Стокхолм

  • 11 313
  • 59
  •   1
Отговори
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Скоро ни предстои пътуване до Стокхолм. Не видях тема за този град, и пускам тази с надежда да се включат хора,  които да разкажат за него.
Аз съм набелязала за посещение следните места:
Старият град - Гамла Стан (Gamla Stan)
Кралският дворец - Kungliga Slottet
Морският музей - Васа музей (Vasamuseet)
Къщата на приказките - Юнибакен (Junibacken)
Музей на модерното изкуство (Moderna Museet)
И разбира се, разходка с корабче.

С какво да се придвижваме в Стокхолм  ( по суша или вода ) ?

Какво още да видим ?
Има ли нещо, което е в близост и просто не трябва да го пропускаме ?

Надявам се тази тема да отговори на всички въпрост за Стокхолм.

 

Последна редакция: вт, 24 май 2016, 11:14 от AnetaH

# 1
  • Мнения: 19 018
На мене ми хареса Skansen Open-Air Museum

придвижвахме се с автобуси предимно и метро.

# 2
  • Мнения: 5
И аз ще летя до Стокхолм през септември. Много ми се иска да отида и до Копенхаген или Осло, но още нямам твърд план. Има ли някой минал по тези маршрути?

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
И ние сме през септември в Стокхолм, но само там.
Още не ми е готова програмата, умувам дали да купуваме stockholmpass

# 4
  • Мнения: 138
А какви са идеите за придвижване до Осло или Копенхаген?
Обикновено Копенхаген се комбинира с Малмьо, защото са на един мост разстояние. От Стокхолм има фериботи до Хелзинки и по-лесно ми се струва да се съчетае.
Иначе самолетите също са опция, но летищата специално на Осло и Стокхолм са извън градовете и понякога автобусите до града са по-скъпи от самия билет за самолет 😉

# 5
  • Мнения: 101
Здравейте!  Другия месец ми предстои пътуване до Стокхолм с Раян еър ! Много ще съм благодарна ако някой сподели как се е предвижил от летището Стокхолм Скваста до града ?   
Къде нощувахте - аз май ще търся апартамент че сме 4 човека и така и по удобно и забавно  ! И за разходката с корабче ако споделите -как протича, цени и въобще всичко ще е от полза !

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
За придвижването - има си шатъл http://flygbussarna.se/en/skavsta
Преценете си дали има смисъл да вземате предварително билети, разликата е малка.
Ние нощувахме в Bema Hotel - много ни хареса, но е с ранно настаняване.
Еднодневен круиз правихме през септември, не знам как е зимата. Возихме се и с "градските параходи", и с бързите. Макар и по-бавни, параходите са и по-атрактивни, и по-евтини: http://www.waxholmsbolaget.se/resa/resmal-dagsturer/
При посещението в кметството имаше тур. информация и на български  Wink
Весело прекарване!  Hug

# 7
  • Мнения: 138
През зимата ситуацията с корабите е... по-оскъдна. Водата замръзва, а и денят е доста къс. Последното доста пречи на обиколките и разглеждането на забележителности :/
И миналата година, и тази зима имах късмет с по-високи температури, в сравнение с България, може и вие да сте така Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 49
Аз днес летя с Ryanair към Стокхолм, летище Skavsta и ще споделя впечатления! За първи път отивам там и мисля, че ще е прекрасно!

# 9
  • Мнения: 101
Аз днес летя с Ryanair към Стокхолм, летище Skavsta и ще споделя впечатления! За първи път отивам там и мисля, че ще е прекрасно!
Аз лично ще чакам с нетърпение че моята група заминаваме след 2 седмици  bouquet

# 10
  • София
  • Мнения: 599
Може ли някой да ми каже каква е тази карта Стокхолм,която включва и забележителности и е карта и за градския транспорт.И също някой да каже...това истина ли е?
http://bez-cenzura.info/%D0%B1%D1%80%D1%83%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0% … %BD%D0%B0-%D1%82/
http://www.vestnikataka.bg/2017/04/%D0%B8%D0%B7%D0%BD%D0%B0%D1%8 … 0%BE%D0%BB%D0%B5/
Виждали си сте такива същества там,от религията на мира,имате ли впечатления

# 11
  • Мнения: 30
Здравейте,
предстои ми пътуване до Стокхолм и се интересувам от забележителности, които без бързане, могат да се посетят за 2-3 дни. Също така, моля, ако някой е пътувал с кораб примерно до Хелзинки, Талин или Рига, да сподели впечатления. Как е придвижването от летището до центъра на Стокхолм? Далече ли са от центъра корабните терминали? Какви заведения и храни бихте препоръчали?
По принцип планът ни (пътуваме аз и съпругът ми) е за бъдем 2 нощувки в Стокхолм и 2 да изкараме на някой от корабите. В задължителните места за посещение и атракции в Стокхолм влизат музея Васа и возене на амфибия.
Предварително благодаря на всички отзовали се на въпросите ми, защото все още Стокхолм е непопулярна дестинация и информацията е оскъдна.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 771
Здравейте,
предстои ми пътуване до Стокхолм и се интересувам от забележителности, които без бързане, могат да се посетят за 2-3 дни. Също така, моля, ако някой е пътувал с кораб примерно до Хелзинки, Талин или Рига, да сподели впечатления. Как е придвижването от летището до центъра на Стокхолм? Далече ли са от центъра корабните терминали? Какви заведения и храни бихте препоръчали?
По принцип планът ни (пътуваме аз и съпругът ми) е за бъдем 2 нощувки в Стокхолм и 2 да изкараме на някой от корабите. В задължителните места за посещение и атракции в Стокхолм влизат музея Васа и возене на амфибия.
Предварително благодаря на всички отзовали се на въпросите ми, защото все още Стокхолм е непопулярна дестинация и информацията е оскъдна.

Първо няма проблем с автобусите до Стокхолм. Слизате и се качвате.
Но най-важното е да се приготвите за сериозни суми, да не ви дойде в повече.
Билета за автобуса е над 15 евро. Ще спестите малко ако го купите в две посоки.
Както и всичко останало, което струва пари ще ви изненадва ако не сте вече подготвени.
Мога да ти кажа много за корабите до Хелзинки ако питаш конкретно.
Също и за забележителности, защото виждам, че си вече подготвена.

# 13
  • Мнения: 19 018
На мен много ми хареса отворения музей Скансен, цял ден може да се мотаете там, спомням си, че имаше и магазинчета с хубави неща за хапване

# 14
  • Мнения: 6 031
Здравейте,
предстои ми пътуване до Стокхолм и се интересувам от забележителности, които без бързане, могат да се посетят за 2-3 дни. Също така, моля, ако някой е пътувал с кораб примерно до Хелзинки, Талин или Рига, да сподели впечатления. Как е придвижването от летището до центъра на Стокхолм? Далече ли са от центъра корабните терминали? Какви заведения и храни бихте препоръчали?
По принцип планът ни (пътуваме аз и съпругът ми) е за бъдем 2 нощувки в Стокхолм и 2 да изкараме на някой от корабите. В задължителните места за посещение и атракции в Стокхолм влизат музея Васа и возене на амфибия.
Предварително благодаря на всички отзовали се на въпросите ми, защото все още Стокхолм е непопулярна дестинация и информацията е оскъдна.
Аз съм ползвала кораби до Хелзинки и Талин.
Корабните терминали бяха на различни места, сравнително централни, но си трябва транспорт до тях. Възможно е и пеша да се стигне, но с повече ходене.

Забележителностите са почти на пешеходно разстояние от центъра. Вероятно само за музея Васа и околните ще трябва транспорт, макар ние да ходихме и до там пеша.
На нас много ни хареса разходката с кораб в Стокхолм, кметството, стария град.

Не казвате на кое летище кацате, но да предположим, че полета е с Раян, то летището е на стотина км. от Стокхолм. Ползва се автобусен транспорт. Билети може да се купят предварително, може и на място - има машини.

Общи условия

Активация на акаунт