Моят метод за детоксикация е с вода.“Ударно” пречистване се прави с 4-5 литра топла вода на ден, в който не се яде нищо. По този начин извеждаме своевременно токсините от тялото си.

# 11
  • София
  • Мнения: 2 098
Пия повече течности - минерална вода и фрешове, пресни плодове и зеленчуци. Приемам и хранителни добавки. Не съм ползвала досега козметиката на AHAVA.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 436
Не съм използвала продуктите на тази марка,но са в моя списък.
Детоксикация правя с много вода и лек хранителен режим.

# 13
  • Мнения: 5 435
Не съм ползвала продуктите Ви, бих се радвала да имам тази възможност, но за съжаление не съм ги виждала в магазинната мрежа. Детоксикация правя с огромни количества вода, плодове и зеленчуци.

# 14
  • София
  • Мнения: 803
Детоксикация правя 2 пъти в годината по метода на Лидия Ковачева сега ми предстои май месец.
Не съм ползвала продуктите но са интересни.

Общи условия

Активация на акаунт