Боя за коса - Вlond 40 - Клуб на блондинките

  • 108 225
  • 727
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 079
Stellaaa, ако смяташ да поддържаш в дългосрочен план русото те съветвам да смениш боята, Алфапарф е доста агресивна. Peace
Аз съм много доволна от Алфапарф и като степен на изсветляване и като агресивност към косъма. Дълго време ползвах Колестон 12.81 и косата ми се поизтощи доста, сега съм на Алфапарф 11.11 и се чувствам доста по-добре, така че явно всичко е индивидуално   Peace


..Моята е с номер 11.02.. с 6% оскидант ме боядисват..косата ми стана много мека и засега съм доволна. Peace

# 421
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 812
Аз също бях много доволна от Алфапарф 11.11.Нямам поражения на косата,ползвах я повече от 7-8 месеца.От около два месеца съм решила да се потъмнявам,даже си мисля едни тъмни кичури да си направя.

# 422
  • България <3
  • Мнения: 327
Здравейте, бихте ли ме посъветвали
Направих си балеаж, преливащи кичури с изсветляващ продукт и матиране после,но не ми харесва крайния резултат. Искам да го поправя, но след колко време бихте ме посъветвали да отида пак? Другия път пак ще трябва изсветляващ продукт по дължините и матиране, защото искам по-плътен цвят да стане по дължината (като омбре), но ми е тъничка косата и не искам да я прегоря ило изтощя много..

# 423
  • Мнения: 83
Здравейте, момичета! От дълги години ползвах Гарние Калър Нейчърълс 111. Устройваше ме, понеже косата започна да ми побелява още на 25 (ген ми е) и в момента имам силно прошарена коса, та 111 ми покриваше перфектно и предвид светлата основа, на която я нанасях, се получаваше перфектен светъл цвят, без разлики в корена и т.н. Само да вметна една скоба, че на мен ми се получава такъв резултат, понеже както казах, естесвената ми коса е силно прошарена. За тъмни или черни коси мисля, че би се получило рижаво или патешко жълто. Споделям, тъй като не веднъж са ме питали с каква боя се боядисвам, но не я препоръчвам на хора с тъмни коси. Мен ме устройваше предвид това, че е слабичка, а в същото време постигах желания цвят, а цената в същото време е смешна. Говоря в минало време, понеже горе-долу от година всеки път ми става изключително сива. Естествено, след 1, най-много две измивания сивото пада, но то просто е изключително натрапчиво сиво и даже бих казала, че няма нищо общо с русото - става си чисто сиво. Та с една дума реших да я сменя и снощи пробвах масовата Wellaton 12/1. Получи се разкошно бяло-русо. Нямам никакви забележки към цвета, не ми щипеше, не е отровно амонячна като миризма, но съм чувала, че самата боя е доста силна. Не знам дали ако я ползвам продължително време няма да ми се отрази на косата. Пропуснах да кажа, че правя само корени, но все пак... Има ли хора, които са я ползвали продължително, да споделят опит? Благодаря!

# 424
  • София
  • Мнения: 39 161
Здравейте, бихте ли ме посъветвали
Направих си балеаж, преливащи кичури с изсветляващ продукт и матиране после,но не ми харесва крайния резултат. Искам да го поправя, но след колко време бихте ме посъветвали да отида пак? Другия път пак ще трябва изсветляващ продукт по дължините и матиране, защото искам по-плътен цвят да стане по дължината (като омбре), но ми е тъничка косата и не искам да я прегоря ило изтощя много..

Дай да го видим.

И аз искам да си правя нещо такова, ама не знам точно как ще стане, тъй като сега съм светла, а искам по-тъмни корени и по-светли краища с пепелен оттенък навсякъде.

# 425
  • Мнения: X
Пчеличке, щом с масовата Вела 12/1 ти е станало разкошно бяло русо, значи наистина си с лесна основа. Peace За професионалната някои споделят, че им е силна. С масовата не мисля, че ще имаш проблем. Все пак и оксидантът й не е най-силния. Peace Гарниер наистина в последните години добавиха много лилаво в 111. Аз съм виждала резултат (не умишлен) тип "люляк" върху блондирана коса. Щом си доволна от боята като цяло, защо не пробваш номер 110? Peace

# 426
  • Мнения: 2 352
Аз ползвам Велатом когато свърша Вела Колестон. Не мисля че е агресивна, даже косата ми след нея е много мека и лъскава. Доволна съм като цяло. При мен има лека разлика с корена но е поносимо. Все пак оксидантът й е 9 така че не е много силна според мен.

# 427
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 812
Ох,как съм си наумила да си спретна едно омбре.От известно време не ми дава мира,но пък незнам как ще стане с поддържането после.Мнения???

# 428
  • Мнения: 2 352
Аз бях омбре от руса цялата. Поддръжката май само с блондор щеше да се получи. Не знам, при мен тъмното не мръдна докато не ползвах блондор

# 429
  • Мнения: 83
wdv, brummmm, благодаря за отзивите! Аз за сега останах доволна от Вела, просто исках да се уверя дали е агресивна към косата при по-продължително ползване, но щом казвате, че няма проблем... Между другото, и оксидантите на Гарние на светло русите оттенъци мисля, че са 9%, но като цяло съм чувала, че е по-слабичка от Вела. Това от една страна е хубаво, но това сиво при Гарние 111 напоследък ме отказа. В тази връзка да попитам - имате ли наблюдения върху 111, пак на Гарние, но от другата линия - Color Sensation - става ли пак сиво, както при Color Naturals или е по-различно? И още едно нещо ме интересува, относно Wellaton. Наистина ли я произвеждат в Германия? Някъде преди време бях чела, че преди е била с доста добро качество, но са преместили производството в източна Европа - Полша или Русия, нещо такова си спомням, и оттогава са развалили качеството. Съжалявам, че сега не мога да намеря линка. Между другото, точно заради това подходих малко с резерви към Вела, но останах доволна от резултата, а и не почувствах никакво дразнене по време на боядисването, но все пак исках да ви попитам, понеже не я бях ползвала до момента.

# 430
  • Мнения: X
Велатон преди е била хубава боя. После не знам какво къде сменят и изместват, но наистина имаше период на влошено качество. Сега от около година може би е в нови лилави кутии и нещата отново са добре. Peace Наистина се произвежда в Германия. Peace

# 431
  • Мнения: 18
Искам и аз да се включа с моите блондински драми напоследък Simple Smile От боите на Лакме,Алфапарф,Кюн и още какви ли не професионални бои супер много ми се зачервяваше скалпа и едвам издържах 30мин. От Лакмето и Кюна жестоко ми се изгори и косата и кожата, тази на Алфапарф пък не знайно защо не ми покри корените(исках по сивкаво пясъчен цвят) по дължината ми стана чудесен цвета,но в корените нищо общо, кафеникаво оранжеви станаха. Та след какви ли не експерименти си се боядисвам редовно с Гарниер(червената опаковка 111) макар,че и тя ме щипе не е фатално,цвета ми става какъвто искам и много го харесвам,но докато не почне да пада и като израстват корените да става рижав....което ме вбесява жестоко. Ползвам матиращи шампоани и т.н. нямат ефект. Та след провала с Алфапарфа и ужасната разлика в корените и дължината, сложих пак гарниер и горе долу се изравниха нещата, но след около една седмица нямаше помен от сивкавото,което искам и въобще от цвета, станах пак патешко . Та накрая реших да я направя по към естествения ми цвят който е светъл кестен и да не се занимавам с толкова светло русо щом не сестава (а и от гарниера взе да ми се изсушава доста вече косата).Четох ви тука доста и едно от момичето беше докарала страхотен цвят, точно какъвто искам, тя беше смесила Арома стайл 443 и малко ММБюти 24. Трябваше да се получи по естествено тъмно русо с леки сив отенъци. Реших да тествам,знам че всеки косъм и пигмент е различен, знаех че няма да е едно към едно... боядисах се и отново ужас... сега по дължината ми е яко сиво ама като на вещица, а корените отново не се боядисаха, лешниково към оранжево отново станаха Sad И съм отново в ужасно положение, дали да я боядисам пак цялата с гарниера (защото тя винаги ми е покривала чудесно, но много исках да си намеря цвета и да почна само корените, а дължините да почиват вече Sad ) или да  да пробвам само корените още веднъж а аромата,която впрочем ми направи мноооого мека и лъскава косата, хареса ми много с тия масла в опаковката. Поръчах си и професионален оксидант, реших че явно там е проблема, хич не искам да се налага да изсветлявам корените, за да изравня цвета...и хич не знам какво да правя сега, хем си искам пясъчния леко сивкав нюанс(защото всеки друг нюанс на русото ми става жълто) хем съм на ръба да се откажа съвсем от русото и да се направя някаква 6-ца, за което може и да съжалявам. Та не знам дали обясних добре и дали ще ме разберете. Ако някой има идея или съвет ще се радван да сподели Simple Smile

Последна редакция: сб, 10 сеп 2016, 12:37 от B.a.s.t.e.t

# 432
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 812
Аз бях омбре от руса цялата. Поддръжката май само с блондор щеше да се получи. Не знам, при мен тъмното не мръдна докато не ползвах блондор
Много благодаря за споделеното мнение,в момента и аз съм русичка   Simple SmileВ дилема съм омбре или тъмни кичури(сякаш май ще надделее второто защото няма да имам друг шанс да съм руса отново).А омбрето е лесно постижимо. Laughing

# 433
  • София
  • Мнения: 39 161
Аз искам ето това: http://stayglam.com/wp-content/uploads/2016/04/hdresseronfire_12 … _1008266033_n.jpg
Но не знам как да го направим - само кичури ли или тъмна боя в корените и светла в краищата?
Във всички случаи ще е при фризьор.


Давам ви и цялата статия, защото има жестоки руси цветове!
http://stayglam.com/beauty/long-bob-hairstyles/

# 434
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 812
Ооо,това е страхотно,но определено само добър колорист би се справил.Има преливане и ясно се вижда,че няма рязка граница в цвета.Това според мен не е на кичури.

Общи условия

Активация на акаунт